Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
dojcze
Posty: 25
Rejestracja: 06 sie 2011, 18:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: dojcze »

+1 dla Kuźni Gier

Brakowało mi w pudełku karty do Wolsung: The board Game.
Odpowiedź i przesyłka bardzo szybka.
Dziękuję! :)
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: 13thSON »

KWs pisze:+1 dla Galakty.

Zgubiony jeden z żetonów rodów w Grze o Tron. Krótki mail, kilka dni później żeton w skrzynce na ich koszt. Miło.

Ja miałem także brak w Grze o Tron - brakowało jednego żołnierza piechoty w kolorze czarnym (za to mam o jednego kawalerzystę więcej w tym kolorze). Napisałem do Galakty i dostałem w kopercie listem priorytetowym brakującego piechura. Przydał się, bo robiliśmy akurat wieczór z Grą o Tron i zdążyli. Także DUŻY plus dla Galakty!
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Dyso »

Kupiłem grę Belfort, po rozpakowaniu okazało się, że brakuje jednej karty budynku. Zgłosić to do sklepu czy bezpośrednio do Lacerty?
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: 13thSON »

Dyso pisze:Kupiłem grę Belfort, po rozpakowaniu okazało się, że brakuje jednej karty budynku. Zgłosić to do sklepu czy bezpośrednio do Lacerty?
Ja bym próbował bezpośrednio - powinno być szybciej.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: microwave »

+1 3Trolle/Lacerta

Po jakimś czasie zauważyłem, że mam tylko 22 czarne znaczniki choroby w Pandemii. Mail do 3trolli - ogarnęli to bardzo szybko i brakujące znaczniki czekały na mnie w skrzynce. Za przesyłkę oczywiście nie płaciłem.


@Dyso - zależy jaki sklep ale bardzo możliwe, że szybciej to ogarną z wydawcą więc ja bym pisał do sklepu.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2015, 21:42 przez microwave, łącznie zmieniany 1 raz.
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Dyso »

Też kupowałem w 3trollach. Wysłałem do nich informację wczoraj wieczorem i czekam na odpowiedź.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: AiS »

Wielki plus dla Academy Games.
W moim egzemplarzu Conflict of Heroes: AtB jedna z plansz miała zagięty róg wierzchniej (kolorowej) warstwy a także sztanca nie przeszła do końca przez arkusz żetonów przez co jeden z nich nie wyciął się kompletnie i częściowo rozwarstwił.
Napisałem maila do AG i odpowiedzieli, że poproszą drukarnię z Niemiec, aby ci wysłali mi zamienniki, a jeśli nie będzie ich miała na stanie to wyślą z USA.

Niemcy przysłali dwie plansze (różne) oraz pełen komplet żetonów.
Pełen podziw :shock:

A żeby nie było tak słodko - pomijają milczeniem pytanie o datę wydania dodatku Solo :D
b4STEK
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2011, 10:19
Lokalizacja: Okolice Szczecina

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: b4STEK »

Muszę pochwalić Rebel. Jakimś nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, moja bardzo małoletnia latorośl dorwała się do jednego kafla z gry pokój 25. Niestety wyskubała, a raczej wygryzła kawałek z rewersu. Tym sposobem jeden z pokojów został naznaczony. Wiadomo, że to już wtedy nie ta sama gra. Po moim mailu do wydawnictwa szybko otrzymałem odpowiedź i po wysłaniu im zdjęcia uszkodzenia Rebel przy kolejnym zamówieniu dołożył mi nowy kafelek.

W przeciwieństwie do Cdprojekt o którym pisałem kilka postów wyżej Rebel zachował się wzorowo. Dzięki :)
Awatar użytkownika
dojcze
Posty: 25
Rejestracja: 06 sie 2011, 18:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: dojcze »

b4STEK pisze:W przeciwieństwie do Cdprojekt o którym pisałem kilka postów wyżej Rebel zachował się wzorowo. Dzięki :)
U mnie problem był z dwoma kartami Wiedźmina. Po rozpakowaniu okazało się że miały czarne plamki na rewersie.
W 4 dni po wysłaniu maila, w skrzynce czekały na mnie dwie nowe karty.
Także w moim przypadku Cdprojekt sie spisał.

+1 Cdprojekt
b4STEK
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2011, 10:19
Lokalizacja: Okolice Szczecina

Re: Odp: Braki w grach - co robić

Post autor: b4STEK »

dojcze pisze:
b4STEK pisze:W przeciwieństwie do Cdprojekt o którym pisałem kilka postów wyżej Rebel zachował się wzorowo. Dzięki :)
U mnie problem był z dwoma kartami Wiedźmina. Po rozpakowaniu okazało się że miały czarne plamki na rewersie.
W 4 dni po wysłaniu maila, w skrzynce czekały na mnie dwie nowe karty.
Także w moim przypadku Cdprojekt sie spisał.

+1 Cdprojekt
No widać że uznają reklamacje tylko ewidentnie z ich winy. Wtedy moim zdaniem łaski nie robią.
Rebel dosłał mi kafel uszkodzony z mojej winy, a nie musiał.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Dabi »

Uznawanie reklamacji które powstały z winy klienta to coś co warto podkreślić, że to jest dobra wola i grzeczność wydawcy/sklepu.

Nie można takiego zachowania traktować jako coś obligatoryjnego.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Munchhausen »

Ostatnio grałem w Seasons i jedna z kart spadła pod stół. Niestety najszybciej zauważył to głupi pieseł... Wielki szacunek dla Rebela, który bez problemu dosłał nowy egzemplarz :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: misioooo »

Nie głupi pieseł, tylko wqrzony! Też pewnie chciałby zagrać... Moja suczka gra... I jak karta spadnie czy cokolwiek innego to grzecznie podniesie i odda (tylko czasami ze śladem kła ;P, lubi kantować i znakować żetony niczym kontroler PKP!)
ObrazekChwila zadumy nad kolejnym posunięciem... 'Więcej kiełbasy na prawej flance czy w centralnym miescie znajdę?"
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Paskudnik »

misioooo pisze:Nie głupi pieseł, tylko wqrzony! Też pewnie chciałby zagrać... Moja suczka gra... I jak karta spadnie czy cokolwiek innego to grzecznie podniesie i odda (tylko czasami ze śladem kła ;P, lubi kantować i znakować żetony niczym kontroler PKP!)
mam nadzieję, że wspominasz o tym przy sprzedawanych egzemplarzach, które miały okazję zostać "skontrolowane" :P
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: rzaba »

zakupiłem od uzytkownika z forum 2 podstawki Star Wars LCG, angielskie. Po otrzymaniu przesylki okazalo sie ze 8 kart jest z wersji polskiej, a jako że mieszkam w kraju anglojezycznym taka wersja kart jest niegrywalna + wartość sprzedażowa gry jest zerowa. Użytkownik-sprzedawca ignoruje moje zapytanie wiec pewnie kart nie ma. Pytanie: chce uderzyć do FFG, co im napisac? Że mi brakuje kart? Że dostałem polskie zamiast ang? Czy prawde, że mnie ktoś oszukał?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kwiatosz »

Strzelam, że użytkownik nie dokładał na własną rękę kart polskich, więc wersja, że tak było od nowości może być prawdziwa. Ja bym napisał do FFG "W kupionym przeze mnie egzemplarzu było 8 kart w obcej wersji językowej".

Edit: Acha, no i dane o takim sprzedawcy, jeżeli celowo wprowadził w błąd, powinny być upublicznione.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Dyso »

Wielki plus dla 3 trolli. Jedna karta do Dixita była lekko zniszczona- sklep szybko zareagował i nowa karta została mi przesłana.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: rzaba »

kwiatosz pisze:Strzelam, że użytkownik nie dokładał na własną rękę kart polskich, więc wersja, że tak było od nowości może być prawdziwa. Ja bym napisał do FFG "W kupionym przeze mnie egzemplarzu było 8 kart w obcej wersji językowej".

Edit: Acha, no i dane o takim sprzedawcy, jeżeli celowo wprowadził w błąd, powinny być upublicznione.
Szkoda że sprzedawca przestal sie odzywac, a przecież chciałem tylko sprawdzic czy moze ma karty, bez spinki. Dlatego nie polecam pana Geth95 i radze nic nie kupować od niego jeśli sie jeszcze tu kiedys pojawi...w sumie pierwsza taka moja wpadka na forum
Requesta do FFG wlasnie wyslalem, zobaczymy czy podesla karty

edit. FFG obiecało dosłac karty w wersji ang wiec wszystko sie skonczylo pozytywnie :)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Sekator »

Najbardziej komiczna sytuacja z jaką miałem do czynienia.

Kupiłem Nexus Ops (od FFG) i po wybiciu żetonów zacząłem przeglądać figurki, żeby przebrać te do "gotowania" czyli prostowania. I co się okazało? Zamiast Fungoidów dostałem 2 woreczek Crystallinów :D (dziwnie to jest pakowane, zamiast wszystkie jednostki w jednym kolorze do jednego wora to każdy typ oddzielnie). Pisać w takim dziwnym przypadku do sklepu czy do FFG?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kwiatosz »

Do FFG lepiej.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: 13thSON »

Czy miał ktoś może kontakt z działem reklamacji Phalanx Games? Brakuje mi jednej karty tożsamości w Świecie Dysku Ankh - Morpork... Może ma ktoś maila? Czy ktoś miał z nimi do czynienia?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Yavi »

13thSON pisze:Czy miał ktoś może kontakt z działem reklamacji Phalanx Games? Brakuje mi jednej karty tożsamości w Świecie Dysku Ankh - Morpork... Może ma ktoś maila? Czy ktoś miał z nimi do czynienia?
Na jednej z kart tożsamości miałem małą wadę, napisałem do nich przez fanpage na Facebooku. Dosłali bez problemów (akurat wygrałem coś w ich konkursie, więc dorzucili kartę do przesyłki).
Ewentualnie można też pewnie pisać przez formularz kontaktowy - http://www.phalanxgames.pl/kontakt/
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: rastula »

13thSON pisze:Czy miał ktoś może kontakt z działem reklamacji Phalanx Games? Brakuje mi jednej karty tożsamości w Świecie Dysku Ankh - Morpork... Może ma ktoś maila? Czy ktoś miał z nimi do czynienia?

są na forum panowie z tej firmy :)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Sekator »

Czytając opinie o FFG nie powinienem być zaskoczony, ale jednak jestem. Od wypełnienia formularza do wysłania brakujących figurek minęło 14 godzin. Niesamowite.
Ale prawdę mówiąc liczyłem, że może przyda się tym razem ten słynny "proof of purchase" :D. Cóż, może innym razem.
syringe
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:21

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: syringe »

Witam.

Dziś wieczorem zasiadając pierwszy raz do RAF zauwazylem brak odpowiednich kart pomocy. Z 4 dostałem 3 takie same. Brakuje miedzy innymi tabeli walki powietrznej. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i udostępnił skan kart?
ODPOWIEDZ