Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Post autor: zedd »

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na niedawno powstały serwis skupiający pod swymi skrzydłami fanów (oraz fanatyków;) Neuroshimy Hex - Hard Hex (hex.elx.pl)

Dawniej działający jako Poligon, część serwisu Orbital, miał okazję zyskać sobie opinię hexowego centrum ludzi pracujących kreatywnie dla Neuroshimy: Hex. Podejmowaliśmy wiele inicjatyw (zbieranie i segregowanie wiedzy na temat działalności fanowskiej Hexa, promowanie wielu inicjatyw i ruchów w fandomie hexa, rozszerzanie hexa o nowe zasady i tryby rozgrywki). Nadszedł jednak czas na oderwanie się od Orbitalowej macierzy, i samodzielną szkołę latania. Teraz, jako Hard Hex, działamy jako samodzielny, i niezależny serwis!

Na dobry początek, wraz z otwarciem serwisu, prezentujemy wam kilka nowości w stosunku do poprzedniej zawartości:
- Uzupełniany na bieżąco o nowe pytania dział FAQ. Wszelkie wątpliwości na temat mechaniki Hexa od dziś posiadają swoje jasne i klarowne odpowiedzi!
- Zebraliśmy większość fanowskich armii w jednym miejscu, tak by ich szukanie nie nastręczało wielu trudności.
- Zupełnie nowa armia fanowska, "Rój". Armia owadów, uciekająca z neodżungli przed jej nowym mieszkańcem.
- Zapowiedź prac nad nowym Settingami do Hexa - Star Wars Hex! oraz Starcraft Hex!
- Prężnie działające forum, które nas samych zaskoczyło jakością i ilością oferowanych tam pomysłów wartych dalszego rozwinięcia.

Ladies and Gentleman - Let`s Hex!
Meppo
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2008, 01:37

Re: Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Post autor: Meppo »

Wreszcie pojawiła się długo oczekiwana aktualizacja na serwisie Hard Hex! Mamy przyjemność zaprezentować wam kilka ogromnych materiałów do gry Nauroshima Hex!, które z pewnością ucieszą każdego fana tej gry. W tej trzeciej już aktualce serwisu znajdziecie:
- Recenzję armii "Bestie" Mar_cusa
- Zestaw elementów do tworzenia własnych plansz do gry Neuroshima Hex!, ochrzczonych mianem Scenerii do Hexa: Missisipi
- Nowy dział: Amber, w przyszłości rozwijany przez autora owego settingu, Dworkina
- "Osaczonego", genialny tryb na jednego gracza, autorstwa Mar_cusa (kogo by innego :wink: )

Ponadto, mam przyjemność ogłosić otwarcie HEXOPEDII, otwartej encyklopedii na temat gry Neuroshima Hex!, będącą efektem całomiesięcznych dyskusji i prac, mającej aspiracje do stania się kręgosłupem przyszłych ruchów w fandomie naszej ulubionej gry planszowej!

Zapraszam również do odwiedzenia naszego forum, oraz oczywiście, komentowania aktualki. Wesołych świąt!
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Post autor: bazik »

prosisz o komenty - masz:

mnie obrazek-czolowka jakos totalnie zniechecil... 'nie jestes targetem tego serwisu' powiedzial. to ma byc strona dla napalonych nastoletnich fanow britney? hard hex brzmialo spoko, wchodze na strone, teraz juz hard hex sprawia ze uciekam.

(ale tez moze jako 20+ latek ktory bardziej lubi inne gry, nie jestem po prostu targetem serwisu?)
Meppo
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2008, 01:37

Re: Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Post autor: Meppo »

Po pierwsze dzięki za opinię. Zła opinia jest o tysiąc razy ważniejsza niż brak opinii.

Po drugie, nigdy nie myślałem o Hard Hexsie celującym w jakiś konkretny "target", zresztą nie lubię, i nie używam tego słowa. Głównym zadaniem mojego serwisu od początku było zachęcenie jak największej ilości osób do tworzenia materiałów fanowskich związanych z tą grą, i obserwując ilość osób która na naszym forum publikuje swoje pomysły, widzę że serwis poniekąd wypełnia to zadanie.

Przyznam też, że jesteś pierwszą znaną mi osobą, która zdecydowała się na krytykę lyoutu. Być może wcześniej nikt nie miał ochoty albo odwagi? Nazwa serwisu jest dosyć dwuznaczna, staraliśmy się, by i taki był też lyout. Może nie do końca poważny i pruderyjny, ale też nie sztywniacki. I kategoria wiekowa nie bardzo ma tu coś do rzeczy, spotykałem się z pochlebnymi opiniami również ludzi po 20'tce. Wybacz mi, jeśli cię urażę, ale może jesteś po prostu bardzo konserwatywny? :wink:
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Post autor: bazik »

moze jestem. czemu jednak strone ktora ma byc niby 'klapki na oczy' skierowana na NS HEX tak useksualniac w pierwszym wrazeniu totalnie nie rozumiem. moze dalej juz naprawde tam sa tresci NS HEXowe, nie wiem, nie sprawdzalem. moze dla innych to jest cos co sprawia ze zostaja na stronie - 'rany, ale nudy, ale moze trafi sie gdzies jeszcze hard hex, poklikam'
Meppo
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2008, 01:37

Re: Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Post autor: Meppo »

Przede wszystkim mylisz się twierdząc, że strona Hard Hex
ma byc niby 'klapki na oczy' skierowana na NS HEX
Od dawna postulujemy oderwanie Hexa od Neuroshimy, i promujemy tworzenie nowych settingów w ramach mechaniki hexa. Niezbyt trafne jest również twoje skojarzenie z "klapkami na oczy". Popraw mnie, jeśli źle interpretuję twoje słowa, ale wolał bym raczej zrezygnować z prowadzenia serwisu, niż narzucać jakikolwiek punkt widzenia moim czytelnikom. Faktycznie, czasem w tekstach czy dyskusjach staram się nakierowywać ich proces twórczy na jakieś konkretne tory, ale zawsze liczę się z krytyką innych. A o dobrą krytykę dzisiaj ciężko.

Cóż, w prawdzie to odczucie subiektywne, ale nie podzielam twojej opinii co do seksualności naszego lyoutu. Zapytałem też o to moich forumowiczów, i jak narazie wszyscy wydają się być zdziwieni tak jednoznacznym skojarzeniem. Wyznam ci, że gdy wraz z drugim redaktorem naczelnym, Zeddem, wpadliśmy na nazwę serwisu, i stworzyliśmy jego logo (które wklejam niżej), przed oczami stanął nam lyout zupełnie bezpruderyjny i bardzo naszpikowany seksualnością, dużo bardziej niż ten, który jest obecnie, a który poddałeś pod krytykę. Z czasem z tego, tak skrajnego pomysłu zrezygnowaliśmy, a od naczelnego grafika Elixiru otrzymaliśmy taki a nie inny lyout, który już został. Być może, gdy przyjdzie czas na zmiany, to również i lyout ulegnie zmianie, chodź tak jak mówię, jak do tej pory jesteś jedyną osobą, która ma do niego zastrzeżenia. Z przyjemnością wysłucham dalszej konstruktywnej krytyki i innych opinii.

Obrazek
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Post autor: salmunna »

Pokazałam logo niezależnemu 'ekspertowi' (ekspert to żart, ale niezależny jak najbardziej) i logo jest z podtekstem seksualnym.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Post autor: Van »

Meppo pisze:[...]Nazwa serwisu jest dosyć dwuznaczna, staraliśmy się, by i taki był też lyout. Może nie do końca poważny i pruderyjny, ale też nie sztywniacki. I kategoria wiekowa nie bardzo ma tu coś do rzeczy, spotykałem się z pochlebnymi opiniami również ludzi po 20'tce. Wybacz mi, jeśli cię urażę, ale może jesteś po prostu bardzo konserwatywny? :wink:
Meppo pisze:Cóż, w prawdzie to odczucie subiektywne, ale nie podzielam twojej opinii co do seksualności naszego lyoutu. Zapytałem też o to moich forumowiczów, i jak narazie wszyscy wydają się być zdziwieni tak jednoznacznym skojarzeniem...
W takim razie na czym polega dwuznaczność nazwy serwisu jeżeli ma się nie kojarzyć z seksem a jest dwuznaczna? Co do loga to kobieta na nim wcale nie pomaga odciągnąć odbiorcy od skojarzenia nazwy hard hex z hard sexem.
Van_Hoover
#Lista gier
Meppo
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2008, 01:37

Re: Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Post autor: Meppo »

Nigdzie nie stwierdziłem że nazwa serwisu bądź jego logo nie zawierają w sobie podtekstu seksualności. Ależ oczywiście że zawierają, z całą premedytacją! Jednak nie rozmawiamy tu o nazwie bądź logo serwisu, lecz lyoucie, który został o to posądzony. Lyout miał być taki w założeniach, a to co jest obecnie, to zaledwie jego bardzo ugrzeczniona forma. Zresztą jeśli nazwa serwisu nasuwa takie jednoznaczne skojarzenia, a mimo to przyciąga (opieram się na opinii użytkownika "bazik"), to dlaczego opierający się rzekomo na tych samych podtekstach lyout ma odstraszać?

Ale zostawmy już tą jałową dyskusję o podtekstach seksualnych bądź nie. Każdy odbiera naszą nazwę, logo i lyout na swój sposób, i nie chciał bym by stało się to obiektem niekończącej się polemiki. Prosiłem o komentarze co do aktualizacji. Doczekam się?
Awatar użytkownika
Dredddenoth
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Post autor: Dredddenoth »

A ja zawsze myślałem że chodziło o to ze się tam "ostro Hexuje" a kto ma kudłate myśli kojarzył sobie inaczej, sama Neuroshima ma w podręczniku półnagie panienki i nikt tego nie zauważył dziwne nie ?.
Co prawda to prawda serwer jest dobry i naprawdę daliście ostry wysyp w tej aktualizacje dla fandomu NS:Hex, no cóż kto chce być Hexy niech zajrzy :D i nie zraża sie żadnymi obrazkami
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Post autor: Sztefan »

Dredddenoth pisze: sama Neuroshima ma w podręczniku półnagie panienki i nikt tego nie zauważył dziwne nie ?.
Piszesz o Neuroshimie RPG, a serwis jest o grze planszowej.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Post autor: BloodyBaron »

jak coś więcej, to wesprzyjcie zagranicznych kolegów w kłopotach z NS Hex!
nie wygląda to dobrze na głównej stronie bgg...
http://www.boardgamegeek.com/thread/303175
_________
Moje gry
Meppo
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2008, 01:37

Re: Hard Hex - czyli fanowski serwis o NS Hex... i coś więcej...

Post autor: Meppo »

Dzięki za info. Wprawdzie sprawa wygląda na załatwioną (żałuję że nie mogłem wcześniej zareagować, ale byliśmy na Pyrkonie), ale to kolejny mankament jaki możemy wytknąć drugiej edycji. Będziemy śledzić tamten topic, i zobaczymy czy Portal dośle zgodnie z obietnicami posterunek. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ