Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

Teraz czekamy na aktualizację. Naprawdę bardzo opłaca się zakupić na KS. Nie dosyć że wspieramy wydanie gry po polsku, a jak rozumiem jesli będzie duże zainteresowanie to na tej jednej akcji się nie skończy, to jeszcze dostaniemy górę dodatków, które później trzeba by dokupić.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: kaimada »

Ozy wszystko w porządku no chyba, że ktoś (jak ja) nie ma karty kredytowej ani debetowej i za wszystkie zakupy growe płaci przelewami i PayPalem :P.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 364
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 127 times
Been thanked: 79 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: eltadziko »

Są już nowe stretchgoale dodane :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

marudziłem że KS, że $$$ i że drogo ( choć to ostatnie najmniej po tym jak tyle się zebrało elementów)....i wsparłem


pytanie poszło na priv ws. dowodu zakupu od Phalanx...


dorzućcie jakieś fajne monety :D...(moze za niewielką dopłatą ;D...
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

Kiedy będziecie dysponować przetłumaczoną instrukcją? Myślę że pomogło by to przekonać kilka osób.

Wygląda ma to, że wieczorem będą musieli wrzucić kolejne cele do odblokowania, bo zbiórka idzie jak burza (chociaż się nie znam, pierwszy raz śledzę jakiś projekt).
Sir-Rafał
Posty: 147
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: Sir-Rafał »

Pytanie czy posiadając Mare Nostrum + dodatek jest sens zakupić nowe wydanie? Czy zasadniczo plansza się zmieniła i czy istnieją jakieś dodatkowe rzeczy, które różnią się od podstawowej wersji?
Zastanawiam się nad zakupem, ale 60$ drogą nie chodzi więc chciałbym się upewnić, że warto mieć nową wersję.
Moje planszówkowe nabytki: BGG

Polecam: Blog CIEKAWE GRY
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 364
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 127 times
Been thanked: 79 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: eltadziko »

Czy gra w 3,4,5 osób też daje radę, czy ejst jak z Grą o tron, że bez pełnego składu nawet nie podchodź?
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Banan2 »

No dobra też wsparłem :) Mimo, że to ~220 PLN to i tak warto.
Jedna uwaga dotyczącą kolejnych strechgoli. Karty pomocy powinny być bez żadnej łaski a wypraska ... to wiecie co się zazwyczaj robi z wypraskami :evil:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Mare Nostrum

Post autor: Iesthir »

Banan2 pisze:Jedna uwaga dotyczącą kolejnych strechgoli. Karty pomocy powinny być bez żadnej łaski
Podobnie jak 90% SG już odblokowanych. Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać, że grafiki prezentująca grę na stronie KS przed ufundowaniem pokazywały grę z odblokowanymi SG przynajmniej do 55k. Ale widać taki mieli chłyt marketingowy :wink:
a wypraska ... to wiecie co się zazwyczaj robi z wypraskami :evil:
Używa do porządkowania zawartości pudełka?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Banan2 pisze:No dobra też wsparłem :) Mimo, że to ~220 PLN to i tak warto.
Jedna uwaga dotyczącą kolejnych strechgoli. Karty pomocy powinny być bez żadnej łaski a wypraska ... to wiecie co się zazwyczaj robi z wypraskami :evil:
Pozdrawiam
Ta wypraska jest po to żebys wszystko znalazł w pudle od razi po otwarciu ;-)

Sam wsparłem, ale mam pytanie - czy ktoś wie jak działa tryb na 2 osoby oprócz zakrywania egipcjan? (o ile pamiętam, to wlasnie egipcjan się zakrywa planszami postępu ;-))

No i jestem rzeczywiście ciekaw czasu rozrywki :)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Banan2 »

AkitaInu pisze:
Banan2 pisze:No dobra też wsparłem :) Mimo, że to ~220 PLN to i tak warto.
Jedna uwaga dotyczącą kolejnych strechgoli. Karty pomocy powinny być bez żadnej łaski a wypraska ... to wiecie co się zazwyczaj robi z wypraskami :evil:
Pozdrawiam
Ta wypraska jest po to żebys wszystko znalazł w pudle od razi po otwarciu ;-)
Jaaaaasne :wink: Mało jest gier, które mają dobre i funkcjonalne wypraski. Dopóki gra stoi na półce to jest OK. Każda podróż i tak wprowadza chaos :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Wassago »

Przypadkiem zerknąłem do tematu i wstępnie wsparłem :D

Znana jest może już cena w złotówkach, jak gra zostanie wydana?
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Banan2 »

Wassago pisze:Przypadkiem zerknąłem do tematu i wstępnie wsparłem :D

Znana jest może już cena w złotówkach, jak gra zostanie wydana?
SCD 249 PLN
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Mare Nostrum

Post autor: Iesthir »

Banan2 pisze: Jaaaaasne :wink: Mało jest gier, które mają dobre i funkcjonalne wypraski. Dopóki gra stoi na półce to jest OK. Każda podróż i tak wprowadza chaos :wink:
Pozdrawiam
Mało to jest gier, które mają coś co w ogóle można nazwać wypraską. Bo umówmy się, że kawałek kartonu a la FFG wypraską nazwać trudno :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Banan2 pisze:
AkitaInu pisze:
Banan2 pisze:No dobra też wsparłem :) Mimo, że to ~220 PLN to i tak warto.
Jedna uwaga dotyczącą kolejnych strechgoli. Karty pomocy powinny być bez żadnej łaski a wypraska ... to wiecie co się zazwyczaj robi z wypraskami :evil:
Pozdrawiam
Ta wypraska jest po to żebys wszystko znalazł w pudle od razi po otwarciu ;-)
Jaaaaasne :wink: Mało jest gier, które mają dobre i funkcjonalne wypraski. Dopóki gra stoi na półce to jest OK. Każda podróż i tak wprowadza chaos :wink:
Pozdrawiam
Nie każda ;) ale fakt faktem, są takie które się nie "zatykają" i wszystko lata w podróży.

Ale tak czy siak ta wypraska zawsze jest na plus.

cena to terz 60 dolców, ok 223zł. Ale tu już jest dodatek. To SCD podane, 249zł, to jest z dodatkiem czy bez? Bo sam dodatek też pewnie bedzie ze 100zł kosztował.

TU wydaje mi się, wyjątkowo na kickstartera, naprawde opłaca się wesprzeć. Szczególnie że nie płacimy za wysyłkę która często wynosi kilkanaście $.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Banan2 »

AkitaInu pisze: cena to terz 60 dolców, ok 223zł. Ale tu już jest dodatek. To SCD podane, 249zł, to jest z dodatkiem czy bez? Bo sam dodatek też pewnie bedzie ze 100zł kosztował.

TU wydaje mi się, wyjątkowo na kickstartera, naprawde opłaca się wesprzeć. Szczególnie że nie płacimy za wysyłkę która często wynosi kilkanaście $.
Powiedziałbym, że bardzo się opłaca. To 249 PLN to ma być za samą grę. Dodatek, jeśli dobrze wyczytałem, to 45$. Czyli de facto w sklepowej cenie podstawki (ok. 220 PLN) dostaniemy podstawkę+dodatek+exclusive KS+gratisowa przesyłka :D Że nie wspomnę już o fajowej wyprasce :wink:
Oczywiście to 60$, czyli ok. 220 PLN tylko dzisiaj do 18.00.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, 11:30 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: glorfindel »

Dodatek będzie za 45 dolarów (i bez KS exclusive'ów)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

kaimada pisze:Ozy wszystko w porządku no chyba, że ktoś (jak ja) nie ma karty kredytowej ani debetowej i za wszystkie zakupy growe płaci przelewami i PayPalem :P.
Taka cena życia poza systemem. ;)
rastula pisze:marudziłem że KS, że $$$ i że drogo ( choć to ostatnie najmniej po tym jak tyle się zebrało elementów)....i wsparłem
Dziękujemy! :)
rastula pisze:dorzućcie jakieś fajne monety :D...(moze za niewielką dopłatą ;D...
W Fiefie była taka opcja, a monety są wspaniałe - wiem, bo mam. :)
karawanken pisze:Kiedy będziecie dysponować przetłumaczoną instrukcją? Myślę że pomogło by to przekonać kilka osób.
Wtedy, kiedy otrzymamy ją od Academy Games + kilka dni na tłumaczenie + kilka dni na skład. Oni dopiero teraz mogą złożyć finalne zasady, wiedząc, co znalazło się w pudełku gry. ;)
Sir-Rafał pisze:Pytanie czy posiadając Mare Nostrum + dodatek jest sens zakupić nowe wydanie? Czy zasadniczo plansza się zmieniła i czy istnieją jakieś dodatkowe rzeczy, które różnią się od podstawowej wersji?
Zastanawiam się nad zakupem, ale 60$ drogą nie chodzi więc chciałbym się upewnić, że warto mieć nową wersję.
Zacytuję Uwego:
Secondly, we have been working for years with Serge to make this new title totally different than the first. It is stream lined, has many new and different ways to win, has a new bidding system, new Heroes and Wonders system and so much more.


A listę najważniejszych zmian publikujemy na polskiej stronie gry: http://www.phalanxgames.pl/blog/portfol ... m-imperia/
eltadziko pisze:Czy gra w 3,4,5 osób też daje radę, czy ejst jak z Grą o tron, że bez pełnego składu nawet nie podchodź?
To był podstawowy problem oryginalnej gry i projektanci podeszli do niego priorytetowo w nowej edycji. Dlatego "oderwano" od planszy tory na karty cudów i tory polityk - by za ich pomocą zmniejszyć obszar gry w partiach dla 4 (odpada Babilon) i 3 (odpada Egipt) graczy:

Obrazek

W ten sposób obszar gry zostaje dostosowany do liczby graczy i rozgrywka nie wymaga wariantów itp., wszystko działa tak jak w partii dla 5 graczy.
Banan2 pisze:No dobra też wsparłem :) Mimo, że to ~220 PLN to i tak warto.
Jedna uwaga dotyczącą kolejnych strechgoli. Karty pomocy powinny być bez żadnej łaski a wypraska ... to wiecie co się zazwyczaj robi z wypraskami :evil:
Dziękujemy! :)

W USA lubią wypraski. Plastik, więcej plastiku! :)
Powiedziałbym, że bardzo się opłaca. To 249 PLN to ma być za samą grę. Dodatek, jeśli dobrze wyczytałem, to 45$. Czyli de facto w sklepowej cenie podstawki (ok. 220 PLN) dostaniemy podstawkę+dodatek+exclusive KS+gratisowa przesyłka :D Że nie wspomnę już o fajowej wyprasce :wink: Oczywiście to 60$, czyli ok. 220 PLN tylko dzisiaj do 18.00.
Dokładnie tak. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lord Voldemort »

glorfindel pisze:Dodatek będzie za 45 dolarów (i bez KS exclusive'ów)
Sprzedawany jako osobny produkt, o ile sie ostanie po akcji.

W zasadzie dzisiaj dopiero poniedzialek, a juz wiadomo co sie dostanie za wsparcie projektu :)

Wesprzec koprodukcje PHALANX na KS to rzecz becenna. Za wszystko co dostaniecie zaplacicie karta/Paypalem/przelewem* (niepotrzebne skreślić)

P.S. CoH: Cena Honoru (jako osobna gra) zaczyna dzieki Mare Nostrum wygladac coraz bardziej realnie...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: kwiatosz »

Ten wątek utwierdza mnie w przekonaniu, że mający akurat akcję na kickstarterze/wspieram.to/rossija.razem/ dobrze by robili wrzucając link do akcji w podpis. Bo mi nigdy się nie chce szukać danej gry, a tak bym pewnie już z raz na stronę akcji zajrzał, a może i nawet kupił :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Ozy - z tego co wiem te tory zasłaniające Egipt to też plansza na 2 graczy.

Z drugiej strony martwi mnie troche ten warian. Ktoś napisał że troche wychodzą szachy na planszy z tej 2 osobowej rozgrywki .... Ale nie wiem skąd on wziął tą informację ;) Czy wiemy coś więcej?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

kwiatosz pisze:Ten wątek utwierdza mnie w przekonaniu, że mający akurat akcję na kickstarterze/wspieram.to/rossija.razem/ dobrze by robili wrzucając link do akcji w podpis. Bo mi nigdy się nie chce szukać danej gry, a tak bym pewnie już z raz na stronę akcji zajrzał, a może i nawet kupił :)
Masz rację. Zrobione. :)
AkitaInu pisze:Ozy - z tego co wiem te tory zasłaniające Egipt to też plansza na 2 graczy.

Z drugiej strony martwi mnie troche ten warian. Ktoś napisał że troche wychodzą szachy na planszy z tej 2 osobowej rozgrywki .... Ale nie wiem skąd on wziął tą informację ;) Czy wiemy coś więcej?
Poprosiłem Uwego, by zrobili osobną aktualizację o grze dla 2 osób. Ale pamiętajcie, że mamy jeszcze 42 dni akcji przed sobą. ;)
Choć gra za $60 to jeszcze tylko dzisiaj do 18:00. Zatem nie wahajcie się! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Dzięki Ozy :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lothrain »

No i się nie zawahałem.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Lothrain pisze:No i się nie zawahałem.
Dziękuję bardzo! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ