Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

Fegat pisze:Ale sobie bank policzył, 3.94 -.-
Wow o.O To naprawdę drogo ;)

Mój bank ( ING ) też zablokował mi kwotę, która po przeliczeniu oscyluje z kursem w granicach ~3,81
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Hipke »

W Citi ca. 3.80.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Jak tak patrzę na gameplay, to zombicide black plague jest bardzo podobny do arcadia quest.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Malash »

Wsparłem za 1$, zablokowało mi 1,05 zł. Ktoś mi wyjaśni magię Banku Millenium?
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
Bombloslav
Posty: 57
Rejestracja: 11 cze 2013, 11:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Bombloslav »

Malash pisze:Wsparłem za 1$, zablokowało mi 1,05 zł. Ktoś mi wyjaśni magię Banku Millenium?
Lepiej nie wnikać tylko się cieszyć. Wpłacaj resztę, może też Ci przeliczą 1$ na 1pln ;)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Malash pisze:Wsparłem za 1$, zablokowało mi 1,05 zł. Ktoś mi wyjaśni magię Banku Millenium?
Zmieniam bank :lol:
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wassago »

:roll: Pamiętajcie, że zablokowana kwota nie jest ostateczna i bardzo się różni od tego, co wam zejdzie ostatecznie (po kilku dniach) z konta.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Dwntn »

Malash pisze:Wsparłem za 1$, zablokowało mi 1,05 zł. Ktoś mi wyjaśni magię Banku Millenium?
W PKO to samo. Za Black Plague przeliczyli mi na PLN ale za inny projekt gdzie dałem 1$ zablokowali 1PLN.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: powermilk »

Myślałem, że przypadkowo wszedłem w wątek: "A jaki jest kurs dolara w twoim banku?"...
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 620
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 102 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Wczoraj widziałem gameplay, który był udostępniony na kickstarterze. Dzięki temu, że całość oglądałem na bardzo dużym tv zwróciłem uwagę na to, jak bardzo ten projekt na starcie był niedopracowany. Wiele elementów pożyczyli z poprzednich Zombicide (kości do gry, czacha itp) natomiast to co mnie rozwaliło to drzwi...zwróćcie uwagę, że drzwi były robione ręcznie-na żetony z poprzednich części naklejono kawałek papieru zmieniającego design. A piszę to wszystko dlatego, ponieważ wg mnie ten materiał potwierdza to co mówiłem wcześniej, że kampania była niedopracowana i twórcy poszli na tzw. żywioł w tym wszystkim. Martwi mnie to, ponieważ teraz myślę sobie czy na pewno w mechanice wszystko zostało sprawdzone, czy te wszystkie abo-podobne stworzenia będą odpowiednio zachowywać się w rozgrywce i czy wreszcie skille bohaterów zostały odpowiednio wyrównane i czy nie będzie silnych i silniejszych w grze. Może i lubię ponarzekać ale jestem typem człowieka, który zwłaszcza w grach wszystko lubi mieć tip top bez errat i innych duperszmitów :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

No tak. Jedną kwestią jest design (zakładam, że do tego czasu zrobią kostki, figurki itd) a drugą reguły. Ja się zastanawiałem nad krukami- czy nie były one dostatecznie testowane czy też o to chodziło, żeby nie było zbyt groźnie.

Choć z nieplanowanych rzeczy bardziej mnie zastanawia Fenrir w Blood Rage, który bardzo dużo zmienia grze.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 620
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 102 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Szczerze to myślę, że kruki "nie były planowane" :)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ernin »

Kruki same w sobie nie sa groźne ale potrafią namieszać jeśli jest nas dużo potrafią nas mocno spowolnić bo zamiast iść dalej musimy je zabijać lub wydawać wiecej akcji na poruszenie się. Jak jest tłoczno na planszy i pojawiają się kruki u nas często potrafią namieszać plany.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 620
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 102 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Mi szczerze jeszcze nigdy kruki nie namieszały, zazwyczaj pojawia się ich mało 2-3 szt i są w miarę szybko likwidowane.
Ogólnie rzecz biorąc takie przeszkadzajki, równie dobrze mogłoby ich nie być.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4051
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

No to nawet dobrze że ich nie wziąłem teraz ;) Choć figurki jako takie mi się bardzo podobają :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 620
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 102 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Wyglądają ciekawie to prawda ale robią niewiele wystarczy mieć w teamie ze 2 dobrych strzelców i dziękuję kruków nie ma. Wg mnie znacznie fajniej sprawdzają się Zombie VIP i bonusy jakie można z nich uzyskać, gra wg mnie tylko zyskuje :) Eh z niecierpliwością czekam do 16:00 kiedy to wyjdę z pracy i rzucę się w wir mordowania Zombie ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4051
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

:)

Black Plague to będzie mój pierwszy zombicide wiec na razie nie mam jak mordować zombie.

Ale też dlateog dobrałem NPCów i łuczników ;)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 620
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 102 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Oj niedobrze, trzeba było sobie wypróbować najpierw u kogoś czy sama mechanika Ci podejdzie, znam osoby (hańba im!) którym Zombicide niestety nie podchodzi z różnych przyczyn: za trudno, za dużo zasad, za duża losowość itp. Z takim tytułem lepiej wcześniej się oswoić.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Gab pisze:Oj niedobrze, trzeba było sobie wypróbować najpierw u kogoś czy sama mechanika Ci podejdzie, znam osoby (hańba im!) którym Zombicide niestety nie podchodzi z różnych przyczyn: za trudno, za dużo zasad, za duża losowość itp. Z takim tytułem lepiej wcześniej się oswoić.
ja maiłem jedynkę i właśnie z powodu zasad sprzedałem. Tutaj najbardziej irytujące zostały usunięte/zmienione, więc brałem bez zastanowienia.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 620
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 102 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

A jeśli chodzi o łuczników myślę, że mogą trochę skomplikować sytuację jeśli team będzie źle zbalansowany i powiedzmy nikt nie będzie posiadał broni dystansowej. Ja wiem, że u mnie taka sytuacja może się zdarzyć bo nie wybieram postaci tylko zawsze ją losuję do tego karty przeszukań (wrednoty) zawsze dają mi przedmioty typu patelnie czy łomy.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 620
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 102 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

pan_satyros pisze:
Gab pisze:Oj niedobrze, trzeba było sobie wypróbować najpierw u kogoś czy sama mechanika Ci podejdzie, znam osoby (hańba im!) którym Zombicide niestety nie podchodzi z różnych przyczyn: za trudno, za dużo zasad, za duża losowość itp. Z takim tytułem lepiej wcześniej się oswoić.
ja maiłem jedynkę i właśnie z powodu zasad sprzedałem. Tutaj najbardziej irytujące zostały usunięte/zmienione, więc brałem bez zastanowienia.
Jeśli mówisz np. o strzelaniu do swoich to nie znam osoby, która nie zmodyfikowałaby tej zasady.
Spotkałem się dotąd z różnymi interpretacjami:
- wyrzucenie jednego oczka przy ataku zadaje ranę sojusznikowi
- każde nietrafienie w zombie jest traktowane jako rana dla sojusznika
- od 1 do 3 rana dla sojusznika (wyjątek stanowią bronie gdzie trójka zadaje ranę zombie)
O jeździe samochodem nie dyskutuję bo osobiście przywyczaiłem się do zasad.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Gab pisze:
pan_satyros pisze:
Gab pisze:Oj niedobrze, trzeba było sobie wypróbować najpierw u kogoś czy sama mechanika Ci podejdzie, znam osoby (hańba im!) którym Zombicide niestety nie podchodzi z różnych przyczyn: za trudno, za dużo zasad, za duża losowość itp. Z takim tytułem lepiej wcześniej się oswoić.
ja maiłem jedynkę i właśnie z powodu zasad sprzedałem. Tutaj najbardziej irytujące zostały usunięte/zmienione, więc brałem bez zastanowienia.
Jeśli mówisz np. o strzelaniu do swoich to nie znam osoby, która nie zmodyfikowałaby tej zasady.
Spotkałem się dotąd z różnymi interpretacjami:
- wyrzucenie jednego oczka przy ataku zadaje ranę sojusznikowi
- każde nietrafienie w zombie jest traktowane jako rana dla sojusznika
- od 1 do 3 rana dla sojusznika (wyjątek stanowią bronie gdzie trójka zadaje ranę zombie)
O jeździe samochodem nie dyskutuję bo osobiście przywyczaiłem się do zasad.
O tym mowa. Niestety nie znałem modyfikacji wcześniej i nie bardzo czułem jak może to wpłynąć na balans - tym samym porzuciłem serię omijając 3 sezony. Teraz trochę żałuję, że nie wsparłem KS całej serii, wiedząc że dało się to naprawić.
kard
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2014, 00:03

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: kard »

my gramy z tą zasadą. a nawet uważam że jest naprawdę ok, ciężko wycelować w zombii od których twój ziomek ogania się łomem. Trochę strategii, działania drużynowego i daje się rade
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Czy oprócz wysyłki trzeba dopłacać jakieś złodziejskie cło albo inne podatki?
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4051
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Ma być wysyłane z Niemiec więc nie będzie żadnych podatków, ceł itp itd.
ODPOWIEDZ