Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sirwei »

Nie było by efektu 'wow to iron man' ;)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Chaaber »

Po części masz odpowiedź w Quarriors, które miało niezłe przyjęcie ale szału nie zrobiły, tyłka nie urwało. Teraz po delikatnym tuningu zasad i wprowadzeniu 'kolekcjonerskości' do tytułu gra odżyła i robi na świecie zawrotną karierę. W Polsce nie jest jeszcze tak różowo, ale miejmy nadzieję, że scena się rozwinie. Problem z rynkiem Collectible jest taki, że jest on dość silnie nasycony przez MtG i jego konkurentów. Marvel Dice Masters zrobiło zamieszanie, bo zmieniło formułę. Dobrze, że nie poszli w rarity kości, a jedynie kart. Rzadzkość samych kości mogłaby skutecznie zabić tą grę.

Proponuje za to w zamian zacząć spekulację co do nowych setów wypuszczanych do DM. Ja bym się dał sprzedać za set z Dragon Balla. Potencjał jest, różne wersje kart to kolejne transformacje postaci na przykład. Albo wprowadzić jakiś nowy mechanizm ewolucji.

Kod: Zaznacz cały

Kiedy Goku jest na field z Kuririnem i ten drugi ginie, Goku dostaje +4A, +4D na 2 najbliższe tury^^
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sirwei »

A ja bym mógł zbierać transformerów :)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Dreadnought »

sirwei pisze:A ja bym mógł zbierać transformerów :)
Ale G1 - tylko G1.
Jedyny film jaki uznaja starsi fani to ten z 1987. Komiksy to juz inna bajka - wyszlo pare dobrych po 2000 roku - np. Last stand of the wreckers, jeden z najlepszych w ogole .

Jak z waszych doswiadczen procentowo rozklada sie udzial rare-uncommon-common w boosterach ?

Dopiero 10 otworzylismy wiec nasze wyniki nie sa miarodajne, ale dla przykladu
10% rare
30% uncommon
60% common

czy to tylko tak bylo z racji malej ilosci boosterow, czy ogolnie rare sa DUZO rzadsze niz uncommony ?
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sirwei »

Takie dwa szybkie pytania:
Nadmiar obrażeń atakującego jest marnowany czy przechodzi na punkty życia gracza?
Kto chce zagrać w Warszawie? (Nawet dziś)
No i pochwalę się jeszcze moimi nowymi planszami :)
Obrazek
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Siwydym
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2014, 17:34

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Siwydym »

sirwei pisze:Takie dwa szybkie pytania:
Nadmiar obrażeń atakującego jest marnowany czy przechodzi na punkty życia gracza?
Kto chce zagrać w Warszawie? (Nawet dziś)
No i pochwalę się jeszcze moimi nowymi planszami :)
Obrazek
Nadmiar jest marnowany.
Pogralbym, ale nie dziś. :)
Spoko maty, jaki rozmiar i gdzie robiłeś?
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sirwei »

Zamòwiłem na allegro w firmie z Kobyłki. 6,50 sztuka. Wzór znalazłem w sieci. Rolowane więc łatwo spakować. Idealnie pod rozmiar prostokątnej podkładki pod mysz.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Siwydym
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2014, 17:34

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Siwydym »

sirwei pisze:Zamòwiłem na allegro w firmie z Kobyłki. 6,50 sztuka. Wzór znalazłem w sieci. Rolowane więc łatwo spakować. Idealnie pod rozmiar prostokątnej podkładki pod mysz.
Dałbyś jakiegoś linka? Ja szukam firmy ktora zrobi nadruk na macie w rozmiarach 40x60
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sirwei »

Sprzedawca ma Nick D451. Możesz się dopytać
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Vognar
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2014, 11:03

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Vognar »

Cześć,

jestem po pierwszej rozgrywce, w tym temacie ktoś wcześniej wspomniał o polskim tłumaczeniu, które było w plikach na BGG. Niestety z tego co widzę już go nie ma i nie potrafię go nigdzie znaleźć a strasznie by się przydało mojej narzeczonej :) Czy ktoś to jeszcze posiada i mógłby udostępnić?
SuCHaR
Posty: 273
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: SuCHaR »

Siemka pany!
Gdzie i z kim mozna sie umawiac na granie po sieci?
Czy sa w PL organizowane jakies turnieje ?
Pzdr?
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: uocie »

W Łodzi są co czwartek turnieje w Gamelordzie, ale w tym tygodniu z tego co wiem przyszła tylko jedna osoba :P
Siwydym
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2014, 17:34

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Siwydym »

siemano!

Ze mną można się ustawiać na granie po sieci. Na GOOGLE HANGOUTS.
Nesmeer

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Nesmeer »

Hey, może nie ten temat i może głupie pytania, ale jako, że chcę zacząć przygodę z MDM, mam kilka pytań, na które nie znalazłem jeszcze odpowiedzi. Po primo, czy lepiej zacząć od AvX czy Uncanny, myślę, że i tak zakupię collector boxa, chociażby ze względu na pudełko, natomiast czy któryś starter polecacie bardziej/mniej? I dalej, każdy bohater posiada swoją kartę w kilku wydaniach, jednak w grze używa się 1sztuki każdej karty (tj tego jednego konkretnego egzemplarza - nie myślę o bohaterze, gdyż jeden może mieć ich kilka) i maksymalnie 4kości do niej przydzielonych? Czyli jeśli np. wejdę w posiadanie Storm+4kości przydzielonych, to moje zbieranie wydania tego bohatera się kończy tak? Chodzi mi generalnie o wyjaśnienie kwestii zbieractwa w tej grze, czy uncanny i AvX się często wykluczają, tj czy posiadają tych samych bohaterów w różnych odsłonach, czy lepiej się skupić na boosterach AvX wyłącznie czy kupować jedne i drugie, czy zbieranie danej określonej postaci w jakimś momencie się kończy?

z góry dziękuję i pozdrawiam
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: LordMongo »

Generalnie w starterze AvX znajdują się bardziej wartościowe (czyt. grywalne) karty. Co kupisz jako pierwsze nie ma jednak wielkiego znaczenia. MDM, jak każda gra kolekcjonerska, ma to do siebie, że zbieractwo się w niej nie kończy. Zasadniczo każdy set posiada każdego bohatera w trzech odsłonach (C/U/R). Dodatkowo, w niektórych zestawach pojawiają się Ci sami bohaterowie, ale w innych odsłonach (np. Magneto masz zarówno w AvX jak i Uncanny - każdy inny). Biorąc pod uwagę w jakim tempie wydawane są kolejne sety, to jeżeli chcesz być ze wszystkim na bieżąco, przygotuj się na porządny drenaż portfela...
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

Czołem,

ponieważ zaczynam myśleć o kupnie któregoś Dice MAstera to proszę o kilka opini i uwag. Człowiek gubi się bo na przykład widzę kilka linii:

DC Comics Dice Masters: Justice League
D&D Dice Masters: Battle for Faerûn
Marvel Dice Masters: Age of Ultron
Marvel Dice Masters: The Uncanny X-Men
Marvel Dice Masters: Avengers vs. X-Men
Yu-Gi-Oh! Dice Masters

Jeśli ktoś może to proszę o napisanieczym różnią się te serie? Dlaczego Avengers vs. X-Men nigdzie nie można kupić ?
Takie mało porównanie co i jak i dlaczego?

Najbardziej skłaniam się ku D&D Dice Masters: Battle for Faerûn bo i klimat mi odpowiada i jakiś sentyment sprzed klikunastu lat kiedy to grało się w RPGa :-)
Siwydym
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2014, 17:34

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Siwydym »

pattom pisze:Czołem,

ponieważ zaczynam myśleć o kupnie któregoś Dice MAstera to proszę o kilka opini i uwag. Człowiek gubi się bo na przykład widzę kilka linii:

DC Comics Dice Masters: Justice League
D&D Dice Masters: Battle for Faerûn
Marvel Dice Masters: Age of Ultron
Marvel Dice Masters: The Uncanny X-Men
Marvel Dice Masters: Avengers vs. X-Men
Yu-Gi-Oh! Dice Masters

Jeśli ktoś może to proszę o napisanieczym różnią się te serie? Dlaczego Avengers vs. X-Men nigdzie nie można kupić ?
Takie mało porównanie co i jak i dlaczego?

Najbardziej skłaniam się ku D&D Dice Masters: Battle for Faerûn bo i klimat mi odpowiada i jakiś sentyment sprzed klikunastu lat kiedy to grało się w RPGa :-)
Siema.

Avngers vs Xmen nigdzie nie ma bo to była pierwsza edycja i szybko się rozeszła.
W każdej z tych edycji mechanika jest ta sama no i ogólnie zASADY TAKIE SAME. Na turniejach można mieszać karty z tych edycji.

Zakup samego startera nie wytsraczy żeby fajnie pograć, wiec od razu kup boosterki. Ogólnie to jest gra kolekcjonerska więc Twój portfel będzie płakał ja się wkręcisz :)
Mln
Posty: 229
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:32
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Mln »

Siema,

kupiłem ostatnio DC Comics Dice Masters: Justice League i mam kilka pytań odnośnie zadad i kart:

1. Atakuje 1 bohaterem, który ma powiedzmy 3A i 3D i jestem blokowany przez bohatera przeciwnika, który ma 2A i 1D to zostaje on KO, a pozostałe 2 obrażenia marnują się czy przechodzą na pule życia przeciwnika ?

2. Czy jeżeli blokujący bohater nie zostanie KO w walce to wraca z porwotem do Field Zone i od następnej rundy ma znowu max życia ?

3. Czy broniący się bohaterowie mogą zadawać w jakiś sposób obrażenia w pule życia przeciwnika? (nie uwzględniając efektów kart)

4. Czy jak wystawiam kość bohatera do Field Zone to co najmniej 1 energia którą płace za wystawienie musi pokrywac się z konkretną energią z karty tego bohatera ?

5. Deathstroke (Slade Wilson): Regenerate – reroll when knocked out. Mam rzucić jego kością jak zostanie KO i jak rzuce to co robie z tą kością ?

6. Wonder Woman (Champion od Themyscira): While Wonder Woman is active, other characters with the Justice League affiliation cost 1 less to field. Czyli jak ją wystawiam to koszt innych bohaterów z Ligi Sprawiedliwych jest tańszy o 1. Dotyczy to tylko mnie czy również przeciwnika?

7. Phantom Zone (Basic Action Card): Take any charakter in the field and place it on this card, and move any dice you’ve placed onto this card on a previous turn into its owner’s Prep Area. If this effect is canccelled, or that die’s owner takes damage, return that die to its owner’s Prep Area. Mogłby mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczyć ?

Jak by się znalazł jakiś dobry człowiek który odpowiedziałby na moje pytania :D
Z góry dzięki za odp. ;)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Chaaber »

Po pierwsze zły dział, po drugie:

1. Nie chyba, że ma zdolnośc overcrush czy jakoś tak.

2. Tak.

3. Nie mogą, dopiero w swojej turze ataku.

4. Nie, to się tyczy tylko kupna.

5. Jak wyrzucisz ściankę z postacią to pakuje go do field, jak nie to idzie do Prepa.

6. Tylko Ciebie, każda twoja postać z JL wchodzi na field za 1 mniej.

7. Jak wyrzucisz kostke akcji, to zabierasz dowolną kostkę z field i kładziesz ją na karcie Phantom Zone. Jeśli właściciel tej kostki dostanie damage w tej rundzie, to ta zabrana kostka wraca do jego prepa, jeśli nie to leży tam dopóki nie będzie anulowany ten efekt, albo nie dostanie damage'u. Tyle.
Mln
Posty: 229
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:32
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Mln »

Wielkie dzięki ;)
Siwydym
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2014, 17:34

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Siwydym »

Chaaber pisze:Po pierwsze zły dział, po drugie:

1. Nie chyba, że ma zdolnośc overcrush czy jakoś tak.

2. Tak.

3. Nie mogą, dopiero w swojej turze ataku.

4. Nie, to się tyczy tylko kupna.

5. Jak wyrzucisz ściankę z postacią to pakuje go do field, jak nie to idzie do Prepa.

6. Tylko Ciebie, każda twoja postać z JL wchodzi na field za 1 mniej.

7. Jak wyrzucisz kostke akcji, to zabierasz dowolną kostkę z field i kładziesz ją na karcie Phantom Zone. Jeśli właściciel tej kostki dostanie damage w tej rundzie, to ta zabrana kostka wraca do jego prepa, jeśli nie to leży tam dopóki nie będzie anulowany ten efekt, albo nie dostanie damage'u. Tyle.
Podbijam, 100% zgody!
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Wincenty Jan »

Witam. Jest może gdzies dostępna polska strona internetowa na której znajdę zasady gry w Marvel Dice Masters? Zlepiam informacje z instrukcji, YouTube, forum i mam wrażenie, że nie trzyma się to całości.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

Wincenty Jan pisze:Witam. Jest może gdzies dostępna polska strona internetowa na której znajdę zasady gry w Marvel Dice Masters? Zlepiam informacje z instrukcji, YouTube, forum i mam wrażenie, że nie trzyma się to całości.
A jakieś forum dedykowane jest ?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Wincenty Jan »

Znam tylko forum na którym piszemy. I owszem jest tutaj rozwiane kilka wątpliwości ale to nadal za mało. No chyba że jestem totalnym zerem i nie potrafię zlecić wszystkich zasad w całość. Dice Masters to moja dwudziesta przerabiana instrukcja i psikus. Jeżeli macie dostęp do strony z zasadami lub link do takiego wątku na forum to poproszę.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

... a jeszcze dopytam, czy jest sens kupować boosterki do Avengers vs. X-Men (mam możliwość kupna sporej ilości), czy lepiej skupić się już na bosterach dla The Uncanny X-Men ?

Mam podstawkę Avengers vs. X-Men.
ODPOWIEDZ