Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 399
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 155 times
Been thanked: 92 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Backero »

Myślę, że można dodać, bo wątpię, żeby jeszcze coś zmieniali w balansie.
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Palmer »

Bary pisze:
btw. Dodajemy Atlantydów do listy wyników czy czekamy na oficjalną premierę?
Mogę Ci już podać najlepsze wyniki Atlantydami :twisted: :P
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Bary »

Palmer pisze:
Bary pisze: btw. Dodajemy Atlantydów do listy wyników czy czekamy na oficjalną premierę?
Mogę Ci już podać najlepsze wyniki Atlantydami :twisted: :P
Dawaj, dawaj, zaktualizuję tabelę.
I żeby nie było, w ogóle nie jest mi przykro, że jeszcze nimi nie grałem, a Wy już macie kilka partii za sobą (nie nie, to nie łzy, oczy mi się trochę pocą). ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Yavi »

Ale dodaj osobną kategorię na razie. Później można scalić dodatki-podstawka, ale teraz niech sobie szczęśliwcy gniotą się we własnym towarzystwie ;)
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Dyso »

Swoją drogą jak gracie solo? Z wirtualnym graczem czy bez? Jeśli z wirtualnym w dodatku to losujecie Barbarzyńców lub Rzymian? Imo. Rzymianie ułatwiają rozgrywkę względem wirtualnego gracza z podstawki. Bez plądrowania żadnej karty i tak się wygra bo wystarczy mieć 16 frakcyjnych budynków a w fazie wybierania kart jest ich 5 a nie standardowo 4 czyli większy wybór.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Wspieram.to »

Jak takie wyniki po 150 punktów osiągacie? Ma na to wpływ ilość graczy i dobór kart frakcyjnych na początku? Ja przy pełnej losowości w 2 graczy max miałem Egipitem kolo 80 punktów :roll:
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Pixa »

Warto zaznaczyc, ze wyniki powyzej 150 punktow kreci sie z dodatkiem, a ja gram w sama podstawke. Egiptem kilka razy przekroczylem setke. Gram we 2 osoby. Klucz to zapewnic sobie produkcje zlota, dwa Sfinksy, karty ludzik plus zloto = 3 punkty, karte pozwalajaca uzyc zdolnosci budynku raz jeszcze, karte punktujaca za wbudowanie egipskiej, a z commonow punktujaca za budowanie zlotych i szarych. Wtedy 100 peknie spokojnie.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2015, 12:10 przez Pixa, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Bary »

Yavi pisze:Ale dodaj osobną kategorię na razie. Później można scalić dodatki-podstawka, ale teraz niech sobie szczęśliwcy gniotą się we własnym towarzystwie ;)
Oo, i to będzie dobre na chwilę obecną. :)
Dyso pisze:Swoją drogą jak gracie solo? Z wirtualnym graczem czy bez? Jeśli z wirtualnym w dodatku to losujecie Barbarzyńców lub Rzymian? Imo. Rzymianie ułatwiają rozgrywkę względem wirtualnego gracza z podstawki. Bez plądrowania żadnej karty i tak się wygra bo wystarczy mieć 16 frakcyjnych budynków a w fazie wybierania kart jest ich 5 a nie standardowo 4 czyli większy wybór.
Z wirtualnym graczem. Ja nie używam tych kart z dodatku, póki nie będzie kompletu frakcji.
Wspieram.to pisze: Jak takie wyniki po 150 punktów osiągacie? Ma na to wpływ ilość graczy i dobór kart frakcyjnych na początku? Ja przy pełnej losowości w 2 graczy max miałem Egipitem kolo 80 punktów :roll:
Rzuć, proszę, okiem:
http://planszowki.blogspot.com/2015/05/ ... -grac.html
http://planszowki.blogspot.com/2015/05/ ... gracz.html
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Talphion
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2013, 11:22
Lokalizacja: Niepołomice
Has thanked: 19 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Talphion »

Bary pisze:
Wspieram.to pisze: Jak takie wyniki po 150 punktów osiągacie? Ma na to wpływ ilość graczy i dobór kart frakcyjnych na początku? Ja przy pełnej losowości w 2 graczy max miałem Egipitem kolo 80 punktów :roll:
Rzuć, proszę, okiem:
http://planszowki.blogspot.com/2015/05/ ... -grac.html
http://planszowki.blogspot.com/2015/05/ ... gracz.html
Cześć,

na stronie, którą podałeś, a która odnosi się do gry solo, jest istotny błąd. Cytat:
Wykorzystuj wszelkie zagrożone karty jako fundamenty. Jak określić czy karta jest zagrożona? Wystarczy rzucić okiem na umowy wirtualnego gracza. Jeżeli ma on już odkryte dobro, które jest na drugim miejscu pola plądrowania jakiejkolwiek z naszych kart, w dodatku surowiec na pierwszym polu plądrowania tej karty nie pojawił się jeszcze w umowach gracza, istnieje bardzo duże ryzyko utraty karty. W takiej sytuacji nie przejmujmy się, że zużyjemy na fundament nawet istotną kartę produkcyjną, lepsze to niż oddanie jej za darmo wirtualnemu przeciwnikowi.
W instrukcji nie ma mowy o żadnych pierwszych i drugich polach plądrowania. Nie ma znaczenia jaka jest kolejność dóbr na karcie, która zostanie splądrowana - liczy się tylko to czy dane dobra występują. Kolejność natomiast ma znaczenie przy kartach Ataku. Jeżeli mamy 5 kart ataku, gdzie karta nr 1 to ta na wierzchu, sprawdzamy czy mamy kartę zwykłą przedstawiającą dobra z kart: 1 i 2, 1 i 3, 1 i 4, 1 i 5.

Czy dobrze rozumiem zasady ataku wirtualnego gracza czy stworzyłem sobie wersję hard? A może wy gracie w wersję light? :)

I jeszcze jeden cytat z tej samej strony:
Dobrze przygotuj talię frakcyjną. Usuń z niej przede wszystkim karty, których nie możesz wykorzystać przy grze solo. Na początku może kusić pozostawienie pełnej talii, jednakże zbytnie jej "rozmycie" może spowodować, że nie będziesz w stanie efektywnie rozwinąć swojego "przemysłu" (w tym przypadku doskonale sprawdza się przysłowie: mniej znaczy więcej).
Jeżeli gram bez podstawki, czyli mam tylko 30 kart, to mogę usunąć z niej karty, które moim zdaniem przeszkodzą mi w grze i zaczynać grę mają np 25 kart frakcyjnych? Jeżeli tak, to gdzie jest oficjalna informacja na ten temat? Czy tak samo mogę zrobić w grze wieloosobowej?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Yavi »

Co do zasad gry jednoosobowej, to poczekam co na to Bary - jeśli masz rację, to poprawię tekst :). Sam w ten tryb nie grywam, dlatego też autorem porad solo jest Bary.

Natomiast jeśli chodzi o talię frakcyjną, to minimum zasadowe to 30 kart. Ten konkretny punkt dotyczy gry z dodatkiem, zaraz to jakoś przeredaguję.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Bary »

Talphion pisze: Cześć,

na stronie, którą podałeś, a która odnosi się do gry solo, jest istotny błąd. Cytat:
Wykorzystuj wszelkie zagrożone karty jako fundamenty. Jak określić czy karta jest zagrożona? Wystarczy rzucić okiem na umowy wirtualnego gracza. Jeżeli ma on już odkryte dobro, które jest na drugim miejscu pola plądrowania jakiejkolwiek z naszych kart, w dodatku surowiec na pierwszym polu plądrowania tej karty nie pojawił się jeszcze w umowach gracza, istnieje bardzo duże ryzyko utraty karty. W takiej sytuacji nie przejmujmy się, że zużyjemy na fundament nawet istotną kartę produkcyjną, lepsze to niż oddanie jej za darmo wirtualnemu przeciwnikowi.
Dzięki za zwrócenie uwagi, faktycznie trochę niefortunnie ująłem swoje przemyślenia. Powinno to brzmieć:
Jeżeli ma on już odkryte dobro, które jest na jednym z pól plądrowania jakiejkolwiek z naszych kart, w dodatku surowiec na pozostałym polu plądrowania tej karty nie pojawił się jeszcze w umowach gracza, istnieje bardzo duże ryzyko utraty karty.
Talphion pisze: Czy dobrze rozumiem zasady ataku wirtualnego gracza czy stworzyłem sobie wersję hard? A może wy gracie w wersję light? :)
Generalnie wirtualny gracz jest jedną wielką wersją light. :P
Talphion pisze:I jeszcze jeden cytat z tej samej strony:
Dobrze przygotuj talię frakcyjną. Usuń z niej przede wszystkim karty, których nie możesz wykorzystać przy grze solo. Na początku może kusić pozostawienie pełnej talii, jednakże zbytnie jej "rozmycie" może spowodować, że nie będziesz w stanie efektywnie rozwinąć swojego "przemysłu" (w tym przypadku doskonale sprawdza się przysłowie: mniej znaczy więcej).
Jeżeli gram bez podstawki, czyli mam tylko 30 kart, to mogę usunąć z niej karty, które moim zdaniem przeszkodzą mi w grze i zaczynać grę mają np 25 kart frakcyjnych? Jeżeli tak, to gdzie jest oficjalna informacja na ten temat? Czy tak samo mogę zrobić w grze wieloosobowej?
Rozumiem, że masz na myśli grę jedynie z podstawką bo z samym dodatkiem (bez podstawki) ciężko grać. ;) Jakikolwiek deckbuilding jest możliwy dopiero przy wykorzystaniu rozszerzenia (i podlega ścisłym regułom) więc tym samym nie może być użyty przez gracza mającego jedynie podstawkę. Nie zostało to jasno podkreślone gdyż wynika z zasad przedstawionych w instrukcji. Można jednak dla zachowania przejrzystości tekstu nadmienić, że ten akapit odnosi się jedynie do gry z dodatkiem. Najlepiej chyba byłoby na wstępie poradnika napisać, że porady dotyczą podstawki + kpp, chociaż większość z nich jest uniwersalna.

A tak w ogóle to się Talphion wynikami pochwal. :P

@Yavi: Mógłbym Cię prosić o naniesienie korekt wspomnianych w tym poście?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Yavi »

Zamieniłem wspomniane zdanie na: "Jeżeli ma on już odkryte dobro, które jest na jednym z pól plądrowania jakiejkolwiek z naszych kart, w dodatku surowiec na pozostałym polu plądrowania tej karty nie pojawił się jeszcze w umowach gracza, istnieje bardzo duże ryzyko utraty karty".

@Talphion - dzięki za uwagę.
@Bary - dzięki za szybką reakcję.
Talphion
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2013, 11:22
Lokalizacja: Niepołomice
Has thanked: 19 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Talphion »

Cześć,

wynikami nie ma co się zbytnio chwalić :) Gry jeszcze nie posiadam, gram zazwyczaj jak jestem w odwiedziny u brata.
Póki co najlepszy wynik solo barbarzyńcami 105, średnia barbarzyńcami to około 80 pkt. Nad innymi frakcjami jeszcze się nie skupiałem.
Talphion
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2013, 11:22
Lokalizacja: Niepołomice
Has thanked: 19 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Talphion »

Rzym - Solo - Podstawka - 174 pkt :)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: costi »

Gra 3-osobowa, z KPP, Rzym - 113pkt. Drugi gracz miał 104 Barbarzyńcami, trzeci ok. 90 Japonią.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1977
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 875 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Neoptolemos »

Właśnie skończyłem partię solo Japonią ze 143 punktami (sama podstawka). A jeszcze dałoby radę podkręcić!
Ale karty podeszły tak idealnie, że aż w szoku byłem :)

Za to kompletnie nie wiem, jak udaje się komuś osiągnąć takie wyniki Rzymem. Granica 100 pkt jest dla mnie wciąż nie do złamania...
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: YuZ »

Update:

MULTI (2-os) podstawka Rzym: 158
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: okon »

YuZ pisze:Update:

MULTI (2-os) podstawka Rzym: 158

o chłopaku nie ma takiego bicia na samej podstawce :) dawno nie grałem ale mnie zmotywowałeś
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Tomson »

Pytanie do rekordzistów z pierwszego posta: w podstawkę solo gracie z wirtualnym graczem czy bez? Pełna losowość? Wyniki tam widniejące szokują. Ja po około 30 partiach nieznacznie przekraczam 100 pkt. i to przy wyjątkowo szczęśliwym dociągu.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1977
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 875 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Neoptolemos »

Z wirtualnym graczem, oczywiście. Ja już gram raczej z dodatkiem, ale w podstawcę te +100 da się wyciągnąć (chociaż ponad 150 to nie dałem rady, ale przy idealnym dociągu myślę, że dałoby radę). Grając Rzymem (Szpiedzy) czy Japonią (Ninja) możesz neutralizować najgroźniejsze karty ataku wirtualnego gracza.

Np. mój rekord Japonią osiągnąłem mając całą grę Młyn (z talii podstawowej) i szybko dociągnąwszy kilka strażnic oraz lasy i młodniki. Egiptem, na przykład, nie jestem w stanie zbytnio zaszaleć, bo ma za wiele nieprzydatnych solo budynków - a umowy nie są tak opłącalne jak w wypadku Japonii. Rzymem też długo nie mogłem złamać bariery (chyba za ~20 razem mi się udało). Barbarzyńcy dają radę spokojnie, byle mieć od początku Granicę i jeszcze najlepiej Szubienice, Łaźnię i Koszary z talii podstawowej.

Bez wirtualnego gracza, zwłaszcza Barbarzyńcom, byłoby mega ciężko. Przy szczęśliwym układzie nijak nie przeszkadza, a bardzo pomaga.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Bary »

Tomson pisze:Pytanie do rekordzistów z pierwszego posta: w podstawkę solo gracie z wirtualnym graczem czy bez? Pełna losowość? Wyniki tam widniejące szokują. Ja po około 30 partiach nieznacznie przekraczam 100 pkt. i to przy wyjątkowo szczęśliwym dociągu.
Wszystkie obecne w tabeli wyniki solo były grane z wirtualnym graczem (przynajmniej taką mam nadzieję;)). Spoko, rozgrzeszasz jeszcze kolejne 30 partii i znacznie polepszysz osiągi. Jednakże od pewnego pułapu przebicie rekordu związane jest jedynie ze szczęśliwym doborem kart.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Kisun »

A czy ktoś sprawdzał, tylko w celach badawczych ;) ile da się daną frakcją wyciągnąć maksymalnie, bez czynnika losowego, wybierając najpotrzebniejsze karty? Taki najidealniejszy możliwy dociąg. Grając solo oraz to samo z teoretycznie najbardziej beznadziejnym przeciwnikiem jaki tylko jest możliwy i mającym w dodatku najgorszy (jednocześnie dla nas najlepszy) z możliwych dociągów.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Bary »

Kisun pisze:A czy ktoś sprawdzał, tylko w celach badawczych ;) ile da się daną frakcją wyciągnąć maksymalnie, bez czynnika losowego, wybierając najpotrzebniejsze karty? Taki najidealniejszy możliwy dociąg. Grając solo oraz to samo z teoretycznie najbardziej beznadziejnym przeciwnikiem jaki tylko jest możliwy i mającym w dodatku najgorszy (jednocześnie dla nas najlepszy) z możliwych dociągów.
Tak, z tego co pamiętam na wątku głównym koledzy opisywali, jak układali talie i testowali ile można wyciągnąć. Kosmiczne wyniki wychodziły. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Kal-El83 »

Może nie rekordy ale z wyników jestem dumny
O:Ni + KPP (multi)
Egipt 120
Rzym 141

Pierwszy raz wczoraj udalo mi sie przebić granice 100 egiptem, pogrzebałem w rzymie i dzią wyszło 141 :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1977
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 875 times

Re: Osadnicy: NI - najlepsze wyniki

Post autor: Neoptolemos »

Ha! Bariera złamana!

Japonia z dodatkiem - solo - 205 pkt! :)

(Z talii wyrzucone: Straż Daimyo, Zamki Daimyo, Szlaki handlowe, Bramy, Garnizon i Szkoła sumo)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ