Homeland: The Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Homeland: The Game

Post autor: kwiatosz »

Jak bym nie grał w Sons of Anarchy to Homelanda brałbym w ciemno, ale obowiązuje mnie limit jednej gry kupionej na ślepe zaufanie. Więc ja czekam na recenzję. A wygląda dość kusząco :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: Curiosity »

kwiatosz pisze:Jak bym nie grał w Sons of Anarchy to Homelanda brałbym w ciemno, ale obowiązuje mnie limit jednej gry kupionej na ślepe zaufanie. Więc ja czekam na recenzję. A wygląda dość kusząco :)
No ja właśnie nie mam Sons of Anarchy :D
Ale jestem maniakiem (przez duże "M") BSG i obawiam się, że na każdą grę "z motywem zdrajcy" będę patrzył przez jej pryzmat. Zaletą Homelandu może być tu niewątpliwie króki czas rozgrywki (chociaż raz skończyliśmy BSG w 40 minut) ;>
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Homeland: The Game

Post autor: Cyberpuncur »

Mechanicznie to okrojony do samych kryzysów BSG + dodatek w postaci Assets (ludzi z serialu dających bonusy różne) + możliwość podglądania kart kryzysów.

Z serialem ma wspólnego tyle, że są tam kadry z filmu, agenci i terroryści.
Równie dobrze mogłaby to być gra o Agentach Shield, walczących z Hydrą - taka wersja byłaby dużo lepsza wg mnie (głównie wizualnie) i mogłaby dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Homeland jest generalnie brzydką grą.
Jest jeden mocno upierdliwy element mechaniki, który widać wyraźnie na gameplayach - masa kupek po kilka kart, które się co chwila podnosi, tasuje, ogląda, dokłada.
Gra idzie dosyć szybko, nie ma raczej przestojów. Agentom jest naprawdę ciężko wygrać mimo że terorysta jest tylko jeden.
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: Homeland: The Game

Post autor: Macek »

:shock: ooo i tu wyłazi kwestia gustu bo dla mnie Homeland wydał się ładnie wydaną grą z szatą graficzną pasującą do tematu :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: mig »

Macek pisze:natomiast pomiędzy terrorystą i politykiem praktycznie nie ma różnicy i można się nieźle przejechać
no, samo życie ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: Curiosity »

Gra zamówiona.
A póki co, czytam instrukcję:
http://flamesofwar.com/Portals/0/all_im ... ook_v1.pdf
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Homeland: The Game

Post autor: Gambit »

Curiosity pisze:Gra zamówiona.
Moim zdaniem dobry wybór :) A patrząc na małą broszurkę informacyjną, GF9 stanie się chyba moim ulubionym wydawnictwem. Mają licencję na dwa ciekawe seriale...
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: cohlerc1 »

Gambit pisze: Mają licencję na dwa ciekawe seriale...
Można prosić jakieś podpowiedzi? ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Homeland: The Game

Post autor: Gambit »

cohlerc1 pisze:
Gambit pisze: Mają licencję na dwa ciekawe seriale...
Można prosić jakieś podpowiedzi? ;)
O jednym wiadomo w sumie od dawna, to Black Sails. Ale kiedy zobaczyłem rodzinkę z drugiego serialu, zwłaszcza głowę tej rodziny, to mi szczęka opadła :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: mig »

Gambit pisze:
cohlerc1 pisze:
Gambit pisze: Mają licencję na dwa ciekawe seriale...
Można prosić jakieś podpowiedzi? ;)
O jednym wiadomo w sumie od dawna, to Black Sails. Ale kiedy zobaczyłem rodzinkę z drugiego serialu, zwłaszcza głowę tej rodziny, to mi szczęka opadła :)
Swiat według Bundych? ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Homeland: The Game

Post autor: Gambit »

mig pisze:
Gambit pisze: Ale kiedy zobaczyłem rodzinkę z drugiego serialu, zwłaszcza głowę tej rodziny, to mi szczęka opadła :)
Swiat według Bundych? ;)
Nie. W zasadzie podałem tytuł na tacy :P
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: grabash4u »

Family Guy -> klik
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: Curiosity »

cohlerc1 pisze:
Gambit pisze: Mają licencję na dwa ciekawe seriale...
Można prosić jakieś podpowiedzi? ;)
Pisałem o tym w tym topiku, pół roku temu :)
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 48#p581941
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Homeland: The Game

Post autor: Gambit »

Kilka słów o grze.

Jest dobrze. Można to porównać w pewnym sensie do fazy kryzysu w BSG, tylko rozgrywanej tak, że co turę pojawia się tyle kryzysów, ilu jest graczy, a rozstrzygane sa falami. Dodatkowo gracze są ograniczeni w zagrywaniu kart do tych kryzysów (w Homeland są to Zagrożenia). Mechanika sprawia, że zagranie złej karty, wcale nie oznacza, że zagrywający jest terrorystą. Mógł nie mieć wyjścia (albo jest politykiem). Jesli nie ma terrorysty wśród graczy (może się tak zdarzyć), to gra nie zamienia się w spacerek po parku. Nadal może skopać tyłek i to w sposób koncertowy.

Jednym z najlepszych momentów do tej pory był ten, kiedy wyliczyliśmy sobie (gra bez terrorysty), że zneutralizowanie jednego konkretnego Zgrożenia da nam zwycięstwo. Zneutralizowaliśmy je, a gra powiedziała nam "Jesteście dupy, a nie agenci...nie czytacie informacji...nie wygraliście", a zaraz potem stanęliśmy na skraju przegranej. I nie było to spowodowane przeoczeniem zasad, a przeoczeniem informacji na karcie Zagrożenia.

Muszę dopytać na BGG jeszcze o kilka zasad, żeby być pewnym, że wszystko robiliśmy dobrze, ale wydaje mi się, że było OK. Jak na razie zatem gra na plus, a GF9 umocniło się na pozycji mojego ulubionego zagranicznego wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Homeland: The Game

Post autor: Gambit »

Niby post pod postem, ale jako, że od poprzedniego minęło 25 dni, czuję się usprawiedliwiony :) Tak czy inaczej, zapraszam do obejrzenia mojej "króciutkiej" wideorecenzji Homeland.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: Curiosity »

Mam pytania po obejrzeniu recenzji:

Czy terrorystą opłaca się grać agresywnie, na zasadzie "co z tego, że wszyscy się zorientują, jak wygram na swoim torze terrorysty"?

Czy można się w jakiś sposób ujawnić? Albo czy gracze mogą skasować tego, kogo uważają za terrorystę?

Czy na koniec, przy próbie wskazania terrorysty, są jakieś kary za złe wskazanie? Przecież nie ma nic prostszego niż umówienie się, że np. każdy wskaże sąsiada z lewej i wtedy każdy będzie wskazany...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Homeland: The Game

Post autor: kwiatosz »

Z tego co się dowiedziałem kupując grę, to wygrywa tylko jedna osoba (terrorysta chyba może nawet wygrać gdy nie było automatycznego zwycięstwa). Wygrywa jeden agent mający najwięcej punktów, a poprawne wskazanie terrorysty daje dużo punktów, więc raczej każdy tu zagra pod siebie.

Edit: z instrukcją - wskazanie terrorysty to 6pz, złe to -3. Zakładam, że 9 to duża różnica.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Homeland: The Game

Post autor: Gambit »

Curiosity pisze:Mam pytania po obejrzeniu recenzji:
Czy terrorystą opłaca się grać agresywnie, na zasadzie "co z tego, że wszyscy się zorientują, jak wygram na swoim torze terrorysty"?
Jak się zorientują, to na pewno będą dokładać karty tam gdzie i Ty, więc będzie Ci niezwykle trudno coś rozwalić. Agresywnie można spróbować, ale w drugiej połowie toru terrorysty. No i oczywiście musisz mieć na to karty :)
Curiosity pisze:Czy można się w jakiś sposób ujawnić? Albo czy gracze mogą skasować tego, kogo uważają za terrorystę?
Nie można się ujawnić, a gracze nie mogą w czasie gry wyeliminować kogoś, kogo podejrzewają.
Curiosity pisze:Czy na koniec, przy próbie wskazania terrorysty, są jakieś kary za złe wskazanie? Przecież nie ma nic prostszego niż umówienie się, że np. każdy wskaże sąsiada z lewej i wtedy każdy będzie wskazany...
Jak napisał Kwiatosz. Poprawne wskazanie terrorysty to 6 punktów dla wskazującego. Pomyłka, to -3 punkty. To potrafi zrobić różnicę. Jednak o ile dobrze rozumiem, wskazanie "siebie", czyli głosowania za tym, że nie ma terrorysty nie jest uznawane za pomyłkę i nie jest karane odjęciem punktów, jeśli terrorysta był w grze.
kwiatosz pisze:Z tego co się dowiedziałem kupując grę, to wygrywa tylko jedna osoba (terrorysta chyba może nawet wygrać gdy nie było automatycznego zwycięstwa). Wygrywa jeden agent mający najwięcej punktów, a poprawne wskazanie terrorysty daje dużo punktów, więc raczej każdy tu zagra pod siebie.
Jest możliwa wygrana wspólna, jeśli więcej niż jeden agent będzie miał tyle samo (najwięcej punktów). Wtedy współdzielą zwycięstwo.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Homeland: The Game

Post autor: Jelithe »

Osobiście myślę, że agresywna gra terrorystą może być bardzo ryzykowna, bo pamiętajmy, że jeżeli ktokolwiek oskarży trafnie terrorystę na koniec gry, to terrorysta automatycznie przegrywa i nawet nie musi liczyć swoich punktów. W tej grze raczej chodzi o to, by będąc kretem, podkopywać misje tak dyskretnie, by nikt się nie zorientował.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: janekbossko »

Ja cenie te gre za to ze przypomina mi ona BSG ale trwa zdecydowanie krocej.
Na 3 os troche terroryscie trudno bedzie dzialac, ale im wiecej graczy tym lepiej.
Na koniec to glosowanie troche mi sie nie podoba bo sa gracze ktorzy z racji malej ilosci punktow beda typowac zdrajce na zasadzie jak nie trafie to i tak przegram ale a moze sie uda. Wtedy terrorysta ma naprawde goraco


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Homeland: The Game

Post autor: kwiatosz »

Jeżeli tor terroru się zapełni to nie ma wskazywania terrorysty. Więc albo trzeba grać tak, żeby po prostu wygrać, albo kamuflaż naprawdę powinien być dobry, a dokuczanie delikatne. A typowanie na ślepo jest przyjacielem terrorysty, nie wrogiem. Plus nawet jak jesteś 9 punktów do tyłu to dalej możesz wygrać jeżeli wskażesz dobrze, a prowadzący źle, więc jeżeli ktoś całkiem nie skopie gry to nie powinien się poddawać do samego końca (co jest irytujące przy wielu innych grach, gdzie nie da się tak wiele nadrobić). Szybkie wyliczenia pokazują, że terrorysta na koniec może mieć 28 punktów i może tym wygrać, czyli te +-9 punktów to naprawdę dużo.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: Curiosity »

Gambit pisze:
Curiosity pisze:Mam pytania po obejrzeniu recenzji:
Czy terrorystą opłaca się grać agresywnie, na zasadzie "co z tego, że wszyscy się zorientują, jak wygram na swoim torze terrorysty"?
Jak się zorientują, to na pewno będą dokładać karty tam gdzie i Ty, więc będzie Ci niezwykle trudno coś rozwalić. Agresywnie można spróbować, ale w drugiej połowie toru terrorysty. No i oczywiście musisz mieć na to karty :)
Chwilunia...
Może nie oglądałem Twojej wideorecenzji zbyt dokładnie, albo coś przegapiłem, ale zrozumiałem, że "kryzysy" rozstrzyga się tak jak w BSG, czyli prowadzący wybiera jeden i każdy się wówczas do niego dorzuca. Ale z tego co teraz piszesz zdaje się wynikać, że w swojej turze możesz dołożyć karty Intel gdziekolwiek i taki "kryzys" jest rozstrzygany... no właśnie, kiedy? Gdy znajdzie się na najwyższym torze?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Homeland: The Game

Post autor: Cyberpuncur »

Nie do końca.

Każdy w swojej turze dorzuca 1 kartę do jakiegoś kryzysu (nie swojego) i 1 kartę do jakiegokolwiek kryzysu (w tym może być do swojego).

Kryzysy rozpatruje się kiedy następuje Faza Terrorysty i są jakieś kryzysy w górnym rzędzie (wszystko przesuwa się o 1 do góry).
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: Curiosity »

Dzięki!
A to, że jeszcze nie gram w Homeland to wina... Galakty.
Grę zamówiłem razem z XCOM, który od początku maja kurzy się w magazynach Galakty. Złość mnie zbiera, ale co można zrobić? Teraz to już bez sensu rozdzielać zamówienie, bo niby do końca maja mają wysyłać (oby).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Homeland: The Game

Post autor: Gambit »

Cyberpuncur pisze:Nie do końca.

Każdy w swojej turze dorzuca 1 kartę do jakiegoś kryzysu (nie swojego) i 1 kartę do jakiegokolwiek kryzysu (w tym może być do swojego).

Kryzysy rozpatruje się kiedy następuje Faza Terrorysty i są jakieś kryzysy w górnym rzędzie (wszystko przesuwa się o 1 do góry).
Prawie dokładnie tak :) W fazie terrorysty najpierw rozpatrujesz zagrożenia w rzędzie Imminent, a potem przesuwasz wszystko o 1 rząd do góry. A potem dokładasz kolejne :)
ODPOWIEDZ