Szogun / Shogun (Dirk Henn)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kensai
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2014, 20:49

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: kensai »

Po rozegraniu około 10 gier nie mogę się zgodzić że gra w 3 osoby jest dużo miejsca. Przy losowaniu prowincji zawsze znajdzię się region konfliktowy. Prawdą jest to że w tym wypadku gdzie 2 się bije tam trzeci korzysta ale tak jest z reguły w grach na 3 graczy ;-)

Optymalnie 4 osoby do tej gry są potrzebne i z reguły najlepsze bitwy przeprowadzane ;-)

Mam jeszcze pytanko czy orientuje się ktoś kiedy wyjdzie 2 dodatek do Shoguna ?

Oraz czy wprowadzacie jakieś swoje zasady opcjonalne żeby zmodyfikować lekko instrukcje ?
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Czochrun »

kensai pisze:Po rozegraniu około 10 gier nie mogę się zgodzić że gra w 3 osoby jest dużo miejsca. Przy losowaniu prowincji zawsze znajdzię się region konfliktowy. Prawdą jest to że w tym wypadku gdzie 2 się bije tam trzeci korzysta ale tak jest z reguły w grach na 3 graczy ;-)
To samo jest przy 4 graczach. Jak się prowincje ułożą, że 3 graczy się napierdziela a czwarty farmi, to wiadomo, że wygra ten ostatni. Mało prawdopodobne, ale my już kilka razy mieliśmy właśnie taki układ.
kensai
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2014, 20:49

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: kensai »

Witam

Nie wiem czy próbowaliście ale ze znajomymi wpadliśmy na pomysł żeby zagrac w Shoguna 2v2. losujemy kto z kim gra po wyborze prowincji. Prowincje losujemy troche innaczej niż jest w instrukcji mianowicie losowo ciągniemy prowincjie i albo ja wybieramy albo jest jeszcze mozliwosc drugiego pociągnięcia. Karty odrzucone dajemy na osobna kupke i ciagniemy z nich jak skonczy sie talia. Daje to mozliwość wyrzucenia prowincji graczom gdy za bardzo zdominowali 1 obszar.

Z dodatkowych opcji dodalismy wsparcie. czyli sojusznicze jednostki przechodza ma nasze pole w akcjach ruchu. W przypadku walki pierwsze gina sojusznicze jednostki.

Gra jest teraz bardzo wyrównana i nie ma bunkrowania bo jest wiele frontów

Kazdy budynek jest na wagę złota ;-)

Polecam
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Piehoo »

Gra po raz kolejny (chwilowo) niedostępna, ale warto poczekać na dodruk. Dla zainteresowanych:
Przykładowa rozgrywka
Recenzja
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Tehanu »

Piehoo pisze:Gra po raz kolejny (chwilowo) niedostępna, ale warto poczekać na dodruk...[/url]
Że niby gdzie niedostępna? Ja tam widzę że większość sklepów ma ją na stanie: wysyłka w 24h :roll:
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Piehoo »

Tehanu pisze:
Piehoo pisze:Gra po raz kolejny (chwilowo) niedostępna, ale warto poczekać na dodruk...[/url]
Że niby gdzie niedostępna? Ja tam widzę że większość sklepów ma ją na stanie: wysyłka w 24h :roll:
Pierwsze z brzegu i chyba najpopularniejsze:
http://3trolle.pl/3453-Szogun-edycja-polska.html
http://www.rebel.pl/product.php/1,302/1 ... hogun.html

Część sklepów ma jeszcze pozostałości, ale sam Rebel mówi o dodruku w najbliższym czasie.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Tehanu »

Piehoo pisze:
Tehanu pisze:
Piehoo pisze:Gra po raz kolejny (chwilowo) niedostępna, ale warto poczekać na dodruk...[/url]
Że niby gdzie niedostępna? Ja tam widzę że większość sklepów ma ją na stanie: wysyłka w 24h :roll:
Pierwsze z brzegu i chyba najpopularniejsze:
http://3trolle.pl/3453-Szogun-edycja-polska.html
http://www.rebel.pl/product.php/1,302/1 ... hogun.html

Część sklepów ma jeszcze pozostałości, ale sam Rebel mówi o dodruku w najbliższym czasie.
heh, jako przykład "niedostępności" tytułu i konieczności oczekiwania na dodruk podajesz linki do 2 sklepów na całą Polskę, w których go nie ma? Wybacz, ale jak ja wpisuję w i-szop.pl to wyskakuje mi kilkanaście sklepów posiadających tytuł, dodatkowo jest sporo innych sklepów nie indeksujących gier w i-szop i również posiadających ten rzekomo wyprzedany tytuł.
Gra jest dostępna i kropka, nie wprowadzaj w błąd.
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Piehoo »

[quote="Tehanu"

heh, jako przykład "niedostępności" tytułu i konieczności oczekiwania na dodruk podajesz linki do 2 sklepów na całą Polskę, w których go nie ma? Wybacz, ale jak ja wpisuję w i-szop.pl to wyskakuje mi kilkanaście sklepów posiadających tytuł, dodatkowo jest sporo innych sklepów nie indeksujących gier w i-szop i również posiadających ten rzekomo wyprzedany tytuł.
Gra jest dostępna i kropka, nie wprowadzaj w błąd.[/quote]

W porządku, użyłem złego sformułowania. Skończył się naklad w magazynach polskiego wydawcy. Określenie niedostępności w tej branży praktycznie nie występuje. Naklad Kolejki był wyczerpany, ale była zawsze dostępna w ''promocyjnych'' cenach. Brassa też znajdzie się w sklepach, ale ciężko to nazwać dostępnością.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: TTR_1983 »

Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Banan2 »

mulek18 pisze:QG zapowiada Big Boxa http://boardgamegeek.com/image/2482561/shogun-big-box
Ciekawe co to za Expansion 3 i 4 ...
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Ink »

Ta, bo do tej pory box był small ;)
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: galthran »

Jestem zaintrygowany :mrgreen: Niepokoi mnie fakt, że to są Expansion modules a nie Expansion jak Tenno's Court... Czyżby coś jednak mniejsze dodatki?

Oby nie były BigBox Exclusive...
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: TTR_1983 »

galthran pisze:Jestem zaintrygowany :mrgreen: Niepokoi mnie fakt, że to są Expansion modules a nie Expansion jak Tenno's Court... Czyżby coś jednak mniejsze dodatki?

Oby nie były BigBox Exclusive...
to na pewno są jakieś małe dodatki. QG często w swoich kampaniach na KS daje takie rzeczy.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4131
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: tomb »

A to ma być kickstarterowane?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: TTR_1983 »

tomb pisze:A to ma być kickstarterowane?
z pewnością. jak to u nich :)
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: NTomasz »

eh te kickstartery... wszystko na kickstarterach...
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Szogun (Shogun)

Post autor: Markus »

NTomasz pisze:eh te kickstartery... wszystko na kickstarterach...
Po co ryzykować własne pieniądze jak można zrobić biznes pieniędzmi klienta :-)
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: NTomasz »

Markus pisze:
NTomasz pisze:eh te kickstartery... wszystko na kickstarterach...
Po co ryzykować własne pieniądze jak można zrobić biznes pieniędzmi klienta :-)
tak - to zdanie idealnie podsuwa człowiekowi myśl: produkty na KS są takie że nie warto ryzykować własnych pieniędzy :D
btw. wie ktoś ile procent KS zbiórek na tace się kończy powodzeniem?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Markus »

Wyobraźcie sobie że producenci samochodów zaczynają działać na kickstarterze :-)

Progi:
- prawe kierunkowskazy
- lewe kierunkowskazy
- lusterko wsteczne itp
.
.
.


Tak to teraz wygląda w przypadku niektórych gier. Kolejne części mechaniki jsko progo na KS

prEpraszam za oftopa
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4131
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: tomb »

Akurat ze strony Queen Games kickstarter to naprawdę słaba zagrywka. Gra jest znana, sam wydawca to firma z doświadczeniem - i oni jadą ze zrzutką?
I czy ja się nie mylę, że lepiej poczekać na oferty w sklepach, bo cena będzie lepsza, a ekskluzywne dodatki są z gatunku pimpujących, a nie tych treściwych?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: NTomasz »

ja nauczony doświadczeniem z KS - nigdy już nie będę wspierać "co łaska" i poczekam na wydania sklepowe :)
i tak uważam za żenujące że taka firma robi kampanie "pożebrzemy o wydanie gry bo możemy - co z tego że jesteśmy dużą firmą z jakąś tam tradycją/renomą" :D
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: zedd »

Queen Games nie potrzebuje kasy na wydanie gry. Korzystają z KS'a jako formu marketingu - trafiającej do sporego grona potencjalnych odbiorców.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: uday »

zedd pisze:Queen Games nie potrzebuje kasy na wydanie gry. Korzystają z KS'a jako formu marketingu - trafiającej do sporego grona potencjalnych odbiorców.
To przepraszam, ale jak wydają te gry? Drukarnie im za ładne oczy drukują?

KS to świetna platforma dla wydawców. Minimalizuje ryzyko, poszerza grono odbiorców, pozwala budować hype produktu, którego często jeszcze de facto nie ma i jeszcze dostają pieniądze często na kilka lat(!) przed wytworzeniem produktu. Jasne, kosztuje ich to te 10, czy 15% prowizji, ale na samym obrocie pieniędzmi są w stanie to odrobić. Wskażcie mi firmę, która by tak nie chciała.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: Zet »

uday pisze: To przepraszam, ale jak wydają te gry? Drukarnie im za ładne oczy drukują?
Drukują za własne pieniądze, bo mają ich wystarczające rezerwy, albo na kredyt, bo każdy im da.
QG trochę wypaczyło/nagięło ideę KS, które w zamyśle miało wspierać tych, których nie stać na sfinansowanie swojego produktu.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Szogun (Shogun)

Post autor: kwiatosz »

Zet pisze:
uday pisze: To przepraszam, ale jak wydają te gry? Drukarnie im za ładne oczy drukują?
Drukują za własne pieniądze, bo mają ich wystarczające rezerwy, albo na kredyt, bo każdy im da.
QG trochę wypaczyło/nagięło ideę KS, które w zamyśle miało wspierać tych, których nie stać na sfinansowanie swojego produktu.
Ale z drugiej strony solidna firma zwiększa odczuwane bezpieczeństwo transakcji na całym KS, więc nie jest to tylko zły wpływ.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ