Lacerta na 2016

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: wajdzik83 »

Jestem poważnie zaniepokojony :/ Chciałem sprawdzić czy są jakieś aktualizacje na stronie wydawnictwa, a tu informacja że witryna nie działa :/ Coś ktoś wie może ??
prohibic
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2013, 20:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta na 2015

Post autor: prohibic »

Właśnie! Weź tu nie "wieszaj psów" jak wydawnictwo ma graczy w nosie. ZERO KOMUNIKACJI.
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Lacerta na 2015

Post autor: to tylko ja »

To taka taktyka... nie ma strony i forum = nie ma gdzie narzekać :)
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: wajdzik83 »

to tylko ja pisze:To taka taktyka... nie ma strony i forum = nie ma gdzie narzekać :)
na szczęście TO forum jest :D
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Lacerta na 2015

Post autor: to tylko ja »

wajdzik83 pisze:
to tylko ja pisze:To taka taktyka... nie ma strony i forum = nie ma gdzie narzekać :)
na szczęście TO forum jest :D
Na nieszczęście państwo prowadzące Lacertę tutaj nie zagląda. Nie korzystają z gotowych rozwiązań przecierając własne szlaki :P
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Szaweł »

Ja na swoje zapytania, po miesiącu wyczekiwania dostałem odpowiedź na forum Lacerty i mailu. Może, skoro wrócili z miesięcznego urlopu, zajęli się aktualizacją strony i dlatego jest off? A może zwinęli interes i uciekli do Laosu, gdzie staną się potentatami polskojęzycznych gier planszowych... Kto wie... Niezbadane są wyroki polskich wydawców...
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Maxxx76 »

Załóżcie wydawnictwo, przejmijcie gry Lacerty i tłuczcie kasę :-)
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Lacerta na 2015

Post autor: to tylko ja »

Strona Lacerty wróciła i.... wszystkie wątpliwości i pytania odnośnie premier zostały wyjaśnione!

pfff.... taki mały żarcik ;)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: TTR_1983 »

Prawdę mówiąc ja już nie wierzę w te wszystkie bajki, jakoby wszyscy inni byli odpowiedzialni za opóźnienia- tylko nie Lacerta. Wiadomo, w tej branży to się zdarza, ale litości nie za każdym razem.
A jak już się zdarzy, to dobre wydawnictwo od razu o tym potencjalnego klienta informuje. Dla dobra rynku, inni powinni odkupić licencje, które Lacerta "zajmuje", bo pożytku z tego nie ma żadnego, a tylko niesmak pozostaje.
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Bogus_law »

mulek18 pisze: Dla dobra rynku, inni powinni odkupić licencje, które Lacerta "zajmuje", bo pożytku z tego nie ma żadnego, a tylko niesmak pozostaje.
Napisz może na prezydenta, może im licencje na handel zabierze :D
Jak słyszę te wszystkie hasła "dobro rynku", "potencjalni klienci" to mi się przemowy ZSMP przypominają. Wyluzujcie trochę.
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: MichalStajszczak »

mulek18 pisze:Dla dobra rynku, inni powinni odkupić licencje, które Lacerta "zajmuje", bo pożytku z tego nie ma żadnego, a tylko niesmak pozostaje.
Obawiam się, że tych "zajmowanych" przez Lacertę licencji żadna poważna firma nie wzięła by nawet za darmo. Przypuszczam, że na niewielu z wydanych przez siebie gier Lacerta zarobiła (Wysokie Napięcie, Agricola, Puerto Rico i może jeszcze parę), a na kilku na pewno straciła. Nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem "dobro rynku", ale podchodząc do sprawy w sposób "czysto rynkowy" robienie polskiego wydania Kawerny nie ma ekonomicznego uzasadnienia.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: romeck »

MichalStajszczak pisze:ale podchodząc do sprawy w sposób "czysto rynkowy" robienie polskiego wydania Kawerny nie ma ekonomicznego uzasadnienia.
I wierząc zapowiedziom i staraniom, to Lacerta nadal dąży do wydania Caverny. Która to może okazać się solidnym gwoździem do trumny. Ja tak to widzę, ale oczywiście mogę się mylić.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lacerta na 2015

Post autor: bartek_mi »

mulek18 pisze:Prawdę mówiąc ja już nie wierzę w te wszystkie bajki, jakoby wszyscy inni byli odpowiedzialni za opóźnienia- tylko nie Lacerta. Wiadomo, w tej branży to się zdarza, ale litości nie za każdym razem.
A jak już się zdarzy, to dobre wydawnictwo od razu o tym potencjalnego klienta informuje. Dla dobra rynku, inni powinni odkupić licencje, które Lacerta "zajmuje", bo pożytku z tego nie ma żadnego, a tylko niesmak pozostaje.
Juz widze jak te nasze wydawnictwa "tlumacza" (cudzyslow zamierzony) Agricole albo Caverne.
Moze Galakta by podolala.

Ja cierpliwie czekam - bedzie Caverna to bedzie, nie to nie. Mam na polce z 50 tytulow ktore sie kurza a sa calkiem dobrymi grami :)
Nawet jak wszystkie Caverny na swiecie splona i sluch po nich zaginie to przezyje :)
W sumie to mam u nich preorder na Pandemica wiec niech wroca z wakacji :)

Ja sie dziwie wydawnictwom, ktorym chce im sie bawic w dyskusje o kolorach okladki, kolejnych iteracjach instrukcji. A proszenie klientow o poprawki to juz kuriozum.
Do tego podawac jakies scisle daty jak nie maja pudelek na stanie? filmiki z rozpakowywania proofa?
Podaliby jak kazdy fachowiec/zleceniobiorca date + pół roku zapasu i swiety spokoj.
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: rastula »

Jojczycie jak stare baby. Zacznijcie wydawać gry i jeszcze z tego rodzinę utrzymajcie. Forumowe napinactwo jest słabe.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: AkitaInu »

rastula pisze:Jojczycie jak stare baby. Zacznijcie wydawać gry i jeszcze z tego rodzinę utrzymajcie. Forumowe napinactwo jest słabe.
+11111 :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: karawanken »

Wydadzą to będzie. Nie wydadzą kupi się coś innego. Ludzie opanujcie się. Marudzicie jakby półki w sklepach nie uginały się od ogromnej ilości gier.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: AkitaInu »

Dokładnie, bicie takiej ilości piany nic nie da ;) Wydaje mi się że jeżeli nie robią wszystkiego co mogą to po prostu zakończą działalność i tyle, jeżeli nie będzie im się to opłacać.

Mają napewno dobro klienta na uwadze ale biznes musi im się przede wszystkim zwracać (wręcz muszą na nim zarabiać! ;)) i to jest zawsze na pierwszym miejscu ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: MichalStajszczak »

AkitaInu pisze:Mają napewno dobro klienta na uwadze ale biznes musi im się przede wszystkim zwracać (wręcz muszą na nim zarabiać! ) i to jest zawsze na pierwszym miejscu
Wydaje mi się, że w przypadku Lacerty interes nie jest na pierwszym miejscu, a firma jest opłacalna tylko dlatego, że właściciele nisko wyceniają koszt swojej pracy :wink:
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: KubaP »

AkitaInu pisze:
rastula pisze:Jojczycie jak stare baby. Zacznijcie wydawać gry i jeszcze z tego rodzinę utrzymajcie. Forumowe napinactwo jest słabe.
+11111 :)
+2
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: sqb1978 »

2 faza: zaczęło się jęczenie na jęczących :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Maxxx76 »

3 faza: jęczenie na tych, którzy jęczą na jęczących :-) Itd :-D
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: sqb1978 »

Jak to się mówi: forum żyje :)
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Lacerta na 2015

Post autor: to tylko ja »

Nikt tu nie narzeka dla samego narzekania, tylko aby coś zmienić (a nóż widelec Pan/Pani z wydawnictwa x wezmą sobie to wszystko do serca i będą żyli długo i szczęśliwie z klientami wydając gry i dodatki w pl przed światowa premierą;) ). Narzekanie na takich narzekających jest "słabe".

A teksty typu "zacznijcie wydawać gry" są zabawne, bo nie trzeba mieć własnego wydawnictwa, aby wiedzieć jaka powinna być relacja "firma -> klient".
Mam własną jednoosobową działalność, wiem jak czasami bywa ciężko, dużo rzeczy jest niezależnych ode mnie, a mają wpływ na wizerunek firmy, ale szacunek do klienta jest ponad wszystko.

I żeby nie było, że nie rozmawiamy o planach wydawniczych Lacerty... Niejaka Kawerna blokowała mi zamówienie w sklepie, więc ją po prostu wyrzuciłem z listy zakupów - i raczej na nią nie wróci.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: tomb »

Ja rozumiem, że czekanie może być dla niektórych niemiłym uczuciem. I że Lacerta nie prowadzi firmy w sposób dostosowany do dzisiejszych gorączkowych czasów. Ale ja im bardzo dopinguję - gdybym otworzył mały biznes na boku moich normalnych przychodów, to bardzo chciałbym sobie pozwolić na nieodpowiadanie na każde pytanie domniemanych klientów. Bo jeśli zakładam biznes, to chcę go prowadzić na własnych warunkach, biorąc pełną odpowiedzialność za konsekwencje moich wyborów.
to tylko ja pisze:Niejaka Kawerna blokowała mi zamówienie w sklepie, więc ją po prostu wyrzuciłem z listy zakupów - i raczej na nią nie wróci.
Odpowiedz sobie na pytanie, kto bardziej na tym traci - Ty, czy Lacerta. Chyba że wybrałeś wersję w innym języku.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Trolliszcze »

MichalStajszczak pisze:
AkitaInu pisze:Mają napewno dobro klienta na uwadze ale biznes musi im się przede wszystkim zwracać (wręcz muszą na nim zarabiać! ) i to jest zawsze na pierwszym miejscu
Wydaje mi się, że w przypadku Lacerty interes nie jest na pierwszym miejscu, a firma jest opłacalna tylko dlatego, że właściciele nisko wyceniają koszt swojej pracy :wink:
No właśnie. Ja też się czasem irytuję na opieszałość Lacerty, ale ci, którzy narzekają, powinno sobie zdać sprawę z jednego. Gdyby Lacerty nie było, to te gry nie ukazałyby się szybciej w "lepszych" i "bardziej rzetelnych" wydawnictwach. Prawdopodobnie nie ukazałyby się wcale (a przynajmniej spora ich część).
Zablokowany