"Skarb zakonu" - cóż to za gra?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

"Skarb zakonu" - cóż to za gra?

Post autor: Firenski »

Witam!
Dzisiaj byłem w Empiku i zauważyłem tę grę. Czy ktoś wie co to jest za gra? Nie miałem zbyt wiele czasu aby przyjrzeć się dokładnie pudełku. Kto to wydaje? Czy gra jest godna uwagi?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: ThomasBittern »

Wydawcą jest Trefl. Jest to pierwsza planszowa gra DVD na polskim rynku. Wykorzystuje się do niej planszę, do przesuwania pionków. Na ekranie telewizora pojawiają się pytania wraz z zestawem odpowiedzi - należy wskazać poprawną odpowiedź i wtedy akcja posuwa się do przodu. Pytania mają różny stopień trudności i dotyczą wielu dziedzin. Gra ma zapewne walory edukacyjne, ale mnie niestety nie porwała. Zachodnie tytułu są bardziej wciągające i dopracowane graficznie, jednak są w wyższej cenie i nie po polsku :).

Opis ze sklepu:
Akcja gry toczy się w podziemiach gdańskiej biblioteki, które według profesora Leona Halickiego są pozostałością po krzyżackim zamku stojącym w XV wieku nad Motławą. Twoim zadaniem jest uratowanie profesora i odnalezienie legendarnego Skarbu Zakonu. Po drodze czeka Cię szereg niespodzianek: zagadki, tajne przejścia i ukryte korytarze...
Na płycie DVD, znajduje się ponad 600 pytań ilustrowanych niezwykłymi zdjęciami
i krótkimi filmami. Używając pilota, zaznaczaj prawidłowe odpowiedzi, które pomogą Ci wyprzedzić przeciwników w niebezpiecznej wyprawie po bezcenny skarb.
Uwaga: do przeprowadzenia rozgrywki potrzebne są: telewizor, odtwarzacz DVD
z pilotem i funkcją "random".
ODPOWIEDZ