Gra ekploracyjna dla 6 osób lub więcej

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
jeremyxfile
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2014, 03:37
Lokalizacja: Kraków

Gra ekploracyjna dla 6 osób lub więcej

Post autor: jeremyxfile »

Jak powyżej, za gry planszowe wziąłem się dość niedawno i nie mam jeszcze żadnego rozeznania, mógłby ktoś polecić jakąś dobrą grę która się nie znudzi po paru zagraniach,rozgrywka trwa dłużej niż godzinę, do max granicy 300zł? byłbym bardzo wdzięczny ;)
Kontakt ze mną także zwrotny tylko przez email, przez PW wiadomości nie dochodzą.
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Gra ekploracyjna dla 6 osób lub więcej

Post autor: dicer »

Aż się prosi Eclipse 8)
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Gra ekploracyjna dla 6 osób lub więcej

Post autor: genek »

ale eclipse to chyba nie jest gra eksploracyjna? o ile dobrze rozumiem ten termin
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Gra ekploracyjna dla 6 osób lub więcej

Post autor: dicer »

W zasadzie tak - mi się dość luźno skojarzyło, bo trochę eksploracji tam jest, aczkolwiek rzeczywiście Eclipse to raczej gra 4X.

Pytanie, co autor wątku rozumie pod pojęciem "gra eksploracyjna"?
MrSkywalker
Posty: 61
Rejestracja: 27 gru 2014, 18:17

Re: Gra ekploracyjna dla 6 osób lub więcej

Post autor: MrSkywalker »

Coś z trylogii maski może
Ogólnie 4X
Badacze głębin nie wiem poprostu tytul sie skojarzył
Amor Patriae Nostra Lex
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Gra ekploracyjna dla 6 osób lub więcej

Post autor: Dyso »

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to Twilight Imperium i 12 godzin grania w 6+ osób. Nie polecam jednak tytułu jako pierwszej gry planszowej.

Jeśli chcesz mieć szerszy wybór gier to zmniejsz liczbę graczy do 4-5 osób. Duże gry tego typu dla większej ilości graczy często ciągną się godzinami. Napisz czy ma występować negatywna interakcja, jakie klimaty Wam odpowiadają, jaki poziom trudności w nauce gry Was interesuje i ile czasu jesteście w stanie poświęcić na rozgrywkę.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Gra ekploracyjna dla 6 osób lub więcej

Post autor: genek »

dicer: mi gra eksploracyjna kojarzy sie raczej z czymś w stylu rpg np magia i miecz albo coś a'la Jaskinia
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra ekploracyjna dla 6 osób lub więcej

Post autor: Indar »

Tak mi Eldritch Horror do głowy przyszedł.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra ekploracyjna dla 6 osób lub więcej

Post autor: Dellas »

Pytanie, co autor wątku rozumie pod pojęciem "gra eksploracyjna"?
No właśnie, bardzo dobre pytanie.
jeremyxfile
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2014, 03:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra ekploracyjna dla 6 osób lub więcej

Post autor: jeremyxfile »

Hym, była kiedyś taka gra która zwała się Jaskinia, była plansza, karty potworów zdarzeń oraz nagród, coś typu munchkin, z tym ze w duzo bardziej mrocznym klimacie, i czegos takiego szukam, tyle, że dużo bardziej rozbudowanego i wciągającego, z tych co znalazłem związanych z tym lub nie to
- Eldritch Horror
- Posiadłość Szaleństwa

Nie pogardził bym też tytułem związanym z potworami, znalazłem Chaos w Starym Świecie z typu strategii i nie powiem też mnie zaintygował, ale jest tylko na 4 osoby :/
Kontakt ze mną także zwrotny tylko przez email, przez PW wiadomości nie dochodzą.
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra ekploracyjna dla 6 osób lub więcej

Post autor: Najemnik »

genek pisze:dicer: mi gra eksploracyjna kojarzy sie raczej z czymś w stylu rpg np magia i miecz albo coś a'la Jaskinia

Może w takim razie Labirynth: Ścieżki Przeznaczenia? Pisząc szczerze, nie przychodzi mi do głowy zbyt wiele podobnych tytułów, zwłaszcza takich, które są udane i działają na 6 osób. Polecany tutaj Eldritch Horror spełnia warunki, poza tym, że to kooperacja, gracze muszą współpracować przeciwko Przedwiecznemu, którego wpływ objawia się poprzez dociąganie kart, klimat horrorów Lovecrafta. Postaci jako takie nie levelują, jedynie nieco zwiększają swoje atrybuty i kupują/zdobywają nowy ekwipunek.

Półkooperacja Shadows over Camelot w świecie legend arturiańskich, znów wszyscy przeciwko grze, ale wśród graczy jest niejawny zdrajca, który ma za zadanie sabotować działania drużyny, jednakże w taki sposób, by to nie na niego padło podejrzenie. Niestety nie ma rozwoju postaci, jednakże polecam.

Descent: Wędrówki w mroku, świat fantasy, jeden gracz, który gra złymi VS reszta, niestety tylko do 5 graczy...
ODPOWIEDZ