Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

Gra - jak można przeczytać na profilu FB Planszóweczki - poszła do druku. :)

Proszę o krótką prezentację finalnej wersji instrukcji, kafelków i okładki.
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: zawias »

Jakieś nowe informacje się pojawiły ? :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

zawias pisze:Jakieś nowe informacje się pojawiły ? :)
Na razie pliki płyną do Chin, unikając somalijskich piratów :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Powiadomienia z forum przestały mi przychodzić i dopiero teraz zobaczyłem że coś się w temacie dzieje. Chińczycy już sobie działają z plikami, jeszcze musimy zrobić drobne poprawki (źle ułożone linie cięcia na pudełku), ale to kwestia nieakutalnych plików które my dostaliśmy ze stanów.

Jeśli chodzi o dodatek to zapewne będziemy chcieli go zrobić w nowej szacie graficznej. Jednak cena dolara ostatnio jest dość zabójcza więc dodatek raczej widziałbym w przyszłym roku, niż równolegle z angielskim.
Albo zrobimy kolejną zbiórkę na wspieram.to...
mig pisze:Na razie pliki płyną do Chin, unikając somalijskich piratów
Małe chińskie rączki już są w kontenerze który jest na statku. Już mają farbki, papier i pędzelki i zaczynają powoli się rozgrzewać do malowania. ;)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

tokage pisze: Albo zrobimy kolejną zbiórkę na wspieram.to...
Nie inaczej :wink:
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

tokage pisze:Albo zrobimy kolejną zbiórkę na wspieram.to...
Róbcie zbiórkę. W ten sposób na pewno źle na tym dodatku nie wyjdziecie. ;)
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: syfon »

tokage pisze:Małe chińskie rączki już są w kontenerze
Mrocznie. Zamiast gry każdy dostanie tuzin małych chińskich rączek. Połowę planuję zamarynować a połowe zrobić w tempurze, a Wy?
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Kudtacz »

Jakieś nowe wieści od skośnookich przyjaciół? ;)
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Skywarden »

Prosto z frontu...

好湯卻一點肉。更多的麵條吃得少腹脹獲得
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: romeck »

Skywarden pisze:Prosto z frontu...

好湯卻一點肉。更多的麵條吃得少腹脹獲得
Coś o zupie, makaronie i wzdęciach. Oszukali Cię.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Kudtacz »

Chyba, że chodzi o masowe problemy gastryczne pracowników chińskich drukarni co będzie skutkować opóźnieniem w produkcji gry...
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

Jeśli to faktycznie prawda, to nowy rok nie zaczął się dla nich najlepiej.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

A jak się zaczyna dla większości Polaków? Miejmy dla nich trochę wyrozumiałości...
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 333
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 160 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: olocop »

syfon pisze:
tokage pisze:Małe chińskie rączki już są w kontenerze
Mrocznie. Zamiast gry każdy dostanie tuzin małych chińskich rączek. Połowę planuję zamarynować a połowe zrobić w tempurze, a Wy?
Chińczycy radzą zupę z nich robić, bo mają mało mięsa. No i koniecznie dodać makaron!
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

olocop pisze:
syfon pisze:
tokage pisze:Małe chińskie rączki już są w kontenerze
Mrocznie. Zamiast gry każdy dostanie tuzin małych chińskich rączek. Połowę planuję zamarynować a połowe zrobić w tempurze, a Wy?
Chińczycy radzą zupę z nich robić, bo mają mało mięsa. No i koniecznie dodać makaron!
W sumie trochę to rasistowskie, no ale ludzie mają różne poczucie humoru.
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Kudtacz »

Wygląda na to, że nikt nic nie wie... Szkoda... Wiem, że to jeszcze miesiąc z górką do susponowanej daty wysyłki, ale chciało by się wiedzieć coś więcej...
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Rafal_Kruczek »

tokage pisze:Małe chińskie rączki już są w kontenerze
Trolliszcze pisze:
olocop pisze:
syfon pisze:
Mrocznie. Zamiast gry każdy dostanie tuzin małych chińskich rączek. Połowę planuję zamarynować a połowe zrobić w tempurze, a Wy?
Chińczycy radzą zupę z nich robić, bo mają mało mięsa. No i koniecznie dodać makaron!
W sumie trochę to rasistowskie, no ale ludzie mają różne poczucie humoru.
Trochę? To jest bardzo rasistowskie. NAwet jesli ktoś to pisał żartując. Ale nie o tym - wiele osób subskrubuje wątek i takie dyskusje off-topic robią tylko fałszywy alarm.
Kudtacz pisze:Wygląda na to, że nikt nic nie wie... Szkoda... Wiem, że to jeszcze miesiąc z górką do susponowanej daty wysyłki, ale chciało by się wiedzieć coś więcej...
Rozmaiwałem wczoraj z Michałem i niewiele był w stanie powiedzieć, ale nie wykluczał majowego terminu
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: BIgBadWolf »

Rafal_Kruczek pisze: Rozmaiwałem wczoraj z Michałem i niewiele był w stanie powiedzieć, ale nie wykluczał majowego terminu

tia :) data otrzymania przesyłki 84 maja 2015r
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: crsunik »

Coś? Ktoś? Jakoś?
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: adam_k27 »

Moja żona ma urodziny 24 maja, czy jest szansa aby dostała Zamki na prezent w owym dniu? Czy to raczej nierealne?
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: ramar »

jako ciekawostka: "Zamki" z nagrodą od Mensa Mind Games.

http://boardgamegeek.com/thread/1365008 ... ames-award

Ciekawe czy na pudełku, które teraz plotą z bambusa Chińczycy będzie logo z tą nagrodą?
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: hrachubi »

Dla mnie mniej ważne czy będzie(o nagrodzie), ważniejsze KIEDY gra będzie?
Planszóweczko czy coś nowego w sprawie zamków?
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

Połowa miesiąca... Są już jakieś wieści? :)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Lothrain »

Dla wszystkich tych, którzy wspierali w zamówieniach zbiorowych przeklejam najnowszą aktualizację:

"Na czym stoimy"

Atmosfera robi się gorąca, maj dobiega końca, a Wy całkiem słusznie dopytujecie co z grą.

Otóż już spieszę z wyjaśnieniami.

Tak jak pisałem w wiadomości pod koniec lutego pliki poszły do chińczyków początkiem marca. Po dłuższej chwili ciszy dostaliśmy zwrotkę z kilkoma rzeczami do poprawki – dwie z nich błyskawicznie poprawiliśmy (gdzieś tam zapodziała się jedna grafika w CMYKu, gdzieś linie cięcia były źle ułożone) i dostaliśmy informację o złym pliku z kartami (choć to jako jeden jedyny plik który dostaliśmy od Amerykanów i tylko podstawiliśmy do niego swoje grafiki). Jak się okazało po wysłaniu poprawionych plików, ciągle coś nie grało. W całym procesie jak to zwykle bywa nie jesteśmy bez winy. Mamy małego laga związanego z tym że komunikacja odbywa się Ja-> Kanada->Chiny->Kanda->Ja-> Anez (USA) -> Ja-> Janek (Janek zajmuje się złożeniem wszystkiego i przygotowaniem do druku) -> Ja-> Kanada-> Chiny. Czasem jeszcze po drodze trzeba wplątać w to Teda. Tak wygląda załatwienie właściwie każdej sprawy co bezpośrednio przekłada się na to że niektóre tematy dość mocno się przeciagają. Pomnóżcie to razy 30 i 2 dwa dni czasu obiegnięcia wiadomości dookoła i mamy dwa miesiące obsuwy.

Co by nie przedłużać i nie wchodzić w techniczne szczegóły – dwa miesiące i kilkadziesiąt maili później wiemy na czym stoimy i choć niestety nie są to palety wypakowane grami, to przynajmniej jesteśmy w stanie określić już dość dokładnie kiedy się u nas pojawią.

Pod koniec zeszłego tygodnia udało się w końcu dojść do tego na czym stoimy. Chińczycy wysłali informację że płatność do nich wpłynęła (przelew poszedł 16 kwietnia), a sprawy na reszcie nabierają tempa.

Informacje z Panda Games:

„ Our team is currently uploading the digital proofs, and hopefully it should complete in the next couple hours. Once these have been checked and approved by you, we will need about 7 days to produce the preproduction copy (PPC). This will consist of color proofs and a mock up copy of all printed components. Once the PPC has been approved, we need about 25 days to print the games and assemble the mass production copy (MPC). We will send detailed pictures of the MPC to you, and once these have been approved we will assemble all games (which at this point are already printed and waiting to be assembled). “

Co mniej więcej po polsku znaczy tyle:

“Nasz zespół właśnie wysyła na serwer cyforwy proof, i przy odrobinie szczęścia powinien być na online w przeciągu kilku godzin. Kiedy te pliki zostaną sprawdzone i potwierdzone przez was, będziemy potrzebowali około 7 dni na przygotowanie kopii przedprodukcyjnej, która składa się ze wszystkich drukowanych elementów w grze. Następnie po zaakceptowaniu kopii przedprodukcyjnej potrzeba około 25 dni na druk i konfekcję reszty nakładu. Wyślemy zdjęcia jednej przygotowanej kopi i po waszej akceptacji złożymy resztę gier (które już wydrukowane czekają tylko na konfekcję)”

Jesteśmy w tym momencie na etapie czekania na kopię przedprodukcyjną. Następnie, po jej zaakceptowaniu czekamy około miesiąca na druk i tyleż samo na transport.

Wiem jak się czujecie. My też bardzo chcieliśmy pograć w Zamki już pod koniec maja. Tak bardzo chcieliśmy w nie zagrać że w ostatni weekend (30-31 maja) szykowaliśmy dużą imprezę na Zamku Książ na której m.in miała odbyć się premiera. Niestety wiemy już na pewno że gier do tego czasu nie będzie, impreza jednak zostaje – jeśli macie ochotę odwiedzić fajne miejsce i przy okazji pograć w planszówki to serdecznie zapraszam na Gamedays.pl.

Jeszcze raz bardzo Was przepraszam za opóźnienie i mam nadzieję że ilość zabawy którą gra dostarcza wynagrodzi tę dość niemiłą obsuwę.

Parę osób zwróciło nam uwagę, że woli wiedzieć co aktualnie się dzieje, nawet jeśli informacja miała by brzmieć - "Hej, wysłaliśmy pliki i ciągle nic nie wiemy". Dlatego też obiecuję że będę informował na bierząco o postępach, tak żebyście mogli cały czas śledzić co się w temacie dzieje.

Michał Matłosz
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Piehoo »

Ciekawe czy dostaniemy grę przed końcem roku (chińskiego ? ;))...
Nie mam pretensji do wydawnictwa, widać że robią co mogą. Zadziwia jednak fakt że kilka miesięcy temu dostaliśmy informację o tym że gra "poszła do druku", a w rzeczywistości jeszcze daleka do tego droga.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
ODPOWIEDZ