Portal Games w roku 2015

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 306 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Banan2 pisze: No cóż. Byłem, pooglądałem. Rebel duże pomysłowe stoisko z aktualnymi nowościami. Cube też duże + możliwość pogrania w prototypy. Koalicja mniejszych wydawców również duże zbiorcze stoisko z nowościami i prototypami. Czyli da się. Portal - przysłowiowa bieda z nędzą. Dwie nowe karcianki i cała znana już reszta. Jak rozumiem, żeby zagrać np. w jakiś prototyp musiałbym wybrać się na jakiś Pionek, mini pionek lub jeszcze jakiś inny pionek. Jako klient kupujący i w sumie lubiący gry Portalu, poczułem się trochę zlekceważony.
Pozdrawiam
Pyrkonu nie zlekceważyliśmy - zadziałał skądinąd znany efekt krótkiej kołdry. Większe stoisko wymaga większej obsługi, a jako, że obecnie wysyłamy do druku 7 tytułów, na większą ekipę nie mogliśmy sobie pozwolić.
Bary pisze:Atrakcje Portal przygotował dość ciekawe i nie można powiedzieć, że Pyrkon olał. Szkoda tylko, że nie przygotował odpowiedniej liczby małych dodatków do Robinsona. Kilka sztuk na taki konwent to stanowczo za mało i większość poszła już w piątek. :/
Nietkórych małych dodatków faktycznie brakło w sobotę, przepraszamy. Uruchomiliśmy właśnie kupon "Pyrkon" w naszym sklepiku - obniża on o 5 zł (koszt wysyłki pocztą) koszt złożonego zamówienia opiewającego na minimum 10 zł. Korzystać mogą wszyscy nie tylko uczestnicy konwentu :). Kupon traci ważność z początkiem nowego tygodnia.
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: grabash4u »

Chciałem zapytać co z ewentualną kampanią Pośród Gwiazd: Ambasadorzy na wspieram.to? Za 3 dni koniec kwietnia a jeszcze nic nie słychać o Waszej zbiórce.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Pixa »

A kiedy rozwiazanie konkursu na podpis do karty z Osadnikow?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: zioombel »

Pixa pisze:A kiedy rozwiazanie konkursu na podpis do karty z Osadnikow?
Rozwiązanie to już chyba było.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Bary »

Portal Games pisze: Nietkórych małych dodatków faktycznie brakło w sobotę, przepraszamy. Uruchomiliśmy właśnie kupon "Pyrkon" w naszym sklepiku - obniża on o 5 zł (koszt wysyłki pocztą) koszt złożonego zamówienia opiewającego na minimum 10 zł. Korzystać mogą wszyscy nie tylko uczestnicy konwentu :). Kupon traci ważność z początkiem nowego tygodnia.
Portal, wielki + za profesjonalne podejście. :) Czy jest szansa, że karty plaży powrócą do sklepiku przed nowym tygodniem?
Pixa pisze: A kiedy rozwiazanie konkursu na podpis do karty z Osadnikow?
Na pewno było rozwiązanie dla angielskich tekstów. Pytanie tylko, czy konkurs dla Polaków i reszty był rozpatrywany osobno czy razem?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Banan2 »

Portal Games pisze:
Banan2 pisze: No cóż. Byłem, pooglądałem. Rebel duże pomysłowe stoisko z aktualnymi nowościami. Cube też duże + możliwość pogrania w prototypy. Koalicja mniejszych wydawców również duże zbiorcze stoisko z nowościami i prototypami. Czyli da się. Portal - przysłowiowa bieda z nędzą. Dwie nowe karcianki i cała znana już reszta. Jak rozumiem, żeby zagrać np. w jakiś prototyp musiałbym wybrać się na jakiś Pionek, mini pionek lub jeszcze jakiś inny pionek. Jako klient kupujący i w sumie lubiący gry Portalu, poczułem się trochę zlekceważony.
Pozdrawiam
Pyrkonu nie zlekceważyliśmy - zadziałał skądinąd znany efekt krótkiej kołdry. Większe stoisko wymaga większej obsługi, a jako, że obecnie wysyłamy do druku 7 tytułów, na większą ekipę nie mogliśmy sobie pozwolić.
Dziękuję za wyjaśnienie. Mimo to, bardzo proszę, wpiszcie sobie w kalendarz dużymi literami termin Pyrkonu 2016. Na tegorocznym Pyrkonie było, według porannej radiowej informacji, 30000 ludzi. No, 29999, bo Korwin-Mikke przyszedł tylko po to, żeby zasiąść na tronie z Gry o Tron :wink: Od razu zbierzcie większą ekipę albo podobnie jak poznański Cube posiłkujcie się miejscowymi wolontariuszami.
Żeby nie było narzekania tylko na Portal to podobnie zrobiła Galakta. Mikroskopijne, sprzedażowe stoisko praktycznie bez możliwości pogrania. Chcąc zagrać np. w Armadę trzeba było powędrować do Games Roomu, gdzie jedna z ekip miała 1 (!) egzemplarz. A potem są płacze, że coś się nie sprzedaje ....
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 306 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Bary pisze:
Portal Games pisze: Nietkórych małych dodatków faktycznie brakło w sobotę, przepraszamy. Uruchomiliśmy właśnie kupon "Pyrkon" w naszym sklepiku - obniża on o 5 zł (koszt wysyłki pocztą) koszt złożonego zamówienia opiewającego na minimum 10 zł. Korzystać mogą wszyscy nie tylko uczestnicy konwentu :). Kupon traci ważność z początkiem nowego tygodnia.
Portal, wielki + za profesjonalne podejście. :) Czy jest szansa, że karty plaży powrócą do sklepiku przed nowym tygodniem?

Karty plaży są cały czas dostępne:) Zapraszamy tutaj: http://bit.ly/1bK3jpD
Pixa pisze: A kiedy rozwiazanie konkursu na podpis do karty z Osadnikow?
Na pewno było rozwiązanie dla angielskich tekstów. Pytanie tylko, czy konkurs dla Polaków i reszty był rozpatrywany osobno czy razem?
Wyniki zostały ogłoszone. Konkurs był rozpatrywany razem z polskimi i zagranicznymi zgłoszeniami!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 306 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Obrazek

Yarrr!! Szczury lądowe! Statek piracki pod banderą Portal Games z kapitanem Ignacym Trzewiczkiem ogłasza swoją pierwszą piracką grę kościaną!

Czas na prawdziwy abordaż!

Link: http://bit.ly/1z5bEhz
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: vojtas »

Portal pisze:Pyrkonu nie zlekceważyliśmy - zadziałał skądinąd znany efekt krótkiej kołdry. Większe stoisko wymaga większej obsługi, a jako, że obecnie wysyłamy do druku 7 tytułów, na większą ekipę nie mogliśmy sobie pozwolić.
Jest coraz cieplej, więc i imprez w kalendarzu coraz więcej. Zapraszamy do Wrocławia na Dni Fantastyki (26-28 czerwca). Będą ciastka... ;)
Banan2 pisze:Żeby nie było narzekania tylko na Portal to podobnie zrobiła Galakta. Mikroskopijne, sprzedażowe stoisko praktycznie bez możliwości pogrania. Chcąc zagrać np. w Armadę trzeba było powędrować do Games Roomu, gdzie jedna z ekip miała 1 (!) egzemplarz. A potem są płacze, że coś się nie sprzedaje ....
Galakta to chyba ogólnie zbyt często nie pojawia się na konwentach - wielka szkoda, bo portfolio mają imponujące.


EDIT: Piękna okładka! :O
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: zakwas »

Portal Games pisze:http://portalgames.pl/portalgames/pl/wp ... x_2704.jpg

Yarrr!! Szczury lądowe! Statek piracki pod banderą Portal Games z kapitanem Ignacym Trzewiczkiem ogłasza swoją pierwszą piracką grę kościaną!
Jaki przedział wiekowy odbiorców? Bo obawiam się o niski pułap. ;)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Portal Games w roku 2015

Post autor: Maxxx76 »

Portal Games pisze:Obrazek

Yarrr!! Szczury lądowe! Statek piracki pod banderą Portal Games z kapitanem Ignacym Trzewiczkiem ogłasza swoją pierwszą piracką grę kościaną!

Czas na prawdziwy abordaż!

Link: http://bit.ly/1z5bEhz
Kiedy premiera i ile trzeba wydać? :-D
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Banan2 »

Już nie chcę się nad Wami znęcać :wink: , ale:

W trakcie trwającego właśnie konwentu Pyrkon zostali ogłoszeni zwycięzcy drugiej edycji współorganizowanego przez nasz serwis (http://identyfikatory.polter.pl/) plebiscytu Identyfikatory Pyrkonu.
W kategorii Literatura i Komiks uznanie największej liczby fanów zyskał Tomasz Kołodziejczak, najlepszym twórcą w kategorii Gry wybraliście w tym roku Ignacego Trzewiczka, natomiast jako Promotor Fantastyki wyróżniony został Michał Stachyra.


i dzień po Pyrkonie info o Waszej nowej grze :evil: Jest tam u Was jakiś spec od marketingu ?
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Piehoo »

To jest pierwsza gra z serii Portal Junior? Tak sugeruje styl graficzny okładki.
Jak zwykle fajnie zobaczyć customowe kości.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: DarkSide »

Portal Games pisze: Pyrkonu nie zlekceważyliśmy - zadziałał skądinąd znany efekt krótkiej kołdry. Większe stoisko wymaga większej obsługi, a jako, że obecnie wysyłamy do druku 7 tytułów, na większą ekipę nie mogliśmy sobie pozwolić.
Ano było to odczuć, że byliście na Pyrkonie bo ... nie wypada nie być. :| Waszego stoiska dłuuuugo nie mogłem znalezć. Po czym jak w końcu namierzyłem to...yyyy...te 2 stoliki i pińć krzeseł to wszystko? W dodatku brak dodatków (sobota), a do tego jeden z Portalowców tak mi tłumaczył zasady do "Walecznych Pikseli" że chyba bardziej zamotać się nie dało (może wynikało to z wielu oczywistości dla tłumaczącego ale nie dla nas). (Własną opinię o grze przedstawię w docelowym wątku)
Na tyle się czułem zmęcony graniem w "Waleczne Piksele", że odeszła mi ochota na Osadników :-/
Wasze stoisko to jedno z największych rozczarowań Pyrkonu dla mnie :( [zwłaszcza, że na Pyrkon specjalnie założyłem koszulkę Neuroshimy]
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: vojtas »

DarkSide pisze:Ano było to odczuć, że byliście na Pyrkonie bo ... nie wypada nie być. :|
A czego się spodziewałeś? Bylem na kilku konwentach i Portal zawsze dysponował maksymalnie 4 stolikami do grania (koło swojego stoiska). Więcej mają chyba tylko na Portalkonie i Pionku. Weź pod uwagę, że wystawca płaci za udział w imprezie (koszt liczony wg zajmowanej powierzchni i zużytego prądu). Większość firm jeździ tylko na kilka imprez w roku; Portal uczestniczy w znacznej większości polskich konwentów, na których pojawiają się planszówki (w 2014 roku w samym tylko Wrocławiu pojawili się trzy razy: na Dniach Fantastyki, na Hall of Games i Wrocław Games Festival). No i oczywiście wystawiają się też zagranicą. Wszystko drożeje, a żyć trzeba.

PS I Ty, i ja po 666 postów! :shock: :twisted:
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Mikele »

Ja niestety nie 666 post, ale zapytam - co z ambasadorami do pośród gwiazd? Gdzieś mi się obiło o uszy, że koło kwietnia, a tu prawie maj.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Banan2 »

vojtas pisze:
DarkSide pisze:Ano było to odczuć, że byliście na Pyrkonie bo ... nie wypada nie być. :|
A czego się spodziewałeś? Bylem na kilku konwentach i Portal zawsze dysponował maksymalnie 4 stolikami do grania (koło swojego stoiska). Więcej mają chyba tylko na Portalkonie i Pionku.
Rok temu na Pyrkonie Portal miał całkiem duże stoisko z kącikiem sprzedażowym i sporą ilością stolików i krzeseł i mocną ekipę do prezentacji i tłumaczenia gier. Mocno promował wtedy Pośród Gwiazd. Choć to i tak się zapychało, bo Pyrkon to nie impreza dla kilku krewnych i znajomych królika :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: sqb1978 »

Portal Games pisze:Wyniki zostały ogłoszone. Konkurs był rozpatrywany razem z polskimi i zagranicznymi zgłoszeniami!
Czyli rodacy się nie popisali?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Pixa »

Portal Games pisze: Wyniki zostały ogłoszone. Konkurs był rozpatrywany razem z polskimi i zagranicznymi zgłoszeniami!
I wszystkie polskie byly tak slabe, ze wygraly same angielskie?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Jagdtiger
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2011, 14:50
Lokalizacja: Straszyn

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Jagdtiger »

A ja chciałem podziękować Portalowi za niebywałe zaufanie jakim obdarzają swoich klientów :D Zamówiłem kilka dodatków do Robinsona z opcją przesyłki za pobraniem. Zdziwiłem się na poczcie po odebraniu przesyłki, że nie musiałem nic płacić. W środku znalazłem uprzejmą prośbę o uregulowanie płatności przelewem na konto :mrgreen:

Kasa poszła, ale to mój pierwszy taki przypadek...sprzedawcy zawsze mówili, najpierw kasa, później towar...
Kal-El83
Posty: 1155
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Kal-El83 »

Jagdtiger pisze:A ja chciałem podziękować Portalowi za niebywałe zaufanie jakim obdarzają swoich klientów :D Zamówiłem kilka dodatków do Robinsona z opcją przesyłki za pobraniem. Zdziwiłem się na poczcie po odebraniu przesyłki, że nie musiałem nic płacić. W środku znalazłem uprzejmą prośbę o uregulowanie płatności przelewem na konto :mrgreen:

Kasa poszła, ale to mój pierwszy taki przypadek...sprzedawcy zawsze mówili, najpierw kasa, później towar...
Miałem to samo, z tym że sasiadka odebrala przesylke (grzecznosciowo) i jak mi ja wreczala to sie zdziwilem.
Raz ze zaplacila, po chwili ze nie woła o należne jej piemiądze ;)
Dopiero po otwarciu paczki zrozumiałem o co chodzi :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TTR_1983 »

Kampania dodatku do Pośród Gwiazd ma ruszyć 11 maja na wspieram.to. Info z vloga Portalu.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2084
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 395 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: walkingdead »

Portal już nie przygotowuje tych świetnych infografik z rozpisaniem wydarzeń na kolejny miesiąc? To było naprawdę super posunięcie.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Bary »

Ja także dostałem paczuszkę od Portalu, a w środku... luneta z RC! Złamać, czy nie złamać, oto jest pytanie? :P Dzięki Portal!
I przy okazji pytanko do Was, wiadomo już coś więcej o premierze drugiego pakietu imperialnego (wyjdzie przed, czy po frakcyjnym?), czy nadal jedynie III kwartał?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 306 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

walkingdead pisze:Portal już nie przygotowuje tych świetnych infografik z rozpisaniem wydarzeń na kolejny miesiąc? To było naprawdę super posunięcie.
Brakuje ich wam! Nie ma sprawy! Powrócimy z nimi! :)
Bary pisze:Ja także dostałem paczuszkę od Portalu, a w środku... luneta z RC! Złamać, czy nie złamać, oto jest pytanie? :P Dzięki Portal!
I przy okazji pytanko do Was, wiadomo już coś więcej o premierze drugiego pakietu imperialnego (wyjdzie przed, czy po frakcyjnym?), czy nadal jedynie III kwartał?
Odpowiedź, na te i inne pytania znajdziecie tutaj!

https://www.youtube.com/watch?v=NisItsV ... _9&index=1
Zablokowany