Conflict of Heroes (Uwe Eickert)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: ozy »

Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: Hiu »

Uwierzę jak zobaczę
To już drugi preorder na guadalcanal :)
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Conflict of Heroes

Post autor: godpuppet »

w sumie Academy Games daje czas na zebranie odpowiedniej kwoty, zanim wypuści grę, oto troska o klienta ;)

ja spokojnie poczekam, aż ukażą się w sklepach, na pewno kupię obydwie.
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: Hiu »

Ja tez czekam spokojnie. Preorder mam już od pół roku :)
Rozmawiałem z uwe na essen. Nie było z bardzo o czym, bo facet nic nie wiedział. Był na tyle miły, ze nie podAwal terminów ;) promował za to fief ...
Coh miał w sprzedaży, ale tytułu nie promował.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: kaimada »

Wilk pisze:Właśnie dokopałem się do informacji, że jeden z moich ulubionych projektantów, John Butterfield, pracuje nad jedną z kolejnych odsłon CoH. Ma się nazywać "Fire and Ice" i traktować o II wojnie światowej w Niemczech w 1944 r. Znając rychliwość Eickerta i Academy Games, gra zapewne trafi do sklepów równo z oddaniem ukończonej II linii warszawskiego metra
Prorocze słowa :lol:.

Tak bardziej w temacie: Guadalcanal będzie samodzielną grą? I czy rzeczywiście jest szansa, że wyjdzie w tym półroczu?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: janekbossko »

Bedzie samodzielna i celowalbym raczej w 2015 a nie jego poerwsza polowe ;) dodatek solo zamowilem wraz z preorderem na 2ed AtB i nadal czekam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Conflict of Heroes

Post autor: berni »

Z takich ciekawostek...

Solo w marcu nie będzie ;-)

https://boardgamegeek.com/blogpost/3971 ... ll-be-soon
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Conflict of Heroes

Post autor: godpuppet »

za to będzie dodatkowo Firefight Generator (kiedy to nie pytajcie :D), który ma być kompatybilny z wersją solo - jak dla mnie duża rzecz, o ile będzie działał co najmniej tak dobrze jak RSG w Combat Commander.

Do tego nie wiem czy zwróciliście uwagę - w wiosennym katalogu Academy Games jest Storms of Steel 2nd Edition - ale bez daty wydania :D
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: Hiu »

Ta firma jest tak przegrana jak treefrog ;)
Epic fail. Na essen uwe twardo rozmawiał i mówił luty najpóźniej.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: mig »

Kiedyś gdzieś widziałem info, że PoH ma wyjść jako samodzielna gra a nie tylko jako dodatek. Ktoś może to potwierdzić, czy też coś mi się przyśniło?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Conflict of Heroes

Post autor: metyu »

Tycjan mówił o tym w rozmowach na znadplanszy, więc chyba nic Ci się nie śniło :wink:
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: mig »

metyu pisze:Tycjan mówił o tym w rozmowach na znadplanszy, więc chyba nic Ci się nie śniło :wink:
Ha! Czyli skleroza ograniczona do tego gdzie to usłyszałem była. Dobre i to ;)
A wiadomo może coś więcej na ten temat? Jakieś przewidywalne terminy (tak, wiem jak jest z terminami w Academy Games, ale może chociaż jakieś wstępne info gdzieś jest;)?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: ozy »

Jak się skończy nakład PoH - a wiele już nie zostało zdaje się. Ale po drodze jeszcze Normandia 1944 i Francja 1940, zatem sporo wody upłynie. Chyba, że PoH przeskoczy tamte, ale sporo będzie przy nim roboty, bo trzeba przerobić wszystkie plansze i scenariusze by móc to opublikować w samodzielnym pudełku.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: mig »

Czyli nie ma co czekać tylko brać :) A znany jest termin ukazania się Normandii, Francji i Guadalcanalu?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: Hiu »

Termin jest znany od 2 lat - tylko jakby sie przeciaga :D
Po rozmowie z Uwe na Essen2014 mozna wnioskowac tylko tyle, bardzo prawdopodobne, ze to sie kiedys ukaze. Tak samo jak i solo.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: rastula »

Z Academy Games sprawa terminów wygląda tak, że jak gry będą to będą - no chyba że ich nie będzie.

Osobiście patrząc na to jak działają nie wierze, że znajdą zasoby na przerabiane PoH na samodzielną grę.

System CoH ma bardzo szerokie plany wydawnicze a wydawnictwo goni w piętkę z terminami i wije się jak piskorz na BGG pod gradem pytań od zniecierpliwionych fanów...


Mig - ja nawet osobiście "pisałem" z Uwe o dodatku do 1775 nad którym "intensywnie pracowali" ;)...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: mig »

Dzięki :)
Miałem przesyt żetonówek i szukałem przez lata raczej innych klimatów, ale po pozytywnych doświadczeniach z 1775 Rebellion nabrałem mnóstwo zaufania do Academy Games. I postanowiłem zaryzykować również z serią CoH. Więc póki co się rozglądam, żeby trafić na coś najlepiej trafiającego w mój i mojej ekipy gust. Nie ukrywam, że sporym atutem jest tu opcja grania wieloosobowego (w 1775 sprawdziło się to zaskakująco dobrze). Jedyne co mnie nieco zniechęca to tematyka - front wschodni jakoś nie był nigdy moim ulubionym (nie wiedziałem komu kibicować;). Stąd te Francja, Guadalcanal czy Normandia byłyby idealne. Już nie mówiąc o PoH. Ale konieczność wyłożenia 400+ zł na PoH + podstawkę na razie mnie trochę stopuje :)
Więc chyba poczekam. Albo zaryzykuję z AtB czy SoS jak nie wytrzymam :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
krystek
Posty: 104
Rejestracja: 15 kwie 2008, 19:22
Lokalizacja: bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: krystek »

Witam. Mam pierwsza edycję CoH plus "polski" dodatek z mniej więcej zaktualizowanymi żetonami i pytanie czy Academy myśli też o tych, którzy są z grą od samego początku i zaktualizowaniu talii kart. Fajnie byłoby gdyby udostępnili wzorem Exodus jakiegoś pdf z zauktualizowanymi kartami, a może i żetonami do wydruku. Przecież nikt sobie z talii gry nie zrobi, a wydawanie 300 złotych dla 50 kart to trochę przesada.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Conflict of Heroes

Post autor: raj »

Napisz do nich.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: kamron6 »

A która edycja jest obecnie w sklepach? Nowa prawda? Chodzi mi o PoH, i o jak tam z tym generatorem?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: hancza123 »

mam pytanie do graczy którzy mocno ograli CoH i się faktycznie znają

czy balans w tej grze jest dobrze zachowany? ciągle mam takie wrażenie że wygrać Niemcami jest znacznie łatwiej niż Sowietami. wygląda mi to na jakieś 80% szans na wygraną Niemców jeżeli obaj gracze grają dobrze i nie robią większych błędów. ale nie rozegrałem w tą grę bardzo dużo rozgrywek i ciekaw jestem co powiedzą bardziej doświadczeni w CoH-a
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: rastula »

Byłoby to nawet uzasadnione historycznie - armia niemiecka była pod względem taktycznym najlepiej wyszkolona w tym okresie - doskonała kadra podoficerska, szkolenie położone na koordynację działań w małych grupach, umiejętne wykorzystanie różnych rodzajów borni to wszystko czyniło Wermacht i inne formacje bardzo trudnym przeciwnikiem. Koniec końców zadecydowały czynniki strategiczne ale ( wyłącznie z militarnego punktu widzenia oczywiście) Niemcy powinni być w systemie taktycznym mocni - przeciwnik może nadrabiać liczbą i zaopatrzeniem ...

ale to oczywiście nie odpowiada na twoje pytanie co do balansu gry ;)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: hancza123 »

przewaga jakościowa Niemców jest zrozumiała i historycznie uzasadniona, tu nie ma wątpliwości

ale to jest kwestia takiego określenia warunków zwycięstwa dla obu stron aby szanse na ich spełnienie były podobne.. cel dla Niemców powinien być bardziej ambitny niż dla Sowietów

po tych scenariuszach które rozegrałem to mam wrażenie że Ruscy nie mają szans?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Conflict of Heroes

Post autor: RUNner »

Idealny balans nie jest tutaj możliwy dlatego należy zagrać rewanż z zamianą miejsc.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ