Szukam starej gry

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Fast
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2015, 23:36

Szukam starej gry

Post autor: Fast »

Witam :)

Dawno, dawno temu (nie wiem, z 10 lat temu? Może nawet nieco więcej) kupiłem sobie grę karcianą, o której naprawdę niewiele pamiętam. Tym niemniej naprawdę bardzo chciałbym odnaleźć ten tytuł i zobaczyć co to było :D Ma to dla mnie znaczenie ,,setymenalne".

Pamiętam, że pudełeczko z kartami zdaje się miało na okładce jakąś czaszkę [niezły trop, nie? xd] a sama gra była utrzymana w takiej quasi-gotyckiej stylistyce. Tj. karty przedstawiały jakichś różnych ludków (grafiki charakteryzowały się taka dość ,,brutalną", ciemną i mroczną kreską) i zdaje się, że była to część czegoś większego. Może jakaś strategia? Wydaje mi się, że gra umiejscowiona była w jakimś futurystycznym uniwersum, ponieważ sporo było tam jakichś dziwacznych żołnierzy, potworów itd.

Nie wiem czy nie była przypadkiem po angielsku... Prawdopodobnie tak.

Czy ktoś ma jakiś pomysł może, co to mogła być za gra? Jakieś skojarzenie czy coś? Jakikolwiek trop jest mile widziany :D Być może coś przekręciłem, ale no główne poszlaki to zasadniczo ta mhrooczność, bo biło nią od kart i to na kilometr.

Proszę pomóżcie mi, bo to jedna z tych zagadek które będą człowiekowi chodzić po głowie i chodzić i nie dadzą za nic spokoju : ]

Pozdrawiam! Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Szukam starej gry

Post autor: Zaberish »

Czołem!

Nie mam wprawdzie pojęcia, o jakiej karciance mówisz, ale polecałbym odwiedzić serwis http://karcianki.pl - jeśli tam nie znajdziesz poszukiwanego przez Ciebie tytułu, to znaczy, że to jakiś megaultrahiperunikat jest :D A na tej stronie praktycznie każda wymieniona karcianka ma skany zarówno awersów, jak i rewersów kart, więc jest spora szansa, że szybko znajdziesz swoją karciankę. Powodzenia!
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Bombloslav
Posty: 57
Rejestracja: 11 cze 2013, 11:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szukam starej gry

Post autor: Bombloslav »

Od razu zaświtał mi w głowie Doom Trooper. Klimat i kreska się zgadzają, tylko ta czaszka na okładce nie. Może to opakowanie jednego z boosterów? Teraz sam jestem ciekaw co to za gra.
Fast
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2015, 23:36

Re: Szukam starej gry

Post autor: Fast »

O raju. Nie spodziewałem się tak szybkiej i trafnej odpowiedzi :D

Z tego co widzę to właśnie ta gra. Trochę inaczej ją zapamiętałem, ale wszystko się zgadza. Nawet pudełko +/- kojarzę, choć faktycznie to nie była czaszka xd Mój błąd :) Dzięki wielkie!
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Szukam starej gry

Post autor: herman »

Doom Trooper albo Kult.
ODPOWIEDZ