Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

No Palladyn vs Syrena to czytałem już w lipcu jakoś. Ale było powiedziane, że nie wyjdzie przed dominacją.
Czekam na Syrene i Palladyna :)
W sumie na dominację też. Na ich planszę, niby mam swoją planszę , którą mogę ustawić w dowolny sposób (bgg taka jest), ale jednak ta ich będzie bardziej jak puzzle..chyba. No i karty karty karty ::D

A ten dodatek z promo to już w ogóle :D
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Sekator »

Battlegrounds w lipcu z tego co widzę, do tego ta akademia, więc pewnie paladyn z syreną będą w lipcu, ale raczej przyszłego roku :D
To jest takie moje gdybanie, ale raczej nie opłaca się firmie wypuszczać w takim tempie dodatków, co 2 miesiąc by musieli, jeśli battlegrounds ma już być (swoją drogą, jak ktoś z was leci na Origins Game Fair, może tam odebrać kopię :D). Trochę by przesyt nastąpił. Mam nadzieję że się mylę, im więcej nowych magów tym lepiej.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Mage Wars

Post autor: Looke83 »

Czy ktoś z Poznania grywa w Mage Wars i mógłby ewentualnie zrobić introgame ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Mage Wars

Post autor: Looke83 »

Na prawdę nikt nic nie gra w tę grę ? Wydaje się niemal genialna ale zastanawiający jest brak graczy :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: pan_satyros »

Looke83 pisze:Na prawdę nikt nic nie gra w tę grę ? Wydaje się niemal genialna ale zastanawiający jest brak graczy :)
Może dlatego że jest stosunkowo droga, raczej niespecjalnie promowana i dostępna tylko po ang do tego nie w każdym sklepie.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mage Wars

Post autor: Banan2 »

Looke83 pisze:Na prawdę nikt nic nie gra w tę grę ? Wydaje się niemal genialna ale zastanawiający jest brak graczy :)
Dość wysoki próg wejścia + tylko wersja EN.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Mage Wars

Post autor: Tehanu »

Banan2 pisze:
Looke83 pisze:Na prawdę nikt nic nie gra w tę grę ? Wydaje się niemal genialna ale zastanawiający jest brak graczy :)
Dość wysoki próg wejścia + tylko wersja EN.
Pozdrawiam
I dłuuga. To raczej event niż niezobowiązujaca partyjka. Dodatkowo też raczej trudna w transporcie ;)
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Mage Wars

Post autor: Looke83 »

Normalnie same słowa zachęty. Jeżeli gra miała taki marketing na starcie to nie dziwię się, że nie ma takiej popularności jak produkty ffg :D
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Sekator »

A tam zaraz długa.
Jak się wie co się robi, to około 2 godzin, standard jak na planszówki/ karcianki.
Na początek może przytłaczać, ale po to jest "gra wstępna"
Spoiler:
żeby wprowadzić graczy w to jak wygląda Mage Wars, w te całe spellbooki i tak dalej. Przy czym wypadałoby zagrać więcej niż jedną grę w tym trybie, żeby podłapać zasady i potem nie być zaaferowanym ilością nowych kart które możemy zagrać.
Co do tego że droga... Czy ja wiem? Zapłaciłem w ulubionym sklepie na "P" 170 złotych, za dużą planszę, prawie 350 kart, górkę żetonów i 2 bardzo dobrze wykonane "klasery" czyli spellbooki. Do tego trochę drewna i wytrzymałe kości. Jak dla mnie cena adekwatna tego co jest w pudle.
Jeśli chodzi o angielski to ciężko mi się wypowiedzieć, bo znam, więc dla mnie to żadna bariera.

Jak potrzebujesz słów zachęty to przeczytaj 1 czy 3 strony wcześniej, jak ja pytałem czy warto :D
Kupuj i graj, core set (szczególnie nowy, znowu, dostępny w sklepie na "P") ma więcej kart podstawowych, spokojnie złożysz 2 spellbooki dla siebie i znajomego, żeby go wciągnąć, a i jeszcze pokombinować można.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Yavi »

Popieram przedmówcę - kupuj i graj, bo gra jest świetna.
W Polsce nie zdobyła popularności, bo jak pisał ktoś wcześniej ma dość wysoki próg wejścia.
Sporo słów kluczowych, umiejętności kart, a to wszystko po angielsku. Wydaje mi się, że graczy, którzy mogliby pokochać Mage Wars skusiło i zatrzymało przy sobie na przykład Summoner Wars.

Jeśli nie wiesz, czy kupić grę, to rzuć okiem do naszej recenzji - http://planszowki.blogspot.com/2015/02/ ... enzja.html ;)
spokojnie złożysz 2 spellbooki dla siebie i znajomego, żeby go wciągnąć, a i jeszcze pokombinować można
Na podstawce (starej) na upartego złożyliśmy 4 działające spellbooki, więc dla chcącego nic trudnego :)
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Gra jest najlepszą obok netrunner karcianką.
Niestety nie jest popularna z powodow ktore wymienili przedmowcy.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: pan_satyros »

Powiem inaczej, gdyby to była moja jedyna gra pewnie wchodziłbym bez wahania, jednak przy nakładzie czasu jakiego wymaga (podobnie jak większość CCG/LCG) darowałem sobie.
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

Nom niestety próg wejścia jest wysoki.
Na szczęście mi się udało kilka osób wkręcić, ale gramy na moich spelbookach.
Niestety Wrocław podobnie chyba jak inne miasta..kiepsko stoi jeśli chodzi o posiadaczy MW.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mage Wars

Post autor: AkitaInu »

U mnie na szczęście zaskoczyło, z Żoną :)

Gramy nie tak często, przeważnie po złożeniu spellbooka gramy kilka razy a potem męczymy inne gry :)

Ale gra jest niesamowita, porządnie wykonana, piękne grafiki, przemyślana :)
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

Ja gram z synem (13 lat) :)
To moja ukochana gra i chyba nie jestem w stanie jej obiektywnie ocenić.
Mam wrażenie że jednak jest trochę zbyt skomplikowana i trudna ze wgledu na mogąca przytlaczac ilość kart i możliwości ich wykorzystania.
To co stanowi o jej wyjatkosci może być problemem dla osób chcących rozpocząć zabawę z MW.

To co ostatnio usłyszałem od znajomego jak prezentowalem mu swój prototyp "Max 2 godziny..." :)
MW wymagają dopieszczenia decku i czasu. To raczej nie jest gra w którą można rozegrać szybką partyjke a potem rewanż.
Natomiast zdecydowanie czas jej poświęcony zwraca się z nawiązką :)
Edit:
Młody ogrywa mnie niemiłosiernie :)
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Yavi »

Problem z czasochłonnością pewnie rozwiąże MW: Academy. Ciekawe tylko, czy rozgrywka na tym nie straci.
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Mage Wars

Post autor: toblakai »

Ja z ogarniętym graczem spokojnie w 1.5h rozgrywałem meczyk, tak więc podczas spotkania starczało czasu na rewanż :) Z tym, że faktycznie mam i takie rozgrywki - ale to z osobą która lubi sobie trochę pomyśleć - gdzie zamykamy się w 3h na styk.
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

no ja ostatnio miałem partię od 19 do 24 :D
Na custom made planszy. Forcmaster vs Priste. Był remis, bo już nie mieliśmy mocy, żeby dokończyć( za dużo mass heal). Ale myślę, że z 1,5 h i moja forcemasterka złoiłaby Prista :D
No ale to było ekstremalne granie. Ok 3,5h zajmuje nam gra 4magów, każdy na każdego na planszy 5 na 4.
Solar
Posty: 35
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:47

Re: Mage Wars

Post autor: Solar »

Ktoś z okolic Katowic - Rogoźnik miałby ochotę czasami pograć??
Gre kupiłem chyba z rok temu i mam za sobą dopiero kilka partii a gra jest Mega:)
Oprocz mage wars posiadam kilka innych Tytułów np:

51 stan nowa era
Na chwałę rzymu
Labirynt ścieżka przeznaczenia
Moloch
Nightfall Pl ...




Czekam na fale zainteresowania:) Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Mage Wars

Post autor: Looke83 »

Powodzenia...ja z Poznania niestety nikogo nie znalazłem:(
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Yavi »

Polecam Wam - o ile tego nie robiliście - poszukanie facebookowych grup związanych z planszówkami w Waszych miastach. Z doświadczenia wiem, że łatwiej tam znaleźć graczy, niż przez forum :)
Awatar użytkownika
Miyagi
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2013, 20:42

Re: Mage Wars

Post autor: Miyagi »

Zapraszam do Szczecina.

Gramy tu regularnie w Mage Wars w gronie od 8-10 osób, (ligii, turnieje i Organized Play).

Co do wątku o długość rozgrywki; my zazwyczaj gramy zgodnie z zasadami turniejowymi ze strony Arcane Wonders.
Czyli 75 min. na pojedynek. W 95% to spokojnie wystarcza na rozegranie partii. Najczęściej jednak gra się kończy przed czasem :)
Rekordem jest partia skończona w ok.20 minut.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

Miyagi pisze:Rekordem jest partia skończona w ok.20 minut.
Whoa...pamiętasz może kto brał udział w tej walce?
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Wars

Post autor: zbajszek »

Mi wczoraj udało się odświeżyć sobie ten tytuł. Fakt przegrałem bo dałem się przeciwnikowi za bardzo rozkręcić, więc z mojej strony wyszła rdza taktyczna, ale i tak bawiłem się przednio. Jedynie czego żałuję to że tak rzadko mam okazję do wyciągnięcia :D.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Miyagi
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2013, 20:42

Re: Mage Wars

Post autor: Miyagi »

Miyagi napisał(a):
Rekordem jest partia skończona w ok.20 minut.

Whoa...pamiętasz może kto brał udział w tej walce?
Wizard (szkoła Earth) vs Beastmaster

Wizard przyzwał Kruka (familiar) a póżniej na środku planszy "Wizard Tower".
Potem dwie ściany "Wall of thorns", Kruk przepycha Beastmastera przez ścianę przy pomocy "Force push". Na obszar gdzie jest Wizard Tower. Beastmaster nie ma na sobie żadnej zbroi, więc dostaje na czysto 10 kości obrażeń. Dostaje ok.10-12 obrażeń.
W tej samej turze zaraz po tym, Wizard Tower rzuca "Jet stream" i przepycha Beastmastera z powrotem przez ścianę. Kolejne 10 kości obrażeń. Beastmaster ma już w sumie ok. 20-23 obrażeń (wszystko w jednej turze). Dwie tury póżniej Wizard dobija Beastmastera dwoma kamieniami "Hurl boulder", to 7+7 kości.
Wynik końcowy to: Beastmaster 0 pkt. życia, a Wizardowi zostało ok. 18 pkt.

Pantera i Sokół, coś tam nadszarpnęły Wizarda, ale za mało. Gdyby Beastmaster miał na sobie zbroję, mogłoby wyglądać to zupełnie inaczej :)
ODPOWIEDZ