Władcy Wojny (Lords of War)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: Karit »

1. Jeśli Berserker wyeliminuje kartę przeciwnika musi przejść na zwolnione miejsce (jeśli nie jest związany walką przez przeciwnika) i po ruchu należy ponownie rozpatrzyć walkę.
I moje pytanie:
Czy przy ponownym rozpatrywaniu ataku bierze się pod uwagę tylko kartę tego Berserkera czy też traktuje się to jako walkę od nowa i mogą mu pomagać inne jednostki (np. artyleria)?

2. W ramach jednej walki dana karta artylerii może atakować tylko raz tylko jedną jednostkę?

3. Czy jeśli wystawie jednostkę wsparcia która nie będzie nikogo atakować w danej turze to i tak mogę rozpatrzyć walkę z użyciem np. artylerii?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: rzaba »

1. Bierzesz pod uwage karte Berserker oraz inne karty ale to jest ta sama tura wiec artyleria nie może strzelić drugi raz.
2. Tak i tylko w turze aktywnego gracza (w sensie strzału na odległość)
3. Tak. Dodatkowo, jeśli wystawiasz kartę artylerii to w tej samej turze karta ta może strzelać tylko jeśli została zagrana jako wsparcie (czyli dotykajac innej przyjaznej jednostki i oczywiście jesli nie jest związana walką)
ODPOWIEDZ