[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Perikles jutro o 18.00 aktualny jak rozumiem? (z tego co pamiętam na grę Pjaja oprócz Pjaja pisał się Zbychu, Damian, ja - i ktoś jeszcze?)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Potwierdzam jutrzejsze uczestnictwo i Periklesa o 18.00. Wygląda na to, że jest jeszcze do niego jedno miejsce.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

rokter:

Jest duże prawdopodobieństwo, że pojawię się jutro. Czy jako nowa osoba mógłbym ewentualnie zagrać z Wami w Periklesa jeśli nie znaleźlibyście piątego gracza? Dzisiaj przestudiuje zasady i ewentualnie poproszę jutro o doszczegółowienie.

Oczywiście jeśli będzie 5 gracz lub nie przyjdę o 18 to bez zobowiązań zacznijcie grać.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

A moze ktos jest chetny na Mare Nostrum? Bede okolo 18.30 wiec jest szansa ze do 22.00 skonczymy grac. Wezme tez Sciezki Chwaly, ale wolalbym zagrac w cos wieloosobowego.
Z innej beczki: chetnie (niekoniecznie dzisiaj) zagralbym w Twilight Imperium. Wiele czytalem i slyszalem o tej grze. Wiem ze ktos ja posiada. Moze jakos sie umowimy na rozgrywke?
Ostatnio zmieniony 11 paź 2007, 09:46 przez hamanu, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

cannehal: wyglada na to, ze miejsce jest wolne, bo nikt inny sie na periklesa nie zglosil, wiec zapraszamy.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

Rokter: dzięki, wygląda na to, że na 99% dzisiaj się pojawię. ten 1% to na nieprzewidziane zdarzenia :)

Zasady w miarę zrozumiałem. Będę potrzebował krótkiego objaśnienia zasad wystawiania wojsk i bitew, ale może jak jeszcze raz przeczytam zasady to się to rozjaśni.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Spokojnie. Nikt, poza pjajem, jeszcze w to nie grał, więc tłumaczenie zasad będzie niezbędne (ja tez tylko czytałem instrukcję i też mam dużo niejasności).
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

No to mi ulżyło - najgorsze jak jest się nowicjuszem wśród wyjadaczy :)

No to w takim razie do zobaczenia o 18.

Rozpoznam Was po planszy na stole... :idea:
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

hamanu pisze: Z innej beczki: chetnie (niekoniecznie dzisiaj) zagralbym w Twilight Imperium. Wiele czytalem i slyszalem o tej grze. Wiem ze ktos ja posiada. Moze jakos sie umowimy na rozgrywke?
Posiadać, posiadam ale żeby się umówić na rozgrywkę musielibyśmy przyjąć pewne założenia. Po pierwsze - każdy z graczy musiałby wcześniej przeczytać instrukcję bo w przypadku TI tłumaczenia jest na 1,5-2 h. Po drugie jeżeli nie chcemy spędzić nad tym całej nocy, trzeba założyć, że grę kończymy po kilku kolejkach.

A zagrałbym kiedyś bardzo chętnie.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

cannehal pisze:No to mi ulżyło - najgorsze jak jest się nowicjuszem wśród wyjadaczy :)

No to w takim razie do zobaczenia o 18.

Rozpoznam Was po planszy na stole... :idea:
I tak jestem pod wrażeniem, że jak na razie dwóch uczestników przeczytało instrukcję :wink: Macie jednak rację, że sama instrukcja nie wystarczy, gdyż nie jest najlepiej napisana. Na BGG liczba pytań o wyjaśnienie zasad sięgnęła kilkudziesięciu :wink: Na szczęście w dyskusji uczestniczył autor gry, więc największe wątpliwości zostały ostatecznie wyjaśnione.

W tak razie do zobaczenia dzielni Spartanie :wink:
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Przy okazji odkryłem ostatnio grę Here I stand, która jest zdecydowanie cięższą pozycją, ale prezentuje się fenomenalnie. Gracze reprezentują europejskie potęgi w okresie wojen religijnych w XVI wieku. Ponieważ rozgrywka zajmuje wiele godzin obawiam się problemów ze znalezieniem 6 graczy (nie mówiąc już o tym, że na pewno nie mogłaby odbyć się w bardzie).

Czy w takim razie któryś z Szacownych Kolegów :wink: miałby ochotę zagrać w to po sieci (Cyberboard) w czasie nierzeczywistych (czyli każdy gra wtedy, kiedy ma czas), czy też taką grę uważacie za niezgodną z duchem planszówki? :wink:
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Post autor: Radek »

Pjaj pisze:Przy okazji odkryłem ostatnio grę Here I stand.
Czy w takim razie któryś z Szacownych Kolegów :wink: miałby ochotę zagrać w to po sieci (Cyberboard) w czasie nierzeczywistych (czyli każdy gra wtedy, kiedy ma czas), czy też taką grę uważacie za niezgodną z duchem planszówki? :wink:
Ja jestem chętny. Wygląda to na grę, z tych które lubię, a nie mam okazji grać. Mam nadzieję, że w miesiąc skończymy ;)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Radek pisze:
Ja jestem chętny. Wygląda to na grę, z tych które lubię, a nie mam okazji grać. Mam nadzieję, że w miesiąc skończymy ;)
No to jeszcze tylko 4 osoby :wink:
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Ja bym zagral w Here I Stand, ale gra planszowa na komputerze w ogole mnie nie bawi. Probowalem kiedys grac przez net w planszowki (np w PR) i w ogole mi sie nie podobalo.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Post autor: Harun »

Istnieje szansa, że dzisiaj dotrę. Jeśli tak wezmę Leonardo dla hamanu, santiago i w cieniu cesarza. Żałuję, że nie załapię się na periklesa, za to poproszę o Ludwika 14.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Niech będzie - Król Słońce raz :wink:
wuluk
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2006, 18:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wuluk »

Zainteresowanych partyjką w Twilight Imperium zapraszam tutaj. Jesli się nie myle, to gramy w sobote 20 pazdziernika, gdzieś od 9-10 rano, w domu gier Cube na ul. Katowickiej.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

Hej

Tak z wyprzedzeniem do czwartkowego spotkania. Czy będą zainteresowani zagraniem w Industrie? max 4 osoby.

Na gry-planszowe jest recenzja z tego co pamiętam.

Pozdrawiam

rokter: tym razem chętnie zagrałbym też w Filary Ziemi, bo ostatnio nie było jak.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Industria - zupelnie nie moje klimaty... ale i tak bym zagrał, skoro okazujesz sie na tyle mily, zeby grać w moje Filary ;-) Więc jeśli nie beziesz mieć kompletu entuzjastów do Industrii - chętnie się przysiądę.

Zaczynamy o 18.00?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Post autor: Harun »

Dzięki za ostatnie spotkanie. Louis 14 zapowiada się ciekawie, choć gdybyśmy znali zasady, byłby pewnie jeszcze ciekawszy :)

Zamierzam pojawić się w czwartek, najchętniej w miarę wcześnie, bo kolejny raz przyjdę dopiero za miesiąc. Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie. Czy cboot jeszcze nas odwiedza, bo zagrałbym w Sienę i Byzantium? Kto się jeszcze zapowiada?
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 325
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

Post autor: cboot »

Harun pisze:Czy cboot jeszcze nas odwiedza, bo zagrałbym w Sienę i Byzantium? Kto się jeszcze zapowiada?
Jak w końcu upora się do końca z semestrem letnim na Politechnice to będzie wpadał. Może to już będzie w przyszłym tygodniu?... Kto wie :wink:
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

a mi niestety nie uda mi się jutro dotrzeć. Niestety będę pracował... ale za tydzień powinienem być :)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Podobnie jak w przypadku edrache jutro (a właściwie dzisiaj) obowiązek zwycięży nad przyjemnością. Jak to mówił Harun - najpierw trzeba zarobić na te planszówki. Jeżeli ktoś życzyłby sobie jakąś grę z moich zasobów, niech da znać to postaram się podrzucić do barda.
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

przepraszam za OffTopic

Lothar: nie mogę wysłać Ci PW, mógłbyś przysłać mi maila na adres
marek.rutk(tu_wstaw_małpę)gmail.com
Dzięki :)
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

co z 18 dzisiaj? kto jest chętny? trzeba wiedzieć czy będzie odpowiednia liczba osób do jakiejś konkretnej gry? :)

rokter: pytanie o 18 sugerowało, że będziesz o tej godzinie?

pozdrawiam
Zablokowany