Zombie Plague problem

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
mniamek
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2007, 22:05
Lokalizacja: Kraków

Zombie Plague problem

Post autor: mniamek »

Witam! mam pytanie czy ktoś potrafiłby mi przekazac przyblżone zasady Zombie Plague? http://www.boardgamegeek.com/game/7514 jest to gra typu print and play. wydrukowana i posklejana całkowicie z nudów. Chodzi mi o zasady zmodyfikowane z pliku Kwanchai's Updated Zombie Plague Package v1.1.pdf z którego drukowałem grę. zamieszczam fotkę:

[img=http://img221.imageshack.us/img221/4830/obrazmr9.th.jpg]

dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
nyarly
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nyarly »

Ale w jakim sensie przekazać? Wytłumaczyć zasady? Bo z Twojego postu jakoś nie mogę zrozumieć, o ci chodzi...
mniamek
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2007, 22:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mniamek »

dokładnie o to mi chodzi bo nie do końca je rozumiem... karty są pisane doś prostym jezykiem tylko nie wiem co to jest np 2 AP , domyslam sie ze cośtam points xD no nie wiem ogólnie przyblizyc jak wygląda rozrywka w punktach najlepiej. Ile zawodników sie wystawia kto jak czym ile sie pobiera kart kiedy sie je pobiera co ile sie je pobiera itd kiedy sie wygrywa.
Awatar użytkownika
Duartuss
Posty: 19
Rejestracja: 17 wrz 2007, 16:50
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Duartuss »

Jeśli o AP chodzi to domyślam się, iż są to Punkty Akcji (Action Points). A masz jakąś instrukcję po angielsku czy w innym języku? Jak tak to podrzuć, możr będzie się dało coś wykombinować ;) .
Moje zbiory :)
<-><-><->
Ryzyko, Dungeons & Dragons: gra przygodowa, Manewry, Bitwy II wojny światowej (nigdy nie skapuję zasad :P ), Eurobisness, Monopol, Scriba (takie scrabble), Fantasy Warriors: Monsters, Mythe en Chaos!
mniamek
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2007, 22:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mniamek »

instrukcja jest w podanym linku (tym pierwszym, drugi link to zdjęcie gry) xD na dole plik nazywa się zombie plague-modrule.pdf kawałek udało mi sie przetłumaczyć z pomocą translatora dziewczyny, zarzucę przetłumaczoną część jak wróci ze szkoły i mi podeśle plik ; ). ps. dorobiłem tuzin tekturowych zombiaków xD
Awatar użytkownika
Duartuss
Posty: 19
Rejestracja: 17 wrz 2007, 16:50
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Duartuss »

Hehe, sorry - przyznam się, że nie zaglądnąłem w linki :) . Co do PDF-a... wystarczy wrzucić na jakiś translator z angielskiego na polski i po prostu przetłumaczyć. Następnie potrzeba kogoś mądrego który by wyrazy w nawiasie pozmieniał tak, aby wszystko miało ład i skład! Jakby coś to pisz na moje gg: 2944314 .

No i jak już uda ci się przetłumaczyć to na polski... to podrzuć mi na E-maila, oki? :wink:

Pozdrawiam.
Moje zbiory :)
<-><-><->
Ryzyko, Dungeons & Dragons: gra przygodowa, Manewry, Bitwy II wojny światowej (nigdy nie skapuję zasad :P ), Eurobisness, Monopol, Scriba (takie scrabble), Fantasy Warriors: Monsters, Mythe en Chaos!
mniamek
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2007, 22:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mniamek »

hum... to co dam rade przetłumczyć zamieszcze tutaj. Widziałem w wątkach na forum ze ktoś posiada zombie plague w swoich zbiorach i poprostu myślałem, że skoro posiada to mógłby odp. jak wygląda rozgrywka, zaoszczędziłoby mi to zabawę w tłumacza. Jak tylko gg się uruchomi zedytuję
posta i dodam początek tej instrukcji.

obiecany edit:
"PLAGA ZOMBIE: LUDZIE KONTRA ZOMBIE
Masz dwie opcje ze ZP… możesz zagrać jako człowiek, albo możesz zagrać jako
zombie. Ludzie są szybcy i mogą użyć broni, podczas gdy Zombie są powolne jak
ślimaki ale jest ich dużo więcej. Jeżeli gra więcej niż 2 ludzi, wybierz jednego gracza zombie; ten gracz zombie gra po każdej kolejce człowieka.

STRUKTURA:
Przygotuj planszę. Gracz (człowiek) wybiera stronę na której chce zacząć (jeżeli inni gracze nie chcą się zgodzić się, wyśmiać ich brak pracy zespołowej i wybrać stronę przypadkowo).
Umieść ludzi na pierwszym rzędzie kwadratów na tamtej stronie. Wtedy miejsce zombie odpowiada analogicznie każdemu graczowi człowiek na przeciwległej miejscówce.

WARUNKI ZWYCIĘSTWA:
Dla Ludzi: Przeszukaj każdy możliwy do przeszukania zakątek, zabarykaduj WSZYSTKIE okna i drzwi oraz upewnij się, że nie ma żadnych zombie wewnątrz domu. Kiedy to zrobisz, wygrywasz!
Dla Zombie: Zabij ludzi.

GRANIE W GRĘ:
Ludzki Gracz zawsze gra pierwszy. Ludzie mają po 4 Punkty Działania (AP) każdy.
W każdej kolejce mogą wykorzystać 4 AP.
Zombie mają 2 AP każdy. Tak, oni są dużo powolniejsi. Ale jest ich dużo więcej. Całkowita liczba Zombie na planszy jest ograniczona do cztery razy więcej niż ludzi. Przykład: 2 gracze - człowiek, do 8 zombie na planszy jednocześnie. Na
początku każdej kolejki zombie , dodają 1 zombie do przypadkowo określonej krawędzi.
Oczywiście jeżeli nie jest już wystawiona maksymalna ilość zombie na planszy. Gracz zombie, który dodał zombie
może wtedy użyć tamtego zombie. Jeżeli liczba zombie jest wyższa niż cztery razy liczba ludzi., nie dodają zombie aż liczba zombie na planszy nie spadnie
poniżej 4x więcej niż ludzi.
Następujące działanie wynosi jeden AP każdy:
Rusz bezpośrednio naprzód jeden kwadrat
Rusz bezpośrednio wstecz jeden kwadrat
Obrót w lewo lub prawo
Barykada jednego okna albo drzwi
Atak (z nagimi rękoma albo broń)
Przeszukaj kwadrat Poszukiwania
Zauważ: Zombie mogą tylko poruszać się naprzód jeden kwadrat lub obrócić się i zaatakować. To jest to.
Pauza. Zombie mogą zrobić to połowę wolniej niż człowiek.
Rusz naprzód jeden kwadrat – po prostu. Kierunek, który twój charakter chce się ruszyć powinien być czysty od innych figurek, jeżeli nie jest , powinien być wyraźnie zaznaczony na planszy, w przenośni poruszaj się po pustych polach, a nie puste pola powinny być wyraźnie zaznaczone.
Żadne zmiany kolejki, nie poruszaj się po skosie, nic w ten sposób. Cokolwiek na planszy, co wygląda jak przeszkoda
(tapczan, toaleta, zagajnik, ława, i tak dalej) JEST przeszkoda i nie może być przekroczone ani nie można na tym stanąć."

Ciąg Dalszy:
"FAKULTATYWNE REGUŁY:
Zrobiliśmy wszystko, co możemy zrobić aby stworzyć prosta grę. Proszę poczuj swobodę w zmodyfikowaniu albo zignorowaniu jakiejkolwiek lub wszystkich reguł, które znajdują się tutaj. Sporządź twoje własne zasady jeśli chcesz.
Tutaj dodaliśmy kilka prostych opcji reguł, które przygotowaliśmy, ale nie pomyśleliśmy żeby były na tyle ważne aby dodać je do podstawowych zasad. Użyj zależnie od twego uznania.
“Jakie nudne!” alternatywne zasady –
Jeżeli podczas trwającej kolejki nie zostają wykonane żadne ataki, nie zostaną uczynione żadne przeszukania, a barykady nie zostaną wzniesione albo zniszczone, wtedy umieszczany zostaje jeden Zombie premia gdziekolwiek w
domu w nie zajętym pokoju. To Zombie nie liczy się ku normalnemu maksimum # z
zombie. Kiedy zginie ten konkretny zombie nie wprowadzasz już go ponownie do gry. My lubimy ten sposób; szczerze powiedziawszy to robi on
siekane mięso z powolnie myślących ludzkich graczy. 3 kolejki bez żadnego wydarzenia? Tak to jest jedenaście zombie przeciw 2 ludziom, i przynajmniej 3 z tych Zombie są już w domu. Życzymy powodzenia.
“Klucze do samochodu brzęczą-dzwonią-brzęczą” – debatowaliśmy o czym co zrobić z kartą klucze do samochodu.
Oto kilka opcji: Możesz wyjść z kluczami jeżeli wszyscy
ludzcy gracze mogą to zrobić również z tobą ALBO rzucić kostką jeżeli nie wypadnie 6 to samochód nie odpali.
Możesz tak rzucać w nieskończoność dopóki nie odpali chyba że czterech zombie ustawi się w jednej linii gdziekolwiek obok samochodu, wtedy zostanie z ciebie zmielone mięso."
ODPOWIEDZ