Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: detrytusek »

Cześć,

Poradźcie...moja połówka chciała by zagrać w jakiegoś ekonomika ale tak by nie było za dużo negatywnej interakcji ani zbyt krótkiej kołderki. Tak by dało się rozwijać coś tam i nikt nagle nie wparował z pochodniami i zniszczył połowę stanu posiadania. Coś a la komputerowe Tycoony. Ew. coś z silnym nastawieniem na rozwój technologii. Mam nadzieje, że czujecie o co mi chodzi:)
Żeby było prościej to jeszcze dodam kilka warunków: :)
musi chodzić na 2 osoby,
raczej nie przekraczać 2h
nie mieć miliona małych zasad
uroda mniej ważna
Nie jesteśmy początkujący także bez obaw...Agricola, Alchemicy czy Puerto Rico mamy ograne
Z góry wielkie dzięki za pomoc!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: misioooo »

Stocznia (Shipyard) - świetne zarówno na 2 jak i na 4. Gracze z podobnym doświadczeniem będą osiągać podobne wyniki na końcu :) Nawet klimat w tym czujemy ze względu na wizualizację budowanych statków. Nie ma w tym technologii, ale budowanie statków, ich wyposażanie, wodowanie, rejsy testowe...

Zasady wyglądają na skomplikowane, ale wierzcie mi - 10-15min tłumaczenia i reszta wyjdzie w trakcie gry. Po dwóch czy trzech kolejkach już wszytsko jest jasne i pięknie współgra z tematyką gry - akcje wykonuje się intuicyjnie :)
Moim zdaniem gra mega zbalansowana. Po kilkunastu grach żadna dominująca strategia się nie pokazała, wszystko działa (czy budowa dużo i małe, czy jeden kolos przez całą grę, pójście w punktowanie wysokie za testowe rejsy, punktowanie za wyposażenie...). Nie ma negatywnej interakcji bezpośredniej, co najwyżej można oponentowi przyblokować jakąś akcję (opóźnić go o jedną kolejkę). Uwaga - gra jak chcecie może trochę nadpiec zwoje mózgowe.

W grze mamy tajne kontrakty do zgarnięcia ekstra punktów na koniec. Jest ich 24 i każdy będzie punktował za dwa. Niejako zmusza to graczy do obrania strategii wydającej się najlepszej pod te extra punkty i zdecydowanie daje ogromną regrywalność (mnóstwo różnych strategii i mix kontraktów).

Jakieś 30min/gracza (czyli we dwójkę w godzinkę można się spokojnie wyrobić, we 4 osoby około 2/2,5 godzin na spokojnie.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2015, 12:26 przez misioooo, łącznie zmieniany 2 razy.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: sqb1978 »

Le Havre.
- Negatywna interakcja minimalna (można co najwyżej komuś coś zablokować, ale i tak raczej bardziej opłaca się grać pod siebie niż przeciwko komuś)
- kołderka w sam raz. O ile w Agricoli mi bardzo przeszkadzała to tutaj jest idealnie. I co ciekawe jest karmienie, ale jako dodatkowy mechanizm a nie główny problem w grze. Niszczyć się nie da.
- na 2 osoby jest świetne
- nigdy nam nie zeszło więcej niż 2h, bardziej ok. 1-1,5h
- zasady są bardzo proste i spójne
- uroda też jest, choć może nie aż tak ładna jak np. Agricola
- bardzo regrywalna i w całkiem dobrej cenie
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Stocznia (Shipyard) - świetne zarówno na 2 jak i na 4. Gracze z podobnym doświadczeniem będą osiągać podobne wyniki na końcu :) Nawet klimat w tym czujemy ze względu na wizualizację budowanych statków. Nie ma w tym technologii, ale budowanie statków, ich wyposażanie, wodowanie, rejsy testowe...
Szczerze mówiąc to wpadła mi ona w oko ale przeraziłem się, że za trudna i jak się w nią nie pogra miesiąc to wszystkie małe zasady wylecą z głowy. Ma dużo małych zasad? Nie robią się downtimy?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: detrytusek »

sqb1978 pisze:Le Havre.
- Negatywna interakcja minimalna (można co najwyżej komuś coś zablokować, ale i tak raczej bardziej opłaca się grać pod siebie niż przeciwko komuś)
- kołderka w sam raz. O ile w Agricoli mi bardzo przeszkadzała to tutaj jest idealnie.
Chyba jednak zbyt podobna do Agr. i ciut nie o to chodzi. To nie musi być typowy worker pl. to raczej chodzi o rozwój np swojej firmy albo miasta...np Automobile wyglądały obiecująco dopóki nie doczytałem, że min. 3 osoby..

Przy okazji zauważyliście jak wiele jest ekonomików około statkowych? Jakby się tego inaczej nie dało odtransportować z planszy:)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: misioooo »

Urokiem stoczni jak dla nas jest mega płynna rozgrywka. Zresztą od naszej pierwszej gry potrzebujemy 25-35min/gracza. W trakcie gry każdy gracz wykona 23 akcje + kilka bonusowych - co daje minutę na akcję (czyli kolejkę). Brak przestojów :)

Żadnych małych zasad nie zauważyłem. Gra banalna - masz kilka "rondli". Wybierasz akcję i albo bierzesz pociąg z zasobami/kasę albo wykonujesz akcję na rondlu - ruszasz pion o jeden do przodu i bierzesz co tam akurat pod nim jest albo dopłacasz, aby dalej go ruszyć jak chcesz coś innego wziąć... Tak w wielkim skrócie :)
należy tylko pamiętać o przekładaniu akcji wybranej poprzednio na początek kolejki, ale na to znaleźliśmy sposób - ZAWSZE w swojej kolejce najpierw to robimy i dopiero potem myślimy co tu zrobić...

Gra jest bardzo elegancka mechanicznie, 99,9% jest intuicyjna już po kilku kolejkach. Po dwóch czy 3 grach nawet punktowanie statków trwa sekundę - spoglądasz na swojego (s)twora i już widzisz od razu jak jest szybki, ile punktów za załogę, wyposażenie i co w teście zaliczy i za ile - dosłownie sekunda czy dwie :)

Z gier nieco podobnych, ale sporo prostszych masz Nauticus :) Choć dla nas zbyt lekkie i nie tak eleganckie jak stocznie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: detrytusek »

Hmmm shipyard zaczyna być wysoko na mojej liście:)

Wpadła mi w oko Fresko choć to trochę inna gra ale to taka chyba średnio zaawansowana miła gierka i ponoć bardzo dobra.

A kojarzycie jakieś gry z typowym rozwojem technologicznym? Tzn coś ala uniwersytet dokonuje odkrycia, które stosuje, potem unowocześniam itp. Mam naukowca w domu i ją kręcą takie klimaty:)
Albo budowa powiedzmy budynku, potem większego w jego miejsce itp...tylko nie terra mystica bo jakoś mnie przeraziła suchościąi ogromem zasad...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: sqb1978 »

detrytusek pisze:Chyba jednak zbyt podobna do Agr. i ciut nie o to chodzi. To nie musi być typowy worker pl. to raczej chodzi o rozwój np swojej firmy albo miasta...np Automobile wyglądały obiecująco dopóki nie doczytałem, że min. 3 osoby..
Właśnie bardzo odmienna. Agricola średnio mi i żonie przypadła do gustu i odsprzedałem. Le Havre natomiast uważamy za cudo i najlepszą grę ekonomiczną jaką mamy. A przyznam, że dość długo się zbierałem by zagrać, w końcu ten sam autor ;)
Wart wspomnienia jest również Automobile, ale niestety od 3 osób, więc nie pasuje do wymagań.
detrytusek pisze:Przy okazji zauważyliście jak wiele jest ekonomików około statkowych? Jakby się tego inaczej nie dało odtransportować z planszy:)
Swego czasu też to zauważyłem. Pewnie dlatego, że "wielki" handel opiera się o transport morski ;)
detrytusek pisze:A kojarzycie jakieś gry z typowym rozwojem technologicznym? Tzn coś ala uniwersytet dokonuje odkrycia, które stosuje, potem unowocześniam itp. Mam naukowca w domu i ją kręcą takie klimaty:)
Na pewno gry cywilizacyjne, np. Cywilizacja: Poprzez Wieki, ale w nich jest przeważnie również opcja niszczenia. Lub ewentualnie wariant pokojowy w Osadnicy: Narodziny Imperium.

Z ciekawych ekonomii dobrych na 2 osoby jeszcze: Goa.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: detrytusek »

sqb1978 pisze:Właśnie bardzo odmienna. Agricola średnio mi i żonie przypadła do gustu i odsprzedałem. Le Havre natomiast uważamy za cudo i najlepszą grę ekonomiczną jaką mamy. A przyznam, że dość długo się zbierałem by zagrać, w końcu ten sam autor ;)
Tyle, że nam Agricola się bardzo podoba:). Kto wie czy nawet nie nasz numero uno:)
sqb1978 pisze:Swego czasu też to zauważyłem. Pewnie dlatego, że "wielki" handel opiera się o transport morski ;)
No ale żeby aż tak?:) Można by pomyśleć, że każdy taki miał w garażu:)
sqb1978 pisze:Na pewno gry cywilizacyjne, np. Cywilizacja: Poprzez Wieki, ale w nich jest przeważnie również opcja niszczenia. Lub ewentualnie wariant pokojowy w Osadnicy: Narodziny Imperium.
Właśnie cywilizacyjne bardzo by nam pasowały tylko jakoś bardzo dużo jest w tej kategorii gier średnich albo gorzej. Cywilizacja za długa niestety. Osadników mamy przerobionych i są super poza dużą wadą czyli siedzeniem z nosem w swojej talii, a przeciwnik...ee jaki przeciwnik...a tak ktoś tam siedzi ale co on robi to już mniej mnie obchodzi...
Patrzyłem na Nations ale ten rozwój tam spłycony jakiś i ciągły brak wszystkiego...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: misioooo »

Keyflower jeszcze :) Ma w sobie coś z Carcassonne, typowego worker placement, licytacja (świetnie działa też na 2 osoby). Mnóstwo interakcji (ale bez niszczenia - jedynie blokowanie ale i nie do końca i podkupowanie na aukcji kafelków wioski).
Bardzo fajne i przyjemne, we dwie osoby poniżej godziny. Choć tutaj kołderka ciut przykrótka, ale nie ma tragedii.
Gra hula pięknie od 2 do 6 graczy (choć przy 6 robi się 3 godziny...).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: Bea »

detrytusek pisze: Albo budowa powiedzmy budynku, potem większego w jego miejsce itp...tylko nie terra mystica bo jakoś mnie przeraziła suchościąi ogromem zasad...
Daj jej szansę. Ja też na początku miałam taką opinię i przy czwartej rozgrywce się w niej zakochałam. Warto!

No i jeśli lubicie Agricolę to może spróbujecie Cavernę? Ona pozwala się specjalizować w czymś i jednak jest trochę inna niż Agricola.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Keyflower jeszcze :)
No ale sam powiedz Keyflower (znow statek!:) ) czy Shipyard
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: Najemnik »

Ze swojej strony dorzucę jeszcze Suburbię. (nawiasem pisząc, to pierwsza gra, jaka przyszła mi na myśl po przeczytaniu wytycznych) Gra o budowaniu własnej części miasta, gdzie trzeba tak dobierać nowe budynki (i tak je dostawiać do już postawionych), by jak najlepiej współdziałały z już istniejącymi. Jedyną negatywną interakcją jest możliwość wcześniejszego kupienia budynku, na którym zależy przeciwnikowi. Dobrze działa na każdy wariant osobowy (2-4 osób).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: detrytusek »

Bea pisze:
detrytusek pisze: Albo budowa powiedzmy budynku, potem większego w jego miejsce itp...tylko nie terra mystica bo jakoś mnie przeraziła suchościąi ogromem zasad...
Daj jej szansę. Ja też na początku miałam taką opinię i przy czwartej rozgrywce się w niej zakochałam. Warto!

No i jeśli lubicie Agricolę to może spróbujecie Cavernę? Ona pozwala się specjalizować w czymś i jednak jest trochę inna niż Agricola.
Wiesz co terra na pewno jest dobrą grą ale jej ogrom zasad powoduje, że zrobisz sobie przerwę na miesiąc i połowę nie pamiętasz, a nie cierpię uczyć się od nowa gry bo potem pierwsza rozgrywka i tak siada z powodu błędów...przerabiałem to już nie raz np. Kupcy i korsarze. Gra śliczna i fajna ale nie siadamy do niej już wogóle bo nie pamiętamy małych zasad, a nie mamy 3h na grę + 1h na uczenie się. To wyciągamy coś innego przez co jeszcze mocniej ją zapominamy i kółko się zamyka. Innym przykładem był Runewars...z żalem ale się jej pozbyłem właśnie dlatego. Pupile też poleciały choć tu jeszcze brakło miodku.
Co do Caverny to myślałem też o niej ale to wciąż trochę inna Agricola, a chciałoby się coś nowego:)
Ciekawe czy w Cavernie występuje jakiś statek:P :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: detrytusek »

Najemnik pisze:Ze swojej strony dorzucę jeszcze Suburbię.
Słyszałem, że Suburbia dość szybko się nudzi...nie wiem ile w tym prawdy. Jak Twoje doświadczenia?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: veljarek »

Ora et labora - koldra praktycznie nie istnieje, jest za to farming :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: misioooo »

Powiedziałbym, że przyjemniejsza rozgrywka to Shipyard. Keyflower to mnóstwo móżdżenia, przeliczania co się bardziej opłaci, gdzie zdobędziemy ten jeden punkt więcej etc. Dla mojego mózgu cięższy jest. Stocznia przyjemniejsza dla nas (mnie i mojej małżonki). Osobiście żadnej z tych gier prędko się nie pozbędę! Obie są świetne i całkowicie inne. W stocznie praktycznie co nie zrobisz to coś zyskasz - prościej jest zdecydowanie i dużo trudniej udupić się mocno. Praktycznie nie ma opcji uwalenia się całkowicie.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2015, 14:16 przez misioooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: detrytusek »

veljarek pisze:Ora et labora - koldra praktycznie nie istnieje, jest za to farming :)
ale to znów Agricola:)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Powiedziałbym, że przyjemniejsza rozgrywka to Shipyard. Keyflower to mnóstwo móżdżenia, przeliczania co się bardziej opłaci, gdzie zdobędziemy ten jeden punkt więcej etc. Dla mojego mózgu cięższy jest. Stocznia przyjemniejsza dla nas (mnie i mojej małżonki). Osobiście żadnej z tych gier prędko się nie pozbędę! Obie są świetne i całkowicie inne.
mam dokładnie takie same odczucie! Shipyard jest przyjemniejszy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: Najemnik »

detrytusek pisze:
Najemnik pisze:Ze swojej strony dorzucę jeszcze Suburbię.
Słyszałem, że Suburbia dość szybko się nudzi...nie wiem ile w tym prawdy. Jak Twoje doświadczenia?
Hmm, mi się nie znudziła, aczkolwiek może dlatego, że mam spore przerwy w graniu w nią. (najczęściej bowiem na stole u mnie ląduje Mage Knight i po partii nie ma już czasu/chęci siadać do czegoś innego) Jeśli miałaby się znudzić to raczej przez swoją eurowatość, bowiem sama regrywalność tytułu jest spora (w każdej grze bierze udział trochę ponad połowa wszystkich budynków, a do tego za co innego są przyporządkowywane punkty z celów)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: detrytusek »

Najemnik pisze:
detrytusek pisze:
Najemnik pisze:Ze swojej strony dorzucę jeszcze Suburbię.
Słyszałem, że Suburbia dość szybko się nudzi...nie wiem ile w tym prawdy. Jak Twoje doświadczenia?
Hmm, mi się nie znudziła, aczkolwiek może dlatego, że mam spore przerwy w graniu w nią. (najczęściej bowiem na stole u mnie ląduje Mage Knight i po partii nie ma już czasu/chęci siadać do czegoś innego) Jeśli miałaby się znudzić to raczej przez swoją eurowatość, bowiem sama regrywalność tytułu jest spora (w każdej grze bierze udział trochę ponad połowa wszystkich budynków, a do tego za co innego są przyporządkowywane punkty z celów)

no to mam narazie Suburbie i Shipyard w wyscigu...:)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: sqb1978 »

No i jest jeszcze Goa :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: detrytusek »

sqb1978 pisze:No i jest jeszcze Goa :)
aa właśnie zapomniałem zapytać o Goe. Mógłbyś do czegoś porównać ew. kilka słów o niej?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: sqb1978 »

detrytusek pisze:aa właśnie zapomniałem zapytać o Goe. Mógłbyś do czegoś porównać ew. kilka słów o niej?
Tej akurat jeszcze nie grałem, więc piszę w kontekście "nie wiem, ale się wypowiem" :)
Słyszałem wiele opinii, że jest to gra jest z tych lepszych mechanicznie i świetnie chodzi w każdej konfiguracji.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ekonomik z wystarczająco długą kołderką:)

Post autor: detrytusek »

sqb1978 pisze:
detrytusek pisze:aa właśnie zapomniałem zapytać o Goe. Mógłbyś do czegoś porównać ew. kilka słów o niej?
Tej akurat jeszcze nie grałem, więc piszę w kontekście "nie wiem, ale się wypowiem" :)
Słyszałem wiele opinii, że jest to gra jest z tych lepszych mechanicznie i świetnie chodzi w każdej konfiguracji.
aaa no to póki co nie wchodzi na listę:)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ