Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Mare Nostrum

Post autor: Iesthir »

Lord Voldemort pisze:A kupowales kiedykolwiek nowy samochód? Bo porównanie dałeś świetne. Można mieć dokładnie ten sam model, ale w wersji "gołej", a także wersji "full wypas", często o 50% droższej od wersji podstawowej. Koła - możesz mieć felgi stalowe lub aluminiowe (za dopłatą). Opony letnie, zimowe lub całoroczne. Radio? Tempomat? Światła przeciwmgielne przednie? Doświetlanie zakrętów? Zestaw głośnomówiący? Wbudowana nawigacja? Przyciski w kierownicy? Do jazdy w sumie niepotrzebne, ale o ile fajniej jest mieć takie wyposażenie, niż go nie mieć :twisted:

Tutaj, na początku została wystawiona "goła" wersja gry. Czyli wszystko drukowane w kartonie. A co próg to upgrade - co istotne, bez podwyższania ceny jednostkowej gry. To jak możliwość kupna samochodu z coraz lepszym wyposażeniem, bez konieczności dopłacania do niego, tylko dlatego, że znalazło się więcej chętnych na ten model. Jakoś w motoryzacji crodwfundingu jeszcze nie ma ;-)
Porównanie z samochodem podwójnie trafne, bo na wszystkich grafikach była pokazana "dopasiona" wersja gry (z drewienkami, dodatkowymi planszami itd.). I myślę, że to jest największy problem. Twórcy od razu założyli, że drewienka i plansze wejdą, przez co podstawowa wersja wyszła wykastrowana.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lord Voldemort »

Wiecie, w Magnatach tez nigdy nie bylo tak naprawde zetonow do oznaczania posiadlosci graczy (no moze poza pozyczanymi z I edycji Bozego Igrzyska). Ale znajac ceny druku zetonow oraz ceny drewna, zeby prog podstawowy nam sie "spinal" musielismy zaplacic za projekt tychze zetonow, ktorych tez nie ma w filmiku promocyjnym (uzylismy kostek - poniewaz juz je mielismy).

W kampanii Mare Nostrum, nie chodzi o osiagniecie pierwszego progu tylko dobicie, badz przebicie Fiefa. Wszystkie progi z drewnem byly na samym poczatku i "pekly" w ciagu pierwszych kilku godzin akcji. W sumie to szkoda byloby ich czasu na pokazywanie okrojonej wersji gry.

Wracajac do samochodow - wersje testowe sa zawsze dobrze dopakowane. Zeby klient czul sie "lyso" wybierajac wersje podstawowa...
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: premek »

rastula pisze:
już 4 z Poznania naliczyłem w tym wątku ;)...
na 99% będę 5-ty.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Brawo Poznań! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

KS to zło. Wspieranie jest łatwiejsze niż się spodziewałem a fakt, że pieniadze nie od razu znikają z konta tylko usypia czujność. Dobrze że kupuję tylko gry po polsku bo inaczej marny mój los. Więcej tego typu akcji proszę :D
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

karawanken pisze:KS to zło. Wspieranie jest łatwiejsze niż się spodziewałem a fakt, że pieniadze nie od razu znikają z konta tylko usypia czujność. Dobrze że kupuję tylko gry po polsku bo inaczej marny mój los. Więcej tego typu akcji proszę :D
Będzie więcej, jeśli ta akcja spotka się z odpowiednim zainteresowaniem z Waszej strony. Vox populi, vox Dei. :)
rastula pisze:@Ozy
Złotymi literami do "przykazań młodego wydawcy" ten wpis należy wpisać.
Dzięki. :oops: Przykładem na problem o który pisałem jest np. WarQuest. Przekroczyli minimum o kilka tys. $, mają tylko 361 wspierających (i spada) i niesamowicie drogą grę do wydania (https://www.kickstarter.com/projects/532062403/warquest) Oczywiście rozważają skasowanie projektu (mimo jego ufundowania!) i wcale im się nie dziwię.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 233
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: aaxxee »

Witam. Czy po wydaniu, gra będzie dostępna także w sklepach?
Awatar użytkownika
Yanek
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:30
Lokalizacja: Óć
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: Yanek »

Łódź dorzuciła 65$. :D
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lord Voldemort »

aaxxee pisze:Witam. Czy po wydaniu, gra będzie dostępna także w sklepach?
Tak, ale tylko sama podstawka bez KS Exclusives. Wszystkie dodatki z KS beda sprzedawane w postaci zbiorczej - Atlas, opisanego tutaj:
http://www.phalanxgames.pl/blog/2015/05 ... rum-atlas/
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

jak ktoś lubi się nurzać w danych statystycznych to znalazłem fajną stronę ... idą na milion skubańcy ;D

https://www.kicktraq.com/projects/61787 ... m-empires/
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: warran »

rastula pisze:jak ktoś lubi się nurzać w danych statystycznych to znalazłem fajną stronę ... idą na milion skubańcy ;D

https://www.kicktraq.com/projects/61787 ... m-empires/
Ciekawe czy mają przygotowaną wystarczającą liczbę SG ;)
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: glorfindel »

rastula pisze:jak ktoś lubi się nurzać w danych statystycznych to znalazłem fajną stronę ... idą na milion skubańcy ;D

https://www.kicktraq.com/projects/61787 ... m-empires/
Zarówno kicktraq i kickspy to takie trochę wróżenie z fusów - bazują głównie na dotychczasowych wpłatach (nie wiem czy tak jest teraz, ale np.kicktraq nie brał kiedyś nawet pod uwagę "48h rush"). Ja osobiście w milion wierzę, ale - mimo iż to kampania 45 dniowa - przydałoby się trochę więcej wpisów ze strony autorów. Najwidoczniej Uwe ma jednak taki styl prowadzenia kampanii bo w Fief 1429 też nas nie rozpieszczał aktualizacjami ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

Jak to ze statystyką. Im bliżej konca tym prognozy dokładniejsze. No ale po 260 tys i kolejnych kartach (ziew)przydalby sie mocniejszy akcent W streach golach.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: mckil »

No niestety kolejne strech goale nie powalają i spodziewam się że kampania nie osiągnie jakiegoś oszałamiającego wyniku, chociaż to mój pierwszy KS (a i nie obserwowałem innych kampanii) więc mogę się mylić (oby).
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

A mnie się SG podobają :D i po cichu licze na ten milion.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

a ktoś wyjaśni na czym polegają 3 ostatnie SG - co to? figurki? karty? nowe zasady w grze? (czyli SG=zmiana zapisu w instrukcji) - nie kumam - choć słowa napisane rozumiem :)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lord Voldemort »

rastula pisze:a ktoś wyjaśni na czym polegają 3 ostatnie SG - co to? figurki? karty? nowe zasady w grze? (czyli SG=zmiana zapisu w instrukcji) - nie kumam - choć słowa napisane rozumiem :)
Mi to wyglada na nowe zetony - nowy cud, oraz nowe super jednostki/ulepszenia? Bede wiedzial wiecej, jak dostaniemy kompletny rulebook dodatku do przetlumaczenia, ale to pewnie dopiero po akcji.

mckil pisze:No niestety kolejne strech goale nie powalają i spodziewam się że kampania nie osiągnie jakiegoś oszałamiającego wyniku, chociaż to mój pierwszy KS (a i nie obserwowałem innych kampanii) więc mogę się mylić (oby).
$250 000 to juz jest oszalamiajacy wynik. Zwlaszcza, ze zrobiony w ciagu tygodnia. A zostalo ich nam jeszcze piec, to sobie policz.
Na polskie, to jest juz prawie milion zlotych.

Teraz to w zasadzie decyzja wspieram/nie wspieram jest duzo bardziej jasna niz tydzien temu.
Wiem, co dostane za darmo jako wspierajacy, a czego nie beda mieli Ci, ktorzy zdecyduja sie czekac az do zakupu w sklepie. Dodatek bedzie extra platny, o ile w ogole bedzie dostepny - bo dla 3,500+ wspierajacych to juz sie oplaca drukowac tylko tyle, ile zamowilo.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

żetony :)

To rzeczywiście nie powala - ok ja myślę, że w pudełku i tak dostaniemy już sporo więc daleki jestem niezadowolenia.

Ale to już rzeczywiście bardziej działanie marketingowe ( na ilość SG i przypiętych obrazków).

Czasu jeszcze sporo zobaczymy - na razie emocje ( moje ) opadły i można zajrzeć za 2 tygodnie co tam się dzieje ;)
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: trabiniu »

[quote= A kupowales kiedykolwiek nowy samochód? Bo porównanie dałeś świetne. Można mieć dokładnie ten sam model, ale w wersji "gołej", a także wersji "full wypas", często o 50% droższej od wersji podstawowej. Koła - możesz mieć felgi stalowe lub aluminiowe (za dopłatą). Opony letnie, zimowe lub całoroczne. Radio? Tempomat? Światła przeciwmgielne przednie? Doświetlanie zakrętów? Zestaw głośnomówiący? Wbudowana nawigacja? Przyciski w kierownicy? Do jazdy w sumie niepotrzebne, ale o ile fajniej jest mieć takie wyposażenie, niż go nie mieć :twisted:

Tutaj, na początku została wystawiona "goła" wersja gry. Czyli wszystko drukowane w kartonie. A co próg to upgrade - co istotne, bez podwyższania ceny jednostkowej gry. To jak możliwość kupna samochodu z coraz lepszym wyposażeniem, bez konieczności dopłacania do niego, tylko dlatego, że znalazło się więcej chętnych na ten model. Jakoś w motoryzacji crodwfundingu jeszcze nie ma ;-)[/quote]


mówiąc szczerze to mi stretche też malizną pachną, tak jakby nie było pomysłu co można nowego z tą grą zrobić... przykład wypraska - to jest śmiech na sali, takie rzeczy powinny być w standardzie, a przynajmniej wydawca nie powinien takiego celu wpisywać, bo to pachnie skokiem na kasę. "Nowi" bohaterowie/ karty/ wojny punickie przecież to wszystko (w większości) było.

Dodatkowo niewielkim kosztem można samodzielnie dorobić/ zamówić drewniane elementy np. 7 cudów, które całkiem zgrabnie wyglądają, czy pudła/wypraski itp.

Obrazek

Obrazek

reasumując: póki co KS nie daje nic na tyle nowego by się skusić, a jak porówna się go np. z KS Blood Rage to wygląda mizernie, jakby na łatwiznę poszli a szkoda bo to bardzo dobra gra jest. Póki co, to zawiedziony jestem. Wzięto dodatek, podstawkę i poszatkowano na plastry, tyle i tylko tyle. Oferta może być atrakcyjna tylko dla osób, które nie mają dodatku do starego wydania MN.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015, 20:14 przez trabiniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: arturpe »

Spróbujcie zorientować się jakie są ceny form i jakie ilości wyprasek trzeba zrobić :)
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015, 20:46 przez arturpe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: trabiniu »

arturpe pisze:Spróbujcie zorientować się jakie są ceny form i jakie ilości wyprawę trzeba zrobić :)

rozumiem ten punkt widzenia, ale jako klienta to mnie nie przekonuje. Mam na KS lepsze pudełko do gry fundować ? No kuźwa, inwencji mogli by trochę z siebie wykrzesać. Taki koszt wypraski/pudła powinien być zaszyty w ogólnej cenie gry a nie jako stretch, bo to jest mało poważne. Póki co autentycznie nie widzę tu żadnej wartości dodanej by się na grę skusić. Może gdybym nie miał dodatku, to ok, ale tak taki zakup nie ma sensu.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: arturpe »

trabiniu pisze:
arturpe pisze:Spróbujcie zorientować się jakie są ceny form i jakie ilości wyprawę trzeba zrobić :)

rozumiem ten punkt widzenia, ale jako klienta to mnie nie przekonuje. Mam na KS lepsze pudełko do gry fundować ? No kuźwa, inwencji mogli by trochę z siebie wykrzesać. Taki koszt wypraski/pudła powinien być zaszyty w ogólnej cenie gry a nie jako stretch, bo to jest mało poważne. Póki co autentycznie nie widzę tu żadnej wartości dodanej by się na grę skusić. Może gdybym nie miał dodatku, to ok, ale tak taki zakup nie ma sensu.
W sumie racja, ale czym innym wartość dodana lub ewentualna wartość tej wartości (:D) a co innego koszt wytworzenia. Można oczywiście zastanawiać się, czy gra za 150 z kartonem > od gry za 240 z drewienkami, w sensie czy opłaca się fundować SG po to, żeby odblokować te wartości. Ale przysięgam, zrobienie sztanc, wyciecie takich kształtów, które przecież nie są zwykłymi meeplami itp po prostu kosztuje.

Po raz kolejny w stosunku do KS spotykam się z zarzutem, że w zasadzie po co są SG, że tylko dodają jakieś badziewia itp. Wtedy myślę sobie, że teoretycznie najlepiej, jeśli twórcy gry puściliby wszystko w kartonie za cenę X, nie dawali SG, bo nie byłoby wtedy marudzenia. Nikt nie miałby wówczas pretensji, ze są kartoniki, drewniane dropsy i inne historie.

Ujawnianie jakiegokolwiek celu nie ma sensu. Rozumiem, że ta dyskusja polega na tym, że wolelibyśmy cel w stylu dodatek za kolejne kilkanaście tysięcy dolców, aniżeli figurki lub drewna. Ok, takie podejście rozumiem, ale czy wtedy nie byłoby narzekania, że nie ma drewna, zebrali bańkę, a wszystko jest z kartonu, podczas gdy w Conanie nie udźwigniesz pudła?

Nie wiem co o tym sądzić. Uważam osobiście, że cena jaką zapłaciłem za wsparcie, jest bardzo uczciwa w stosunku do zawartości pudła, dostaję bardzo dużo elementów i rozumiem, że możnaby więcej, ale to nie Alchemicy :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

trabiniu pisze:
arturpe pisze:Spróbujcie zorientować się jakie są ceny form i jakie ilości wyprawę trzeba zrobić :)

rozumiem ten punkt widzenia, ale jako klienta to mnie nie przekonuje. Mam na KS lepsze pudełko do gry fundować ? No kuźwa, inwencji mogli by trochę z siebie wykrzesać. Taki koszt wypraski/pudła powinien być zaszyty w ogólnej cenie gry a nie jako stretch, bo to jest mało poważne. Póki co autentycznie nie widzę tu żadnej wartości dodanej by się na grę skusić. Może gdybym nie miał dodatku, to ok, ale tak taki zakup nie ma sensu.
Też bym nie kupił gdybym miał grę . Rozumiem Cię, tez jestem Polakiem, który jak nie pomarudzi to zasnąć nie może. Jak mówiłem wcześnie ja za 220 zł wspieram nie tylko przyzwoicie wydaną grę z dodatkiem ale iPOLSKIEGO WYDAWCĘ który zadbał o mnie ns KS , bez zdzierania za wysyłkę, z polską instrukcją itp itd. Ale jak pisałem... śmiało, marudź.

Ps. Wbrew pozorom wypraska nie jest żadnym standardem... z moich kilkuset pudełek ma je może 5 procent.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: trabiniu »

rastula pisze:
Też bym nie kupił gdybym miał grę . Rozumiem Cię, tez jestem Polakiem, który jak nie pomarudzi to zasnąć nie może. Jak mówiłem wcześnie ja za 220 zł wspieram nie tylko przyzwoicie wydaną grę z dodatkiem ale iPOLSKIEGO WYDAWCĘ który zadbał o mnie ns KS , bez zdzierania za wysyłkę, z polską instrukcją itp itd. Ale jak pisałem... śmiało, marudź.

Ps. Wbrew pozorom wypraska nie jest żadnym standardem... z moich kilkuset pudełek ma je może 5 procent.


eee tam, przejaskrawiasz - nie bywam osobą marudną a raczej zwyczajnie ... rozczarowaną. Autentycznie dłuuuuugo czekałem na nowe wydanie i poważnie myślałem o zakupie gry, jako że mam do niej niemały sentyment i sporo wysiłku wkładałem by mieć swój egzemplarz w takim a nie innym stanie. Jednocześnie jednak oczekiwałem, że w nowym wydaniu będzie coś WOW, co w znacznym stopniu urozmaici rozgrywkę i ją uatrakcyjni no i mnie skusi. Fakt ze grę wydaje polski wydawca, nie ma dla mnie aż takiego znaczenia, cieszę się że są , że wydają ale to nie oznacza że od razu się rzucę by kupować bo produkt jest z PL.

Co do nieszczęsnej wypraski - na serio znajdujesz ją jako coś na tyle atrakcyjnego by dać jako stretch? No kurcze, nie wiem wolałbym scenariusze bitew historycznych, lepsze figurki potworów/cudów no cholera wie co jeszcze ale wypraskę ? Nie wiem może rzeczywiście się czepiam ale to kiepsko wygląda marketingowo, a przynajmniej tak to odbieram.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: trabiniu »

arturpe pisze:
trabiniu pisze:
arturpe pisze:Spróbujcie zorientować się jakie są ceny form i jakie ilości wyprawę trzeba zrobić :)

rozumiem ten punkt widzenia, ale jako klienta to mnie nie przekonuje. Mam na KS lepsze pudełko do gry fundować ? No kuźwa, inwencji mogli by trochę z siebie wykrzesać. Taki koszt wypraski/pudła powinien być zaszyty w ogólnej cenie gry a nie jako stretch, bo to jest mało poważne. Póki co autentycznie nie widzę tu żadnej wartości dodanej by się na grę skusić. Może gdybym nie miał dodatku, to ok, ale tak taki zakup nie ma sensu.
W sumie racja, ale czym innym wartość dodana lub ewentualna wartość tej wartości (:D) a co innego koszt wytworzenia. Można oczywiście zastanawiać się, czy gra za 150 z kartonem > od gry za 240 z drewienkami, w sensie czy opłaca się fundować SG po to, żeby odblokować te wartości. Ale przysięgam, zrobienie sztanc, wyciecie takich kształtów, które przecież nie są zwykłymi meeplami itp po prostu kosztuje.


Po raz kolejny w stosunku do KS spotykam się z zarzutem, że w zasadzie po co są SG, że tylko dodają jakieś badziewia itp. Wtedy myślę sobie, że teoretycznie najlepiej, jeśli twórcy gry puściliby wszystko w kartonie za cenę X, nie dawali SG, bo nie byłoby wtedy marudzenia. Nikt nie miałby wówczas pretensji, ze są kartoniki, drewniane dropsy i inne historie.


Ujawnianie jakiegokolwiek celu nie ma sensu. Rozumiem, że ta dyskusja polega na tym, że wolelibyśmy cel w stylu dodatek za kolejne kilkanaście tysięcy dolców, aniżeli figurki lub drewna. Ok, takie podejście rozumiem, ale czy wtedy nie byłoby narzekania, że nie ma drewna, zebrali bańkę, a wszystko jest z kartonu, podczas gdy w Conanie nie udźwigniesz pudła?

ja to rozumiem, szanuję i wiem że trzeba to wszystko wyliczyć - ale może źle się wyraziłem. chodzi mi o to, że może lepiej nie pokazywać całej kuchni wydawnictwa ? Sam uwielbiam gry wydane z przytupem, co nie oznacza że chcę widzieć jako stretche elementy składowe typu drewienko, pudełko, instrukcja. na KS widziałbym raczej hasła ufunduj nowego większego Krakena, 5 nowych scenariuszy historycznych, czy przesuper antyczną klepsydrę dla powolnego gracza ;). No i tu się ewidentnie czepię - poszukałbym czegoś atrakcyjnego/nowego dla osób mających już poprzedni dodatek... Poważnie chcę kupić nową edycję MN, no niech tylko dadzą coś autentycznie nowego...
ODPOWIEDZ