Planszówkowe wyzwanie!

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Magda-Lena
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2015, 10:36

Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: Magda-Lena »

Witam,

wyzwania w wybranym temacie, stawiane samemu sobie wiodą ostatnio prym w internecie, więc czemu nie postawić sobie za cel zagrania w ciągu roku w 100 różnych gier?!
Facebookowy fanpage, założony przez jednego z największym miłośników planszówek i karcianek jakiego znam, podejmuje właśnie ten temat. Powstający z pasją, chęcią podzielenia się swoimi poglądami i usłyszenia przemyśleń innych na dany temat. Zapraszam do odwiedzania i aktywnego udziału w komentowaniu !!! ---> Granie, podróżowanie i filmów oglądanie

Żeby tak poważnie nie było dodam jeszcze, że jest to stronka prowadzona przez mojego chłopaka, więc wiem co mówię nazywając go pasjonatem ;) czasem myślę, że woli planszówki bardziej niż mnie, a skoro tak musi być, to niech wie że go wspieram ;)
im więcej zbierze się podobnych mu miłośników, tym lepiej, zawsze jednak przyjemniej się pisze wiedząc, że ktoś gdzieś czyta i komentuje :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: mig »

Z ciekawości zerknąłem i przeczytałem wpis na temat Cywilizacji Poprzez Wieki i muszę stwierdzić, że dawno nie czytałem tak niesmacznego, prymitywnego i pseudodowcipnego tekstu udającego błyskotliwe spostrzeżenia. Sorry, na więcej nie mam ochoty. :?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: Maxxx76 »

To prawda, warto ostrzec tych, których zainteresował wpis tzw. Magdaleny... Żenada...
Magda-Lena
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2015, 10:36

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: Magda-Lena »

Ile osób, tyle opinii, wam nie przypadł sposób pisania do gustu, ale nie znaczy to, że innym również nie będzie odpowiadał.
Warto przeczytać więcej niż jeden wpis, zanim zawyrokuje się że są tylko złe strony.
Nie przekonuję na siłę, nie spodobało się ok - wasz wybór, ale "ostrzeganie"? Moim zdaniem każdy powinien sam zadecydować.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: Maxxx76 »

Przeczytałem kilka tzw. recenzji i dołączam do miga: niesmaczne, prymitywne i właściwie nie mające nic wspólnego z tym, czym recenzja być powinna. Ostrzegam ponownie: żenada...
Jeśli chcesz sobie nabić liczbę laików, znajomych czy czego tam jeszcze, to z takim stylem proponuję zmianę miejsca umieszczania reklam:-)
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: Majek10 »

Przeczytałem 3 zdania i czuję się ostrzeżony. Mega słabe.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: palladinus »

Mnie takie ostrzeżenie wystarczy od stałych bywalców forum, a poza tym jakiś czas temu przekroczyłem już 100 zagranych gier, więc wyzwanie ukończone. Yesss!
Cairine
Posty: 33
Rejestracja: 16 lut 2015, 00:08

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: Cairine »

Dokładnie, popieram powyższe opinie. Nie jest dobrze ani językowo, ani ideowo. Już sama nazwa fanpage'a jest słaba. Do tego w sumie nie ogarniam o czym właściwie ma być ten fp.

Problem generalnie jest większy i leży w dostępności internetu. Jak grzyby po deszczu powstają blogi i strony na facebooku, a ludzie nie mają pojęcia o pisaniu. Bo nie każdy potrafi, a wielu się wydaje, że to nic trudnego. A potem powstają takie grafomańskie wybryki w internecie i trudniej trafić na coś wartościowszego. Podobnie jak wszystkim się wydaje, że być dziennikarzem też może być każdy...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: MichalStajszczak »

Dawno, dawno temu obowiązywała zasada: "Nie pchaj się na afisz, jak nie potrafisz"
Aktualnie obowiązuje zasada: "Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej"
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: Patyk »

Mimo ostrzeżeń postanowiłem zobaczyć co tam się kryje i jestem przerażony. W pełni się zgadzam z powyższymi wypowiedziami. Nie wiem czy tekst miał być zabawny czy kontrowersyjny (może jedno i drugie?), ale jedyne co autorowi udało się osiągnąć to pokazać, że intelektualnie jeszcze nie wyszedł z gimnazjum (chociaż to może obrazić niektórych gimnazjalistów). Poza tym błędy ortograficzne, interpunkcyjne i językowe. Nie polecam.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: Maxxx76 »

Ale jak mu liczba czytelników wzrosła :-P
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: sqb1978 »

Bierze przykład z dzisiejszych mediów ;) niestety tak się robi dziś oglądalność...
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: Patyk »

Na szczęście to FB, więc pieniędzy za wyświetlenia nie dostaje :D
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: arturpe »

Faktycznie. Zdziwiłem się poziomem. Oczywiście, jak pisze autor, perspektywa jest jak dupa. Ja mam swoją i podzielam opinie użytkowników powyżej. Jestem na tym etapie życia, że oczekuję czegoś innego.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Planszówkowe wyzwanie!

Post autor: tomb »

Zerknąłem na te teksty i przesadzacie. Pan pisze niepoprawnie, używa masy wulgaryzmów, a jego opinie odznaczają się sporą dawką takiego rodzaju szczerości i bezpośredniości, którego unikam, więc już nie wrócę na jego stronę. Robi to jednak "na fejsie", czyli nigdzie. Jak mu się chce, niech pisze.
Widuje się gorsze rzeczy np. częste jest ostatnio wykropkowywanie wulgaryzmów w tytule artykułu i można na takie coś trafić na pierwszych stronach portali ponoć informacyjnych.
ODPOWIEDZ