Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: schizofretka »

Przyznać się, kto ma więcej niż 1 core set? :twisted:


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Nycte
Posty: 426
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Nycte »

Wolf pisze: Ja wyszedłem z założenia, że nie po to kupuję grę figurkową, żeby używać żetonów i kupiłem wszystko + preorder na TS i nową falę minidodatków, no ale to już każdy musi sobie przeliczyć samemu czy to się kalkuluje.
I dlatego w naszych grach zamiast żetonów Ally w pudełko zostaną figurki Ally, które według mnie są nieopłacalne do zagrywania :D
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: kudlacz135 »

Nycte pisze:
Wolf pisze: Ja wyszedłem z założenia, że nie po to kupuję grę figurkową, żeby używać żetonów i kupiłem wszystko + preorder na TS i nową falę minidodatków, no ale to już każdy musi sobie przeliczyć samemu czy to się kalkuluje.
I dlatego w naszych grach zamiast żetonów Ally w pudełko zostaną figurki Ally, które według mnie są nieopłacalne do zagrywania :D
Czy ja wiem, czy tak kategorycznie bym to stwierdził. Kiedy rebelianci zdobyli sabotażystów, w pierwszych 2-3 starciach spłacili się od razu, przy pierwszej aktywacji, bijąc na twarz E-weby i inne mocno bijące Imperialne tałatajstwo. Innym razem kiedy początkowy układ na planszy był bardziej sprzyjający, tez nie byli tacy totalnie bez wartości; spowolni Imperium, zablokowali jakieś przejście, spawning point. Co nie zmienia faktu, że jeśli w misji jest groźba wystawienia Vadera albo AT-ST, to lepiej nie dodawać Imperium threata :)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Wolf »

Nycte pisze:
Wolf pisze: Ja wyszedłem z założenia, że nie po to kupuję grę figurkową, żeby używać żetonów i kupiłem wszystko + preorder na TS i nową falę minidodatków, no ale to już każdy musi sobie przeliczyć samemu czy to się kalkuluje.
I dlatego w naszych grach zamiast żetonów Ally w pudełko zostaną figurki Ally, które według mnie są nieopłacalne do zagrywania :D
Oj przesadzasz :P, pamiętaj że na początku były pewne drobne zawirowania z zasadami, które mogły minimalnie wypaczyć grę - zawierzyłeś mi, nie przeczytałeś instrukcji, no sam jesteś sobie winien ;). No, ale teraz to już gramy w pełni poprawnie także to też trochę inna sytuacja. Sądzę, że z ally może być pewien problem - szczególnie dotyczy to sojuszników dających dużo zagrożenia (Chewbacca, Han Solo), przy czym to nawet nie tyle problem ilości tych punktów tylko tego, że dostaje się je od razu, więc można prawie od ręki wykorzystać je do wystawienia kontry, co może dać efekt zalania rebelii zmasowanym atakiem na początku, a wtedy to i Han Solo nie pomoże :P. Nie mniej jednak jeżeli to się potwierdzi to wystarczy drobna zmiana, żeby to naprawić.

Poza tym zapominasz o skirmishu, w którego razem nie graliśmy i trzeba to koniecznie nadrobić. Tam będziesz mógł sobie do woli biegać po mapie Hanem Solo (i zbierać bęcki od Elite Royal Guardów ^^)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: kwiatosz »

Słuchałem ostatnio Vassela jak opowiadał o misji Chewiego i aż zachciało mi się kupić. Dobrze że nie mam z kim grać, ale nie wiem na ile mi wystarczy ten argument... Z praktyki już zapewne wielopartyjnej - ile trwa rozłożenie, zagranie i złożenie gry? Bo to mi podpowie czy mam 5% czy 0% na partię :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Wolf »

To zależy co rozumiesz przez zagranie, bo to może być 1 misja, 2 misje, 3 misje... itd. :P, ale to żaden problem rozegrać nawet 1 misję kampanii, schować i dokończyć przy kolejnej okazji (w campaing logu notujesz sobie kto ma ile xp, jaka jest kolejna misja itd.). Pojedyncza misja to 1-2 godziny, uśredniając 90 minut. Z setupem (do którego wliczam jeszcze zapoznanie się z misją i eventami przez gracza imperium) oraz kupowaniem skilli i przedmiotów po misji no to te 2 godziny na misję trzeba liczyć.

Skirmish można rozegrać szybciej, do tego można od razu zagrać drugą misję bez zmieniania mapy (1 mapa = 2 misje), no i odchodzą eventy, zdobywanie expa itp., dochodzi budowanie oddziału i wybranie kart rozkazów, ale to nie jest specjalnie rozbudowane czy zagmatwane.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: kwiatosz »

Dzięki :) Chodzi mi głównie o kampanię, skirmishy jako takich nie lubię, natomiast dobra przygoda w świecie SW może być fajną alternatywą dla erpega granego raz w roku :) A nad czasem się zastanawiam bo więcej jak 3h nie mam szans wygospodarować. Ok, to będę myślał :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Shin Ryu »

379 zeta na stronie sklepu Galakty... :?
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: blazej_c »

Tam zawsze jest drożej. Patrz na Bitwę 5 Armii - u nich 349 zł, a można było znaleźć z mniej niż 300 zł.

EDIT: z tego, co widzę, nawet za dużo mniej niż 300 zł
Ceną ze sklepu Galakty się nie sugeruj.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: rastula »

przy max promocjach w planszostrefie 289-292


co robić, biorę :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: pan_satyros »

rastula pisze:przy max promocjach w planszostrefie 289-292


co robić, biorę :)
Nie bardzo, rabat nie liczy się gdy cena jest już promocyjne przekreślona.

Sam chciałem skorzystać.

Zostaje 3T 302 zł
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: rastula »

pan_satyros pisze:
rastula pisze:przy max promocjach w planszostrefie 289-292


co robić, biorę :)
Nie bardzo, rabat nie liczy się gdy cena jest już promocyjne przekreślona.

Sam chciałem skorzystać.

Zostaje 3T 302 zł
OK - mała pomyłka - ale niewielka


nie liczy się promo 9% przy zamówieni pow 900 zł.

ale można wykręcić 11%+5% za kupon wtedy.


349 minus 16% to ile jest? (mam punkty na kod rabatowy -5%)

mnie wychodzi 293,92

albo wiząć cenę bez promocji i zrobić 20%
ew.

364,90 minus 20%

291,92
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: pan_satyros »

Kuponu nie brałem pod uwagę ;) ale sza, kończmy już debatę o cenach.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: rastula »

pan_satyros pisze:Kuponu nie brałem pod uwagę ;) ale sza, kończmy już debatę o cenach.

święte prawo konsumenta narzekać / chwalić cenę :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Szaweł »

Galakta opublikowała właśnie wszystkie instrukcje do gry. Lekturę czas zacząć - hype +42!
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Wothan »

Szaweł pisze:Galakta opublikowała właśnie wszystkie instrukcje do gry. Lekturę czas zacząć - hype +42!
Zabrakło tylko "Podręcznika kampanii", ale tłumaczą się, że taka jest polityka FFG, że nie udostepniają kampanii, scenariuszy itp...
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Szaweł »

Wothan pisze: Zabrakło tylko "Podręcznika kampanii", ale tłumaczą się, że taka jest polityka FFG, że nie udostepniają kampanii, scenariuszy itp...
To akurat dla mnie jest jak najbardziej ok. Nie wiem, czy się nie mylę, ale Podręcznik kampanii jest chyba czymś podobnym do Podręcznik Strażnika Tajemnic z Posiadłości Szaleństwa i chyba nie każdy powinien mieć do niej wgląd. Tylko Mistrz Gry operuje tym podręcznikiem? Or not?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: blazej_c »

Nie mylisz się

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Maxxx76 »

Si, a nawet yes :-)
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Moniczka.s »

Ciekawa informacja dla osób grających\planujących grę w Skirmish, autorzy wprowadzili zmianę w instrukcji (nie wiem czy zostanie uwzględniona w polskiej wersji). Tak długo jak przeciwnik ma od ciebie więcej kart aktywacji masz możliwość spasowania tury.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Szaweł »

Moniczka.s pisze:Ciekawa informacja dla osób grających\planujących grę w Skirmish, autorzy wprowadzili zmianę w instrukcji (nie wiem czy zostanie uwzględniona w polskiej wersji). Tak długo jak przeciwnik ma od ciebie więcej kart aktywacji masz możliwość spasowania tury.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Jakieś źródło? Dobrze sobie to wydrukować, żeby nie zapomnieć. Odnośnie ewentualności zmiany w polskiej instrukcji, to raczej wątpię, gra powoli powinna już dopływać, jeśli już nie jest w porcie/magazynie - no chyba, że zmiana była planowana miesiąc temu i FFG zdążyło poinformować Galaktę - w co wątpię :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Moniczka.s »

Proszę link ze strony FFG:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... h-command/

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Szaweł »

Moniczka.s pisze:Proszę link ze strony FFG:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... h-command/

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Senkju. Widzę, że tam cała errata jest w pdf'ie. Pewnie w tym przypadku, Galakta wrzuci na stronę przetłumaczone pliki. Przy okazji, czy ktoś, coś, gdzieś już zasłyszał odnośnie pojawienia się pudeł na pułkach sklepowych? Na stronie wydawcy nadal wisi 10.08, ale doświadczony przez wydawcę, wolę się nie ekscytować za wcześnie, że już za 12 dni, 2 godziny i 12 minut będę miał grę :lol: , a póki co chyba znikąd nie widać/słychać potwierdzenia tegoż terminu?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Szaweł »

Galakta właśnie zapowiedziała dodatek "Bliźniacze Cienie" i drugą falę figsów, które pojawić się mają już w IV kwartale b.r. - czyli zapewne jednocześnie ze światową premierą, tuż przed premierą nowej części filmu.

Brawo Galakta!
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: blazej_c »

Niezupelnie razem z premierą światową. Ta ponoc nastąpić ma na dniach (mówi się o Gen Conie). Te dodatki (Twin Shadows oraz II fala figure packów) w czerwcu wypłynęły z chinskich drukarni, niebawem więc powinny być w sklepach. Planszostrefa juz od jakiegos czasu ma je w przedpsprzedaży. Twierdzą, że zamówienia będą realizowane na przełomie lipca i sierpnia.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ