Lacerta na 2016

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Lacerta na 2015

Post autor: to tylko ja »

tomb pisze:Odpowiedz sobie na pytanie, kto bardziej na tym traci - Ty, czy Lacerta. Chyba że wybrałeś wersję w innym języku.
Na tą chwilę ja niczego nie tracę, a wręcz przeciwnie... bo gry i tak nie ma w sklepach, a że zamówiłem grę miesiąc temu razem z preorderem Gór Szaleństwa to chociaż będę mógł się zmierzyć z przedwiecznymi w oczekiwaniu na info od Wydawnictwa.
Nauczka dla mnie na przyszłość - "nie zamawiaj dwóch preorderów razem :)"
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: tomb »

MisterC pisze:nie czuję się klientem Georga R.R. Martina w zakresie szóstego tomu sagi.
Nie chciałem offtopować, ale skoro już mamy ten wątek. Oczekiwania wobec Lacerty przypominają poganianie Martina ze strony fanów (zwłaszcza tych nowych, poserialowych). Tymczasem Martin...
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lacerta na 2015

Post autor: inshade »

tomb pisze:Bo jeśli zakładam biznes, to chcę go prowadzić na własnych warunkach, biorąc pełną odpowiedzialność za konsekwencje moich wyborów.
To raczej wydawnictwo jest dla graczy, a nie gracze dla wydawnictwa. I właśnie ci gracze mają prawo wyrazić swoje zdanie. Pewne rzeczy są po prostu ze strony Lancerty totalna kpiną. Nie wiem dlaczego te negatywne opinie są dla niektórych niestosowne. Jako potencjalny klient wolałbym wiedzieć o takich rzeczach przed kupnem gry, i dla takich osób takie posty są bardzo pomocne, a nie "dopinguje was, idzie wam świetnie". Sam pisałem do nich, bo dostałem wybrakowane Innowacje i niestety do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi. Nie mówiąc już o takich wpadkach jak:
(...)z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn zostaliśmy pominięci w druku Kawerny.
Błędy się zdarzają, ale podejście do klienta jest baaardzo słabe.
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Lacerta na 2015

Post autor: to tylko ja »

Zaczynacie wyolbrzymiać porównując Lacertę do pana Martina...
Po Agricoli chciałem kupić kolejne dzieło pana U.R. W momencie gdy dowiedziałem się, że jest planowana Polska wersja pomyślałem sobie: "Hmm... wychodzi pl-ka, więc wesprę Lacertę i poczekam... przesunęli premierę o te x miechów w tamtym roku z zamiarem wydania gry w wakacje 2015 - ok, mam w co grać, poczekam... złożyłem preorder wraz z innymi grami w czerwcu i czekam... w międzyczasie śledzę informacje od Lacerty - termin lipiec 2015, fajnie, już niedługo... no ale Kawerna blokuje mi zamówienie w sklepie, zaraz wyjdzie kolejny dodatek do EH, a ten trzeba ograć, więc trochę zaczynam się niecierpliwić... śledząc facebooka Lacerty można zobaczyć kilka nieśmiałych wpisów o termin wydania gry od fanów... a za chwilę nowy wpis wydawnictwa, ale wcześniejsze pytania jak były, tak pozostały bez odpowiedzi... podjąłem więc decyzję o zmianie zamówienia i wyrzuceniu gry, która nie wiem kiedy będzie, żeby móc się cieszyć inną grą... gdybym znał termin wydania, bądź został poinformowany o jakiejś obsuwie, itp... to nie musiałbym podejmować takiej decyzji w ciemno, krzywo patrząc na Lacertę, bo być może jutro Kawerna dotrze do sklepów... czego Wam i sobie życzę... " Oto moja historia :D

I gdzie tu te wygórowane oczekiwania względem wydawnictwa?
Ostatnio zmieniony 23 lip 2015, 11:21 przez to tylko ja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: tomb »

Problemem Lacerty może być za częsta komunikacja z fanami. Może w ogóle nie powinni aktualizować planów, tylko wrzucać towar na rynek? Ale wtedy to nikt by na nic nie czekał.
inshade pisze:To raczej wydawnictwo jest dla graczy, a nie gracze dla wydawnictwa.
W sensie ekonomicznym na pewno tak. Ale mogą nakładać się wątki hobbystyczny, ideowy (np. wydanie cenionych gier w Polsce), snobistyczny itd. itp.
inshade pisze: gracze mają prawo wyrazić swoje zdanie.
Dlatego napisałem, że rozumiem te posty. Wiem, z jakich przyczyn są pisane.

Oczywiście brak odzewu przy kwestiach reklamacyjnych jest nie do zaakceptowania. Tu reakcja powinna być błyskawiczna.
to tylko ja pisze:I gdzie tu te wygórowane oczekiwania względem wydawnictwa?
Nigdzie. Ty masz swoje oczekiwania, Lacerta swoje. Masz prawo do zniecierpliwienia, Lacerta do milczenia.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Lacerta na 2015

Post autor: to tylko ja »

tomb pisze:Nigdzie. Ty masz swoje oczekiwania, Lacerta swoje. Masz prawo do zniecierpliwienia, Lacerta do milczenia.
Aż chcę się rzec: "W takim razie od dziś mój portfel odpowiada milczeniem na wszelkie prośby o dofinansowanie do zakupu produktów od w/w wydawnictwa" :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: rastula »

Chciałbym tylko zwrócić uwagę że wydawnictwo nie prowadziło przedsprzedaży swoich gier. To że 3trolle ( zapewne) przyjmują zamówienia ( a nawet kasę) przed uzyskaniem od wydawcy potwierdzenia terminu/ceny wydania to już sprawa sklepu , nie wydawcy!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: BartP »

to tylko ja pisze:
tomb pisze:Nigdzie. Ty masz swoje oczekiwania, Lacerta swoje. Masz prawo do zniecierpliwienia, Lacerta do milczenia.
Aż chcę się rzec: "W takim razie od dziś mój portfel odpowiada milczeniem na wszelkie prośby o dofinansowanie do zakupu produktów od w/w wydawnictwa" :)
Jak najbardziej byłoby to sensowne postępowanie.
Albo możesz pogodzić się z tym, że Lacerta prowadzi swój biznes inaczej niż Ty, że Tobie się to nie podoba, i spokojnie poczekać, aż coś napiszą, gdy będą mieli ochotę i czas.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: cezarr »

Potrzebowałbym, żeby ktoś tłumaczył mi z lacertowego na polski terminy dostępności gier. Zaglądam od lat na ich stronę i czytam zapowiedzi i podejrzewam, że generalnie rzecz biorąc "pod koniec tego miesiąca" oznacza "może za 2", "jeszcze w tym kwartale" - "nie w tym i nie w przyszłym", a "po wakacjach" - "po wakacjach, ale w przyszłym roku albo jeszcze kolejnym". ;) Czy tylko ja mam pecha i akurat gry na które czekam zawsze się opóźniają, a inne - nie?

Uwielbiam ich gry, jakość wydań, dlatego wszystko wybaczam :) i myślę, że nie robią tego specjalnie, ale jednak strasznie, strasznie mylą się w tych terminach i pozostawia to (przynajmniej u mnie) duży niesmak. Kawerna po polsku, a potem "Talia Graczy" do Agricoli wszystko mi osłodzi i zapomnę o negatywnych wrażeniach, tylko mam nadzieję, że jeszcze w tym roku. :)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: TTR_1983 »

Kawerna II połowa sierpnia- takie info podały 3Trolle- pewnie od Lacerty.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Trolliszcze »

Heh, a ja się ostatnio zastanawiałem nad preorderem Kawerny, bo miałem trochę zbędnej gotówki. Jakie szczęście, że Rebel zrobił w tym samym czasie fantastyczną promocję na Wojnę narodów :D
Anglik
Posty: 46
Rejestracja: 09 kwie 2014, 09:29

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Anglik »

czy wy widzicie coś czego ja nie widzę..strona lacerty nie była zaktualizowana od miesiąca..brak infor co do Caverny
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: cezarr »

Informacja jest z fejsa 3 Trolli:
Aktualizacja terminów paru pre orderów:
Kawerna - sierpień ( raczej druga połowa)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: kaszkiet »

Pandemia Lekarstwo już dostępna, przynajmniej w Rebelu - http://www.rebel.pl/product.php/1,1379/ ... rstwo.html
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: flowerus »

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: AkitaInu »

Jak na razie Mepel.pl ma najtaniej :)

http://mepel.pl/pandemia-lekarstwo
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: TTR_1983 »

Awatar użytkownika
predki
Posty: 429
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 58 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: predki »

Ale z Kawerną już gorzej. [CRYING FACE] Lekarze nie wypowiadają się na temat jej stanu.

Wysłane z mojego SM-T535 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Rune »

Czy mi się wydaje, czy w instrukcji Pandemic: Lekarstwo (Instrukcja) jest jakaś niedokończona myśl :/ Zwróćcie uwagę na dolny pasek każdej ze stron. Na drugiej stronie mamy cyt. "Przed grą zapoznaj się z instrukcją, bądź skonsu...". Natomiast na trzeciej cyt. "Może powodować niepokój, ekscytację i/albo ulgę". Wpisy pojawiają się na zmianę co stronę przez całą instrukcję. No i weź teraz rozwiąż ten rebus ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: TTR_1983 »

Rune pisze:Czy mi się wydaje, czy w instrukcji Pandemic: Lekarstwo (Instrukcja) jest jakaś niedokończona myśl :/ Zwróćcie uwagę na dolny pasek każdej ze stron. Na drugiej stronie mamy cyt. "Przed grą zapoznaj się z instrukcją, bądź skonsu...". Natomiast na trzeciej cyt. "Może powodować niepokój, ekscytację i/albo ulgę". Wpisy pojawiają się na zmianę co stronę przez całą instrukcję. No i weź teraz rozwiąż ten rebus ;)
wszystko jest ok, chodziło im o to że sam sobie dopowiesz resztę regułki z reklam leków.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Rune »

Aaaa, to całkiem fajny pomysł :D
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: TTR_1983 »

Odp. Lacerty z wczoraj w sprawie Kawerny: "tym tygodniu mamy otrzymać dokładną datę produkcji (prawdopodobnie będzie to przyszły tydzień). Po zakończeniu produkcji gra trafi na sklepowe półki w ciągu kilku dni."
Pożyjemy, zobaczymy.
lucky_luke
Posty: 67
Rejestracja: 25 lut 2013, 11:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: lucky_luke »

Z fb Lacerty:

Dziś otrzymaliśmy informację z drukarni odnośnie Kawerny: Production is scheduled for the first week of September and your games will be the first ones in production. So pick up will be possible in beginning of September...
11% Planszostrefa, chętnie się podzielę :)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: TTR_1983 »

lucky_luke pisze:Z fb Lacerty:

Dziś otrzymaliśmy informację z drukarni odnośnie Kawerny: Production is scheduled for the first week of September and your games will be the first ones in production. So pick up will be possible in beginning of September...
buahahaha w konia się dają robić jak małe dzieci. Zapłacili pewnie już dawno.
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Lacerta na 2015

Post autor: to tylko ja »

Wrzesień? Ładnie... dobrze, że nie czekałem :)
Zablokowany