Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 688 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Bart Henry »

265 zł za opcję 65$. BZWBK, karta internetowa. Około 18 zł więcej, niż wynika z samego kursu.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Banan2 »

Taka ogólna uwaga (do Phalanx albo może kogoś z Gamesfanatic). Taka akcja jak z MN na KS to nowość. KS jest po angielsku, wiele osób skorzystało z niego po raz pierwszy. Pojawiało się wiele pytań. Przydałby się poradnik korzystania z KS (no chyba, że gdzieś już jest), żeby każdy chętny mógł sobie przeczytać co i jak.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Banan2 pisze:Taka ogólna uwaga (do Phalanx albo może kogoś z Gamesfanatic). Taka akcja jak z MN na KS to nowość. KS jest po angielsku, wiele osób skorzystało z niego po raz pierwszy. Pojawiało się wiele pytań. Przydałby się poradnik korzystania z KS (no chyba, że gdzieś już jest), żeby każdy chętny mógł sobie przeczytać co i jak.
Pozdrawiam
+1

Jestem właśnie jedną z osób, która korzystała z KSa po raz pierwszy - zadałem nawet kilka pytań, niestety bez odzewu, ale poradziłem sobie sam :) Myślę, jednak, że na przyszłość taki poradnik może się przydać dla tych, którzy będą zamawiać po raz pierwszy. Przyznam szczerze, że nawet szukałem na forum jakiegoś wątku "poradnik+kickstarter" także myślę, że pomysł jak najbardziej trafiony.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Wassago »

mig pisze:Mnie EB kosztował 227,04 :) dobry bank :D
Po raz kolejny - dzięki Kwiatoszu :)
Tylko tyle to pewnie masz zablokowane, prawdziwa kwota dopiero pojawi się po kilku dniach. Te 227 to kupno, a teraz sprzedadzą i będzie więcej :P No chyba, że twój bank ma tak dobry kurs sprzedaży.

Bart Henry
Lepiej założyć darmowe konto w ING, WBK ma prowizje za przewalutowanie :/
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: kwiatosz »

mig pisze:Mnie EB kosztował 227,04 :) dobry bank :D
Po raz kolejny - dzięki Kwiatoszu :)
Nie ma co karmić spreadożernych banków 8)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
grimhen
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2013, 00:15

Re: Mare Nostrum

Post autor: grimhen »

Mnie niestety ominął gdzieś hype na Mare Nostrum i dopiero wczoraj wieczorem o niej przeczytałem z newslettera wysłanego rano z academy games, brrr :( i oczywiście już po zakończeniu akcji na kickstarterze :( I teraz pytanie, pojawił się pre-order za 70$ tutaj:

https://app.crowdox.com/projects/617871 ... um-empires

Zapisałem się już do niego, ale czy ktoś wie jak to dalej będzie realizowane i czy na pewno będzie można dostać w ten sposób polską edycję wraz z wszystkimi dodatkami z kampanii kickstartera? Niby piszą, że można ale wolę się upewnić. Jak na razie dostałem jedynie maila z informacją, że w przyszłości zostanie wysłana wiadomość w której będę mógł sfinalizować transakcję.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

kwiatosz pisze:
mig pisze:Mnie EB kosztował 227,04 :) dobry bank :D
Po raz kolejny - dzięki Kwiatoszu :)
Nie ma co karmić spreadożernych banków 8)
a gdzie tak tanio ? ;)


spredożerny inteligo i visa ;)

231,73


ale tak jak ktoś wspomniał - blokada a ostateczny kurs wymiany mogą się różnić
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Wosho »

A ja ustawiłem przypomnienie na ks bodajże 24h przed zakończeniem i nie dostałem maila, super...
Awatar użytkownika
Yanek
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:30
Lokalizacja: Óć
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: Yanek »

Mi łyknęło za grę oraz budynki 397 zł (100$).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: kwiatosz »

rastula pisze:
kwiatosz pisze:
mig pisze:Mnie EB kosztował 227,04 :) dobry bank :D
Po raz kolejny - dzięki Kwiatoszu :)
Nie ma co karmić spreadożernych banków 8)
a gdzie tak tanio ? ;)
Darmowe konta walutowe w t-mobile bankowe, do tego spięcie z kantorem aliora i karty walutowe - tylko od czerwca kasują 10zł za wydanie takiej karty, więc opłaca się przy większej liczbie zakupów. Ale masz od razu kwotę ostateczną bez rąbania na spreadzie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

No właśnie jestem ciekaw - czy ktoś płacił taką kartą? Ciekaw jestem różnicy w kwocie.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: Rafalm »

kwiatosz pisze:Darmowe konta walutowe w t-mobile bankowe, do tego spięcie z kantorem aliora i karty walutowe - tylko od czerwca kasują 10zł za wydanie takiej karty, więc opłaca się przy większej liczbie zakupów. Ale masz od razu kwotę ostateczną bez rąbania na spreadzie.
Trochę to offtop, ale niewątpliwie jest to jedna z najważniejszych informacji w tym wątku :idea:

Dzięki kwiatosz :!: :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Mare Nostrum

Post autor: mig »

To moje najważniejsze bankowe odkrycie ostatnich lat, na którym zaoszczędziłem (w porównaniu do rozwiązań mbanku lub BZWBK, z których bym korzystał) grubo ponad tysiąc złotych, o wygodzie korzystania nie wspomnę. A wcale jakoś specjalnie czesto zagranicznych zakupów w necie nie robię. A te 2-3 lata temu, kiedy Kwiatosz przeciągnął mnie na stronę światła, bank (wtedy Alior Sync) miał jeszcze pierdyliard innych świetnych rzeczy. Inna sprawa, ze niedowierzajac, zeby cos takiego było możliwe, spędziłem kupę czasu upewniajac sie czy mnie w bambuko nie robią;)
Darmowe konta walutowe w gbp, euro i $ z kartami, kantor aliorbanku, brak jakichkolwiek opłat za konto, karty, przelewy, bankomaty, jakieś zwroty za zakupy, kasa za rekomendowanie. Po prostu znalazłem wtedy bankowego graala ;)
Szkoda tylko, ze nazwę zmienili ;)

Sorry za ten offtop :/
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Wassago »

kwiatosz pisze: Darmowe konta walutowe w t-mobile bankowe, do tego spięcie z kantorem aliora i karty walutowe - tylko od czerwca kasują 10zł za wydanie takiej karty, więc opłaca się przy większej liczbie zakupów. Ale masz od razu kwotę ostateczną bez rąbania na spreadzie.
Mógłbyś napisać coś więcej o tym, jak koszty, prowizje, haczyki itd. Może w osobnym temacie, pewnie wielu chętnie poczyta.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: kwiatosz »

Wassago pisze:
kwiatosz pisze: Darmowe konta walutowe w t-mobile bankowe, do tego spięcie z kantorem aliora i karty walutowe - tylko od czerwca kasują 10zł za wydanie takiej karty, więc opłaca się przy większej liczbie zakupów. Ale masz od razu kwotę ostateczną bez rąbania na spreadzie.
Mógłbyś napisać coś więcej o tym, jak koszty, prowizje, haczyki itd. Może w osobnym temacie, pewnie wielu chętnie poczyta.
Kończąc OT - napisałem, wisi w dziale "zakupy grupowe" :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

nahar pisze:No właśnie - PM? Szukam szukam i znaleźć nie mogę. Jak rozumiem to jest aktywowany przez twórców?
Tylko kiedy? I na jak długo?
Pledge Manager zostanie odpalony gdy tylko Academy Games ogarnie się po akcji. Każdy otrzyma maila w tej sprawie (zatem koniecznie w profilu KS podajcie ważnego maila!) oraz będzie pod to specjalny update akcji.
In late July, a survey will be sent to you where you can include Add-Ons, additional Games, and other hard to find Academy Games Expansions. On this survey you will be prompted to choose which Mare Nostrum language edition you want - English, French, German, Italian, Polish or Spanish. Your pledge includes free shipping within the continental USA, Germany, France, Italy, Poland and Spain.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

PM dopiero pod koniec lipca? Dobrze bedzie można jeszcze przemyśleć sprawę budynków :D
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: arturpe »

rastula pisze:
kwiatosz pisze:
mig pisze:Mnie EB kosztował 227,04 :) dobry bank :D
Po raz kolejny - dzięki Kwiatoszu :)
Nie ma co karmić spreadożernych banków 8)
a gdzie tak tanio ? ;)


spredożerny inteligo i visa ;)

231,73


ale tak jak ktoś wspomniał - blokada a ostateczny kurs wymiany mogą się różnić
U mnie również blokada w Eurobanku na 227 pln. Zobaczymy za kilka dni, jeśli istotnie ma się to zmienić.
swiety_1984
Posty: 156
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:44

Re: Mare Nostrum

Post autor: swiety_1984 »

Mi z kredytowej w ING "zjadlo" 257.48 pln, ale dobralem kosci wiec... 227 z groszami za podstawke ;-)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

A ja mam uwagę do tworzących/ tłumaczących instrukcję. Doprecyzować co robią bohaterowie i cuda, bo nie do końca wiadomo czy ich zdolności działają raz na grę czy na rundę. Przy Hammurabim na przykład jest napisane że można użyć zdolności co rundę, ale np. przy Kleopatrze, Hannibalu czy Panthesilei nie jest to doprecyzowane. Chyba że mój angielski osłabł aż tak mocno...
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: nahar »

Bart Henry pisze:265 zł za opcję 65$. BZWBK, karta internetowa. Około 18 zł więcej, niż wynika z samego kursu.
Ja za 65$ mam 246,12 - VISA w Citi Handlowym.
Not bad. Jako, że po upadku darmowej wysyłki z amazon.uk.co kupuję za granicą raz na ruski rok to może być. Aczkolwiek rozważę ten Alior o którym pisał mig.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: espresso »

Ponieważ dopiero zaczynam przygodę z zakupami na KS, to mam pytanie odnośnie tej ankiety z wersją językową i adresem wysyłki. W ostatniej aktualizacji jest informacja, że zostanie ona uruchomiona 23 lipca i powinna być wypełniona "natychmiast". I tu moje pytanie: jak bardzo "natychmiast"? Czy jest na to jakiś ustalony deadline, a jeżeli jest on krótszy niż 2 tygodnie, to czy można w jakiś inny sposób odpowiedzieć na te pytanie wcześniej, np. mailem? W sezonie urlopowym trudno oczekiwać natychmiastowej odpowiedzi.

PS. Mnie również zablokowało 227,04, a płaciłam z T-mobile w zł.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Chodzi o to, że ludzie zwlekaja z wypełnieniem i terminy się przedłużają. Im prędzej tym lepiej. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lord Voldemort »

Błysk pisze:A ja mam uwagę do tworzących/ tłumaczących instrukcję. Doprecyzować co robią bohaterowie i cuda, bo nie do końca wiadomo czy ich zdolności działają raz na grę czy na rundę. Przy Hammurabim na przykład jest napisane że można użyć zdolności co rundę, ale np. przy Kleopatrze, Hannibalu czy Panthesilei nie jest to doprecyzowane. Chyba że mój angielski osłabł aż tak mocno...
Jeżeli czytelnik nie zrozumiał / ma wątpliwości - to znaczy, że instrukcja jest do poprawki. Niestety nie ma tak dobrze, jak na konwencie, że autor może na bieżąco wyjaśniać co i jak ma działać.

V.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: arturpe »

Bracia,

gdzie jest ta ankieta związana z wysyłką?
ODPOWIEDZ