Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: trabiniu »

hamanu pisze:Panie toc to ponad 500 pelenow w przeliczeniu z zielonych.
Bedzie jakas wersja wsparcia bardziej przyjazna dla kieszeni polskiego gracza?
Ostatnio nawet age of discovery miala wersje pl zbiorki...

no sporo, sporo ale trzymajmy kciuki.
Swoją drogą to zastanawiam się jak wygląda temat metod promocji takiego/podobnego projektu.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: crsunik »

A jest przewidywana polska wersja?
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hrachubi »

crsunik pisze:A jest przewidywana polska wersja?
Tak, ale:
REDIMP na KS pisze:This edition of the game only comes with English rules. German, Polish and other language editions will be available later at Essen and through our company store. Feel free to contact us if you`d like to know more.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: vojtas »

RedImp pisze:Próbka angielskiej instrukcji w trakcie edycji - jesteśmy ciekawi waszych uwag co do jej składu?
Detepowiec powinien w końcu porzucić koncepcję stosowania fontu stylizowanego w zastępstwie maksymalnie czytelnej antykwy szeryfowej (dla standardowego bloku tekstu). Wielokrotnie zwracano na to uwagę...
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sqb1978 »

Dokładnie ta czcionka to katorga dla oczu. Współczuję czytającym, ja na szczęście zostałem nauczony gry przez współgracza i nie musiałem się męczyć.
mrozy16
Posty: 295
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mrozy16 »

Jako, że gra jest znów dostępna (w ramach wspieram to Achai) mam pytanie - czym się różni od pierwszej wersji? Czy warto?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: karawanken »

No właśnie z akcji Achai dla mnie najciekawsze jest wlasnie możliwość kupienia PLO. Też jestem ciekaw co zawiera ver2 w stosunku do pierwszej.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Lothrain »

Rzućcie okiem na kickstartera - tam jest wszystko wyjaśnione. Nowa plansza z drugiej strony, jakiś nowy znacznik, nie wiem tylko, czy grzebano coś w mechanice.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Wspieram.to »

Wkrótce na stronie projektu Achaja pojawi się informacja o różnicach pomiędzy edycjami.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: espresso »

Za FB:
RedImp pisze:II edycja PLO:
- jedna strona planszy będzie miała inne granice regionów
- na dwie karty postaci dojdą dodatkowe oznaczenia ( tworzenie Czerwonych Wież, przesuwanie uroczyska)
- jedna instrukcja PL ale za to poprawiona ( będzie też PDF online)

Dla zainteresowanych zrobimy po kosztach Upgrade Kit-y gdzie te elementy można sobie dokupić do pierwszego wydania.
Ceny Upgrade Kit nie podali.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: karawanken »

Kuszą, oj bardzo kuszą. Teraz zęby w ścianę i czekam na Pyrkon licząc, że zobaczę tam PLO na żywo oraz, że zostanie mi na niego kasa :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: pan_satyros »

espresso pisze:Za FB:
RedImp pisze:II edycja PLO:
- jedna strona planszy będzie miała inne granice regionów
- na dwie karty postaci dojdą dodatkowe oznaczenia ( tworzenie Czerwonych Wież, przesuwanie uroczyska)
- jedna instrukcja PL ale za to poprawiona ( będzie też PDF online)

Dla zainteresowanych zrobimy po kosztach Upgrade Kit-y gdzie te elementy można sobie dokupić do pierwszego wydania.
Ceny Upgrade Kit nie podali.
W takim razie czekam na cenę tych zestawów.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

Pytania do "Upgrade Kit":
- Jeśli ktoś ma pierwsze wydanie PLO ze wszystkim figurkami z akcji na wspieram.to, to czy opłaca mu się kupić ów upgrade?
- Jeśli tak, to czy będzie dostępny na Pyrkonie?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Witam serdecznie.
Odpowiedzi na większość pytań znajdziecie w dzisiejszej AKTUALIZACJI NR 1: https://wspieram.to/4395-achaja-gra-planszowa.html
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

espresso pisze:Za FB:
RedImp pisze:II edycja PLO:
- jedna strona planszy będzie miała inne granice regionów
Ech, a jak na etapie projektowania pisaliśmy na tym forum żeby właśnie tak zrobić to reakcji nie było.
A teraz trzeba będzie ekstra płacić za planszę. No ręce opadają.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: espresso »

W jakiej wersji kolorystycznej jest ta nowa mapa?
FortArt pisze:Ech, a jak na etapie projektowania pisaliśmy na tym forum żeby właśnie tak zrobić to reakcji nie było.
A teraz trzeba będzie ekstra płacić za planszę. No ręce opadają.
Też mi to przeszło przez myśl :( Tym bardziej, że z Upgrade Kit tylko mapa mnie interesuje.
white_wolv
Posty: 17
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:59

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: white_wolv »

Ja po dlugim namysle zdecydowalem sie na sprzedaz swojego egzemplarza PLO (wersja bez dodatkowych figurek).

Ekipa do grania zbiera sie raz na 3 miesiace a trzeba troche Orenów ogarnąć dla niejakiego Geralta z Rivii..


Gdyby ktos byl zainteresowany linkiem do aukcji na Allegro prosze o priv (aukcja do poniedzialku).
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Lothrain »

Czy Upgrade Kit będzie dostępny w sklepach lub wydawnictwie poza wspieram.to?
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

Na szczęście upgrade kit to tylko kosmetyka, jako posiadacz pierwszej edycji nie czuję potrzeby jego kupna.
Obstawiam że nowe granice obszarów trzeba było dodatkowo zaprojektować i przetestować stąd nie było możliwości dodania ich do pierwszej edycji.
Kupię sobie za to nowe znaczniki, skoro mam komplet plastików to nie wypada nie mieć któregoś :twisted:
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Mała korekta do UPGRADE KIT:
- 4 szt. dodatkowych kafelków Vuko(Znaczniki nie znajdują się w standardowej wersji gry.)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

Przepraszam za lekki offtop, ale ta strona jest najlepiej monitorowana przez RedImp ;)

1) Na stronie wydawnictwa jakoś nie chwalicie się wydanymi grami. Brak podlinkowań do info o grach, upgradach, akcjach, co wydaliście, etc. (Patrz: Wydawnictwo PORTAL)

2) Punkt 1 imputuje, że najwięcej informacji o Upgrade Kit do PLO można przeczytać podczas akcji wspieram.to dotyczącym gry Achaja. Coś nie halo :|

3) A mimo to brak info o cenie Upgrade'u. Brak informacji czy będzie tylko cały pakiet w sprzedaży czy też poszczególne elementy z osobna? BRAK CENY! Jak zamawiać, co, gdzie, kiedy. Albo chociaż KIEDY będzie wiadomo.

4) Zakładam że będziecie na Pyrkonie, choć komunikat w tej sprawie pozwoliłby przyciągnąć rzesze potencjalnych klientów.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: okon »

DarkSide pisze:Przepraszam za lekki offtop, ale ta strona jest najlepiej monitorowana przez RedImp ;)

1) Na stronie wydawnictwa jakoś nie chwalicie się wydanymi grami. Brak podlinkowań do info o grach, upgradach, akcjach, co wydaliście, etc. (Patrz: Wydawnictwo PORTAL)

2) Punkt 1 imputuje, że najwięcej informacji o Upgrade Kit do PLO można przeczytać podczas akcji wspieram.to dotyczącym gry Achaja. Coś nie halo :|

3) A mimo to brak info o cenie Upgrade'u. Brak informacji czy będzie tylko cały pakiet w sprzedaży czy też poszczególne elementy z osobna? BRAK CENY! Jak zamawiać, co, gdzie, kiedy. Albo chociaż KIEDY będzie wiadomo.

4) Zakładam że będziecie na Pyrkonie, choć komunikat w tej sprawie pozwoliłby przyciągnąć rzesze potencjalnych klientów.

dokładnie jako wasz klient czuje sie maksymalnie z dezinformowany .
Awatar użytkownika
Damarakiel
Posty: 3
Rejestracja: 08 mar 2012, 08:34

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Damarakiel »

Czy zasady wariantu rozgrywki dla jednego gracza są już dostępne publicznie? Jedyne co udało mi się znaleźć to film na YT prezentujący ten wariant, natomiast odnośniku np do PDFa nie zauważyłem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

DarkSide pisze:Przepraszam za lekki offtop, ale ta strona jest najlepiej monitorowana przez RedImp ;)

1) Na stronie wydawnictwa jakoś nie chwalicie się wydanymi grami. Brak podlinkowań do info o grach, upgradach, akcjach, co wydaliście, etc. (Patrz: Wydawnictwo PORTAL)

2) Punkt 1 imputuje, że najwięcej informacji o Upgrade Kit do PLO można przeczytać podczas akcji wspieram.to dotyczącym gry Achaja. Coś nie halo :|

3) A mimo to brak info o cenie Upgrade'u. Brak informacji czy będzie tylko cały pakiet w sprzedaży czy też poszczególne elementy z osobna? BRAK CENY! Jak zamawiać, co, gdzie, kiedy. Albo chociaż KIEDY będzie wiadomo.

4) Zakładam że będziecie na Pyrkonie, choć komunikat w tej sprawie pozwoliłby przyciągnąć rzesze potencjalnych klientów.
W chwili obecnej możemy się jedynie uderzyć w pierś i przeprosić za brak informacji na pozostałych stronach poza akcją z Achają. :oops:

UPGRADE KIT – powstał dopiero w dniu wczorajszym i cena oraz możliwość jego zakupu zostały podane w akcji na wspieram.to.

WAŻNE – pakiet ten nie będzie dostępny w normalnej sprzedaży, ze względu na niepotrzebne zawyżanie ceny przez opakowanie handlowe, logistykę oraz dodatkowe marże.
Będzie wyprodukowany dokładnie w ilości, jaką zamówicie w akcji na wspieram.to.
Jest dla nas bardzo ważne, aby był sprzedawany po kosztach produkcji, jeśli już komuś zależy na zaktualizowaniu pierwszej edycji.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Bary »

Czy możecie dać znać, z czego wynika różnica w cenie między pierwszą edycją (190 zł), a drugą (230 zł)? Jedynym elementem, który mógłby podrożyć koszt są żetony 3D z Krukiem. Jeśli dobrze zgaduję i to jest powód, to czy są one na tyle istotne, żeby dodać je do podstawowej wersji i podnieść cenę gry o 20%?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ