Głupie pytanie, wstyd trochę

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: ahrian »

wybaczcie tytuł tematu, ale jakoś musiałem usprawiedliwić kolejny temat w tym dziale. mimo już nie małego doświadczenia w półświatku gier planszowych mam problem, głównie dlatego, że grywam raczej w gry euro - karcianki, planszowe, kościane, kooperacyjne, ale zawsze euro.

no właśnie. po partii w Troyes dowiedziałem się od swojej przyszłej żony, że ona to by jednak coś przygodowego chciała. problem polega na tym, że ja nie przepadam za żadnymi Talismanami czy Arkham Horrorami (miałem, więcej czytania instrukcji niż grania), toteż nie mam pomysłu co by tu małego kupić.

więc ma być:
- przygoda, fabuła jakaś,
- raczej lekka - na pewno nie wielkości AH czy Descenta, ale też nie musi być mała,
- nie za droga - maks 150 zł,
- obojętnie w jakim uniwersum - lubimy zombie, lubimy Lovecrafta, lubimy LoTRa, przyszła lubi Star Wars (mnie nic prócz Miniatures Game nie urzeka), także klimat obojętny,
- musi dobrze chodzić na dwie osoby,
- musi mieć jakiś element euro - jakkolwiek to brzmi, żebym się nie nudził (paradoks, co? nie nudzić się przy euro :D)

do głowy przychodzą mi na szybko tylko Elder Sign i Władca Pierścieni (ten wydany przez Barda). ktoś coś może? będę bardzo wdzięczny, bo raczej nie siedzę w tematach fabularnych.

pozdrawiam.
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: crus221 »

Nie wiem czy strzele się we wszystkie kryteria (gra na 2os) ale poleciłbym magie i mysz
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: ahrian »

cenowo za wysoka półka.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: romeck »

Pokój-25. U mnie zadziałał. Przy czym na dwie osoby to nie jest kwintesencja tej gry, ale jest OK.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2015, 22:13 przez romeck, łącznie zmieniany 1 raz.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: genek »

może pandemia, chyba spełnia wszystkie wymagania
a tak w ogóle to mogłeś nazwać temat szukam gry z przygodą czy cos, a nie tak idiotycznie
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: ahrian »

genek pisze:może pandemia, chyba spełnia wszystkie wymagania
a tak w ogóle to mogłeś nazwać temat szukam gry z przygodą czy cos, a nie tak idiotycznie
jakie pytanie, taki tytuł, że tak samokrytycznie napiszę. poza tym taki tytuł może przyciągnąć więcej użytkowników.

Pandemię mamy z dodatkiem, za mało przygody. Room 25 - checked, jest na wishliście. potrzebuję więcej sugestii, z góry dzięki.
Awatar użytkownika
mbuka
Posty: 138
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 10 times

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: mbuka »

Kupcy i Korsarze? widziałem, że ktoś sprzedaje na forum angielską wersję. Ale to nie jest raczej lekkie...
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: Atamán »

A ja bym polecił Pupili Podziemi. Nie jesdt to co prawda przygodówka, ale warstwa fabularna jest w tej grze mocna i mechaniki użyte w grze są bardzo powiązane z klimatem. Gra jest o chodowaniu słitaśnych zwierzątek / potworków, ale pod warstwą fabuły kryje się klasyczne euro. :wink: Tryb 2-osobowy też batdzo dobrze działa.
klpt12
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2013, 02:44
Has thanked: 5 times

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: klpt12 »

Według mnie idealnie tu pasuje Robinson Crusoe. Przygodowe Euro. Czuć przygodę podczas grania
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: Grzdyll »

A ja tak nieśmiało podpowiem Listy z Whitechapel (nieśmiało bo pewnie dobrze znacie). klimat jest, miejsca na optymalizację dużo, świetnie chodzi na 2 osoby... tyle że to specyficzna pozycja.
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: ahrian »

Robinsona się pozbyłem na jakimś MH (teraz oczywiście żałuję), a Listy mamy i bardzo lubimy. dzięki za wszystkie sugestie, może jeszcze ktoś coś znajdzie i da znać - będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: detrytusek »

a Elrdith Horror? Dużo lżejsze od Arkhama. Ciężko mi tam znaleźć element euro ale reszta jest. Euros z klimatem to Lewis wyprawa.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: AiS »

A ja polecę:
* Runebound
* Madame Ching
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: misioooo »

Cenowo trochę ciężko, ale może używkę się uda. Mi się nową udało za 200zł zakupić na mega promocji jakiejś.
Legendary Encounters: An Alien deckbuilding game.
Klimat jest po prostu rewelacyjny, mega napięcie, zwroty akcji etc. Nawet gracze nie lubiący filmów o obcym i nie lubiący klimatów SciFi lubią w to pogrywać (piszę na podstawie mojej ekipy do grania). 100% przygodówka kooperacyjna z mega klimatem. Jak gra więcej graczy to można "odpalić" tryb z ukrytymi agendami i zdrajcą :) Można też skorzystać z trybu, że po ubiciu gracza przez pana "całuśnego" (facehugger -> chestburster) gracz ten staje się... Obcym :) DOstaje talię obcego i łupie innych graczy (gra wtedy kończy się bardzo szybko, 2-3 rundy - więc nikt kto "odpadł" nie czeka na koniec rozgrywki hehe). Rozgrywka około godzinki.
Element euro jakiś tam jest - kupowanie kart, wybory czy użyć danej karty, aby pomóc koledze czy też może mi będzie bardziej potrzebna. No i jak to w deckbuilderach - optymalizacja decku ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: Assaultmarine »

Szukasz chyba czegoś w stylu: Legendy Krainy Andor
Kira.Hiroshi
Posty: 198
Rejestracja: 21 lis 2014, 22:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: Kira.Hiroshi »

może po prostu odpuść i być może po jakimś czasie zacznie lubić gry euro?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: Pierzasty »

Do stosiku propozycji dorzucam Claustrophobię.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: Rune »

Robinson i Lewis, to bardzo dobre propozycje do rozważenia.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: ahrian »

Kira.Hiroshi pisze:może po prostu odpuść i być może po jakimś czasie zacznie lubić gry euro?
jak przez dwa lata nie polubiła, to zapewne nie polubi ;] to nie jest tak, że nie lubi. po prostu ja mam praktycznie same gry euro i ona chce odmiany. ja to bym wolał kolejną partyjkę w Troyes, Zamki Burgundii czy Rosyjskie Koleje... ;)

dzięki wszystkim za sugestie! będę sprawdzał i ogarniał, przynajmniej te tytuły których nie znałem. bywajcie!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: pan_satyros »

Odpokutować - kupić 2 raz Robinsona i po problemie. Do tego Livingstone lub HMS i masz europrzygodę pełną gębą.
Kira.Hiroshi
Posty: 198
Rejestracja: 21 lis 2014, 22:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: Kira.Hiroshi »

moze dungeoncrawlery?
descent, imperial assault czy wlasnie magia i myszy czy claustrophobia
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: Rune »

Zdecydowanie nie spełnia kryterium cenowego ale Mage Knight powinien znaleźć się na liście zainteresowania.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: ahrian »

po obejrzeniu tutoriali, analizie cen itd. itp. zdecydowałem się na Legendy Krainy Andor. dzięki wszystkim jeszcze raz!
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: akahoshi »

Jak już zakupisz i trochę pograsz, to daj znać jak podeszła. Też mam ją na oku.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Głupie pytanie, wstyd trochę

Post autor: ahrian »

akahoshi pisze:Jak już zakupisz i trochę pograsz, to daj znać jak podeszła. Też mam ją na oku.
nie ma sprawy, będę pamiętał! dodam tylko, że warto obejrzeć runthrough od Rahdo - z tego co zauważyłem, mamy bardzo podobne gusta i przeważnie, jak Rahdo bierze coś na tapetę, to mnie to podejdzie ;] w przypadku LKA setup trochę zajmuje, ale sama rozgrywka wydaje się być dość lekka.

https://youtu.be/xXm2xlsKoSc
ODPOWIEDZ