Planszówka z wciągającym trybem solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Planszówka z wciągającym trybem solo

Post autor: Toomek »

Hej,

poszukuje gry z dobrym trybem dla jednego gracza. Do tej pory stestowałem (w pojedynkę):
- Carcassonne na zasadach z BGG - było OK
- Osadników: Narodziny Imperium - przyznam szczerze, że tryb solo mi tutaj nie podchodzi. Łatwo wygrać, a suche kręcenie wyniku mi nie pasuje
- Memoir '44 - o dziwo gra mi się w niego super
- Pandemia - jw. czuje, że gra jest wyzwaniem

Generalnie zależy mi na satysfakcjonującym (ale jeszcze nie frustrującym!) poziomie trudności. Czy to będzie euro, czy ameritrash - obojętnie :). Chociaż preferuje coś w stylu "easy to learn, hard to master" - no, ale przede wszystkim zależy mi na rozgrywce solo, która nie jest tylko "podkręcaniem" wyniku ;).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Planszówka z wciągającym trybem solo

Post autor: rastula »

Dawn od the Zed's 2nd ed. polecam jeśli może być po angielsku.
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Planszówka z wciągającym trybem solo

Post autor: Patyk »

Mage Knight, chociaż ciężko powiedzieć czy jest "easy to learn".
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 435 times
Been thanked: 126 times

Re: Planszówka z wciągającym trybem solo

Post autor: Coen »

Lewis & Clark
nieśmiertelny Robinson Crusoe :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Planszówka z wciągającym trybem solo

Post autor: Rune »

Robinson oraz Władca Pierścieni LCG :)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Planszówka z wciągającym trybem solo

Post autor: misioooo »

Robinson oczywiście.
Druga moja propozycja: Legendary Encounters. Nie ma to jak "przejść" przez filmy z Obcymi samodzielnie (albo z drużyną!) i być może zmienić nieco scenariusz ;) Tylko od razu na trudniejszym poziomie zaczynaj, najprostszy jest nudny.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszówka z wciągającym trybem solo

Post autor: Toomek »

misioooo pisze:Robinson oczywiście.
Druga moja propozycja: Legendary Encounters. Nie ma to jak "przejść" przez filmy z Obcymi samodzielnie (albo z drużyną!) i być może zmienić nieco scenariusz ;) Tylko od razu na trudniejszym poziomie zaczynaj, najprostszy jest nudny.
Czuje się kupiony w 99,99%! KOCHAM filmy z Obcym i nie wiem czemu jeszcze nie trafiłem. Moja narzeczona, która jest kompletnym przeciwnikiem takich klimatów, prawdopodobnie mnie zabije. Ale skoro to kooperacja (z opcją zdrajcy), to może łyknie.

Powiedz mi, grasz z protektorami? Da się grać solo, czy trzeba koniecznie kierować dwoma bohaterami (strasznie nie przepadam za takim rozwiązaniem...). Z tego co czytam to regrywalność jest wysoka... ale czy przemierzanie Nostromo w skórze Ellen Ripley nie znudzi się zbyt szybko(nie przepadam jednak za mieszaniem klimatów, a jak wiadomo "Obcy" ma tylko dwie części :D)?

Ps. mam nadzieję, że jest gdzieś w planach mały dodatek ze stacją Sewastopol z Izolacji :)

Edit: ale to nie znaczy, że nie rozważę czegoś innego. Obcy mnie kupuje!
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Planszówka z wciągającym trybem solo

Post autor: louiscyphre »

W klimacie Obcego (szczególnie II) jest Space Hulk: Anioł Śmierci - kooperacyjna karcianka.
W realiach II wojny sprawdź D-Day Dice, a jeśli lubisz Cthulhu to Arkham Horror (w Eldritch Horror nie grałem)
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszówka z wciągającym trybem solo

Post autor: Toomek »

Zdecydowałem się na Legendary Encounters. Dobrze, że mam teraz czas na odświeżenie Obcego (no i Predatora, który zaraz w serii Legendary się pojawi :D).
ODPOWIEDZ