Gra o kolonizacji planet

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Gra o kolonizacji planet

Post autor: lintu »

Jak w tytule. Poszukuję gier, w której tematyką jest kolonizacja planet w przestrzeni kosmicznej. A nie kojarzę żadnej topowej gry z takim tematem :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: misioooo »

Eclipse?
Twilight Imperium?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: lintu »

Exo mam już na oku, ale nie wpisuje się w to czego szukam :D a TI oraz Eclipse to gry zogniskowane na inne aspekty. Mnie chodzi o coś bardziej ekonomicznego, bliższego Settlersom w kosmosie aniżeli grom o galaktycznych wojnach :)
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: Samanar »

Myślę, że Odkrywcy Nowych Światów może być tym czego szukasz. Planszówka praktycznie nie do dostania obecnie, ale jeden zapaleniec przepisał ją całą na komputer i wyszło genialnie - jest zrobiona w Excelu - polecam, warto poznać klasyk.

http://garycki.com/pandora.html
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: kwiatosz »

Starship Catan - nie grałem, ale strzelam, że jest dość bliskie Osadnikom i kosmosowi :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: misioooo »

Alien Frontiers? Zdecydowanie ekonomiczne, kosmos jest... Trudniej z kolonizacją...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: Pixa »

Race for the Galaxy?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: lintu »

RftG znam i nawet posiadam :) Alien Frontiers wydaje mi się najbardziej trafionym tytułem, ale chętnie przyjmę kolejne sugestie.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: Pixa »

Moze Metallum?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: Chaaber »

A może Mission Red Planet, które teraz wznawiane będzie przez FFG? Rozbudowana cytadela o motyw Area Control, moim zdaniem, może być ciekawie :)
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: Cyberpuncur »

Onward to Venus też trochę pod to podchodzi.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: Andreal »

Samanar pisze:Myślę, że Odkrywcy Nowych Światów może być tym czego szukasz. Planszówka praktycznie nie do dostania obecnie, ale jeden zapaleniec przepisał ją całą na komputer i wyszło genialnie - jest zrobiona w Excelu - polecam, warto poznać klasyk.

http://garycki.com/pandora.html
Ciekawe, zwłaszcza, że nabrałem na to ochoty po latach, kiedyś zbyt skomplikowane mi się wydawało.
Nieciekawe niestety jest to, że na Libre Office nie chodzi :(
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: Rocy7 »

 Cosmic Encounter,
each player is the leader of an alien race. On a player's turn, he or she becomes the offense. The offense encounters another player on a planet by moving a group of his or her ships through the hyperspace gate to that planet. The offense draws from the destiny deck which contains colors, wilds and specials. He or she then takes the hyperspace gate and points at one planet in the system indicated by the drawn destiny card. The offense vs. the defenses ships are in the encounter and both sides are able to invite allies, play an encounter card as well as special cards to try and tip the encounter in their favor.

The object of the game is to establish colonies in other players' planetary systems. Players take turns trying to establish colonies. The winner(s) are the first player(s) to have five colonies on any planets outside his or her home system. A player does not need to have colonies in all of the systems, just colonies on five planets outside his or her home system. These colonies may all be in one system or scattered over multiple systems. The players must use force, cunning, and diplomacy to ensure their victory.
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: lintu »

Metallum mam i jest fajne, ale to jednak mała gra i to raczej logiczna. Cosmic Encounter wygląda fajnie, przyjrzę się :) tylko czy faktycznie jest "półimprezowa"?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: Zet »

lintu pisze:Mnie chodzi o coś bardziej ekonomicznego, bliższego Settlersom w kosmosie aniżeli grom o galaktycznych wojnach :)
http://boardgamegeek.com/boardgame/1179 ... trek-catan
Mówisz, masz ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: Rocy7 »

Przypomniała mi się tez gra Ad Astra, ktora powinna spełniać wymogi jest trudno dostepna, ale planszomania ma jeszcze sztuke.


W grze Ad Astra („ku gwiazdom”) będziecie dowodzić jedną z pięciu ludzkich frakcji z przyszłości podczas eksploracji galaktyki. Posługujcie się potężną technologią, przekształcajcie świeżo odkryte planety, by dać ludzkości nowe siedziby oraz badajcie tajemnicze relikty obcej cywilizacji, która już dawno dobiegła kresu...

Jest też gra zwana High Frontier posiadajaca nawet dodatek Colonization.
High Frontier to złożona gra o eksploracji kosmosu i industrializacji układu słonecznego. Każdy z uczestników rozgrywki reprezentuje jedną z frakcji, biorących udział w wyścigu o nowe technologie i dochodowe pozaziemskie inwestycje.

 

Niezależnie od tego, czy reprezentujesz rząd, prywatne przedsiębiorstwo, socjalistyczny reżim, związek zawodowy, czy też światową organizację społeczną - cel za każdym razem przyświeca ten sam: budowa technologicznego zaplecza oraz sprawnie zrealizowane inwestycje na skalę, o której konkurenci będą mogli jedynie pomarzyć.

 

Podczas rozgrywki będziesz opracowywał i budował rakiety, pozyskiwał i gromadził wodę, wysyłał załogi i robonautów w poszukiwaniu optymalnych miejsc na budowę fabryk. Zrealizowane inwestycje przyniosą ci punkty, decydujące o zwycięstwie w rywalizacji.
Awatar użytkownika
Jagdtiger
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2011, 14:50
Lokalizacja: Straszyn

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: Jagdtiger »

A nikt nie pamięta kultowej starej gry o tytule "Odkrywcy nowych światów" ? :D
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: Andy »

No, ktoś tam pamięta, jak widać z tego wątku.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: Rafalm »

Jagdtiger pisze:A nikt nie pamięta kultowej starej gry o tytule "Odkrywcy nowych światów" ? :D
Niektórzy nawet posiadają jeszcze oryginał Encore :-) Niedawno córkę uczyłem w nią grać :-)

Przy okazji wyciągnąłem inne klasyki: Labirynt Śmierci, Ratuj Swoje Miasto, Bitwa na Polach Pellenoru. Ech, stare dobre czasy...
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: uday »

Eminent Domain?
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: SaszaPL »

uday pisze:Eminent Domain?
+1
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: BartP »

Disaster Looms! - zasiedlamy inne światy, bo Ziemia niedługo będzie niezdatna do mieszkania.
improove
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2015, 22:22

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: improove »

Jest jeszcze jedna gra, nazywa się High Frontier.
https://www.kickstarter.com/projects/hi ... frontier-0

Miałem przyjemność przeportować ją do środowiska Cyber Board
http://cyberboard.brainiac.com/

Oto link do wersji CyberBoard gry high Frontier:
www.garycki.com/highfrontier.html

Instrukcja do gry znajduje się tutaj:
https://docs.google.com/document/d/19bQ ... OmoLwm_O8/

Grę stworzył genialny twórca gier Phil Eklund. Ja miałem również przyjemność zaprojektować sekcję W7-10, czyli Exploration Module oraz wpłynąć na niektóre szczegóły na planszy, na kartach oraz w samych zasadach.

Tematem gry jest podbój Układu Słonecznego - budowanie stacji kosmicznych, kopalni, fabryk, laboratoriów, odkrywanie technologii, produkcja technologii pozaziemskich, wysyłanie kolonistów i tworzenie kolonii, budowa floty mobilnych fabryk i wreszcie podróż do gwiazd na dodatkowej mapie.
Instrukcja do gry jest bardzo obszerna, jednak gra składa się z wielu modułów. Podstawowy moduł przyswaja się bardzo szybko. Realizm w tej grze jest absolutnym arcydziełem. Gracz planuje misje kosmiczne tak, jak to robią agencje. Z każdej zasady i każdej karty i każdego elementu na mapie przebija sprawdzona wiedza fizyczna, inżynieryjna i astronomiczna. Nie brakuje także psychologii, politologii i futurystyki. Istnieją też warianty solowe.

Obecnie stawiam tę grę na równi z Odkrywcami Nowych Światów (wersja PC), choć od jakiegoś czasu staram się stworzyć sequela do Odkrywców. Co do sequela (nie chodzi mi o Wreck of Pandora, tylko o coś znacznie obszerniejszego od Odkrywców), stworzyłem już około 100 mapek terenu o rozmiarach 9x9, ponad 27 planet z 135 losowymi zestawami parametrów, znacznie rozszerzyłem istniejące parametry i wprowadziłem nowe (np. promieniowanie), wprowadziłem też mnóstwo nowych cech terenów (np. ciecz po lodem, egzotyczna materia, struktura roślinna, wodospad itd.), stworzyłem około 200 istot z ponad 1000 warunków ich spotkania oraz rozbudowałem system atmosfery/skafandrów.
Nie zrobiłem jeszcze szczególnych zachowań istot, zdarzeń międzygwiezdnych, wypadków a przede wszystkich jednostek. System strategii spotkania (7 strategii: assault, combat, enslave, communicate, observation, flee, appease) jest w powijakach.
Więcej informacji tutaj:
http://boardgamegeek.com/thread/971872/ ... w-missions

Pozdrawiam
Pawel Garycki
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Gra o kolonizacji planet

Post autor: Assaultmarine »

SaszaPL pisze:
uday pisze:Eminent Domain?
+1
+2
ODPOWIEDZ