(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

jax pisze:
jingowawa pisze:Zapowiada się bardzo ciekawie, chętnie zagram przy okazji z Tobą;)
No to w piątek będzie prawdopodobnie najbliższa okazja.
A o której planujesz być na pw?
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sipio »

Są dwa wolne miejsca do Fresco Box. Start koło 18.
Minimum to znajomość podstawki choć z internetu, by ograniczyć czas tłumaczenia. I tak jest 10 dodatków :-)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

sipio pisze:Są dwa wolne miejsca do Fresco Box. Start koło 18.
Minimum to znajomość podstawki choć z internetu, by ograniczyć czas tłumaczenia. I tak jest 10 dodatków :-)
Niestety są 3 wolne miejsca, córeczka dostała wczoraj ospy i mnie dziś nie będzie.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Andreus »

Będę pomiędzy 16:30 a 17:00. Zabrałem Age of Industry, jestem otwarty na inne propozycje.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sipio »

jingowawa pisze:
sipio pisze:Są dwa wolne miejsca do Fresco Box. Start koło 18.
Minimum to znajomość podstawki choć z internetu, by ograniczyć czas tłumaczenia. I tak jest 10 dodatków :-)
Niestety są 3 wolne miejsca, córeczka dostała wczoraj ospy i mnie dziś nie będzie.
No to w takim razie przekładamy to na bliżej nie określony termin.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Tym razem gronkowiec wystawił swój złocisty patrol na rozstaju dróg: Boboli i Rakowieckiej. Był to kolejny przejaw tępienia biednych orków z Mordoru, którym różnymi ruchami usilnie próbuje się odciąć dostęp do północnych rubieży stolicy (jakiś rezerwat ma powstać w tym Mordorze czy co?). Mimo to dzielne Orki - pomstując, zgrzytając zębami i grożąc zemstą podczas najbliższych - tfu! - wyborów - przedzierały się w pocie czoła do swych domostw a jeden nawet udało się przedrzeć do Chwili. Okazało się że braci było mało. Może inni też wpadli w paskudne pułapki gronkowca.
Ale to taka niezwiązana zupełnie z niczym dygresja 8)

Udało mi się zagrać aż w 1 tytuł - Temporum. Tym razem triumfował Andreus o ruch przede mną a Temporum po 5 rozgrywkach okazuje się grą Vaccarino należącą do kategorii nie-wybitnych ale solidnych. Wcześniej zastanawiałem się czy wydłużenie gry (tzn. konieczność przetransportowania większej niż 10 ilości koron) nie pozwoliłoby rozwinąć tej grze skrzydeł, budować bardziej wyrafinowane kombosy i dłużej się nimi cieszyć, ale teraz widzę że nie miałoby to sensu. Różnorodności kart które za każdym razem tworzą planszę nie ma aż tak wielkiej. Przy dłuższej rozgrywce nużące byłoby wykonywanie podobnych ruchów i korzystanie z wypracowanych na daną grę komb. A tak czas jest akurat - trzeba się oswoić że gra jest bardzo szybka, nie oczekiwać cudów, tylko szybko i sprawnie przeć do przodu, od czasu do czasu wykonując jakiś sprytny manewr. Werdykt - na razie zostaje w kolekcji.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

Będę jutro 17.40, wezmę coś opartego na kartach - Trains, czyli dziecko Dominion i Steam, lub świeżo wydane Elysium.
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Jirian »

Ktos by sie na Galaxy of Trian pisal?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Przedwczoraj ciekawy wieczór w Chwili.
Jedna poważna gra i aż 3 lekkie.

Zaczęło się od Szalonej Misji (Loony Quest). Rysujemy na swoim kawałku folii, przykładamy do ekranu i punktujemy :) Jak dla mnie - proste, fajne i zabawne. Wszystkie imprezowe Love Lettery i Pędzące Żółwie czy inne Wielbłądy (szczególnie) mogą się chować. Regrywalność też wygląda że będzie masakrycznie wyższa. A pewien smutas dał tylko 4. No ale to już problem tego smutasa :)

Potem przyszedł czas na coś poważnego - Industrię. Czas pudełkowy może i jest 60min. ale naprawdę jest nad czym móżdżyć i łamać głowę. Bardzo krótka kołderka (mało kasy) a tu tyle kafelków trzeba pozdobywać w licytacjach :) Pięknie wszystkie elementy gry zazębiają się ze sobą. Proste zasady i mnóstwo kombinowania i interakcji. Dla mnie evergreen.

W ramach relaksu zagraliśmy dalej w Kto Drugi Ten Lepszy pożyczone przez KubęP, który chciał zarazić kolejne osoby miłością do tej gry :) Misja osiągnięta tylko częściowo :) Tzn. z trójki grających mi się spodobało chyba najbardziej - gra szalona i zabawna. Ale nie kupię. Mogę za to grać. Gra jest tak zakręcona, że czasami ciężko się połapać jak grać żeby to miało najlepszy efekt. Podwójny twist - tu się nie zdobywa punktów tak po prostu i celuje w bycie drugim; tu trzeba być drugim w danej rundzie żeby zdobyc w ogóle jakieś punkty a potem jeszcze być drugim w końcowej punktacji - powoduje że jest naprawdę ciężko :) Przedwczoraj w ostatnim ruchu ostatniej rundy udało się wepchnąć Jirian na drugie miejsce w rundzie, dzięki czemu zdobyła punkty i wyszła na prowadzenie w klasyfikacji łącznej a ja spadłem na drugie miejsce i dzięki temu wygrałem. Crazy :D

I na koniec perełka: Tower (zbuduj jako pierwszy trzy piętra wieży, każde piętro ma ok 5-6 elementów, które pozyskujesz na straganach). Ocena: 3. Na bgg zaproponowałem kilka nominacji do nagród, m.in. najbrzydsza gra wczechczasów czy najbardziej nieoryginalna gra wszechczasów. Ale walczyliśmy dzielnie do samego końca :) Szadoł wykradł mi podstępnie zwycięstwo tuz przed moim ruchem a i Jirian nie była daleko z tyłu. Sorry, Jirian, chyba nie sprzedasz tej gry Chwilowiczom ;) Ale jest Mathandel więc bólu nie ma.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

jax pisze:
Zaczęło się od Szalonej Misji (Loony Quest). Rysujemy na swoim kawałku folii, przykładamy do ekranu i punktujemy :) Jak dla mnie - proste, fajne i zabawne. Wszystkie imprezowe Love Lettery i Pędzące Żółwie czy inne Wielbłądy (szczególnie) mogą się chować. Regrywalność też wygląda że będzie masakrycznie wyższa. A pewien smutas dał tylko 4. No ale to już problem tego smutasa :)
gdyby mina staszka mogła dostać ocenę na BGG po wysłuchaniu zasad... byłaby dycha jak malowanie :mrgreen:

co do gry, w sumie to takie Roads & Boats meets Escape... :P
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

jax pisze:
Zaczęło się od Szalonej Misji (Loony Quest). Rysujemy na swoim kawałku folii, przykładamy do ekranu i punktujemy :) Jak dla mnie - proste, fajne i zabawne. Wszystkie imprezowe Love Lettery i Pędzące Żółwie czy inne Wielbłądy (szczególnie) mogą się chować. Regrywalność też wygląda że będzie masakrycznie wyższa. A pewien smutas dał tylko 4. No ale to już problem tego smutasa :)
Jacku - ostatnio oceniam gry, raczej odnosząc się do drugiej części oceny słownej na bgg.
A tam jest w wielkim skrócie napisane-gra mnie nie kupiła, ale mogę zostać do niej namówiony kiedyś przy okazji.
Dokładnie tak myślę-a czy będę w nią grał ze swoimi 4 letnimi dziećmi to już inna sprawa :)
Natomiast na spotkania geekowskie, to daruj ,ale raczej wybieram inne gry ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

staszek pisze:Natomiast na spotkania geekowskie, to daruj ,ale raczej wybieram inne gry ;)
Ależ ja wszystko rozumiem.
Na spotkanie geekowskie wybierałeś często np. Love Letter i Przebiegłe Wielbłądy.
Z całą pewnością były to 'inne gry'.

(Jestem pewien również, że nie próbujesz obrażać mojej inteligencji i nie sugerujesz że próbuję porówynywać Szaloną Misję z Brassem i doskonale zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę odnoszę Szaloną Misję do innych gier imprezowych. O czym zresztą jasno napisałem.)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

jax pisze:
staszek pisze:Natomiast na spotkania geekowskie, to daruj ,ale raczej wybieram inne gry ;)
Ależ ja wszystko rozumiem.
Na spotkanie geekowskie wybierałeś często np. Love Letter i Przebiegłe Wielbłądy.
Z całą pewnością były to 'inne gry'.

(Jestem pewien również, że nie próbujesz obrażać mojej inteligencji i nie sugerujesz że próbuję porówynywać Szaloną Misję z Brassem i doskonale zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę odnoszę Szaloną Misję do innych gier imprezowych. O czym zresztą jasno napisałem.)
Stachu zawsze nisko ocenia gry, w które przegrywa - jaki wynik osiągnął w Szalonej Misji?
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

KubaP pisze:
Stachu zawsze nisko ocenia gry, w które przegrywa - jaki wynik osiągnął w Szalonej Misji?
szedł tfu... mazał po zwycięstwo, ale Hubson go zastąpił i wszystko popsuł... :mrgreen:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

KubaP pisze:Stachu zawsze nisko ocenia gry, w które przegrywa - jaki wynik osiągnął w Szalonej Misji?
Ciekawa konkluzja - muszę sie przyjrzeć :)
I faktycznie, staszek szedł jak burza - na ostatnim miejscu. Ale na peeewno planował skok na pierwsze :) I tak jak napisał sillue - przyszedł Vandal i wszystko zepusuł :D
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

jax pisze:
KubaP pisze:Stachu zawsze nisko ocenia gry, w które przegrywa - jaki wynik osiągnął w Szalonej Misji?
Ciekawa konkluzja - muszę sie przyjrzeć :)
I faktycznie, staszek szedł jak burza - na ostatnim miejscu. Ale na peeewno planował skok na pierwsze :) I tak jak napisał sillue - przyszedł Vandal i wszystko zepusuł :D

Nie zgodzę się zupełnie z tezą Kuby :D . Jeśli dopatrywałbym się korelacji moich ocen z wynikiem, który w nich osiągam grając pierwszy raz, to raczej byłaby to odwrotnie proporcjonalność :)
Przeważnie jak w coś wygrywam - wietrzę podstęp i intuicyjnie zaniżam ocenę gry :)
Jacku- w Wielbłądy w Chwili grałem raz - raczej nie gram w nie na spotkaniach geekowskich.Poza tym uważam,że Wielbłądy są o niebo lepsze od misji-oczywiście moim zdaniem. Nie lubię rysować , nie mam wyobraźni dwuwymiarowej i rozplanowanie czegoś na kartce stanowi zawsze dla mnie duży problem- nie łudziłem się nawet ,że zajmę w 4 osobowej grze miejsce na podium :)
Co do LL- zawsze chętnie poświęcę 5 minut czekając na coś większego , na granie w Love Letter lub 15 na granie w For Sale- lubię te gry i tyle.Ale też oceniam je na 6-czytaj - mogę zagrać sporadycznie , będąc w odpowiednim nastroju.
Wynika z tego,że czekając na większą grę , zawsze mam odpowiednim nastrój, co już chyba nie jest prawdą,ale co tam :lol:
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

sillue pisze:
KubaP pisze:Stachu zawsze nisko ocenia gry, w które przegrywa - jaki wynik osiągnął w Szalonej Misji?
szedł tfu... mazał po zwycięstwo, ale Hubson go zastąpił i wszystko popsuł... :mrgreen:
Wypraszam sobie, Staszek oddając mi miejsce w grze w ostatniej rundzie z wynikiem dwa zakręty za następnym graczem wepchnął mnie na wyjątkowo źle narysowaną minę.:D
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2015, 13:36 przez Vandal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

Widzę, że dużo tracę, nie pojawiając się ostatnio w Chwili.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

Nie przyniósł by ktoś Patchistory na poniedziałek?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ktoś coś dzisiaj gra?

Ja przyjdę z pustymi rękoma, chętnie poznałbym Reef Encounter, ale generalnie jestem otwarty na propozycje.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

Ja wpadnę 17.45 z karcianą Elysium i może czymś jeszcze lekkim w torbie.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Vandal pisze:Ja wpadnę 17.45 z karcianą Elysium i może czymś jeszcze lekkim w torbie.
Ja będę bliżej pól do siódmej.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Też napiszę, że będę choć wiadomo że będę :)
(17:00)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Jirian »

Ja mam (juz ktorys kolejny raz) Legacy i Drum Roll i bede jak dotre, czyli blizej 6 raczej niz 5
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

mam w torbie DoW, LoS z dodatkiem, El Gaucho i coś na przeczekanie... dotrę przed 17...
ODPOWIEDZ