Achaja (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Achaja

Post autor: Lothrain »

No cóż, oby koniec nie był taki, jak początek...
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Wspieram.to »

Dogrywamy ostatnie rzeczy, niestety youtube nas załatwił z jakością filmiku.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Achaja

Post autor: berni »

Ktoś jest w stanie wybrać jakiś pakiet?
I jeszcze "roboczy" czas do końca został.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Wspieram.to »

berni pisze:Ktoś jest w stanie wybrać jakiś pakiet?
I jeszcze "roboczy" czas do końca został.
Juz jest aktywny. Można kupować
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Achaja

Post autor: Banan2 »

Ruszyło. 129 PLN dla pierwszych 100 osób, potem od 139 PLN. Drogawo ... :?
I zdecydowanie brakuje pakietów do wspólnych zakupów (np. 5 szt.). Tak jak to było w "Zamkach ...".

Tak przy okazji to rozmawiałem niedawno z osobą z jednego z wydawnictw, które wydaje i sprzedaje gry. Po kilku akcjach przedsprzedażowych stwierdzili, że dla klientów liczy się przede wszystkim cena a nie dodatkowe pierdółki typu np. artbook.

Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Wspieram.to »

Banan2 pisze:Ruszyło. 129 PLN dla pierwszych 100 osób, potem od 139 PLN. Drogawo ... :?
I zdecydowanie brakuje pakietów do wspólnych zakupów (np. 5 szt.). Tak jak to było w "Zamkach ...".

Tak przy okazji to rozmawiałem niedawno z osobą z jednego z wydawnictw, które wydaje i sprzedaje gry. Po kilku akcjach przedsprzedażowych stwierdzili, że dla klientów liczy się przede wszystkim cena a nie dodatkowe pierdółki typu np. artbook.

Pozdrawiam
Niekiedy dodatki są dodawane za darmo aby zwiększyć atrakcyjność pakietu, to nie tak, że jak odejmiemy podziękowania, tapety na pulpit to cena spadnie o 20 zł. Tak to niestety nie działa.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Yavi »

Mój odwieczny problem: jak zwykle nie mogę znaleźć informacji o liczbie graczy i czasie gry :D
Tak więc pytam: dla ilu graczy i ile czasu zajmuje?
Vanatox
Posty: 158
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 35 times
Been thanked: 46 times

Re: Achaja

Post autor: Vanatox »

Cześć,
mam pytanie co do dodatkowych komponentów typu figurka Achai, która nie jest dostępna jeszcze.
Czy jeśli teraz zakupie grę, to będę mógł dokupić potem figurkę, gdy będzie już taka możliwość?
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Achaja

Post autor: Kolejarz »

Dodatki mogą nie wpływać na cenę, ale zainteresowany wchodzi i widzi, że gra + to + tamto kosztuje xx i szuka tańszego progu z samą grą. Jakby zobaczył grę bez żadnych bonusów w tej samej cenie, to stwierdziłby, że nic nie dodają, żeby mógł kupić jak najtaniej - i tego oczekiwał. Czasami mniej znaczy więcej. Informacje o tapecie do każdego pakietu z grą nadal można umieścić gdzieś indziej, w końcu kogoś może to przekonać. Niestety, bardzo trudno jest sprzedać tapetę, jeśli się jej nie pokaże, a wtedy z kolei nie ma już co sprzedawać. Dlatego to nikogo nie obchodzi, może od razu lepiej ją udostępnić za darmo? Jak się ktoś napatrzy przez kilka tygodni, to może w końcu wesprze projekt.
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Achaja

Post autor: YuZ »

Ale 140 PLN za dodatkowe figurki do PLO to pojechali. :evil: Właściwie to min. 150 PLN uwzględniając wymóg zrzutki do Achaji.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Wspieram.to »

YuZ pisze:Ale 140 PLN za dodatkowe figurki do PLO to pojechali. :evil: Właściwie to min. 150 PLN uwzględniając wymóg zrzutki do Achaji.
Wymóg zrzutki czyli te 10 zł to koszt przesyłki. To było najlepsze rozwiązanie, żeby nie obarczać dodatków kosztem przesyłki bo jak ktoś np kupi Achaję i dodatki do PLO to za przesyłkę płaci tylko raz
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Tycjan »

Zapomnij na chwilę o „Panu Lodowego Ogrodu”. Nowa gra Krzysztofa Wolickiego nie będzie kolejną ciężką grą strategiczną o podbojach. „Achaja” to gra taktyczna, w której wszystko jest podporządkowane jednemu celowi – zdobyciu upragnionej władzy. Jeżeli czytałeś literacki pierwowzór gry, to wiesz, że dla władzy można zrobić wszystko, a jeżeli nie miałeś jeszcze okazji, to przekonasz się na własnej skórze czym taka walka jest...
Mój tekst na temat gry Achaja.
Zapraszam :) http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... a-planszy/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Achaja

Post autor: Banan2 »

Kolejarz pisze:Dodatki mogą nie wpływać na cenę, ale zainteresowany wchodzi i widzi, że gra + to + tamto kosztuje xx i szuka tańszego progu z samą grą. Jakby zobaczył grę bez żadnych bonusów w tej samej cenie, to stwierdziłby, że nic nie dodają, żeby mógł kupić jak najtaniej - i tego oczekiwał. Czasami mniej znaczy więcej. Informacje o tapecie do każdego pakietu z grą nadal można umieścić gdzieś indziej, w końcu kogoś może to przekonać. Niestety, bardzo trudno jest sprzedać tapetę, jeśli się jej nie pokaże, a wtedy z kolei nie ma już co sprzedawać. Dlatego to nikogo nie obchodzi, może od razu lepiej ją udostępnić za darmo? Jak się ktoś napatrzy przez kilka tygodni, to może w końcu wesprze projekt.
+1
Nie chcę być złośliwy, ale tapeta czy podziękowania to ostatnia rzecz, na którą potencjalny klient zwraca uwagę. Może np. autograf autora to miły bonusik, ale tylko i wyłącznie bonusik.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2015, 13:49 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Achaja

Post autor: Dellas »

Jak na Pyrkonie PLO zaskoczy to opcja 10 + 230 za PLO to całkiem spoko.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Achaja

Post autor: zakwas »

[marudzenie_mode]

Różnica pomiędzy "early birds" i normalną ceną.
Dodatkowo pierwsze 150 osób kupujących grę planszową otrzyma ją z umieszczonym wewnątrz pudełka autografem autora gry.
To również zachęca do poczekania, by nie dostać pomazanego egzemplarza. :mrgreen:

[/marudzenie_mode]

Nie widzę niestety nic ciekawego zarówno w samej akcji. Gra nie przekonuje mnie niczym, nie ma jakoś wyeksponowanych zalet rozgrywki, nie jestem przekonany, czemu miałbym ją kupić. Przy PLO chociaż kusiły figurki, jakieś widmo streczów, tu jakoś słabiutko...

Czekam na rozwój sytuacji. ;)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Achaja

Post autor: costi »

To od razu dwie uwagi:
- pakiet "Książę" jest mocno bez sensu, to samo osiąga się biorąc zwykły próg + PLO
- wizualizacja artbooka na stronie kampanii jest przeurocza... Drogie wydawnictwo, 48 stron tak NIE wygląda.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
estelll
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2015, 12:46

Re: Achaja

Post autor: estelll »

Czym się różni II edycja PLO od jedynki? (Co ma nowe, lepsze...?)
Czy II edycja zawiera zestaw kolekcjonerskich figurek?

Skąd mogę wiedzieć co kupić razem z Achają skoro nie znam odpowiedzi na powyższe pytania.

ps. posiadam pierwszą wersję PLO
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Wspieram.to »

zakwas pisze:
Przy PLO chociaż kusiły figurki, jakieś widmo streczów, tu jakoś słabiutko...

Czekam na rozwój sytuacji. ;)
Poprawiamy projekt. Niestety wyciekł link do sieci przed czasem i w pewnym momencie było prawie 100 osób na projekcie roboczym (czyli bez możliwości zakupu) przez co musieliśmy uruchomić projekt w wersji nie finalnej. Za moment pojawią się streach goale oraz dodatkowe grafiki etc. Do max godziny powinno być wszystko wiadome/widoczne etc wówczas na pewno zachęcimy nie jednego z Was do wsparcia :).
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Achaja

Post autor: Banan2 »

Wspieram.to pisze:
zakwas pisze:
Przy PLO chociaż kusiły figurki, jakieś widmo streczów, tu jakoś słabiutko...

Czekam na rozwój sytuacji. ;)
Poprawiamy projekt. Niestety wyciekł link do sieci przed czasem i w pewnym momencie było prawie 100 osób na projekcie roboczym (czyli bez możliwości zakupu) przez co musieliśmy uruchomić projekt w wersji nie finalnej. Za moment pojawią się streach goale oraz dodatkowe grafiki etc. Do max godziny powinno być wszystko wiadome/widoczne etc wówczas na pewno zachęcimy nie jednego z Was do wsparcia :).
Co z pakietami (np. po 5 szt.)?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: TTR_1983 »

zakwas pisze:[marudzenie_mode]

Różnica pomiędzy "early birds" i normalną ceną.
Dodatkowo pierwsze 150 osób kupujących grę planszową otrzyma ją z umieszczonym wewnątrz pudełka autografem autora gry.
To również zachęca do poczekania, by nie dostać pomazanego egzemplarza. :mrgreen:

[/marudzenie_mode]

Nie widzę niestety nic ciekawego zarówno w samej akcji. Gra nie przekonuje mnie niczym, nie ma jakoś wyeksponowanych zalet rozgrywki, nie jestem przekonany, czemu miałbym ją kupić. Przy PLO chociaż kusiły figurki, jakieś widmo streczów, tu jakoś słabiutko...

Czekam na rozwój sytuacji. ;)
Bardzo celne uwagi. Cena w early birds powinna być taka w stosunku do normalnej, żeby miało się ochotę na nią rzucić jak "na laskę w mini w pierwsze dni wiosny". Tutaj tego efektu brak.
Co do autografu to też bym nie chciał pomazanego pudełka :mrgreen: Ale to wiadomo, kwestia gustu. Domeną polskich akcji na wspieram.to jest dużo rzeczy typu artbooki, tapety, kubki, podziękowania. W moim odczuciu to zupełnie zbędne. Rozumiem podejście: ma być w danym progu dużo tego wszystkiego, ale czy na pewno to jest takie ważne? dobra gra sama się obroni.
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Achaja

Post autor: YuZ »

zakwas pisze:[marudzenie_mode]

Różnica pomiędzy "early birds" i normalną ceną.
Dodatkowo pierwsze 150 osób kupujących grę planszową otrzyma ją z umieszczonym wewnątrz pudełka autografem autora gry.
To również zachęca do poczekania, by nie dostać pomazanego egzemplarza. :mrgreen:

[/marudzenie_mode]
Wewnątrz pudełka nie zawsze oznacza po wewnętrznej stronie pudełka. Podejrzewam, że autograf będzie dołączony w formie "dziękczynnej" kartki. ;) Choć mogę się mylić.
estelll
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2015, 12:46

Re: Achaja

Post autor: estelll »

Jak dodać dodatek do "nagrody"?
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Achaja

Post autor: ernin »

Autograf będzie zapewne jak w PLO na wewnętrznej stronie pudełka
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Achaja

Post autor: espresso »

YuZ pisze:Wewnątrz pudełka nie zawsze oznacza po wewnętrznej stronie pudełka. Podejrzewam, że autograf będzie dołączony w formie "dziękczynnej" kartki. ;) Choć mogę się mylić.
W PLO dawali stempel + podpis na wewnętrznej stronie pokrywki pudełka.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Wspieram.to »

estelll pisze:Jak dodać dodatek do "nagrody"?
Zakupujesz nagrodę podstawową - jakąkolwiek - dokonujesz płatności, wracasz na projekt i wybierasz dodatek - dokonujesz płatności.
ODPOWIEDZ