Dead of Winter: A Crossroads Game / Martwa Zima: Gra rozdroży (Jonathan Gilmour, Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mah
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2015, 20:07

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Mah »

EmilYo pisze:Tylko że helpless w angielskiej nazwie ma mniej wspólnego z bezbronnym a więcej z niepomocnym.
Imo ma tyle samo wspólnego - ani się taki statysta nie obroni, ani nie przyczyni do utrzymania kolonii.
The free dictionary:
help·less
adj.
1. Unable to help oneself; powerless or incompetent.
2. Lacking support or protection: They were left helpless in the storm.
3. Impossible to control; involuntary: helpless laughter.
Dexterus pisze:P.P.S. Tak naprawdę gmeranie tłumacza w nazewnictwie może mieć nawet większy wpływ na grę, przynajmniej w wymiarze "fabularno-moralnym". Zupełnie inaczej będzie się rozpatrywać np. dylematy "wysłać go na śmierć czy ryzykować i obronić", gdy bohaterem owych rozważań będzie bezbronny / bezsilny, a inaczej, niż gdy darmozjad. Oczywiście zakładając, że gracze będą się skłaniać raczej ku role-play'owi niż power grze :>
Dokładnie tak samo uważam. Wyobraźmy sobie kartę rozdroży (chyba nawet jet podobna w talii):
"Jeden z darmozjadów wszczyna bunt. 'Trzymają całe jedzenie dla siebie, a nam wydzielają resztki, przez nich chodzę głodny! Weźmy łomy i rozwalmy spiżarnię!
Opcja 1: Pozwól darmozjadom się najeść
Opcja 2: Zabij darmozjada"
A potem zamieńmy darmozjada na bezbronnego. Zabicie bezbronnego/bezsilnego już takie łatwe nie jest.

Szkoła wirującego seksu wiecznie żywa :D
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: vojtas »

Przykład świetnie pokazuje, jak jednym słowem można drążyć ludzką świadomość - drążyć powoli, ale nieustannie niczym kropla skałę. Na początku widzisz w nim bezradnego człowieka, potem osobnika bezproduktywnego, następnie darmozjada, a na końcu karalucha.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: mat_eyo »

Hop Hop! Wiadomo już kiedy będzie można karmić darmozjadów? ;)
Awatar użytkownika
Dasti
Posty: 77
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Dasti »

Tomson pisze:Tydzień temu na fb ktoś zadał wydawcy podobne pytanie. Odpowiedź: "Bardzo wstępnie planujemy datę premiery na okolice 10 czerwca. Oczywiście wszystkie osoby, które dokonały u nas zakupu przedsprzedażowego otrzymają grę wcześniej."
DST
Awatar użytkownika
MonsterCookie
Posty: 99
Rejestracja: 31 maja 2014, 11:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: MonsterCookie »

no tak, ale to wiadomość sprzed ponad dwóch tygodni :/, jeżeli gra miałaby być rozsyłana z początkiem czerwca to chyba byłoby już coś wiadomo...
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: syfon »

Wystarczło zapytać wydawcę :) :
Gra płynie z Chin i powinna być pod koniec miesiąca (maja) w Hamburgu, tak więc wysyłka powinna nastąpić w pierwszych dniach czerwca.
(info z zeszłego tygodnia)
Andarist
Posty: 446
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Andarist »

dzwonili do mnie z Cube'a z pytaniem o nr Paczkomatu, bo ich formularz nie zawieral opcji podania go ;) wnioskuje ze sie przygotowywuja do wysylki juz powoli
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: mat_eyo »

Ciekawe kiedy sklepy dostaną, ja ma preorder w 3Trolle.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: raphaell7 »

Andarist pisze:dzwonili do mnie z Cube'a z pytaniem o nr Paczkomatu, bo ich formularz nie zawieral opcji podania go ;)
Do mnie jeszcze nie dzwonili, nr paczkomatu wpisałem po prostu w komentarzu do zamówienia :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Mah
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2015, 20:07

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Mah »

Dziś na fejsbuku FoI
Kolejne branżowe nagrody trafiają na konto Martwej Zimy! A tymczasem otrzymaliśmy informację, że gry trafią do Hamburga 27 maja. Mamy nadzieję, że zbyt długo tam nie poleżą i już na początku czerwca będziemy mogli przeprowadzić wielką operację dostarczania zombie w Wasze ręce
Obrazek

edytka: jeszcze Best Thematic Game, myślałem, że są na jednym obrazku.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Dexterus »

kwiatosz pisze:Ale generalnie jak to jest możliwe? Musiały mu się trafić przedmioty do postaci, które zatrzymują obie karty, oceniam że to jedna partia na całe mnóstwo taka się zdarza.
Tak, rzuciłem to dla zgrywy, bo akurat fajnie wyglądało obok Twojej uwagi o szybkiej rotacji kart. Kolega najpierw miał bibliotekarkę (zresztą Crossroadsem "uwiązaną" do biblioteki) oraz szefa szkoły (vel pryncypała, bo brzmi fajnie ;) ), a potem jeszcze doszedł mu farmer. Bibliotekarka oczywiście wyciągnęła plany wszystkich tych lokacji = trzy karty na turę każdy.

W całej tej układance zabrakło mu walczaka, więc oczywiście my musieliśmy chronić mu dupsko ;> To byłaby cudowna sytuacja, gdyby to on był zdrajcą. Na szczęście nie był, a z taką jego pomocą (+ szybkim wyciągnięciem kilku broni) wyszła nam taka ekipa, że biedny faktyczny zdrajca prawie nie miał szans na wygranie. Choć pod koniec i tak gra nas prawie zabiła :twisted:
charmside
Posty: 19
Rejestracja: 30 kwie 2015, 18:38
Lokalizacja: Płock

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: charmside »

Ktoś coś wie o polskiej premierze? Czytałem gdzieś że 27 maja dostawa do Niemiec, a stamtąd do Polski. Jakieś wieści od wydawców?
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: grabash4u »

Przedwczoraj na fb, pod info o przedsprzedaży SW: Przymierza pojawiło się pytanie o premierę oraz odpowiedź wydawnictwa
Jeśli nikt z dostawców nie zawiedzie rozpoczniemy wysyłkę w połowie przyszłego tygodnia Emotikon smile
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Banan2 »

grabash4u pisze:Przedwczoraj na fb, pod info o przedsprzedaży SW: Przymierza pojawiło się pytanie o premierę oraz odpowiedź wydawnictwa
Jeśli nikt z dostawców nie zawiedzie rozpoczniemy wysyłkę w połowie przyszłego tygodnia Emotikon smile
No dobra :) Czy ciężarówka już przyjechała? :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
charmside
Posty: 19
Rejestracja: 30 kwie 2015, 18:38
Lokalizacja: Płock

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: charmside »

W dniu wczorajszym otrzymałem odpowiedź ze sklepu 3trolle gdzie zamawiałem Dead of Winter, że rozpoczną wysyłkę między 15 a 17 czerwca.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: ernin »

Co do sklepów to była mowa, że bedzie później premiera ale osoby z preorderami u wydawcy mieły mieć grę wysyłaną w połowie tego tygodnia (czyli dzisiaj?)
Bencao
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2010, 15:19

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bencao »

dzieki za plik z instrukcja. nie moge usunac postu wiec zostawiam podziekowania.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2015, 13:36 przez Bencao, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Archiwista »

Dzwoniłem, pytałem, odpowiedź uzyskałem.
W tym tygodniu już raczej nie dotrą.
Być może ciężarówki przybędą na początku przyszłego tygodnia i wtedy należałoby spodziewać się dostępności/wysyłek(preorderowcy) tytułu na który czekamy :wink:

P.S. Zamawiający w przedsprzedaży u wydawcy powinni dostać maila powiadamiającego o wysyłce lub możliwości odbioru osobistego :)
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: lynwith »

Szkoda tylko, że trzeba było telefonu do wydawnictwa by uzyskać takie informacje, ale dzięki za post ^^

W takim razie czekam dalej :) Po tak upalnym dłuuuugim weekendzie przy się nieco Zimnego orzeźwienia :P
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Dobra, postaram się rozwiać mgłę dezinformacji :-)

Ciężarówki dotarły, obecnie pakujemy paczki. Robimy wszystko, żeby wyszły jak najszybciej. Mamy nadzieję, że większość z nich wyjdzie od nas do piątku, także najprawdopodobniej trafią do was w poniedziałek/wtorek, w zależności od tego kto, jaką formę wysyłki wybrał.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Yavi »

Krwawisz pisze:Dobra, postaram się rozwiać mgłę dezinformacji :-)

Ciężarówki dotarły, obecnie pakujemy paczki. Robimy wszystko, żeby wyszły jak najszybciej. Mamy nadzieję, że większość z nich wyjdzie od nas do piątku, także najprawdopodobniej trafią do was w poniedziałek/wtorek, w zależności od tego kto, jaką formę wysyłki wybrał.
Super!
Spodziewać się jakiegoś maila z pytaniem o potwierdzenie adresu/paczkomatu wysyłki?

e:
Chciałem przeczytać instrukcję, skoro gra ma niebawem się pojawić, ale po wejściu w link, który dostałem w mailu pojawia się informacja: Minął limit czasowy dla pobrania tego pliku.
Możecie coś z tym zrobić?

e2:
Już załatwione, napisałem do wydawnictwa i dostałem instrukcję mailem. Dzięki :)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2015, 14:43 przez Yavi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: lynwith »

Krwawisz pisze:Dobra, postaram się rozwiać mgłę dezinformacji :-)

No to super ^^ W takim wypadku brak informacji jest jak najbardziej wybaczalny :mrgreen:
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Archiwista »

Archiwista pisze:Dzwoniłem, pytałem, odpowiedź uzyskałem.
W tym tygodniu już raczej nie dotrą.
Być może ciężarówki przybędą na początku przyszłego tygodnia i wtedy należałoby spodziewać się dostępności/wysyłek(preorderowcy) tytułu na który czekamy :wink:

P.S. Zamawiający w przedsprzedaży u wydawcy powinni dostać maila powiadamiającego o wysyłce lub możliwości odbioru osobistego :)
Dzwoniłem o godzinie 12:37 i takie informacje uzyskałem więc się nimi podzieliłem. Nieładnie człowieka w błąd wprowadzać :? gdyż wprowadza on później w błąd innych.
Ale nic to... podaję linka do "oficjalnej" wiadomości na profilu wydawcy
https://pl-pl.facebook.com/cubefactoryofideas

Zatem już niedługo będziemy cieszyć się rozgrywką :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Sorry za nieumyślne wprowadzenie w błąd - podejrzewam, że powstało z powodu opóźnionego przepływu informacji na linii sklep(do którego dzwoniłeś)-wydawnictwo. W każdym razie - oficjalne info już jest i jego się trzymajmy :-)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: ernin »

Właśnie dostałem maila z paczkomatów,że gra już nadana.
ODPOWIEDZ