Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: costi »

gervaz pisze:Wreszcie ffg zrobiło figurki w porządnej jakości.
Porządnej jakości figurki były już w Starcrafcie 6 lat temu ;) Miło słyszeć, że duchowy następca nie zawodzi w tej kwestii.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: AkitaInu »

Do mnie paczka już jedzie, dzisiaj będzie partia na 2 osoby :) Jak dojedzie ale jużjest w mieście docelowym na szczęście :D
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Toudi »

gervaz pisze:No i przyszła wczoraj planszówa. Pudło większe nawet od tego z descentem runewarsami i posiadłością szaleństwa. Całość gry, komponenty - wyglądają zajebiście. Wreszcie ffg zrobiło figurki w porządnej jakości.
Ogarniam zasady - i wydają się na tyle proste, że 8latek da radę grać.

ps. bardzo fajne zasady walki.
A skąd zamawiałeś?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Curiosity »

costi pisze:
gervaz pisze:Wreszcie ffg zrobiło figurki w porządnej jakości.
Porządnej jakości figurki były już w Starcrafcie 6 lat temu ;) Miło słyszeć, że duchowy następca nie zawodzi w tej kwestii.
Uważam, że figurki ze Starcrafta nadal są niedoścignionym wzorem. Wieczorem mogę zrobić małe fotoporównanie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Ash »

Komponenty fantastycznie wykonane. Podobieństwa frakcji kończą się na odpowiednikach jednostek, karty kształtują prawdziwe możliwości stron.
Na 2 osoby jest bardzo dobrze, a nawet świetnie, głównie dzięki absorbującej, fantastycznie zaprojektowanej walce. Podejrzewam, że w rozgrywce 3 osobowej (na taką muszę niestety poczekać) ciężar przeniesie się bardziej na warstwę strategiczną.

W opisach tego dobrze nie zaprezentowano, ale mieszanka upgradów, eventów i kart walki pozwala na naprawdę fajne zagrania i komba. W zasadzie bardzo szybko gracz orientuje się, że sama przewaga liczebna na polu walki blednie wobec potencjału drzemiącego w kartach.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dexterus »

Ja tak od strony bardziej praktycznej i przyziemnej, zastanawiam się, czy statki trzymać na podstawkach cały czas (i ryzykować ich odłamanie), czy bawić się w zdejmowanie i nakładanie za każdym razem (czyli dłuższy setup + zużycie materiału).
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

Ryzyko odlamania podstawek jest dosc małe.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2015, 23:51 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Forbidden Stars

Post autor: Wojtas_512 »

Oi Galakto pośpiesz się! Jedyne co mnie odstrasza to cena, no ale FFG w świecie WH musi kosztować ;c
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: pan_satyros »

Wojtas_512 pisze:Oi Galakto pośpiesz się! Jedyne co mnie odstrasza to cena, no ale FFG w świecie WH musi kosztować ;c
Nawet ja, uczulony na WH40, tym razem się skuszę.
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Ash »

pan_satyros pisze:
Wojtas_512 pisze:Oi Galakto pośpiesz się! Jedyne co mnie odstrasza to cena, no ale FFG w świecie WH musi kosztować ;c
Nawet ja, uczulony na WH40, tym razem się skuszę.
To masz komfort podchodzenia na chłodno. Bo -przy tej grze - miłośnikom uniwersum 40k grozi niekontrolowana ejakulacja/
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: gervaz »

Toudi pisze:
gervaz pisze:No i przyszła wczoraj planszówa. Pudło większe nawet od tego z descentem runewarsami i posiadłością szaleństwa. Całość gry, komponenty - wyglądają zajebiście. Wreszcie ffg zrobiło figurki w porządnej jakości.
Ogarniam zasady - i wydają się na tyle proste, że 8latek da radę grać.

ps. bardzo fajne zasady walki.
A skąd zamawiałeś?
To było z rebela. Ale szybko im zeszła ta dostawa.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Ash »

Zalecany setup do pierwszej gry 2 osobowej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dexterus »

Ash pisze:To masz komfort podchodzenia na chłodno. Bo -przy tej grze - miłośnikom uniwersum 40k grozi niekontrolowana ejakulacja/
Może mów za siebie, ja tam mam tylko ślinotok :>
(oraz przyśpieszam pracę nad urządzeniem do zakrzywiania czasoprzestrzeni, aby już zrobić piątek wieczór i zobaczyć to cacko w akcji)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Błysk »

Cena jest tak zaporowa, bo taki hype, czy faktycznie zawartość pudła robi tak wielkie wrażenie? ;) Czekam na jakieś recenzje i opinię, co to dokładnie jest w sumie. ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

Błysk pisze:Cena jest tak zaporowa, bo taki hype, czy faktycznie zawartość pudła robi tak wielkie wrażenie? ;) Czekam na jakieś recenzje i opinię, co to dokładnie jest w sumie. ;)
Po pierwszej rozgrywce stwierdzam, ze blizej tej drugiej opcji;)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2015, 10:01 przez Rocy7, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Curiosity »

Założyłem osobny topic dla porównania komponentów FS ze Starcraftem
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=36867
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Ash »

Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Szaweł »

Sorry za offtop, ale przyuważyłem polski akcent w recenzji :) Mianowicie na stosie gier obok plakatu GitS'a spoczywa "Tajemnicze Domostwo". Czyżby któreś z państwa było naszym krajanem?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

Raport z bitwy http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 54#p670354

Niestety w kwestii czasu rogrywki w 2 godziny to moze na 2 graczy sie uda przy 5 rozgrywce;)

W skrocie

Rocy7 pisze:
Wrażenia:
Plusy:
1) kontrola nad budową talii walki
2) mechanizm rozmieszczania celów
3) ulepszenia jednostek (każda z lepszych na 2 rodzaje i są one drogie,w trudno kupić oba)
4) tak mało akcji tak dużo możliwości ;)
5) figurki !
6) sposób wydawania rozkazów
7) wiry

Minusy
1) dość długi czas walki
2) gra się trochę wydłuża, gdyż nie można tym samym rozkazem zaatakować w kosmosie i na planetę
3) czasem walki są statyczne z uwagi na konieczność budowy linii transportu (budowa fabryk to konieczność poświęcenia akcji i nie zawsze ma sens)
3a) powoduje to, że z wyprzedzeniem wiesz skąd nadejdzie atak
4) walki w kosmosie bez większego znaczenia dla wygranej
5) część kart ulepszeń rozkazów (3 z 7) działa podobnie dla każdej z frakcji, bo skupia się na bombardowaniu.

Nie jestem w stanie ocenić klimatu, jednostki są kanoniczne figurki i grafiki są dopasowane do uniwersum, ale gra nie buduje klimatu - oprócz kart frakcji i opisu celów nie ma w zasadzie "lore".
2
Czas rozgrywki - naprawdę żaden z nas nie był nowicjuszem w tego typu grach, (moze jednak miec znaczenie, iz to była nasza pierwsza rozgrywka) zaczęliśmy o 18, o 22:30 byliśmy pod koniec rundy 4, a zasady trwały około godzinki. Gra daje sporo możliwości wymaga wielu decyzji i niestety trochę downtime trwa.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: janekbossko »

może byc tez inna odpowiedz, mianowicie polskie wydanie było pierwszym wydaniem na świecie stad niektórzy recenzenci mieli male problemy z wymówieniem naszego tytułu ;) coś mi się o uszy obiło
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Szaweł »

janekbossko pisze:może byc tez inna odpowiedz, mianowicie polskie wydanie było pierwszym wydaniem na świecie stad niektórzy recenzenci mieli male problemy z wymówieniem naszego tytułu ;) coś mi się o uszy obiło
Tak, już właśnie doszedłem do recenzji, w której o tym mówią - niestety nie pokusili się o próbę wymowy :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: galthran »

Rzeczywiście świetna recenzja, nawet ten charakterystyczny brytyjski akcent, który często powoduje, że słowa stają się niewyraźnie tutaj był ok i w ogóle mi nie przeszkadzał. Aż sobie kanał zasubskrybowałem :) Dzięki.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dellas »

Oglądałem ta recenzję 2 razy i mam ochotę na jeszcze. Świetna konwencja prowadzenia recenzji.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dexterus »

W sumie Drakkainen podrzucał ją ze trzy strony temu ;) I wtedy też kilka osób zauroczonych nią podpięło się pod kanał, coś czuję że forum gry-planszowe powinno dostać jakieś honorową wzmiankę jako przyczyna największej ilości subskrybcji :P
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

Zastanawia mnie troche balans kart schematow / taktyk oraz ulepszen rozkazow. Marines nie moga obchodzic warpow, w przeciwienstwie do Chaosu, Orkow czy Eldarow.

Ulepszenia rozkazow Eldarow sa dosc sytuacyjne (budowa na jednej planecie dwoch budowni, atak z orbity pod warunkiem, ze w danym sektorze byla bitwa) i np. Orkowie maja bardziej przydatne (budowanie najpierw budowli potem jednostek).
Ostatnio zmieniony 26 cze 2015, 13:46 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ