Jakie gry przywieźć z USA?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: AiS »

Szykuje mi się wyjazd do USA i chciałbym tam kupić jakąś/jakieś planszówki, które nie są dostępne w EU.
Co możecie polecić?

P.S. Oczywiście im większe pudła tym mniej kupię :-(
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: kwiatosz »

Generalnie - wszystkie :P Ja wyrzuciłem ciuchy żeby gier nakupić, bo dorwałem na przykład Ticketa za 11$. Ceny tam są rewelacyjne, warto się rozejrzeć za wydawnictwami ze słabą dystrybucją w UE (tudzież drogą) - Stronghold przychodzi mi do głowy, ale może dlatego, że prosty ze mnie chłop ;) A najbardziej warto pojechać w okolicach wyprzedaży FFG ;) Wojennicy może coś dopowiedzą o grach GMT, bo brak cła i VATu czyni je dużo przyjaźniejszymi.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: wis »

Star Realms (z dodatkami) jest chyba trudno dostępny w Polsce, a jest calkiem fajnym fillerkiem.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: Rafalm »

kwiatosz pisze:Wojennicy może coś dopowiedzą o grach GMT, bo brak cła i VATu czyni je dużo przyjaźniejszymi.
Wydawnictwa GMT i DVG u nas osiągają zawrotne ceny. Bez 250+ PLN nie podchodź. Z ciekawych nowości np Tiger Leader
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: Leviathan »

Rafalm pisze:
kwiatosz pisze:Wojennicy może coś dopowiedzą o grach GMT, bo brak cła i VATu czyni je dużo przyjaźniejszymi.
Wydawnictwa GMT i DVG u nas osiągają zawrotne ceny. Bez 250+ PLN nie podchodź. Z ciekawych nowości np Tiger Leader
Tiger Leader to bardziej gra science fiction niż wojenna. Zbiera fatalne opinie.
GMT to dobry trop. Kup na miejscu, a ja chętnie odkupię po Twoim powrocie
:)
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: Rafalm »

Leviathan pisze:
Rafalm pisze:
kwiatosz pisze:Wojennicy może coś dopowiedzą o grach GMT, bo brak cła i VATu czyni je dużo przyjaźniejszymi.
Wydawnictwa GMT i DVG u nas osiągają zawrotne ceny. Bez 250+ PLN nie podchodź. Z ciekawych nowości np Tiger Leader
Tiger Leader to bardziej gra science fiction niż wojenna. Zbiera fatalne opinie.
GMT to dobry trop. Kup na miejscu, a ja chętnie odkupię po Twoim powrocie
:)
Nie grałem w Tiger Leadera, ale reszta serii Leader jest zacna, więc założyłem (może trochę pochopnie), że Tiger Leader też będzie dobry. Generalnie to był tylko przykład, GMT i DVG są raczej warte uwagi.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: misioooo »

Leviathan pisze:Tiger Leader to bardziej gra science fiction niż wojenna. Zbiera fatalne opinie.
GMT to dobry trop. Kup na miejscu, a ja chętnie odkupię po Twoim powrocie
:)
Za to jak dla mnie taki Hornet Leader... Kupiłbym, ale cena w Polsce powala :(

Swoją drogą... Może kupić tam i wysłać sobie do Polski? Nie wiem jak to kosztowo wyjdzie ichniejszą "pocztą" czy co tam Amerykany mają. Z tego co pamiętam to paczki o zadeklarowanej wartości do 25USD bez cła i innych prezentów urzędowych spokojnie do Polski docierają.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
mnemotechnikon
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2014, 22:46
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: mnemotechnikon »

wis pisze:Star Realms (z dodatkami) jest chyba trudno dostępny w Polsce, a jest calkiem fajnym fillerkiem.
A ile moglby kosztowac w USA?

Wysłane z mojego myPhone Cube przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: kwiatosz »

Podstawka kosztuje 10 dolarów, w Polsce 60zł.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: Qlaqs »

Canoe - tylko USA. Jeśli ktoś lubi gry klasyczne.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: rattkin »

misioooo pisze:[
Swoją drogą... Może kupić tam i wysłać sobie do Polski? Nie wiem jak to kosztowo wyjdzie ichniejszą "pocztą" czy co tam Amerykany mają. Z tego co pamiętam to paczki o zadeklarowanej wartości do 25USD bez cła i innych prezentów urzędowych spokojnie do Polski docierają.
Czym by się to różniło od kupienia online w sklepie i wysyłki do PL? :)
Poczta międzykontynentalna w USA jest chyba najdroższa na świecie. Wysyłki do Polski nierzadko przekraczają ceny samych gier.

Odpowiadając na pytanie - cokolwiek co jest małe. Star Realms to dobry przykład. Rzeczywiście, sprowadzenie do PL razem z wysyłką to jest koszt ok 60 pln. Z innych rzeczy, np Skull and Roses albo Gloom. Ogólnie wszystko co mają w US jest albo dostępne u nas w Polsce albo można sobie bez problemu zamówić, tylko rozbija się o koszty wysyłki. Ale jak będziesz miał duże nierozpakowane gry w bagażu, to też Ci mogą oclić/owacić, bo będzie podejrzenie "na odsprzedaż". Więc ściagaj folię i wypchnij wszystko z wyprasek :)
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: AiS »

rattkin pisze: (...)Ale jak będziesz miał duże nierozpakowane gry w bagażu, to też Ci mogą oclić/owacić, bo będzie podejrzenie "na odsprzedaż". Więc ściagaj folię i wypchnij wszystko z wyprasek :)
Tak, wiem o tym, ale mimo wszystko dzięki.

A gry raczej planuję kupić dla siebie. Odsprzedać tylko jeśli gra nie podejdzie :-)
Awatar użytkownika
xavier5
Posty: 104
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: xavier5 »

Ja byłem kilka miechów temu i przywiozłem Thunderbolt Apache Leader, Warfighter i Legendary: A Deck Building Game - wszystkie były tam o około 20-30% tańsze niż u nas. Polecam stronę http://www.boardgameprices.com - coś jak nasz i-szop. Zamówienie złożyłem w http://www.coolstuffinc.com - od 100 dolców mają darmową przesyłkę co czyniło ich najtańszą opcją, bo przesyłki generalnie są droższe w stanach z racji rozmiaru kraju :) I też dużo dłużej idą (np. tydzień w najtańszej opcji), więc ja zamówienie złożyłem będąc jeszcze w Polsce, żeby zdążyło wszystko dojść na spokojnie :D
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: AiS »

xavier5 pisze:http://www.boardgameprices.com - coś jak nasz i-szop
To się może przydać :-)
A tu już trafiłem
Wielkie dzięki
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: misioooo »

I jeszcze tutaj mozna fajne ceny upolować... Ja np takiego Hegemonic bym dziabnął sobie :) Choć nie tak dawno temu był po 25$, dziś już po 40$...
http://www.miniaturemarket.com/clearance.html
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: Zimoch »

Kup sobie elektronikę jakąś to zauważysz różnice w cenie :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: misioooo »

Oraz Impulse :) U nas praktycznie nie dostępny, a z kosztami wysyłki zza wody wychodzi podwójna niemal cena jak w USA.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: rattkin »

misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: misioooo »

Spójrz na ceny. W USA kupisz za 20USD, czyli ponad 30% taniej niż u nas. Poza tym nie napisałem, że się nie da :) Clue było to, że cena w Polsce w stosunku do ceny w USA powala.
Sam bym Impulsa za 50-60zł wciągnął, ale za 100... Już nie koniecznie ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: rattkin »

O ja pierniczę, a nie prościej było napisać: "o, faktycznie, jednak jest dostępny"? Praktycznie niedostępny to jest u nas SRT Viper, ale nie gra którą możesz mieć jutro w skrzynce, na litość boską.

W US kosztuje $20, jeśli doliczysz wysyłkę, wyjdzie dużo drożej. A jeśli doliczysz sales tax, gdybyś kupował na miejscu, to wyjdzie Ci jakieś 80-85 pln. To strasznie fajnie, że byś chciał Impulsa za 50 zł, ale nie taka jest cena tego produktu. Cena w Polsce jest BARDZO korzystna, zważszy na to, że sklep musi to sprowadzić i jeszcze narzucić minimum swojej marży.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: premek »

AiS pisze:Szykuje mi się wyjazd do USA i chciałbym tam kupić jakąś/jakieś planszówki, które nie są dostępne w EU.
Co możecie polecić?

P.S. Oczywiście im większe pudła tym mniej kupię :-(
Co kupiłeś finalnie i co polecasz przywieźć ?
Awatar użytkownika
xavier5
Posty: 104
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry przywieźć z USA?

Post autor: xavier5 »

U mnie znajomy leciał i go namówiłem, żeby mi kilka przywiózł :P Wybrałem Forbidden Stars, Roll for the Galaxy, Mage Knight Shades of Tezla, Star Realms. Każdy z tych tytułów jest 20-30% tańszy. Zastanawiam się tylko nad tym po ile będzie forbidden stars w polskiej wersji i czy nie przepłacam, ale imperial assault z tego co widzę po polsku wcale nie jest tańszy od angielskiej wersji, więc założyłem, że tu będzie podobnie.
ODPOWIEDZ