Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Grog_d20
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2015, 18:13

Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Grog_d20 »

Obrazek

Czołem Waszmościom(i Waćpannom, kłaniam się do nóżek),

Zamieściliśmy razem ze współtowarzyszami na Indiegogo kampanię w celu ufundowania gry planszowej naszego pomysłu.
Gra nazywa się Nocturn - Board Game, jest to krzyżówka strategi z survival horrorem.
Gracze wcielają się w rolę jednej z czterech nacji w świecie podziemi i za zadanie mają przeżyć(osiągalne z reguły kosztem innych graczy) co utrudnia ostatni z nich wcielający się w rolę miejscowego(czyli śmierci). Miasta, bitwy, intrygi, lordowie i zagłada czyhająca na każdym kroku.
Na razie gra jest tworzona w wersji angielskiej ale mamy nadzieję że zainteresowanie ze strony Krajan umożliwi zrealizowanie jej tak w angielskim jak i w Rodzimym języku.

Link do strony:
http://igg.me/at/nocturn

Z góry wielkie dzięki za wszelkie uwagi i Wasze zainteresowanie, każda pomoc jest na wagę złota.
Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: BartP »

Dziwne, że robisz planszówkę, a dotąd nie miałeś konta tu na forum. Idę obczajać kampanię.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Rocy7 »

5 gracz gra jako Śmierć, który gra według innych zasad niz reszta, a co jeśli graczy jest mniej? Wchodzi jakiś automatyczny mechanizm w zastepstwie? Jakie elementy wplywaja na regrywalnosc? Jak wyglada plansza gry?
Troche odrzuca mnie ciemna tonacja wiekszosci elementow, wydaje sie ze gra traci na czytelnosci.
Twierdze, zamki i miasta bardzo mi sie podobaja.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Yavi »

Wizualnie wygląda całkiem przyjemnie, szkoda tylko, że o samej kampanii jakoś wcześniej nigdzie nie było słychać (albo było, ale do mnie nie dotarło ;)).
Tak czy inaczej - powodzenia!

@down:
Wow, dzięki - przeglądałem chyba ze 3 razy i nie zauważyłem :O
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 07:29 przez Yavi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Rocy7 »

Nad tekstem about the game sa dwie ikonki zegar 2-5 i postacie stworkow 3-5 obstawiam, ze to czas i ilosc graczy;)
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 209
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 123 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Padre »

Panowie kochani, popracujcie nad warstwą językową, bo płakać się chce.
- Ilu użytkowników forum potrzeba, aby wymienić żarówkę?
- Wiadomo coś o polskiej wersji?
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: matio2007 »

Jeżeli jesteście faktycznie z Krakowa, to może wpadniecie z prototypem na któreś poniedziałkowe spotkanie TNT (trochę nałogowi testerzy), nie zaszkodzi na pewno żeby poszerzyć grono osób testujących :) Spotkania są o 17 w klubie Strych (w domy kultury obok Galerii Kazimierz).

A co do samej gry, to na pewno przydałaby się instrukcja robocza lub jakieś gameplay video. Zastanawiający jest też funding goal na $25k. Występuje u Was 7 rodzajów figurek + produkcja gry + wysyłka w cenie (w większości przypadków). Rozumiem, że poza tą zbiórką macie własne fundusze, a to jest tylko dodatkowe wsparcie dla ogarnięcia kosztów produkcji?
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Banan2 »

Hmm, ~300 PLN (80$) za wersję EN (?), ale z darmową wysyłką do Polski. Ja rozumiem, że figurek jest dużo, ale to sporo, żeby kupić tak "w ciemno". Jakieś pokazy (Pyrkon?), instrukcja pdf, gameplay?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 12:38 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Grog_d20
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2015, 18:13

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Grog_d20 »

Wielkie dzięki za zainteresowanie. Postaram się jak najlepiej odpowiedzieć na Wasze pytania:

Plansza: Jest typowa dla gier strategicznych. Z tym że prowincje są podzielone na duże zamieszkalne w których można budować lenna, oraz mniejsze niezamieszkalne(o znaczeniu strategicznym - przełęcze, bagna etc).
Plansza jest zaprojektowana w skali 1:1 (baza) ale nie namalowana - między innymi na to zbieramy fundusze.

Gra dla 3 i 4 graczy: Jeśli graczy jest mniej to jeden gra Śmiercią a pozostali wybierają sobie nacje żywych. Mechanika gry powoduje że siła Śmierci jest zależna od ilości graczy.

Re-grywalność: Państwa(lenna, miasta, zamki) są odrębne od planszy i budowane przez graczy. Żadna mapa rozgrywki nie będzie taka sama. Rody powodują że nie masz bezpośredniej kontroli nad państwem - śmierć lub niewola Lordów w bitwach, rebelie, eposy i reszta elementów fabularnych powoduje że twoje państwo nie jest martwym blokiem do rozbudowy, a żywym organizmem.

Czemu nikt o nas nie słyszał: To nasza pierwsza gra i ogarnęliśmy odwrotnie ten proces. Za bardzo się skupiliśmy na realizacji projektu i może trochę za późno się zorientowaliśmy że trzeba się było lepiej rozreklamować...

Koszty: Tak jak w opisie, tworzymy tą grę już od jakiegoś czasu i sporo własnych funduszy w to włożyliśmy, ale na grę figurkową trzeba jeszcze sporo. Funding goal jest opracowany na podstawie kontaktów z manufakturami i z założeniem że my sami jeszcze dołożymy do tego.

Dlaczego nie wrzuciliśmy więcej rzeczy na indiegogo(video z gameplay'iem, recenzje, porządny rulebook w pdf'ie etc): Cała gra jest w wersji surowej poza tym co zamieściliśmy na indiegogo. Stąd nie chcemy prezentować elementów niewykończonych.

Granie w TNT: Z chęcią z Wami zagramy kiedy gra będzie w wersji nadającej się do prezentacji gameplaya.
Awatar użytkownika
Bombloslav
Posty: 57
Rejestracja: 11 cze 2013, 11:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Bombloslav »

Na prawdę brakowało mi takiej gry. Strategii z odpowiednią dawką cięższego klimatu i masą figurek, jednak... Strach wysupłać te 300zł w ciemno. Gdybyście tylko udostępnili instrukcję (nawet w stanie "surowym") na pewno rozwiałoby to wiele wątpliwości. Tak czy inaczej będę śledził wątek. Życzę powodzenia!
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Banan2 »

Bombloslav pisze:Na prawdę brakowało mi takiej gry. Strategii z odpowiednią dawką cięższego klimatu i masą figurek, jednak... Strach wysupłać te 300zł w ciemno. Gdybyście tylko udostępnili instrukcję (nawet w stanie "surowym") na pewno rozwiałoby to wiele wątpliwości. Tak czy inaczej będę śledził wątek. Życzę powodzenia!
+1
No i co z wersją PL?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: hamanu »

To wyglada naprawde ciekawie:
1. Dajcie nstrukcje
2. Popracujcie nad wersja PL i wrzuccie na wspieram.to
3. Jakis prototyp recenzencki np dla games fanatic
4. Aktywnosc na forum

i wroze duze szanse powodzenia, nawet przy cenie okolo 300 zl
Sam chetnie sie skusze (niestety ze wzgledu na wspolgraczy wersja PL to mus)
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Galatolol »

Zawaliliście brakiem jakiejś "kampanii promocyjnej" poprzedzającej zbiórkę. Na stronie akcji brakuje jakichś zdjęć całości gry (przynjamniej wizualizacji). No i czas rozgrywki potężny (3-5 h). Mi to nie przeszkadza, ale dla większości (w tym także moich etatowych współgraczy :( ) to zdecydowanie za długo.
A instrukcję trzeba koniecznie od początku publikować. I strona gry na BGG by się przydała.
Grog_d20
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2015, 18:13

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Grog_d20 »

-Polska wersja językowa wyjdzie razem z wersją angielską jeśli kampania się uda. Wygląda na to że niewystarczająco jasno to napisaliśmy więc dodałem to do opisu Perks.

-Rzeczywiście możemy zamieścić surową wersję instrukcji, przerobimy ją na wersję Polską i zamieszczę ją we wtorek po świętach, dla zainteresowanych.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: karawanken »

Czy jeśli kampania się uda polska wersja będzie do kupienia w sklepie? Czy tylko dostępna dla wspierających
Grog_d20
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2015, 18:13

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Grog_d20 »

No cóż celem tej kampanii jest wydanie tej gry, więc wylądowanie na półkach sklepowych będzie tego następstwem prędzej czy później. W sytuacji gdy się nie uda również powinna wylądować bo nie zamierzamy rezygnować, zajmie to tylko znacznie dłużej.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: karawanken »

Pytam bo gra mnie zainteresowała a nigdy nie uczestniczyłem w żadnej zbiórce i mam pewne opory. To czekam na instrukcje może jakieś conceptarty planszy i będę się poważnie zastanawiał.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Rocy7 »

Bez recenzji (najlepiej wideo) chociazby prototypow moze byc ciezko nagłośnić akcje. Koncepcja planszy mi sie podoba - mozna jakis szkic prosic?
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Szaweł »

Obawiam się, o sukces tej zbiórki. Tak jak pisali moi poprzednicy, nie wiem, czy sami nie strzeliliście sobie w stopę, nie nagłaśniając tematu przed rozpoczęciem kampanii. Tematyka jak i sam zamysł gry bardzo mi się podoba i nie ukrywam, że chętnie wbiłbym się w temat - niestety bez szkiców mapy, paru zdjęć, krótkiej recenzji i w końcu instrukcji nie zaryzykuję - i stąd właśnie wyciągam swoją obawę, że podobnie zareaguje sporo ludzi i będziecie musieli kampanię rozkręcić jeszcze raz za jakiś czas po uzupełnieniu braków, prezentacji gry i prototypów jej komponentów. Najbardziej szkoda będzie, jeśli ledwo przekroczycie próg zaplanowanych 25k$ i nie uświadczymy żadnych dodatków, które mogłyby znacząco wpłynąć na miodność gry. Obym się mylił i obyśmy skończyli z Waszą grą uzupełnioną o dziesiątki stretch goal'i na stołach.

Niemniej jednak, kibicuję i nie wykluczam, ba, zapewniam nawet, że gdy zobaczę światełko w tunelu wesprę Wasz projekt.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Szaweł »

Sorry za dubla, ale chyba wychodzi na to (niestety), że nie minąłem się z rzeczywistością. Mym, skromnym, zdaniem powinniście odpuścić sobie tę, konkretną kampanię i JUŻ rozpocząć mały blitzkrieg. Napiszcie więcej o grze, nacjach może po polsku? Porozsyłajcie maile do blogowej planszówkowej braci, zaplanujcie wizyty z prototypem na pyrkonie i inszych spotkaniach/konwentach. Odczekajcie z miesiąc (powinno wystarczyć), ale nie zasypując gruszek w popiele, tylko codziennie coś wrzucajcie, codziennie odświeżajcie temat. Myślę, że bardzo dobrym przykładem powinna być dla Was inicjatywa Rycerzy Pustkowi - chłopaki niemal codziennie piszą coś nowego, jeden z lepszych serwisów planszówkowych również się w temat zaangażował, chłopaki będą prezentowali grę... mogę się oczywiście pomylić, ale podejrzewam, że ich kampania powinna skończyć się sukcesem.

Zacznijcie przygotowywać fundamenty, a na ich podstawie z pewnością \budujecie solidny produkt. W razie potrzeby chętnie służę, w miarę możliwości, pomocą.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Grog_d20
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2015, 18:13

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Grog_d20 »

Czołem, nie zawiesiliśmy pracy nad grą a nadal uporczywie się nad nią pochylamy. Efektem jest kampania na kickstarterze ruszająca we wrześniu. W międzyczasie zapraszam do odwiedzenia naszej strony na Boardgamegeek'u albo na Facebooku:

https://www.boardgamegeek.com/boardgame/176059/nocturn

https://www.facebook.com/onegday.games/

Oraz do zapoznania się z recenzją Jaką wystawił naszej grze Wookie na swoim kanale:

https://www.youtube.com/watch?v=17tZ7GpwpXQ

Z chęcią odpowiem na wszelkie pytania jakie się nasuną :)
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Trawus »

Wygląda ciekawie ;)

Nie zastanawialiście się nad wystartowaniem jednoczesnie na wspieram.to w podobny sposób jak zrobili to z Martians. Mielibyście szanse na zgromadzenie większej ilości osób wspierajacych. Na pewno sam się bym wtedy mocno zastanowił i pochylił nad Wasza gra.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: karawanken »

Cieszę się, że nadal próbujecie bo nadal wygląda ciekawie.
Awatar użytkownika
Bombloslav
Posty: 57
Rejestracja: 11 cze 2013, 11:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Bombloslav »

Jezus Maria, ta gra żyje! Już zupełnie o niej zapomniałem. Czekam zatem, choć raczej jako na ciekawostkę niż na tytuł który muszę mieć. Zobaczymy czy mi się nie odmieni do września ;)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Nocturn - Board Game (Strategia i Horror)

Post autor: Gizmoo »

Krótka historia jak obniżał się mój entuzjazm.

Zobaczyłem grafiki - świetne! Podoba mi się! :D
Zobaczyłem figurki - niezłe! :)
Poczytałem o rozgrywce - O.K. :?
Zobaczyłem planszę - meh :|
Za pierwszym razem zbiórka się nie powiodła... :(


A potem... Obejrzałem filmik Wookiego...

Blisko pół dnia na jedną rozgrywkę. Aż nie mogłem uwierzyć. No więc jeszcze raz sprawdzam na BGG:


180-240 minut. :cry:

Przy czym bliższa prawdy jest druga wartość.

I w ten o to sposób przestałem się interesować Nocturnem. Ja rozumiem, że ktoś może lubić dłuższe gry, ale w dzisiejszych czasach to jest jednak lekkie przegięcie. Później taki tytuł zbiera jedynie kurz na półce, bo chętnych na tak długą rozgrywkę to trzeba ze świecą szukać. I tak - należę do tych osób, które twierdzą, że jeżeli jedna partia trwa dłużej niż dwie i pół godziny - to gra jest źle zaprojektowana.
ODPOWIEDZ