Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: karawanken »

Ja na pewno spokojnie czekam na polską. Z dziećmi łatwiej będzie zagrać :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

Mam nadzieje ze opoznienie wersji PL nie bedzie zbyt duze.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forbidden Stars

Post autor: Wintermute »

Rocy7 pisze:Mam nadzieje ze opoznienie wersji PL nie bedzie zbyt duze.
Cytat ze strony Galakty:

Walka o sektor Herakon będzie brutalna i krwawa, a zwycięzca tylko jeden! Czy uda wam się pokonać wrogów i zatriumfować? Będziecie mogli się przekonać już pod koniec tego roku, wraz z premierą Forbidden Stars, a już niebawem możecie spodziewać się kolejnych artykułów przybliżających rozgrywkę.


Standardowe pol roku opoznienia po premierze.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

Wintermute pisze: Standardowe pol roku opoznienia po premierze.
patrzac na opoznienie Imperial Assault czy I fali Armady obawiam sie, ze pol roku to optymistyczne zalozenie;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Curiosity »

Normalnie czekałbym na wersję PL, ale Forbidden Stars jest specyficzna, nie dla każdego. Nie siądzie do niej raczej nikt przypadkowy, tylko ludzie obyci w klimatach S-F, RPG, bitewniakach, a zatem znający język.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: karawanken »

Curiosity pisze:Normalnie czekałbym na wersję PL, ale Forbidden Stars jest specyficzna, nie dla każdego. Nie siądzie do niej raczej nikt przypadkowy, tylko ludzie obyci w klimatach S-F, RPG, bitewniakach, a zatem znający język.
Niby wszystko się zgadza jestem człowiekiem obytym z s-f, znam dobrze język ale i tak poczekam na polską edycje. Dlaczego? Po prostu wolę mieć wszystko po polsku
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: sqb1978 »

Toudi pisze:Angielska. :) serio
Tak, niech ludzie kupują angielskie wersje, a potem narzekają, że coś nie wychodzi po polsku. Albo, że jakiś tytuł jest zamykany...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

Problemem jest czas. Naprawde tak trudno zrobic premiere PL z mniejszym opoznieniem? Zanim wyjdzie wersja PL w ktora moglbym zagrac ze znajomymi zdaze ograc wersje ENG i tytul pewnie troche mi sie znuzy.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: sqb1978 »

Wydaje mi się, że gdyby Galakta mogła to by zrobiła równoczesną premierę, ale to tylko gdybanie. Być może się zbyt długo zastanawiała albo może wydruk międzynarodowy idzie w późniejszym terminie?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Zet »

sqb1978 pisze:
Toudi pisze:Angielska. :) serio
Tak, niech ludzie kupują angielskie wersje, a potem narzekają, że coś nie wychodzi po polsku. Albo, że jakiś tytuł jest zamykany...
Ja czasem narzekam, że są dostępne tylko polskie wersje niektórych gier, a nie mogę nigdzie dostać angielskiej :(
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dexterus »

Już parokrotnie wspominano, że Galakta ma związane ręce. Część opóźnień niewątpliwie wynika z ich błędów czy czego tam, ale w pewnym stopniu także z polityki FFG, który nakłada okresy karencji na swoje produkty, w trakcie których nie można wydawać wersji spolonizowanych. I nie jest to tylko kwestia tego, że postrzegają nas jak Trzeci Świat - w przypadku niektórych tytułów (Eldritch na ten przykład, jeśli dobrze pamiętam) nawet Francuzi czy Niemcy muszą swoje odczekać.
sqb1978 pisze:Tak, niech ludzie kupują angielskie wersje, a potem narzekają, że coś nie wychodzi po polsku. Albo, że jakiś tytuł jest zamykany...
Ja nie narzekam. Ja po prostu kupuję angielskie. Cenię sobie niezależność językową, czy to dla sytuacji gdy gram z nie-Polakiem, czy w sytuacji gdy zechcę wyjechać w inne części świata i nie być wówczas zmuszonym do wyprzedawania swojej kolekcji (a przynajmniej tych nastu tytułów, które są mi najbliższe).
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Toudi »

sqb1978 pisze:
Toudi pisze:Angielska. :) serio
Tak, niech ludzie kupują angielskie wersje, a potem narzekają, że coś nie wychodzi po polsku. Albo, że jakiś tytuł jest zamykany...
Ja nie narzekam, kupilem pare razy polska wersje a potem mieszalem z angielskimi dodatkami, slabe to ale da sie zyc. W tym przypadku chodzi mi o to ze wiele nazw sf/fantasu brzmi lepiej w oryginale
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Curiosity »

Narzekanie, że nie czekamy na polską wersję jest trochę nieuczciwe. Galakta dopiero w dniu światowej premiery gry daje znać, że ją spolszczy. No chyba trochę późno, nieprawdaż? Ja preorder złożyłem jakiś miesiąc temu, wtedy nie było nawet plotek na ten temat.

Lubię Galaktę i również wolę polskie wydanie (jeśli jest dostępne), ale czasami mogliby zareagować z informacją trochę szybciej.

EDIT: a skończy się to pewnie tak, że w listopadzie sprzedam wersję EN i później kupię PL. Ciekawe ile stracę na tej zabawie?
EDIT 2: ...i ile będzie trwało przestawienie się z terminologii EN na PL?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: gervaz »

Granie z synem, albo dodatki - oto jest pytanie!

Na które już sobie odpowiedziałem - najlepiej nauczyć syna angielskiego w stopniu umożliwiającym rozgrywkę. Skoro dał sobie radę z WH40k Conquest, to tu nie powinno być gorzej.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: kwiatosz »

Dzieci są nieustępliwe, ja w gry z całym menu po japońsku dawałem radę grać za młodu. Teraz nie jestem w stanie przebrnąć przez niemiecki tytuł na okładce nawet...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
DeValor
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2013, 22:07
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: DeValor »

Odpowiedz Galakty z dnia 8 kwiecień 2015 na temat wersji PL...


Forbidden Stars
Obecnie czekamy na informacje na temat dokładnych warunków przygotowania wersji PL. Wstępnie możemy powiedzieć tylko tyle, że jesteśmy tym tytułem zainteresowani.


Więc to nie do końca tak , że się obudzili w dniu premiery.Wyraznie widać , że byli zainteresowani tym tytułem dużo wcześniej.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: karawanken »

Można nauczyć dzieci grania po angielsku nie ma problemu. To z moim lenistwem jest problem. Mam tyle gier do grania ( i drugie tyle do kupienia), że nawet nie zauważę tego pół roku. Dodatków i tak bardzo mało kupuje aby się nimi przejmować.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Curiosity »

DeValor pisze:Odpowiedz Galakty z dnia 8 kwiecień 2015 na temat wersji PL...


Forbidden Stars
Obecnie czekamy na informacje na temat dokładnych warunków przygotowania wersji PL. Wstępnie możemy powiedzieć tylko tyle, że jesteśmy tym tytułem zainteresowani.


Więc to nie do końca tak , że się obudzili w dniu premiery.Wyraznie widać , że byli zainteresowani tym tytułem dużo wcześniej.
Ale odpowiedź na co, na maila, na post na forum?
Nie mogli dać, jak ludzie, hasła na swojej stronie internetowej?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
DeValor
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2013, 22:07
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: DeValor »

Na zapytanie na forum.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: 8janek8 »

Na początku każdego miesiąca (konkretnie pierwszy poniedziałek) publikują na swoim forum aktualizację planów wydawniczych. Przede wszystkim są to odpowiedzi na najczęstsze pytania z poprzedniego miesiąca.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: costi »

Curiosity pisze:Normalnie czekałbym na wersję PL, ale Forbidden Stars jest specyficzna, nie dla każdego. Nie siądzie do niej raczej nikt przypadkowy, tylko ludzie obyci w klimatach S-F, RPG, bitewniakach, a zatem znający język.
Mam grono znajomych, którzy spełniają wszystkie punkty z wyjątkiem ostatniego.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: galthran »

costi pisze:
Curiosity pisze:Normalnie czekałbym na wersję PL, ale Forbidden Stars jest specyficzna, nie dla każdego. Nie siądzie do niej raczej nikt przypadkowy, tylko ludzie obyci w klimatach S-F, RPG, bitewniakach, a zatem znający język.
Mam grono znajomych, którzy spełniają wszystkie punkty z wyjątkiem ostatniego.
+1, u mnie ten sam przypadek
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Quetzalcoatl »

Akurat przez te pół roku (oby nie dłużej) zdążę zagrać pewnie gdzieś z 2 razy przy jakichś spotkaniach. Jeśli się spodoba, to wezmę polską wersję, a jeśli nie, to przynajmniej nie umoczę kasy (bo kwota spora) w wersji angielskiej.
Ciekawe jaki będzie tytuł? Czy będą zmuszeni zostawić oryginalny? No i jak będzie cena? Tj. o ile tańszaa (bo odwrotnej sytuacji sobie nei wyobrażam).
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Forbidden Stars

Post autor: aryann »

Akurat przy planszówkach (nie mylić z LCG) nie mam ciśnienia na jednoczesne wydanie polskiej i angielskiej wersji. Planszówka nagle się nie zestarzeje przez pół roku, jak dajmy na to gra video, która to może już świecić pustkami na serwerach po takim czasie. Gorzej jak już do jakiegoś tytułu wyszło po 5 dodatków a nagle wydawca ogłasza że oto robi polską wersje, gdzie każdy kto już miał kupić tę grę, zrobił to kupując ENG. Biorę Zakazane Gwiazdy jak się ukażą.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: galthran »

ODPOWIEDZ