Intryganci / Palastgeflüster (Michael Rieneck)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: medicus »

@Grzel

Jeszcze jedno. Uważam, że nie grasz tutaj fair.
Najeżdżasz na grę za to, że nie ma ikonek, a nie napomknąłeś słowem jak Ci się spodobała rozgrywka.
Grałeś 3 x pod rząd na ZjAvie, więc zdanie na jej temat masz.


Myślę, że gracze, którzy tu wchodzą wolą przeczytać wrażenia po rozgrywce niż to czy Ty wolisz teksty na kratach czy może ikonki.
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: ThimGrim »

Łeee, to już tyle czasu jest w sklepach? :P
Premiera: wrzesień 2014
http://lucrumgames.pl/zapowiedzi/intryganci

Tak naprawdę to jest ukryta forma pytania: więc kiedy premiera?
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: medicus »

ThimGrim pisze:Łeee, to już tyle czasu jest w sklepach? :P
Premiera: wrzesień 2014
http://lucrumgames.pl/zapowiedzi/intryganci

Tak naprawdę to jest ukryta forma pytania: więc kiedy premiera?

Jak to się mówi ZŁAPAŁEŚ NAS! :)
Poprawię na stronie, bo to stara info.
Przedpremiera na Pyrkonie, premiera w przyszłym miesiącu
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: TTR_1983 »

w maju
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Curiosity »

WOW - to jest właśnie to, co mi się ciśnie na usta po pierwszej rozgrywce.

Zagrałem tylko jeden raz, z trójką zupełnie mi obcych ludzi, a każdy z nas siadał do rozgrywki pierwszy raz. Tłumaczenie to może 3 minuty, a w trakcie gry mieliśmy może ze 3 pytania (przy czym odpowiedzi na nie były w zasadzie takie, jak podpowiadała nam intuicja). Bo ta gra jest intuicyjna.

Napisy na kartach załatwiają sprawę, nikt nie pytał już jak dana karta działa, bo było to oczywiste.
Na pewno jeszcze zagram. I przyprowadzę znajomych żeby zagrali. I kupię nawet w preorderze. I polecam absolutnie każdemu - i staremu i młodemu, w to może grać każdy i każdy będzie się dobrze bawił.

Dobra robota!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: rattkin »

Naprawde? Bo dla mnie to byly dolne stany średniej półki. Gorsze od Ucha Króla i Listu Miłosnego (ktore przypomina wizualnie) i gorsze od Office 21 (z którego "zerżnięta" jest cześciowo mechanika). 5/10.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Gambit »

rattkin pisze:Naprawde? Bo dla mnie to byly dolne stany średniej półki. Gorsze od Ucha Króla i Listu Miłosnego (ktore przypomina wizualnie) i gorsze od Office 21 (z którego "zerżnięta" jest cześciowo mechanika). 5/10.
Hmmm...

Office 21 - 2013
Palastgeflüster - 2007

Kto tu z kogo "zerżnął" częściowo mechanikę? No chyba, że jest jakieś inne Office 21, o którym nie wiem :)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: hamanu »

Zapowiada się ciekawie.
Do tego karta służki i tekst zamiast durnych ikonek (przepraszam wszystkich miłośników ikonek), które niedzielnym graczom musiałbym tłumaczyć 10 razy a i tak po drugim piwie nikt by nie wiedział która co znaczy kupiły mnie ostatecznie.

Planujecie jakąś specjalną ofertę w przedsprzedaży (cuda niewidy, cuda wianki albo chociaż karty promo)?
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: rattkin »

Gambit pisze:
rattkin pisze:Naprawde? Bo dla mnie to byly dolne stany średniej półki. Gorsze od Ucha Króla i Listu Miłosnego (ktore przypomina wizualnie) i gorsze od Office 21 (z którego "zerżnięta" jest cześciowo mechanika). 5/10.
Hmmm...

Office 21 - 2013
Palastgeflüster - 2007

Kto tu z kogo "zerżnął" częściowo mechanikę? No chyba, że jest jakieś inne Office 21, o którym nie wiem :)
A, no to możliwe całkiem, że odwrotnie :) Ale Office 21 jest ciekawszy, bo jest kilka dróg do zwycięstwa.

No, w każdym razie, mi się ta gra nie podobała. A design kart dalej uważam za mało udany. Zauważyłem podczas grania, że nie wiem jakie karty mam na stole (musiałem za każdym razem czytać) i nie wiem jakie mam w ręku - a różne kolory dodatkowo tylko gmatwały sprawę. Tytuły kart są na dole, więc trzymając je w ręku, zasłania się je całkowicie. Czcionka jest malutka i nieczytelna. Ikonki jak najbardziej w tej grze powinny być - i to wcale niekoniecznie do wyjaśnienia mechaniki karty, tylko dla jej rozróżnienia od innych. (w Liście Miłosnym tę rolę pełnią numerki).
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Banan2 »

I ja zagrałem. Wrażenia bardzo pozytywne. Łatwiej jest kogoś "wkopać" niż samemu stworzyć spisek i samodzielnie zdobyć punkt. Wykonanie kart OK. Dobrze, że są napisy a nie ikonki. Ja na grafiki niespecjalnie zwracam uwagę, ale wyglądają przyjemnie.
Jedyna uwaga dotyczy przewidywanej ceny. Jeśli dobrze zrozumiałem to cała gra to prostu talia kart, którymi cały czas się gra. Pomimo porządmego wykonania, koszulki będą mile widziane. Czyli sumaryczna kwota (gra+koszulki) to będzie prawie 60 PLN. IMHO to sporo.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: mig »

Bardzo fajna gra. Imho znacznie lepsza od listu miłosnego, do którego jest często porównywana.
Świetny pomysł ze sposobem wyznaczania kolejnego gracza. Rysunki bardzo klimatyczne. Emocji sporo i to mimo tego, ze to leciutka gra jest.
Na minus: przy słabszym świetle było dość trudno odróżnić kolory kart: czerwony, niebieski, zielony i szary bardzo sie zlewaly. Faktycznie, mozna by tez wprowadzić jakieś oznaczenie na karcie odpowiadające danemu rodzajowi (choćby cos na wzór liter J,Q,K w tradycyjnej talii kart). Na pewno by to pomogło. Tekst na karcie, rzeczywiscie, mógłby byc bardziej widoczny, choc na szczęście nie zdecydowano sie na ikony- tekst jest duuuzo wygodniejszy. No i na kartach pomocy poza rysunkami postaci powinny byc tez ich nazwy.

Czyli swietna gra z małymi brakami estetyczno-funkcjonalnymi. ;)
Na pewno kupię, nawet jesli bedzie kosztować te 5 dych za paczuszkę kart :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 364
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 127 times
Been thanked: 79 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: eltadziko »

Też grałem w Intrygantów na Pyrkonie. Gra mi przypadła do gustu. Podobało mi się szukanie powiązań między kartami, że najpierw zagram tę kartę, to później tamtą będę mógł zrobić coś takiego i ostatecznie będę miał możliwość wyłożenia tej karty :P Odnoszę wrażenie, że to taki rozbudowany "List miłosny". Choć interakcji między graczami jest raczej mniej.
Jeśli chodzi o wykonanie: karty są ładne, bardzo dobrze, że jest na nich tekst, a nie ikonki. Chociaż w pierwszej chwili karty wyglądają na średnio czytelne - tekst jest trochę mały i zbity. Później już to tak nie przeszkadza.
Największe zastrzeżenia mam do kart pomocy :P Czemu tam nie ma nazw kart?! Parę razy chciałem zobaczyć jakich postaci mi brakuje, patrzę na kartę pomocy i z niej nic nie wynika, bo są same opisy :/ A po samych ikonach nie dojdę, co to za postać jak dopiero poznaję grę.
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: warran »

Cytując siebie samego po wstaniu od stołu: Genialne :D

Zasady tłumaczy się w 3 minuty, możliwości jest ogrom, zazwyczaj niechcianych kart można się pozbyć na kilka sposobów i trzeba wybrać ten, który jest lepszy w tym momencie, a to zależy od akcji przypisanej do karty, jej koloru, tego, co gracze mają wyłożone na stole i ile kart mają w rece, kto z kim się ostatnio wymienił i co zagrał... Dzięki temu nawet gdy przez jakiś czas ruch nie docierał do danej osoby ta się nie nudziła - bo trzeba non-stop śledzić co się dzieje.
No i rzeczywiście - wrednym trzeba być bardzo ;) i uważać, bo niezauważywszy blefu Curiosity dałem się zrobić w balona i przegrać rundę :)
Znalazłem tylko jeden minus - nie mogłem kupić gry od razu i muszę jeszcze poczekać :P

Ikonki na tych kartach byłyby bez sensu - tekstu na wszystkich kartach łącznie jest tyle, że zmieściłoby się w dwóch tweetach, pytanie o akcję karty miałem tylko jedno i to dlatego, że chciałem popsuć zasady :mrgreen: Gdzieś po drugiej rundzie zna się karty na pamięć (jest ich całe 7 różnych...)
Jedyny mały zarzut: tekst na kartach ma trochę za małe literki. Mi to nie przeszkadza, ale jak ktoś ma gorszy wzrok, to może być to na początku problem.

Jak tylko będzie można, to kupuję ;)
lukasz-sz
Posty: 57
Rejestracja: 21 maja 2014, 23:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: lukasz-sz »

Też grałem na Pyrkonie i też zdecydowanie polecam.

Rozegraliśmy kilkanaście rund i tylko jedna z nich była wygrana.
Myślę, że w naszym towarzystwie po premierze zastąpi list miłosny.
Szkoda, że nie jest na 6 osób, bo wtedy mogłaby konkurować jeszcze z cytadelą.

Na pewno warto sprawdzić, gra podobała się nawet osobom, które nie przepadają za negatywną interakcją w grach.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: mig »

lukasz-sz pisze: Szkoda, że nie jest na 6 osób, bo wtedy mogłaby konkurować jeszcze z cytadelą.
Jak gra się przyjmie, to jakiś dodatek na pewno to załatwi ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Błysk »

Też muszę pownieiedzieć, ze zagrałem na Pyrkonie z obcymi ludźmi i mi się podobało. Karty są ładne i nie miałem problemów z odczytywaniem tekstów na nich. Fakt, że kolory mogą się mylić przy słabszym świetle, ale osobiście nie miałem z tym problemów poza chyba niebieskim i szarym. Ogromnym plusem jest to, że załapałem o co chodzi po pierwszym tłumaczeniu bez powtarzania praktycznie niczego, co dla kogoś kto zaczynał od Senji i Mage Knight jest niewiarygodne ;). Na + też osoba, która pokazywała nam grę, zresztą jak chyba wszędzie na stoisku PPL, ale ten pan niesamowicie zarażał entuzjazmem :D
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: ThimGrim »

To kiedy maju? Pierwsza połowa maju, druga połowa maju, czy trzecia połowa maju? 8)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Gambit »

Kilka słów na temat Intrygantów ode mnie. Zapraszam do oglądania.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: ThimGrim »

Co się dzieje z Intrygantami?
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Epyon »

Grałem dzisiaj na prezentacji w klubie i gra przypadła mi do gustu. Na pewno nie dłuży się tak jak Cytadela. Jest też zdecydowanie trudniejsza niż List Miłosny, więc jak dla mnie to trafia w pewną lukę pomiędzy tymi tytułami. Zagraliśmy 1,5 raza, natomiast gdybyśmy skończyli 2 partię, to nie wiem czy miałbym ochotę na 3... Ale to może wynikać z ogrania w Cytadelę i LM, więc jeśli ktoś nie ma tych gier, to na pewno Intryganci się świetnie sprawdzą. Jak cena będzie dobra, to pewnie też zakupię. :)
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: gaciak »

ThimGrim pisze:Co się dzieje z Intrygantami?
Podpinam się pod pytanie...kiedy jakaś przedsprzedaż?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Curiosity »

Według informacji na oficjalnej stronie - we wrześniu.
Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: medicus »

Jeszcze odrobina cierpliwości. Z nieskończonymi perypetiami, ale do przodu.

W ostatniej chwili znaleźliśmy jeszcze lepsze pudełko, tak żeby gra komfortowo mieściła się po zakoszulkowaniu.
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: b3r53rk3r »

medicus pisze:Jeszcze odrobina cierpliwości. Z nieskończonymi perypetiami, ale do przodu.

W ostatniej chwili znaleźliśmy jeszcze lepsze pudełko, tak żeby gra komfortowo mieściła się po zakoszulkowaniu.
Kiedy można spodziewać się przedsprzedaży?
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: ThimGrim »

b3r53rk3r pisze:
medicus pisze:Jeszcze odrobina cierpliwości. Z nieskończonymi perypetiami, ale do przodu.

W ostatniej chwili znaleźliśmy jeszcze lepsze pudełko, tak żeby gra komfortowo mieściła się po zakoszulkowaniu.
Kiedy można spodziewać się przedsprzedaży?
+1
ODPOWIEDZ