Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Nam się udało obronić Gondor tylko na łatwym poziomie. Chyba nawet nie chodziło o wyrzucone karty, a zasoby gratis na początku. Graliśmy w trzy osoby, deck czerwony, czerwono-zielony i fioletowo-niebieski, z czego dwa ostatnie na kartach z niecałego pierwszego cyklu tylko. Na normalnym poziome walczyliśmy zaciekle, ale nie dało rady, choć momentami było blisko.

Promka ładna, autor grafiki przyszedł nam pokibicowaç na chwilę, a z niespodzianki dostaliśmy też akrylowe żetony zasobów (cudne!) i wyprawy (już nie takie cudne).

Więcej takich eventów!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Dostaliśmy sromotnie. Nie grałem wcześniej tego questu, choć talie mieliśmy solidne, zbalansowane. Trudno się skupić w takim hałasie.

Było chyba z 16 osób. Event, jak event, kilka stolików w wielkiej hali, tak trochę na wariata, ale był plakat, promka a nawet akrylowe znaczniki zasobów i postępu - tyle że tak ich mało, że właściwie nieużyteczne. Mimo wszystko fajnie, że był.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

The Land of Shadow, czyli zapowiedź nowego dodatku z cyklu Saga:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... of-shadow/

Obrazek

Obrazek
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kaspian »

Jeśli chodzi o grafiki, to moim zdaniem słabo...
Golum to już w ogóle wyszedł pięknie. Nie to, żebym oczekiwał po nim niewiadomo czego, ale na przykład taki Frodo, to już lepiej wychodził. Jak dla mnie to jednak najlepiej wyszła Szeloba :wink:
Mimo wszystko, strasznie się napaliłem na ten dodatek. Mechanika dwóch Gollumów moim zdaniem wyszłą zarąbiście.
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

Nie podejmę się oceny grafik na kartach. Na tą chwilę jedyne co mnie troszkę niepokoi, to pewna niekonsekwencja w szacie graficznej :?
Odnoszę wrażenie, że rysownikom zbrakło wspólnej wizji tego projektu, ale może to być całkowicie mylna opinia.
Gollum i Frodo wyglądają nieźle, poczekajmy na końcowy rezultat!

Czytając zapowiedzi miałem wątpliwości w przypadku grafik do Zdrady Sarumana, po rozpakowaniu tego rozszerzenia okazało się, że moje obawy były w 100% nieuzasadnione.
Odbiór kart jest zupełnie inny na żywo niż jeśli ocenialibyśmy je z pozycji ekranu monitora.

Oficjalne tłumaczenie tytułu tego rozszerzenia jest dostępne w instrukcji Zdrady Sarumana, brzmi ono "Władca Pierścieni LCG - Kraina Cienia"
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Niestety, ta gra nie słynie z ładnych grafik. Czesc z nich jest zwyczajnie paskudna i trzeba to mowić głośno :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Trafiają się słabsze ilustracje, ale też wiele kart jest wyjątkowej urody. Moim zdaniem średnia jest wysoka, zwłaszcza dzięki taliom przeciwności, które prezentują szerszy wachlarz tematyczny np. fantastyczne pejzaże.

Osobne gratulacje należą się Magali Villeneuve za to, że elfy potrafi przedstawić jako postaci prawdziwie piękne, a zarazem skuteczne w wojennym fachu. Co prawda niektórzy narzekają na jednostajność jej ilustracji, ale ja będę bronił jej wizji - jako pierwsza umiała namaziać Legolasa, że i liczko ma gladkie, i łuk nie od parady.



A nowe pudła do Władka wychodzą w takim tempie, że znowu łapię tyły. Kto jest w stanie ogrywać w tym tempie wszystkie pudełka, koszmary itd.?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Ugh, Frodo z tej karty jest paskudny. Za to grafika na Taste it Again super!
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Toomek »

Hej, szybkie pytanie od osoby planującej rozpoczęcie przygody z tą karcianką - jak zanabywać dodatki? Bo mnie kusi opcja chronologiczna, ale pierwszego małego dodatku (Polowanie na Golluma) nie idzie nigdzie dostać. W związku z tym - grzecznie czekać na siakiś dodruk, czy zabrać się za jakiś inny dodatek? :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

Toomek pisze:Hej, szybkie pytanie od osoby planującej rozpoczęcie przygody z tą karcianką - jak zanabywać dodatki? Bo mnie kusi opcja chronologiczna, ale pierwszego małego dodatku (Polowanie na Golluma) nie idzie nigdzie dostać. W związku z tym - grzecznie czekać na siakiś dodruk, czy zabrać się za jakiś inny dodatek? :)
Ten dodatek jest dostępny w opcji Druku na żądanie. Wystarczy poczekać na zapowiedź kolejnego druku.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

A wiadomo coś konkretniejszego niż kwiecień/maj odnośnie najnowszego DnŻ?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Przejrzałem karty z dodatku The Lost Realm i jestem bardzo ciekaw jak działa mechanika pobocznych zadań? Pomysł wydaje się być świetny aczkolwiek ja bym to widział nieco inaczej - żeby była opcja podziału zadań między graczy. Każdy gracz ma wtedy swoją strefę przeciwności jak w przygodzie "Kamienne podstawy ziemi". Mimo to mechanika side quest wydaje się być dobrym kierunkiem rozwoju systemu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Toomek »

zioombel pisze: Ten dodatek jest dostępny w opcji Druku na żądanie. Wystarczy poczekać na zapowiedź kolejnego druku.
OK, dzięki za info.

W związku z tym, że dzisiaj jest fajna promocja to bym zanabył dzisiaj podstawkę + jeden dodatek. Brać następny duży w kolejności, resztę małych z pierwszego cyklu, czy ten który mi się najbardziej podoba tematycznie (czytałem, że "Czarni jeźdźcy" nieźle działają z podstawką).

Ewentualnie - czy po prostu się wstrzymać (chociaż boje się, żeby nie złapać szybkiego znudzenia podstawką :) )?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Czy był na przestrzeni ostatnich lat robiony dodruk podstawki do Władcy, który eliminował błędy opisane w faq?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

Bary pisze:Czy był na przestrzeni ostatnich lat robiony dodruk podstawki do Władcy, który eliminował błędy opisane w faq?
Z tego ci mi wiadomo, to FFG nie podjęło się nigdy tego zadania. Każda wersja jest identyczna.
Toomek pisze: Brać następny duży w kolejności, resztę małych z pierwszego cyklu, czy ten który mi się najbardziej podoba tematycznie (czytałem, że "Czarni jeźdźcy" nieźle działają z podstawką).
Ewentualnie - czy po prostu się wstrzymać (chociaż boje się, żeby nie złapać szybkiego znudzenia podstawką :) )?
Jeśli chciałbyś kupić tylko jeden duży dodatek na początek to kup Czarnych Jeźdźców, jeśli dwa to Sagę Hobbit :)
W podstawce początkujący gracz znajdzie tylko 2 w pełni grywalne scenariusze, trzeci jest przeznaczony dla bardziej doświadczonych graczy, raczej z większą pulą kart.
Nie zmienia to jednak faktu, że nawet te 2 przygody dostarczą wielu godzin zabawy.
RUNner pisze:Przejrzałem karty z dodatku The Lost Realm i jestem bardzo ciekaw jak działa mechanika pobocznych zadań? Pomysł wydaje się być świetny aczkolwiek ja bym to widział nieco inaczej - żeby była opcja podziału zadań między graczy. Każdy gracz ma wtedy swoją strefę przeciwności jak w przygodzie "Kamienne podstawy ziemi". Mimo to mechanika side quest wydaje się być dobrym kierunkiem rozwoju systemu.
Zgadzam się, tutaj gra wygląda zupełnie inaczej niż w Kamiennych podstawach ziemi. Karty pobocznych zadań mają zróżnicowaną mechanikę, jedne aktywują efekty gdy wchodzą do gry, inne trzeba wykonać w określonym czasie. Są tez misje, które są obowiązkowe - Na ratunek Iâriona. Misje poboczne w dużym stopniu wpływają na rozgrywkę, ponieważ często modyfikują statystyki innych kart, w szczególności zagrożenie. Mimo wszystko odnosi się wrażenie, że poboczne misje to takie rozbudowane obszary, tylko zamiast lokacji otrzymujemy wydarzenie. O dziwo na klimat rozgrywki wpływa to bardzo pozytywnie, dla doświadczonego gracza stanowi to odskocznie od pewnej rutyny i dodatkowy element losowy.

Grałem ostatnio Gandalfem na Cienistogrzywym, to zdecydowanie najsilniejszy dotychczas stand-alone hero.
Zauważyłem tylko, że grając nim brakuje mi kart i muszę korzystać nawet z 70 karcianej talii.
Mój zestaw Gandalf, Elladan i Elrohir w ubiegły weekend jak burze przeszedł przez dawne ziemie Arnoru.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2015, 10:59 przez tommifon, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rafalm »

Toomek pisze:
zioombel pisze: Ten dodatek jest dostępny w opcji Druku na żądanie. Wystarczy poczekać na zapowiedź kolejnego druku.
OK, dzięki za info.

W związku z tym, że dzisiaj jest fajna promocja to bym zanabył dzisiaj podstawkę + jeden dodatek. Brać następny duży w kolejności, resztę małych z pierwszego cyklu, czy ten który mi się najbardziej podoba tematycznie (czytałem, że "Czarni jeźdźcy" nieźle działają z podstawką).

Ewentualnie - czy po prostu się wstrzymać (chociaż boje się, żeby nie złapać szybkiego znudzenia podstawką :) )?
Moim zdaniem masz dwie opcje:
a/ albo zaczynasz od przygód inspirowanych książkami, i wtedy idziesz w kolejności: Podstawka, dwa rozszerzenia Hobbita (Górą i Dołem oraz Na Progu), pierwsze rozszerzenia z cyklu Władca Pierścieni Saga (Czarni Jeźdźcy, Droga Mrocznieje) potem kolejne
b/ jeśli chcesz pójść w inne przygody (fabularnie dziejące się pomiędzy przygodami opisanymi w książkach Tolkiena), to możesz kupić śmiało rozszerzenie Khazad-Dum i dokupować cykl 6 przygód Dwarrowdelf. Wszystkie są obecnie dostępne i to w jeszcze rozsądnych cenach (DnŻ to niestety wzrost ceny o ok 40%).
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Toomek »

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Zainwestowałem w podstawkę, pierwszego Hobbita i koszulki. Teraz plan zakupowy wygląda następująco - drugi Hobbit, a później chronologicznie (chyba, że "w praniu" wyjdzie inaczej :) ). Nie mogę się doczekać pierwszych gier!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: raiden25 »

Toomek pisze:Dzięki wszystkim za odpowiedź. Zainwestowałem w podstawkę, pierwszego Hobbita i koszulki. Teraz plan zakupowy wygląda następująco - drugi Hobbit, a później chronologicznie (chyba, że "w praniu" wyjdzie inaczej :) ). Nie mogę się doczekać pierwszych gier!
Tomku może masz ochotę się spotkać i pograć razem ? Ja też zaczynam przygodę z Władcą, mam podstawkę i dwa dodatki, można by sobie razem pograć i nauczyć się trochę wspólnie.
Jak coś pisz na PW :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Dzęki za info odnośnie wydań. A wiecie może, czy jest jakaś szansa na wydanie The Treason of Saruman przez Galaktę?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Przecież w sklepach jest dostępna Zdrada Sarumana po polsku.

Ja do tej pory czekam na swoje Lost Realm, Treason of Saruman w wersji eng. W sensie nawet nie ma nigdzie opcji zamówienia :P
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maxxx76 »

Widzę, że łatwiej zadać pytanie na forum niż wklepać link wydawcy :-D
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maxxx76 »

Pomocną wyszukiwarką zakupową jest i-szop :-D
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Muad'Dib pisze:Przecież w sklepach jest dostępna Zdrada Sarumana po polsku.
Ja do tej pory czekam na swoje Lost Realm, Treason of Saruman w wersji eng. W sensie nawet nie ma nigdzie opcji zamówienia :P
Tak, masz rację, miałem na myśli 4 część The Land of Shadow, ale tytuły mi sie pokręciły.
Maxxx76 pisze:Widzę, że łatwiej zadać pytanie na forum niż wklepać link wydawcy :-D
Oj tam, każdego może dopaść pomroczność jasna. :P
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Jak na razie wszystko wychodzi po polsku. Tak będzie aż Galakta odwoła swoją decyzję (zapowiedzieli przyjrzenie się wynikom sprzedaży w tym roku i podjęcie dalszej decyzji). Myślę że nawet jeżeli ta by wypadła nie do końca korzystnie dla nas to jednak sagę dostaniemy w całości.

Muad'Dib, napisałbym na Twoim miejscu do Galakty. Być może sprzedaż wersji ENG jest w Polsce znikoma, ale będą w stanie Ci sprowadzić z jakimś innym zamówieniem od FFG.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maxxx76 »

Planszostrefa, Planszomania lub inny sklep na życzenie mogą sprowadzić :-)
ODPOWIEDZ