Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Andy »

tommifon pisze:Ciekawi mnie, czy gra zafascynuje Cię w równym stopniu co fanów Tolkiena.
Wydaję mi się, że mimo wszystko warstwa fabularna to serce LotR-a. Klimat rozgrywki wpływa w dużym stopniu na odbiór mechaniki tej gry.
Też tak sądzę, czyli w moim przypadku: mam taką obawę.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 578 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Mechanika LOTRa nie jest wybitna i jak ktoś nie lubi choć trochę klimatu prozy Tolkiena, to może mieć problem z dobrym odbiorem tej gry. Kooperacja w tym wydaniu sprawdza się znakomicie, tryb solo działa świetnie, ale nie każdemu będzie odpowiadała rywalizacja z "komputerem". A propos... chętnie bym zagrał w adaptację tej karcianki na tablecie! Dotyku kart nic nie zastąpi, ale pewną rekompensatą byłaby płynność rozgrywki bo gracz nie musiałby kontrolować wszystkich efektów, a jest ich ostatnio sporo, np. mechanika "Time X".
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
MsbS
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: MsbS »

Kupiłem podstawkę i na razie porządkuję karty. Nasuneło mi się pytanie (może głupie, ale co tam). Karty z zestawu spotkań Wpływy Saurona (ten z Wronami i Mgłą, ikonka to oko Saurona) mają ikonkę zestawu w dwóch wersjach - różnią się 'źrenicą' oka (albo jest 'pomazana', albo nie). Ma to jakiekolwiek znaczenie? Czy tak się wydrukowało?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 578 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

To typowy błąd drukarski, który na szczęście nie ma żadnego wpływu na rozgrywkę. Ja ominąłem ten problem kupując 3 coresety. W ten sposób złożyłem sobie poprawną talię Wpływów Saurona ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
MsbS
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: MsbS »

Tak myślałem, że to błąd :) Inne pytanie - czy są jakieś karty wtasowujące bohaterów w Talię Gracza? Jeśli nie, to dlaczego FFG nie dało bohaterom innych rewersów? (pytanie raczej natury filozoficznej)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Bo ich rewersy są bez znaczenia - nigdy się ich nie ogląda. Estetycznie byłoby ładniej, ale praktycznie/logistycznie, pewnie łatwiej tak.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 578 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

MsbS pisze:Tak myślałem, że to błąd :) Inne pytanie - czy są jakieś karty wtasowujące bohaterów w Talię Gracza? Jeśli nie, to dlaczego FFG nie dało bohaterom innych rewersów? (pytanie raczej natury filozoficznej)
Jest taka karta - "Lost and Alone" (Foundations of Stone) która wtasowuje Bohatera w talię gracza więc rewersy muszą być zgodne.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
MsbS
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: MsbS »

Ha! Czyli jednak świadoma decyzja projektowa, nie oszczędność 2 centów na pudełko :)

Planowałem inne koszulki na bohaterów, żeby łatwiej ich odnaleźć w stosie/pudle/na stole po grze. Widzę, że to niezły pomysł, ale na wszelki wypadek musze sobie odłożyć jedną koszulkę 'standardową' (jak na resztę Talii Gracza).
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Ja używam osobnych koszulek na bohaterów żeby ich szybciej móc oddzielić gdy przez przypadek ich wtasuję. Zdecydowanie polecam. Na ten jeden scenariusz można sobie jedną koszulkę (czy w najgorszym razie 2) zostawić i podmieć jeżeli bohater się "zgubi w tali gracza".
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Ja używam dla bohaterów koszulek z rewersami w kolorze ich sfery. Do kart przeciwności koszulek z czarnymi rewersami, a do swojej talii z białymi. Jak na dwie osoby to talie gracza są w żółtych i pomarańczowych, a jak na 4 osoby to zazwyczaj się gra monosferowymi taliami, więc każdy ma koszulki w kolorze swojej sfery.

konkretnie to są koszulki Ultra Pro, wytrzymałe i pasują jak ulał. Polecam, bo fajnie wygląda stół z takimi kolorkami (chociaż do zwykłych rewersów nic nie mam) i łatwo potem talie rozdzielić (bo często się zagrywa dodatki współgraczom). Problemem jest to, że koszulkowanie trochę czasu zajmuje, ale ostatnio z grubsza sprawdziłem ile czasu zajmuje mi przygotowanie talii dla 2 graczy i przeciwności, to w 15 minutach się zmieściłem. No i jednak jest to niemały wydatek... Ale czego się nie robi z miłości! ;)
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Dla mnie właśnie optymalizacja czasu przygotowania jest najważniejsza. Czasu na granie mam naprawdę mało i chciałbym go spędzić grając, a nie przekoszulkując talie. Dlatego, pomimo sporych kosztów, koszulkuję wszystkie karty (przeźroczystymi).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Każdy ma swój sposób. Ja używam koszulek od FFG. Talia przeciwności, scenariusze i neutralni w przezroczystych. Natomiast reszta w kolorze dobranym do frakcji. Przywództwo - czarne, Taktyka - czerwone, Wiedza - zielone, Duch - granatowe.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Samanar »

Wszystkie karty w koszulkach. Bohaterowie - Gandalf art sleeves FFG / Reszta - Ultra Pro Platinum (przezroczyste).

Polecam 8)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

Rune pisze:Każdy ma swój sposób. Ja używam koszulek od FFG. Talia przeciwności, scenariusze i neutralni w przezroczystych. Natomiast reszta w kolorze dobranym do frakcji. Przywództwo - czarne, Taktyka - czerwone, Wiedza - zielone, Duch - granatowe.

problem się pojawia jak robisz talię z różnych sfer. Wtedy widzisz z której sfery karta będzie dobierana.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

zioombel pisze:
Rune pisze:Każdy ma swój sposób. Ja używam koszulek od FFG. Talia przeciwności, scenariusze i neutralni w przezroczystych. Natomiast reszta w kolorze dobranym do frakcji. Przywództwo - czarne, Taktyka - czerwone, Wiedza - zielone, Duch - granatowe.

problem się pojawia jak robisz talię z różnych sfer. Wtedy widzisz z której sfery karta będzie dobierana.
Fakt, to minus tego systemu koszulkowania ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Właśnie zauważyłem cenę i zawartość "Władca Pierścieni LCG Khazad-dûm - Koszmarna Talia". Ponad 90 zł za 60 kart... trochę przegięcie nawet jak na DnŻ.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1563
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 66 times
Been thanked: 107 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Pomijając fakt, że te rzeczy zawsze były drogie to doszedł kolejny ważny pkt. Obecna cena bierze się z aktualnego kursu $. Jakby nie patrzeć, wszystkie dodatki do gier FFG (innych rzeczy tak nie obserwuję) podrożały. Deluxy też kiedyś były tańsze, małe dodatki również ( w tej chwili kosztują już powyżej 50zł a nie poniżej jak wcześniej). Spodziewałem się tego choć to co mnie zdziwiło, to to że polskie wersje deluxów (mam na myśli Zaginione Królestwo i Zdradę Sarumana) są tańsze niż angielskie. A przecież (jeśli się nie mylę) to one też są chyba wydawane w formie druku na żądanie.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: carlos »

Cena nowych małych dodatków (cykl TP) jest powyżej 50zł dlatego, że jest to DnŻ.
Duże dodatki nie są wydawane w formie DnŻ. :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1563
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 66 times
Been thanked: 107 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Ale małe dodatki do pozostałych LCG podrożały ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Bowman
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2012, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bowman »

Dostałem podstawkę, gram, gra mi się podoba ale nie na tyle żeby inwestować w nią dużo kasy. Które z większych dodatków powinienem zakupić?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Zobacz obie części Hobbita: Na progu oraz Górą i dołem. Podstawka pod względem klimatu i przygody jest dość monotonna.
Bowman
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2012, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bowman »

Oki. Spojrzę na to.
Zapomniałem jeszcze dodać, że grać mam zamiar w domowym zaciszu żadnych turniejów itp..
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Bowman pisze:Dostałem podstawkę, gram, gra mi się podoba ale nie na tyle żeby inwestować w nią dużo kasy. Które z większych dodatków powinienem zakupić?
Polecam przeczytać http://winonboard.blogspot.com/2014/02/ ... raczy.html.
Autor słusznie stwierdza, żeby wstrzymać się z dodatkami do czasu rozegrania około 40 partii. Jeżeli gra nie podejdzie, to nie ma sensu w dodatkowe inwestycje. Można sobie ewentualnie wydrukować fanowskie scenariusze NinjaDorg, gdy scenariusze z podstawki się ograją (chociaż ja mam już za sobą dwadzieścia kilka partii i jeszcze nawet drugiego scenariusza nie ruszyłem).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

A z tym scenariuszem Stary Las, który został zapowiedziany w wersji PL, to nie jest czasem jakaś pomyłka. Na wizualizacji rodzimego wydania widnieje, że to scenariusz z eventu Fellowship 2014:
Obrazek

Natomiast na BGG widnieje info, że owszem to jest Fellowship ale z Gen Conu 2014:
Obrazek

A scenariusz z Fellowship 2014, to:
Obrazek

Potwierdza to też relacja chłopaków, którzy rozegrali scenariusz z tego eventu: http://przystanekplanszowka.pl/2014/10/ ... -2014.html

Może to nie ma większego znaczenia ale mnie osobiście zmyliło, bo spodziewałem się tego drugiego :D
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

Przyznam szczerze, że nie zwróciłem uwagi na ten szczegół.

Bez wątpienia masz rację, ale wydaję mi się, że ten drobny detal zostanie naprawiony w drukarni. Wątpię, aby FFG pozwoliło na tak radykalną zmianę :D

Tak na serio, to osobiście nie ma dla mnie żadnego znaczenia jaki znaczek wydarzenia umieszczą na okładce :wink: Ważny jest jak najszybszy termin realizacji!
ODPOWIEDZ