Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Wars

Post autor: inshade »

Najlepiej poszukaj używanego Core Set'u. W końcu pudło może być nawet zniszczone to i lepiej dla Ciebie, bo będzie taniej :P Ja sam kupiłem za 250 zł podstawkę + dwie księgi + dodatek Forcemaster vs Warlord + znaczniki do gry w 4 osoby.

Dwie podstawki mają jeszcze jakiś sens, więcej to już strata pieniędzy według mnie. I tak nie unikniesz przerzucania niektórych kart (zwłaszcza z dodatków). Może kiedyś wypuszczą jakieś paczki z najbardziej przydatnymi kartami, w rozsądnej cenie, to chętnie przygarnę. Polecam używanie programu do budowy talii i trzymanie zapisanych gdzieś na dysku. Później przed grą można sobie na szybko złożyć :D
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

shivetay pisze:Gravikor?! ta karta muszę ja mieć :D
Ale generalnie czekam na Dominacje u nas :) mam w sumie plansze modularną...ale ta jest jednak trochę lepsza :D
Ja bardziej czekam na Hurl Meteorite: z dobrym timingiem to wrzucimy w przeciwnika 18-22 kości w dystansie 3 bez możliwości odpowiedzi ze strony przeciwnika. Ewentualnie Boulder+Meteorite na jednej aktywacji maga dla 16-20 kości pod rząd. Następnie czekam na Gloves of Skill aby razem z Akiro's Favor zmniejszyć pecha.
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Mage Wars

Post autor: Komimasa »

I tak nie unikniesz przerzucania niektórych kart (zwłaszcza z dodatków).
Czy ja wiem. W dodatku zarówno z Druidem jak i Forged in Fire jest tyle kopii tych samych kart przeznaczonych dla tych magów, że po dwóch druidów czy warlocków ognia można spokojnie stworzyć;)
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Gdyby ktos chcial dokupic jakies brakujace karty z coresetu to zapraszam na priv, mam jeszcze troche po sprzedazy na ebayu :)
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Mage Wars

Post autor: Azriel »

Wie ktoś, czy koszulki Ultra Pro Silver będą dobre do tej gry? Zwróciłem na nie uwagę ze względu na niską cenę. Ewentualnie jakieś propozycje innych tanich koszulek?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Yavi »

Azriel pisze:Wie ktoś, czy koszulki Ultra Pro Silver będą dobre do tej gry? Zwróciłem na nie uwagę ze względu na niską cenę. Ewentualnie jakieś propozycje innych tanich koszulek?
Na swoich kartach mam ultra pro pro fit. Próbowałem ultra pro platinum (rozmiar taki sam jak w przypadku silver, ale grubsze) i niestety często koszulki zostawały w księdze (wychodziła sama karta). Zdecydowanie polecam jakieś dopasowane do kart. Jeśli ultra pro pro fit są zbyt drogie,to możesz zerknąć na jakieś Maydaye, powinny też być dobre (ale sam nie próbowałem).
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Mage Wars

Post autor: Azriel »

Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mage Wars

Post autor: AkitaInu »

Ja używam ultra pro deck protector i te są najlepsze moim zdaniem ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Yavi »

Azriel pisze:Mówisz o tych koszulkach http://3trolle.pl/578-Koszulki-Pro-Fit- ... 0-szt.html ?
Tak. Karty mają wymiary 63x88, koszulki są o 1mm większe.
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

https://www.arcanewonders.com/arcane-wo ... lls-shrink
Ciekawe, czy ta karta będzie w jakimś dodatku dostępna :D
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

shivetay pisze:https://www.arcanewonders.com/arcane-wo ... lls-shrink
Ciekawe, czy ta karta będzie w jakimś dodatku dostępna :D
Mage Wars Academy może być traktowane jako dodatek do Areny, tzn. że wszystkie karty z Academy są kompatybilne z Areną. W drugą stronę tylko część będzie pasować.
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

KonradT pisze:
shivetay pisze:https://www.arcanewonders.com/arcane-wo ... lls-shrink
Ciekawe, czy ta karta będzie w jakimś dodatku dostępna :D
Mage Wars Academy może być traktowane jako dodatek do Areny, tzn. że wszystkie karty z Academy są kompatybilne z Areną. W drugą stronę tylko część będzie pasować.
nie no to wiem, ale to już się koszty zaczynają :D..a jednak jak by wrzucili w jakiś core pack czy coś:D brałbym w ciemno :D
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Wars

Post autor: inshade »

Do Academy już parę spoilerów było oprócz shrink. Dwie pierwsze to promki. Przy okazji Gorgon Spearthrower to czar drugopoziomowy, błąd na grafice :)
Obrazek
Obrazek

Przy okazji, według oficjalnych wiadomości żadne karty z Areny nie są kompatybilne z Academy.
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

inshade pisze:
Przy okazji, według oficjalnych wiadomości żadne karty z Areny nie są kompatybilne z Academy.
No ale w drugą stronę nie ma problemów chyba nie :)
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Wars

Post autor: inshade »

Dokładnie, karty z Academy jak najbardziej nadadzą się do Areny. W drugą stronę to nie zadziała, gdyż w Academy z założenia mają być mniej potężne czary i przy okazji prostsze w użyciu. Szybsza i lżejsza rozgrywka.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Mage Wars

Post autor: Looke83 »

No to jestem po pierwszych partiach w MW...i powiem tyle...jak ktoś się jeszcze zastanawia to niech przestanie i bierze...zawartość samego coreset'u to masa zabawy i kombinowania...szczerze polecam, a w Poznaniu jakby ktoś miał ochotę na partyjkę to zapraszam :)
bartsamel
Posty: 24
Rejestracja: 20 lut 2015, 17:47

Re: Mage Wars

Post autor: bartsamel »

Noszę się z zakupem.
Kupować Arenę czy czekać na Academy?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Yavi »

Kupowac arene i czekac na academy [emoji14].

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

Yavi pisze:Kupowac arene i czekac na academy [emoji14].

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
nie zapomnij i necro vs druid no i oczywiście frocemasterka, która podobno króluje na turniejach za wielką wodą :)

Zresztą zagrasz raz dwa, sto i zobaczysz jakieś karty z dodatku, to sam stwierdzisz, że musisz mieć 4 kopie tej karty u siebie :F

Wiem, że temat wcześniej już był poruszony, ale jakich albumów na karty używacie?
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Mage Wars

Post autor: Looke83 »

Kupuj arenę...academy to wykastrowana arena :) W tej kategorii wagowej to prawie filler ;)

Co do klasera - to bardzo fajny jest ultra pro collectors album - trzymam w tym wh:conquest. Tyle, że do niego osobno trzeba kupić koszulki np. takie. Niedługo pewnie przerzucę też do takiego MW, na razie mam w tych koszulkach co podałem link, ale w zwykłym.

Znajomy ma z kolei coś takiego - Ultra pro pro binder - fajne tylko 20 stron po 9 to baaaardzo mało :) - ale na sam coreset wystarczy na styk.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

Looke83 pisze:Kupuj arenę...academy to wykastrowana arena :) W tej kategorii wagowej to prawie filler ;)

Co do klasera - to bardzo fajny jest ultra pro collectors album - trzymam w tym wh:conquest. Tyle, że do niego osobno trzeba kupić koszulki np. takie. Niedługo pewnie przerzucę też do takiego MW, na razie mam w tych koszulkach co podałem link, ale w zwykłym.

Znajomy ma z kolei coś takiego - Ultra pro pro binder - fajne tylko 20 stron po 9 to baaaardzo mało :) - ale na sam coreset wystarczy na styk.

Pozdrawiam
hmm czyli jak mam 2x core tom I i 2x core tom II, do tego każdy dodatek....hmm jeden nie starczy :D. Nawet nie wiem ile to kart łącznie jest...ok 1500 kart :D o matko :D, a dopiero teraz zaczynam kumać jakie możliwości dają niektóre karty i wczoraj totalnie przebudowałem prista i wizarda....no i formacemasterka też dostania upgrade :D
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Mage Wars

Post autor: Looke83 »

Godna pozazdroszczenia kolekcja Shivetay...na Twoim miejscu rozważyłbym z dwa/trzy puste segregatory + kartki do nich...wyjdzie chyba taniej i wygodniej będzie tą imponującą kolekcję pomieścić. Ja tam na razie raczkuję, więc pobawię się coreset'em - stopniowo będę sobie dawkował przyjemność:)
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

Dzięks :)
No nie powiem, że po przesłuchaniu MW mondays, zauważyłem że źle to wszystko robię :D
Pewno kupię segregator tak, żeby dokładac strony :)
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Mage Wars

Post autor: Looke83 »

Kiedyś była strona MageWars.pl ale zniknęła :( Można by było pomyśleć o jakimś forum, żeby ludzi w jednym miejscu zebrać...łatwiej by się było na OCTGN zgadać, wtedy odległość tak nie boli:) Tym bardziej, że moduł OCTGN jest świetny...chyba nawet lepiej działa jak netrunner'a. Kwestia tylko chętnych na takie rozwiązanie ??
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

No ja się zabieram, żeby talie tam testować
ODPOWIEDZ