(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Earl_MW »

aswiech pisze:Mam zatem do przetestowania "Factory Fun" i "Tongiaki". Chetnie piatek. Chetnie sobota. Ktos jeszcze chetny poza Earlem? Gdzie bysmy sie spotkali? Caffe Latte?
Ha! W to mi graj ;) W gruncie rzeczy, jeśli opcja weekendowa by odpadła, to w sumie mogę się sprężyć i zdążyć również na piątek (choć nie ukrywam, że sobota byłaby fajniejsza). Co do lokalizacji, to jest mi całkowicie obojętna, bo w Krakowie wiem, gdzie jest Wawel i to by było mniej więcej tyle ;) Tak więc znajdę sobie dowolną rzecz, choćby najbardziej wyuzdaną. Jako że dostęp do neta mam i przed, i po, i w trakcie przerw, i co tam jeszcze, a do piątku trochę jeszcze zostało, jestem dostosowywalny w sposób doskonały ;)

Earl
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Zatem umowmy sie na sobote, mam nadzieje, ze do tej pory bede mogl jakos sprawdzic siec. Dzis ostatni dzien na pewno jestem;)
Proponuje Caffe Latte - blisko dworca i latwo trafic. O ktorej?
Ktos jeszcze chetny?
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

aswiech pisze:Jako ze jutro mnie byc niestety nie moze
Nie bedzie Cie dzis? To Blefa Ci dzis nie oddam :/
aswiech pisze:Przy okazji - Piterq, przyszly gry.
Mam zatem do przetestowania "Factory Fun" i "Tongiaki". Chetnie piatek. Chetnie sobota. Ktos jeszcze chetny poza Earlem? Gdzie bysmy sie spotkali? Caffe Latte?
Super! Zatem moze uda nam sie spotkac w piatek, moooze... Bede wiedzial w srode, najpozniej w czwartek. Moze byc CL. W sobote moglibysmy sie spotkac u nas, poki co nei widze problemow, choc nie wiem czy Kamila nie ma jakis planow na weekend. Dowiem sie. :)
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

piterek pisze: Nie bedzie Cie dzis? To Blefa Ci dzis nie oddam :/
Zostaw go za barem moze, jesli masz przy sobie. Marek bedzie to niech schowa. Przy okazji - karimaty zostaly:)
aswiech pisze:Przy okazji - Piterq, przyszly gry.
Mam zatem do przetestowania "Factory Fun" i "Tongiaki". Chetnie piatek. Chetnie sobota. Ktos jeszcze chetny poza Earlem? Gdzie bysmy sie spotkali? Caffe Latte?
piterek pisze:Super! Zatem moze uda nam sie spotkac w piatek, moooze... Bede wiedzial w srode, najpozniej w czwartek. Moze byc CL. W sobote moglibysmy sie spotkac u nas, poki co nei widze problemow, choc nie wiem czy Kamila nie ma jakis planow na weekend. Dowiem sie. :)
Dla mnie nie ma problemu - trzeba bedzie jakos trafic w kosmos;) Juz nie mieszkam w Kraku...;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

aswiech pisze: Zostaw go za barem moze, jesli masz przy sobie. Marek bedzie to niech schowa. Przy okazji - karimaty zostaly:)
Za pozno :( Moge Ci go podrzucic w tygodniu, albo postaram sie byc w piatek.
aswiech pisze: Dla mnie nie ma problemu - trzeba bedzie jakos trafic w kosmos;) Juz nie mieszkam w Kraku...;)
Wiem, i daje to sie niestety odczuc :/ Tak jak bylo to do przewidzenia :(
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Earl_MW »

W piątek będę miał dostęp do netu raczej ograniczony. W związku z tym mam ogromną prośbę: jeśli coś miałoby się wyklarować na sobotę, byłbym wdzięczny za konkretny cynk co, gdzie i kiedy. Jeżeli zostanie to na poziomie "w sumie chętnie, można by", to ja, niestety, nie dam rady :(

Earl
JoKeR
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2007, 13:53
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz

Post autor: JoKeR »

Witam, to mój pierwszy post, czy ktoś mógłby mni przedstawić zasady umawiania się na grę? Bo widze że tu się wszyscy znają, jest miejsce dla kogoś nowego?
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

JoKeR pisze:Witam, to mój pierwszy post, czy ktoś mógłby mni przedstawić zasady umawiania się na grę? Bo widze że tu się wszyscy znają, jest miejsce dla kogoś nowego?
Jasne, że jest miejsce. Zazwyczaj nikt się na konkretne gry nie umawia. Po prostu przychodzimy o określonej porze i gramy - patrz pierwszy post tego wątku. Tam są informacje o miejscu i czasie grania.
JoKeR
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2007, 13:53
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz

Post autor: JoKeR »

Dzięki Morciba, to będe tu zaglądał, bo nie mieszkam w Krkowie i ewentualnie będe próbował się gdzieś "wprosić"(:.

Dopiero teraz zauważyłem ze pierwszy post uaktualniany(:.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Earl_MW pisze:byłbym wdzięczny za konkretny cynk co, gdzie i kiedy. Jeżeli zostanie to na poziomie "w sumie chętnie, można by", to ja, niestety, nie dam rady :(
Ja dopiero teraz mam net i moge:( Coz - jesli jednak jestes chetny - jakos sie umowimy - wyslalem wiadomosc na gg. Chetnie sie spotkam w Krakowie, najchetniej w okolicy dworca. Jako ze jestes w Zakopanem - po drodze sa Myslenice to mozemy sie spotkac tu:) Maja knajpe z planszowkami:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Earl_MW »

aswiech pisze:Ja dopiero teraz mam net i moge:( Coz - jesli jednak jestes chetny - jakos sie umowimy - wyslalem wiadomosc na gg. Chetnie sie spotkam w Krakowie, najchetniej w okolicy dworca. Jako ze jestes w Zakopanem - po drodze sa Myslenice to mozemy sie spotkac tu:) Maja knajpe z planszowkami:)
Ech, taki lajf... A ja dopiero teraz to przeczytałem :( Nic to, dzięki w każdym razie. Może jeszcze kiedyś mnie tu rzuci, to się uda coś zrealizować ;)

Earl
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Miejmy nadzieje.
Jutro zapraszam wszystkich do Srodziemia.
W torbie bede mial: Blokusa, Tsuro, Tongiaki, Factory Fun, Jenseits von Theben. Jesli uda mi sie pooklejac klocki - jeszcze Qubix.
I Piterek odda mi Blef;) Teraz jednak na tapecie BLOKUS:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

aswiech pisze:I Piterek odda mi Blef;) Teraz jednak na tapecie BLOKUS:)
Odda, odda...
A zagram w Blokusa z najwieksza przyjemnoscia. Tym bardziej ze slyszalem wiele dobrego, a nie gralem. :)
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Jenseits von Theben sie nie zmiescilo. W zamian... Squad Seven. Jak miejsce i ludzie pozwola;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Post autor: wilczelyko »

Pojawię się dzisiaj ok. 18 Będę miał Cash'n'Guns Będzie ktoś? Jak byłem tydzień temu, to pustki zastałem :(
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Tydzien temu mnie nie bylo, wiec generalnie dzis powinna przyjsc przynajemniej zelazna ekipa:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
mskola73
Posty: 50
Rejestracja: 19 mar 2007, 12:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mskola73 »

wilczelyko pisze:Jak byłem tydzień temu, to pustki zastałem :(
wyglada na to ze jednak bylo nas wiecej w tamtym tygodniu ale wszyscy sie rozminelismy :(. Piterek byl kolo 17. Ja i jeszcze jeden gracz kolo 17.30.
no coz szkoda, bo chyba kazdy mial ochote zagrac.
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

wilczelyko pisze: Jak byłem tydzień temu, to pustki zastałem :(
Ja byłem, ale jakos samemu siedziec mi sie nie chcialo, i sie zwinalem przed 17:30.
Od wczoraj mam Dooma! ;)
Pozdrawiam,
piterek
mskola73
Posty: 50
Rejestracja: 19 mar 2007, 12:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mskola73 »

piterek pisze: Od wczoraj mam Dooma! ;)
to kiedy gramy :)????
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Uprzedzam, ze bede dopiero po 18.
Musze wrocic z Katowic:(
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: EstEst »

Zjawię się dziś. Co mi tam niesprawdzone kolokwia :D



Edit: No i fajno było. Dziś na lekko, bez El Grande i innych Tygrysów, do tego 15 po 18 ciągle nikogo nie było... No, ale się udało w parę rzeczy pyknąć na luzie.

Fasolki - fajne i lekkie coś na początek. Reguły mnie zdziwiły - okazało się, że 3 osoby grały na zupełnie inne zasady, a szukanie czegoś w instrukcji niemieckiej było skazane na klęskę. Niemniej pokazałem swą duszę krakowskiej przekupki :D

Cash and Guns - podobałosie, mimo, że chyba nie mam szczęścia do tej gry. 3 partyjki i zagrałbym jeszcze. Bawiłem się jak dziecko. Ale 140 zeta bym nie wydał.

Mur Chiński - Knizia. Choć kilku gier nie trawię, to generalnie mam dużo sympatii do twórczości tego gościa. Coś pomiędzy grą licytacyjną, a territory control. Podobałosie. Mechanika naturalnie bardzo elegancka. Ku memu zdumieniu wyczuwam też w tej grze dużo klimatu - np. wykorzystanie kart z jeźdźcami może spowodować efekt naprawdę dynamicznej szarży kawaleryjskiej na odpowiedni kawałek muru. Generalnie - mało reguł, duża decyzyjność, dużo możliwości. Moja taktyka ciułania drobnych punktów poza widocznością pozostałych tym razem była nad wyraz skuteczna, ale zagrałbym raz jeszcze chyba.

Dzięki za grę!
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

mskola73 pisze:
piterek pisze: Od wczoraj mam Dooma! ;)
to kiedy gramy :)????
Na Dooma trzeba sie jakos umowic. Niestety w Srodziemiu w niego nie zagramy, nie te warunki na taka gre. Trzeba bedzie sie jakos zgadac, podobnie jak na Dungeoneera :)
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

EstEst pisze:No i fajno było.
I nie dales sie namowic na Blokusa.
Mysmy sobie pacneli pare partyjek - coraz bardziej mnie oczarowuje ta gra. Dwa razy w "Tsuro" gralismy i jeszcze nie wiem co sadzic o tym poza tym ze to szybsza i lepsza (dla mnie) wersja "Metro".
Poza tym oczywiscie "Blef" ale robimy postepy - TYLKO 3 partie;)
Czasu nie starczylo na "Squad7", ale nastepnym razem, przy pustej knajpie... czemu nie:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: EstEst »

Musiałbym być naprawdę zdesperowany, by grać w Blokusa - to prawie tak klimatyczne jak go. Ja się lubię wczuwać w grę - wszystko jedno czy mam być hiszpańskim grandem, hazardzistą, księciem walczącym o tron, handlarzem fasolek, plantatorem, budowniczym zamków czy munchkinem. W co miałbym się wczuwać w Blokusie? W układanie podłogi w toalecie, czy jak? :twisted:

A wczoraj Śródziemie dało popalić w sensie dosłownym. Dużo gości nieplanszówkowych (w tym jeden, który siedział tuż za mną i snuł wielce głębokie teorie na temat życia, wszechświata i całej reszty - coraz głośniej z każdą szklanicą piwa) trochę zbijało z tropu. Ponadto, o ile tak bardzo zadymienia nie czułem w Sródziemiu, to w domu stwierdziłem, że nie da się wytrzymać - całe ubranie wietrzy się od wczoraj na balkonie i niewiele to pomaga - mam za to wrażenie, że całe osiedle czuć papierosami ;)
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

EstEst pisze:Musiałbym być naprawdę zdesperowany, by grać w Blokusa - to prawie tak klimatyczne jak go.
A wiesz, ja tez. I wciaga:)
EstEst pisze:A wczoraj Śródziemie dało popalić w sensie dosłownym.
Tak jak pisalem - im nas wiecej - da sie wiecej zalatwic.
Dopoki tego nie mamy - wiecej nie zalatwie. Ja osobiscie - jesli siedze przy stoliku z niepalacymi praktykuje zasade palenia przy barze.
W tej sytuacji niewiele by pomoglo, ale zawsze mniej wdychane...;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
ODPOWIEDZ