Czas Zaorać Socjalizm

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Valarus »

Jak widzę takie rzeczy, to zawsze mi się przypominają koledzy z podstawówki, którzy nie mając jeszcze pewnie 10 lat, stali na korytarzu i krzyczeli na cały głos "SLD gówno wie, AWS lepszy jest". Nie mieli pojęcia, o co w tej całej polityce chodzi (ja oczywiście też nie), ale gdzieś usłyszeli kilka hasełek i postanowili na ten tamat powrzeszczeć.

Jak dla mnie poziom dowcipu jest gimnazjalny. Aborcja? Ebola? Brakuje karty z narysowanym penisem, z kórego można by się głupkowato porechotać. Layout kart za bardzo przypomina MtG, przez chwilę myślałem, że cały projekt jest przygotowany w jakimś edytorze do kart Magica.

Ogólnie produkcje z dużą dozą politycznego/społecznego humoru mogą być bardzo ciekawe - bo rzeczywiście, jak pisze Rastula, nie ma co tego wszystkiego traktować na poważnie. Szkoda, że ta prezentuje się tak... nudno i bez polotu.
Awatar użytkownika
CZS
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2015, 11:14

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: CZS »

espresso pisze:Zgadzam się Andym. Karty polityczne, są dla mnie zwyczajnie nieśmieszne, ale już np. karta Ebola to popis zupełnego braku poczucia przyzwoitości i wyczucia.
Aha, czyli karta ebola jest gorsząca bo rozumiem, że ktoś w Afryce może cierpieć z tego powodu? A jak w rożnych grach od A do Z przedstawia się zabijanie, działania wojenne, zamachy, broń itp. to już jest cacy? Nienawidzę, takiej właśnie cholernej poprawności politycznej: śmierć murzyna na ebolę = olaboga co się dzieję, śmierć na wszystkie inne sposoby = nic się nie stało. Takie podejście trzeba właśnie zaorać! Zresztą nie ma co się rozwodzić, widocznie nie jesteś targetem naszej gry i tyle. Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 28 gru 2016, 14:13 przez CZS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Pan_K »

CZS pisze:
espresso pisze:Zgadzam się Andym. Karty polityczne, są dla mnie zwyczajnie nieśmieszne, ale już np. karta Ebola to popis zupełnego braku poczucia przyzwoitości i wyczucia.
Aha, czyli karta ebola jest gorsząca bo rozumiem, że ktoś w Afryce może cierpieć z tego powodu? A jak w rożnych grach od A do Z przedstawia się zabijanie, działania wojenne, zamachy, broń itp. to już jest cacy? Nienawidzę, takiej właśnie cholernej poprawności politycznej: śmierć murzyna na ebolę = olaboga co się dzieję, śmierć na wszystkie inne sposoby = nic się nie stało. Takie podejście trzeba właśnie zaorać! Zresztą nie ma co bóldupić, widocznie nie jesteś targetem naszej gry i tyle. Pozdrawiam ;)
Urocze...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Andy »

Cudowna zgodność poziomu gry z poziomem jej twórcy i jego politycznego protektora! :D
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
CZS
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2015, 11:14

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: CZS »

Andy pisze:Cudowna zgodność poziomu gry z poziomem jej twórcy i jego politycznego protektora! :D
Dziękuję w imieniu własnym jak i moich kolegów za komplement :)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: espresso »

CZS pisze:
espresso pisze:Zgadzam się Andym. Karty polityczne, są dla mnie zwyczajnie nieśmieszne, ale już np. karta Ebola to popis zupełnego braku poczucia przyzwoitości i wyczucia.
Aha, czyli karta ebola jest gorsząca bo rozumiem, że ktoś w Afryce może cierpieć z tego powodu? A jak w rożnych grach od A do Z przedstawia się zabijanie, działania wojenne, zamachy, broń itp. to już jest cacy? Nienawidzę, takiej właśnie cholernej poprawności politycznej: śmierć murzyna na ebolę = olaboga co się dzieję, śmierć na wszystkie inne sposoby = nic się nie stało. Takie podejście trzeba właśnie zaorać! Zresztą nie ma co bóldupić, widocznie nie jesteś targetem naszej gry i tyle. Pozdrawiam ;)
Najwyraźniej nie rozumiesz. Ebola sama w sobie nie jest gorsząca (nic takiego nie napisałam!), podobnie jak nie jest gorsząca broń, zamachy, itp. Natomiast sposób jej przedstawienia w grze, szczególnie flavor text o pavulonie, jest (uwaga, słowo klucz) moim zdaniem nie na miejscu. Twój napastliwy ton wręcz upewnił mnie, że nie jestem targetem gry, więc niniejszym kończę swój udział w tym wątku.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Andy »

Ale po co się tłumaczyć komuś takiemu?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
CZS
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2015, 11:14

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: CZS »

espresso pisze:
CZS pisze:
espresso pisze:Zgadzam się Andym. Karty polityczne, są dla mnie zwyczajnie nieśmieszne, ale już np. karta Ebola to popis zupełnego braku poczucia przyzwoitości i wyczucia.
Aha, czyli karta ebola jest gorsząca bo rozumiem, że ktoś w Afryce może cierpieć z tego powodu? A jak w rożnych grach od A do Z przedstawia się zabijanie, działania wojenne, zamachy, broń itp. to już jest cacy? Nienawidzę, takiej właśnie cholernej poprawności politycznej: śmierć murzyna na ebolę = olaboga co się dzieję, śmierć na wszystkie inne sposoby = nic się nie stało. Takie podejście trzeba właśnie zaorać! Zresztą nie ma co bóldupić, widocznie nie jesteś targetem naszej gry i tyle. Pozdrawiam ;)
Najwyraźniej nie rozumiesz. Ebola sama w sobie nie jest gorsząca (nic takiego nie napisałam!), podobnie jak nie jest gorsząca broń, zamachy, itp. Natomiast sposób jej przedstawienia w grze, szczególnie flavor text o pavulonie, jest (uwaga, słowo klucz) moim zdaniem nie na miejscu. Twój napastliwy ton wręcz upewnił mnie, że nie jestem targetem gry, więc niniejszym kończę swój udział w tym wątku.
Ok, rozumiem. Może faktycznie za bardzo a Ciebie naskoczyłem. No nic, są gusta i guściki - wielu osobom ta karta się właśnie podoba (aborcja też).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: kwiatosz »

Tryb przypuszczajacy w Twoim poscie jest zbedny - oczywiscie ze przesadnie naskoczyles. To nie forum dyskusju kucow, gdzie trzeba z kopa w twarz, tylko forum o grach, do ktorych trzeba wykazac, ze nadaje sie do przebywania z ludzmi. Czyli na razie oblales.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: mig »

Szczególnym fanem Korwina akurat nie jestem, ale gra mi się podoba (zresztą od miesięcy śledzę jej kolejne odsłony na profilu FB). Poczucie humoru na tych kartach, które widziałem jest na akceptowalnym poziomie (a czasem wręcz mocno zabawne).
Jeśli ma być po polsku, to ja w to raczej wchodzę i pewnie wesprę na pp.

W sumie jedyną obawę mam taką, że to będzie bardziej jakiś gadżet, zabawna ciekawostka niż w miarę sensownie zaplanowany, przetestowany i grywalny tytuł.

tak czy inaczej: powodzenia :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1803
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Legun »

Ten projekt to rozpaczliwie żenująca jednostronna nachalność. Przedstawianie rzeczywiście odwiecznego dylematu wolność-spójność jako walki dobra ze złem merytorycznie jest nie do obrony. Poza tym sklejanie w jeden syndrom problemów ekonomicznych i obyczajowo-tożsamościowych rozchodzi się z rzeczywistością XXI wieku i cofa nas do wieku XIX (bo XX to już zupełnie zagmatwane).
Dodatkowo, jeśli ktoś - jak ja - uważa, że w tym dylemacie kluczowa jest równowaga pomiędzy uzupełniającymi się odmiennościami, to powinna to być gra trzyosobowa. Dwie strony to fanatyczni wyznawcy ideologii uformowanych w każdym z tych biegunów, trzecia strona to ktoś próbujący powstrzymać je obie. Gra układana przez fanatyka z jednego bieguna może być tylko narzędziem w tej grze.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: kamron6 »

Ja jako ogólnie konserwatywny liberał ekonomiczny jakoś nie umiem przetrawić tych kart, z jednej strony satyra niby by się przydała, ale z drugiej wyraźny brak smaku jak dla mnie. Parę kart jest ok, ale szczerze to chyba żaden potencjalny współgracz, by tego nie strawił :P Powodzenia mimo wszystko.
Legun pisze:Ten projekt to rozpaczliwie żenująca jednostronna nachalność. Przedstawianie rzeczywiście odwiecznego dylematu wolność-spójność jako walki dobra ze złem merytorycznie jest nie do obrony. Poza tym sklejanie w jeden syndrom problemów ekonomicznych i obyczajowo-tożsamościowych rozchodzi się z rzeczywistością XXI wieku i cofa nas do wieku XIX (bo XX to już zupełnie zagmatwane).
Dodatkowo, jeśli ktoś - jak ja - uważa, że w tym dylemacie kluczowa jest równowaga pomiędzy uzupełniającymi się odmiennościami, to powinna to być gra trzyosobowa. Dwie strony to fanatyczni wyznawcy ideologii uformowanych w każdym z tych biegunów, trzecia strona to ktoś próbujący powstrzymać je obie. Gra układana przez fanatyka z jednego bieguna może być tylko narzędziem w tej grze.
To jest sarkazm? Prawie się nabrałem, że ktoś mógł pomyśleć, że ta gra ma jakieś ambicje większe niż satyryczne :wink:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: MichalStajszczak »

Uważam, że wątek powinien być zamknięty przez administratora. Nie dlatego, że np. obraża "uczucia ideologiczne" Andy'ego, ale dlatego, że narusza zasady forum. Przypominam, że jest to forum, przeznaczone do dyskusji o grach planszowych i niekolekconerskich grach karcianych. A w komentarzu do regulaminu forum
Nataniel pisze:Gry kolekcjonerskie nie są tematem forum. Mogą od biedy być w offtopic. Zawsze tak było.
Nawiasem mówiąc pierwszy, założony przeze mnie, wątek na temat gry Czas Zaorać Socjalizm, przedstawiał ją wyłącznie jako ciekawostkę - wydarzenie medialne, świadczące o coraz większej obecności gier w życiu Polaków i nie miał na celu dyskusji o zasadach ani formie graficznej gry.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Andy »

MichalStajszczak pisze:Nie dlatego, że np. obraża "uczucia ideologiczne" Andy'ego
Nie sądzę, żebym posiadał "uczucia ideologiczne", chociaż estetyczne mam na pewno. Zgadzam się oczywiście, że nie mogłyby być one podstawą zamykania wątków na forum, bo niewiele by na nim pozostało. ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Senaszel »

Oho powiedzieli swoje i już chcą zamykać... Ludzie, którzy niemiłosiernie krytykujecie w tym wątku co się da. Zazwyczaj miło zobaczyć wasze zdanie bo piszecie ciekawie ale tutaj popuściliście pasa. ZCS już wam szczerze odpowiedział nie jesteście targetem tej gry. To po co się udzielacie :P
Layout absolutnie nie kojarzy się z MtG. Jest w nim coś retro. (większa ilość statystyk opisująca karty) Dobór kolorów. A grafiki same w sobie przypominają K u l t, więc rodzą pozytywne skojarzenia. Dodam jeszcze, że moim skromnym zdaniem bo nie mam zamiaru brać udziału w żadnych słownych przepychankach.
Wingmakers
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: MichalStajszczak »

Senaszel pisze:Oho powiedzieli swoje i już chcą zamykać
Ja chcę zamknąć (albo przenieść ten wątek) nie dlatego, że powiedziałem swoje, tylko dlatego, że jest to dyskusja na temat karcianki kolekcjonerskiej i tylko z tego powodu nie powinna byc prowadzona w dziale "Gry planszowe i karciane". Taką wykładnię przedstawił kiedyś twórca i naczelny administrator forum, więc powinniśmy się jej trzymać.
ODPOWIEDZ