Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: Dellas »

Może to nie jest związane z PPL, ale na uwagę także zasługuje ekipa z Galaxy of Trian, która była rozlokowana w innym pawilonie (8A dotyczącym gier komputerowym). Były tam cztery stoły, spora przestrzeń i ekspozycja, na których non stop grano w GoTriana. Zorganizowano turniej gry, na który chyba zwrócił uwagę każdy, bo plakaty były dosłownie wszędzie. Do wygrania były bardzo atrakcyjne nagrody bo pierwsza (finałowa) 4rka dostała po dwie duże gry.
Co warto także podkreślić, to pokazano także rozwojową wersję gry na urządzenia mobilne (3 stanowiska) - niektórzy nawet załapali się na odjechane obrusy - idealne do gry nie tylko w GoTriana ale także w np. Eclipse'a czy Twillight Imperium, Xwinga, itd... :)
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: Rafalm »

Panie i Panowie z PPLu, moje szczere gratulacje! Duże stoisko pozwoliło na rozstawienie wielu stolików . Świetna organizacja - reguły każdej z rozłożonych gier były klarownie tłumaczone i cały czas mieliśmy "asystę" na wypadek wątpliwości - jak magnes przyciągała graczy. Sam sporo pyrkonowego czasu spędziłem na Waszym stoisku grając w różne tytuły i były to bardzo sympatycznie chwile. Do tego doszła świetna akcja z PPL-ową walutą, która można było użyć w licytacjach albo jako zniżkę przy zakupie gier. Myślę, że to dodatkowo nakręciło wielu graczy i stoliki były okupowane cały czas.

Wielkie brawa za organizację i serdeczne podziękowania za instruktaż do gier! Bardzo miło było Was poznać.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: vojtas »

Hoho, zatem z niecierpliwością czekam na stoisko PPL na Dniach Fantastyki. W kupie siła.

We, The PPL. ;)
Awatar użytkownika
rwieczor84
Posty: 46
Rejestracja: 27 kwie 2015, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: rwieczor84 »

Żałuję że nie mogłem się pojawić na Pyrkonie, bo bardzo chciałem poznać Wasze najbliższe plany wydawnicze z pierwszej ręki.

Kiedy teraz planujecie pojawić się ze swoim stanowiskiem i grami na jakiejś oficjalnej imprezie?
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: Banan2 »

Relacja z Pyrkonu Board Game Girl
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 14:33 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: medicus »

W imieniu Lucrum Games
dziękuję wszystkim graczom za to, że cały czas przeżywaliśmy oblężenie.

Mam nadzieję, że licytacja Wam się podobała i emocje były spore.

Ode mnie:
Tyle co dobrego nasłuchałem się o Intrygantach daje ogromnego kopa do pracy. W pewnym momencie już nie kontrolowałem kolejnych otwieranych talii. Przychodzili ludzie ze znajomymi, bo grali dzień wcześniej i żałowali, że nie ma stolika. W końcu dawałem im kolejną talię i mówiłem, że by sobie gdzieś zagrali i potem oddali.
Liczę talie na koniec... wróciło 100%, a wydałem tak chyba kilkanaście razy grę graczom. Pełne zaufanie!

Świetnie po prostu tworzyć takie pozytywne relacje klient-wydawca.

Obrazek
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
mikelo75
Posty: 61
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:23
Lokalizacja: Warszawa / Komorów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: mikelo75 »

Ja jeszcze nie mogę dojść do siebie do emocjach z ostatnich 3 dni. Pyrkon jest mega. Dlaczego kolejny dopiero za rok??? :)

To co zrobiły ekipy z "mniejszych" wydawnictw było wyśmienitym pomysłem. Połączenie sił i stworzenie PPL otworzyło super możliwość stworzenia bardzo fajnej miejscówki, która powierzchnią nie ustępowała "dużym" wydawcom.

Właściwie przez te trzy dni większość czasu spędziłem ze swoją ekipą na PPL. Aż wstyd przyznać, ale w tym roku nie dotarłem na żadną prelekcję ani żaden inny event. Nawet na games room zajrzałem tylko dwukrotnie, z czego raz tylko po to, żeby zagrać w egzemplarze gier pożyczone ze stosika PPL, bo tam trwało istne oblężenie stolików.

Udało mi się zagrać w 11 nowych gier (nowych dla mnie), w tym kilka prototypów i gier przedpremierowych. Na wyróżnienie zasługują:

1. Intryganci - super fajna karcianka. Trochę jak Księżniczka (czyli w naszym slangu List miłosny) ale trochę dłuższa i umożliwiająca podejmowanie taktycznych decyzji. Trochę jak Cytadela ale trochę krótsza :). Łatwe zasady a przede wszystkim po zakończeniu jednej rozgrywki już chcemy grać w kolejną. Bardzo klimatyczne grafiki poszczególnych postaci, a w kolejnym wydaniu warto poprawić trochę czytelność i miejsce opisu umiejętności danej postaci i rozjaśnić tła postaci.

2. Kto drugi ten lepszy - mega pozytywne zaskoczenie. Mała gierka, dająca super zabawę, zasady do wytłumaczenia w minutę i świetny twist, bo żeby wygrać trzeba być drugim. Karty fruwały nam po stole i było dużo śmiechu.

3. The Curse of the Black Dice - zagrałem w prototyp i mam bardzo pozytywne wrażenia. Fajna kościana turlanka, niby kooperacja ale jednak wygrywa tylko jeden. Bo jak sobie nie pomożemy, to zatopimy łajbę. A jednocześnie trzeba tak kombinować, żeby samemu zgarniać jak najwięcej złotych monet. Trzeba tylko uważać, żeby nie spić za bardzo załogi bo mogą powypadać za burtę. Do tego bardzo miodne grafiki zapowiadają się do tego tytułu i cała masa kości. Czekam na rozpoczęcie akcji na kickstarterze.

4. Herosi - też pozytywne zaskoczenie. Niby gra kościana, niby walka z istotami przeciwnika, niby wszystko już było, ale... rzuty kośćmi dzieją się jednocześnie i to jest bardzo miłe zaskoczenie w tej grze. Mi się spodobało. W dodatku kości są bardzo ładnie wykonane ze ściankami z grafikami odpowiadającymi poszczególnym umiejętnościom istot.

5. Exo Planety - bardzo ładnie zapowiadający się tytuł i od strony grafiki i eleganckiej mechaniki. Dla mnie trochę zbyt optymalizacyjny, ostatnio przechyliłem swoje preferencje w kierunku ameritrashowym. Ale grało się bardzo przyjemnie i eurosucharowcy powinni być zadowoleni.

6. Colt Express - tu wyskoczyłem trochę poza PPL i zajrzałem po sąsiedzku do Rebela. Bardzo udany tytuł, ale graliśmy we trzech i mam wrażenie, że gra dużo bardziej rozwija skrzydełka w większym gronie. Zwiększa się z pewnością chaos, ale o to tu chodzi!

7. Martwa zima - tym razem Cube. Zamówiłem ten tytuł w przedsprzedaży zachęcony pozytywnymi recenzjami wersji angielskiej. I nie zawiodłem się. Tu akurat klimat Pyrkonu nie sprzyjał rozgrywce. Warto przy tej grze wczuć się w klimat, nie spieszyć się, uważnie czytać karty Rozdroży, tworząc atmosferę. Ale jak tu się było nie spieszyć, jak wokół jeszcze tyle gier do zagrania! :)

8. Magia i myszy - bardzo chciałem spróbować tej gry, a do tej pory nie było okazji. Myślę o niej pod kątem grania ze swoim 9 letnim synem. Gra mi się bardzo spodobała, muszę rozważyć poważnie zakup. Tu podobnie jak przy Martwej zimie, gra powinna zyskiwać przy kolejnych rozgrywkach w zaciszu domowym, jak tworzymy historię dzielnych myszy, odkrywając nowe przygody i pokonując kolejnych wrogów.

Do tego masa bardzo pozytywnych ludzi, świetnej energii, akumulatory mam naładowane pozytywnością i optymizmem pod korek. Pozdrowienia dla wszystkich, których spotkałem po raz ponowny i tych, których dopiero poznałem.
Pozdrawiam,
Michał

Moje gry
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: Curiosity »

medicus pisze:W końcu dawałem im kolejną talię i mówiłem, że by sobie gdzieś zagrali i potem oddali.
Liczę talie na koniec... wróciło 100%, a wydałem tak chyba kilkanaście razy grę graczom. Pełne zaufanie!
Biłem się mocno z myślami, czy by nie zapytać o możliwość odkupienia jednego egzemplarza pokazowego, ale w końcu pomyślałem, że pewnie co drugi gracz o to pyta i dałem spokój :) Z drugiej strony, premiera już za pasem, czyż nie?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: Dyso »

Również chcę podziękować organizatorom za świetną organizację PPL! :wink:
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: Board&Dice »

Dziękujemy wszystkim za przemiłe słowa.
Pyrkon był pierwszym testem naszego pomysłu na realizowanie działań podczas takich dużych imprez.

Jeszcze raz dziękujemy za to, że z nami byliście.
Obrazek
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: mig »

Mam nadzieję, że Wy również jesteście zadowoleni ze współpracy w ramach PPL. Dla klientów to spore ułatwienie i duża korzyść mieć Was wszystkich razem. Jeśli wydawnictwa tworzące PPL również uważają, że ten chrzest bojowy się udał, to tylko pogratulować pomysłu i niecierpliwie czekać na kolejne efekty współpracy :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: vojtas »

Czy PPL pojawi się też na Dniach Fantastyki we Wrocławiu? Jest tam dość mocny sektor planszówkowy.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: Board&Dice »

Dla nas to wydarzenie było świetnym doświadczeniem, które chcemy powtarzać - zadowolony gracz to zadowolony wydawca, a wszystkie wydawnictwa włożyły we wspólne stoisko wiele serca i pracy.

Na pewno spotkacie nas na innych imprezach w mniejszym/większym składzie PPLowym (nie zawsze będziemy wstanie być w komplecie na wszystkich eventach). Będziemy się starać aby PPL zawsze było reprezentowane przez parę wydawnictw, które odzwierciedlą atmosferę z Pyrkonu :)

Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
tophat
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, 16:35

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: tophat »

Co tu dużo mówić i pisać. To co PPL pokazało na Pyrkonie zasługuje na nieskończone wyrazy uznania i szacunku. Inni wystawcy powinni z was brać przykład! Praktycznie całą sobotę spędziłem przy waszych stolikach. Niestety nie mogłem zagrać, we wszystkie tytuły, ale te co ograłem były świetne, a w szczególności: Intryganci, Gaja, Labirynt, Black&White, Ortus, Cargotrain oraz przebijający wszystko prototyp Thrash'n Roll. Nie mogę się już doczekać kolejnej imprezy na której was spotkam :)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: Chaaber »

Inicjatywa sprawdziła się w stu procentach, gratuluje PPL za tak super zoorganizowane stoisko. Rzeczywiście w grupie raźniej. Tylko dzięki temu, że wszystko było w jednym miejscu zdarzyło się że zagrałem w Gaję. Nie miałem pojęcia, że gra wychodzi po polsku, a i po angielsku mało o niej informacji. A cóż to jest za cudownie wredna pozycja, od razu zakupiona oczywiście.
Poza tym Panowie z Board&Dice świetny customer service, fajnie można było pogadać, podyskutować na temat gier, rzucić sugestie. Naprawdę świetna atmosfera. No i oczywiście gry bardzo dobre, a ExoPlanets wygląda naprawdę świetnie. Będzie duża nowość na świecie.
No i Bagder's Nest, które wydaje Rycerzy Pustkowi, najbardziej oczekiwaną przeze mnie grę tego roku. Panowie mieli super wyglądający prototyp i tłumaczyli zasady gry. Poza tym cała sterta plików produkcyjnych leżała w wiosce postapo gotowa do przejrzenia i zachwycania się. Fallout na planszy, czego chcieć więcej. Wspierać to drodzy Państwo, wspierać.

Podsumowując, życzę i PPLowi i sobie, żeby mieli okazje do pokazywania takich stoisk jak najczęście i jak najwięcej. Naprawdę super zorganizowane i super działająca inicjatywa.
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: TailorGames »

Bardzo dziękujemy za ciepłe słowa. Naprawdę nie spodziewaliśmy się takiego odzewu na naszą wspólna inicjatywę. Mamy nadzieję, że równie tłumnie pojawicie się na kolejnych imprezach, gdzie będziemy mieli nasze stoisko. Wasze wyrazy uznania dają nam kopa i motywację, by jeszcze bardziej się postarać i przyłożyć podczas kolejnych imprez. Do zobaczenia i do zagrania zatem :)
Woltyżer
Posty: 110
Rejestracja: 09 maja 2013, 17:25
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: Woltyżer »

W imieniu Wydawnictwa ALTER również chciałbym podziękować Wszystkim tym, którzy skusili się na partyjkę w którąś z naszych gier (a byli i tacy, którzy zostali dłużej i ograli każdą grę łącznie z prototypem "Byle do pierwszego"). Dzięki Wam wiemy, że nasza planowana na jesień gra "Byle do pierwszego" będzie strzałem w dziesiątkę. Cieszy nas fakt, że w pewnym momencie aż 3 stoliki musieliśmy poświęcić na "Piekło okopów" (grałeś? Oceń na https://boardgamegeek.com/boardgame/170 ... nches-hell). Tak dobre przyjęcie skłania nas do zintensyfikowania prac nad wersją angielską i dodatkami do gry.
Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu w ramach Polish Publishing League.
Semper Fidelis. Bitwa o Lwów 1918-1919: https://www.facebook.com/GraSemperFidelis/
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: WRS »

Karta "pech" na podziękowaniu...
Przypadek? nie sądzę :mrgreen:
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: Rocy7 »

Relacja z prototypu Nemesis gry w klimacie obcego http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=37572
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: mig »

Właśnie oglądając banery PPL z Essen, uświadomiłem sobie, że nie widzę tam logo wydawnictwa Lucrum Games, które było na stoisku PPL na Pyrkonie. Lucrum było wtedy tylko gościnnie, czy coś się pozmieniało?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: Board&Dice »

Liceum jest jak najbardziej członkiem PPL, natomiast postanowiło w tym roku wstrzymać się z wyjazdem na Spiel.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: Ink »

Board&Dice pisze:Liceum jest jak najbardziej członkiem PPL, natomiast postanowiło w tym roku wstrzymać się z wyjazdem na Spiel.
Ach ta autokorekta :>
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: Board&Dice »

Ink pisze:
Board&Dice pisze:Liceum jest jak najbardziej członkiem PPL, natomiast postanowiło w tym roku wstrzymać się z wyjazdem na Spiel.
Ach ta autokorekta :>
Hahaha racja! Uwielbiam ją - przepraszam w jej imieniu rownież Lucrum Games :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Polish Publishing League na Pyrkonie 2015

Post autor: mig »

Board&Dice pisze:Liceum jest jak najbardziej członkiem PPL, natomiast postanowiło w tym roku wstrzymać się z wyjazdem na Spiel.
Dzięki za info :)
To musicie również poprawić dane na Waszej (PPL) stronie internetowej, bo tam również Lucrum nie ma ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ