Legendary: A Marvel Deck Building Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Właśnie rozegrałem pierwszą rozgrywkę w Fear Itself solo na dwie ręce. Thrown Artifact jak dla mnie rządzi, świetna mechanika. Uru Iron Man, potrafi być wymagający, zwłaszcza jak dopakuje się Master Strike'ami. Sama mechanika Uru-Enchanted Weapon nie jest aż tak dokuczliwa w przypadku Adversary, jak się spodziewałem (albo po prostu miałem szczęście, bo ściągałem The Mighty bez problemu), jednak grałem z Marvel Knights, więc może z inną grupą Adversary potrafią dopiec. Ogólnie pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne, podoba mi się ten dodatek.


Edit: Druga rozgrywka, tym razem przeciwko The Mighty/Avengers - totalna porażka - Uru Iron Man bardzo szybko dopakował się Command Strike'ami, dodatkowo jedyny udany atak na tego Commander'a trafił akurat na kartę Command Tactic zamieniającą Bystander'a w Command Strike - w efekcie miał on Uru-Enchanted Weapon o wartości 6 (a w Adversary Deck znajdowały się takie perełki jak Thor, Hulk, Iron Man o wysokich wartościach VP).
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Po kilku rozgrywkach muszę stwierdzić że Nul i Kuurth są moimi faworytami, razem potrafią naprawdę porządnie grzmotnąć, gdyby ich jeszcze dopakować innymi postaciami na "Strength" to mogą nieźle wymiatać. Skadi i Skirn świetnie działają gdy do Talii będziemy pakować jak najwięcej Madame Hydra i New Recruit. Greithoth głównie nastawiony jest na Artifact, sądzę że świetnie nadaje się do duetu z Star-Lord. Nerkkod przypomina mi trochę Blade, głównie nadaje się do tłuczenia wrogów na Bridge (jak Blade na Rooftops i w Sewers).

Grałem tylko dwa Plots: Fear Itself i Last Stand At Avengers Tower. Ten drugi bardziej przypadł mi do gustu.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Udało się może komuś z Was pokonać Thanosa przy Scheme Forge The Infinity Gauntlet? Jest to jedyny Mastermind, którego nie mogę pokonać żadnym składem, wczoraj próbowałem nawet: Nerkkod/Nul/Kuurth/Greithoth/Skirn, jednak ledwo go drasnąłem (tylko jeden udany atak) - gram solo ale na dwie ręce.

Ma ktoś jakiś sukces przeciwko temy Mastermind'owi, a jeśli tak, to w jakim składzie (szczególnie przy wspomnianym Scheme)?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Poniżej kilka grafik z nadchodzącego dodatku Secret Wars:
Spoiler:
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

poniżej opis do Secret Wars:
As the second Big Box Expansion since the Dark City, players get to play through the Secret Wars storyline within Legendary!

With five all new Heroes, six new Villain groups, five new Masterminds and eight new Schemes ready to challenge players like never before! Players can work both with and against other players to defeat the various Battleworlds while laying waste to planet Earth and, for the first time ever, players can now play as the Mastermind against the other players!

The game will feature playable characters from the Illuminati, Cabal and favorites from alternate universes including Black Panther, Dr Strange, Namor, Miles Morales, Captain Marvel (Carol Danvers) and Old Man Logan!

Build your team to battle against the various universes in Battleworld including the Domain of Apocalypse, Monster Metropolis, The Deadlands, Limbo and The Wastelands!"
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: parasite »

trzy szybkie pytania w kwestii zasad:

1. karta deadpool "a villain of your choice captures a baystander" - jeśli nie ma villanów w mieście ( i tym samym nie mam komu przypisać baystendera ), to mogę zagrać tą kartę ?
2. "to fight zero, you must also discard three cards that cost 0" i jego "sila" to jest 0 z gwiazdką, czyli wystarczy, że odrzucę 3 karty o koszcie 0 i pokonuję go ?
3. mastermind stryfe "look at the top five cards of your deck. put one into your hand and discard the rest" - jedna biore na reke, a 4 odkladam na swoj discard ?
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Musza »

parasite pisze:trzy szybkie pytania w kwestii zasad:

1. karta deadpool "a villain of your choice captures a baystander" - jeśli nie ma villanów w mieście ( i tym samym nie mam komu przypisać baystendera ), to mogę zagrać tą kartę ?
2. "to fight zero, you must also discard three cards that cost 0" i jego "sila" to jest 0 z gwiazdką, czyli wystarczy, że odrzucę 3 karty o koszcie 0 i pokonuję go ?
3. mastermind stryfe "look at the top five cards of your deck. put one into your hand and discard the rest" - jedna biore na reke, a 4 odkladam na swoj discard ?
1. tak, wtedy mastermind łapie bystandera;
2. tak;
3. tak;
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Jeden z graczy stworzył świetną kampanię do Legendary Marvel (https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1422237515) fajnie w niej połączył tematycznie Schemes/Plots z Masterminds/Commanders, zasady kampanii również dobrze działają, i stanowi ona pewne wyzwanie, naprawdę polecam.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Zacząłem ostatnio wspomianą kampanię, jak narazie rozegrałem 25 "misji" (28 partii). Udało mi się wykonać wszystkie misje dla Avengers, X-Force, Spider Friends i Sinister Six. Wyeliminowałem 10 Masternind'ów (Red Skull, Loki, Mysterio, Carnage, Mole Man, Dr. Doom, Magneto, Mister Sinister, Stryfe, Supreme Intelligence Of The Kree) i jednego Commandera (Dr Strange). Z poległych Bohaterów mam Bishopa, Gambita i Drax The Destroyer.

Podoba mi się w tej kampanii to, że jeśli mamy KO 7 kart jakiegoś Bohatera, to jest on usuwany z kampanii. Dodatkowo usuwamy 2 Bohaterów w przypadku przegranej, lub jednego w przypadku remisu. Jest możliwość "wskrzeszenia" poległych Bohaterów gdy wyeliminujemy jakiegoś Mastermind'a (ukończymy finałowe scheme).

Dokładamy również do startowej talii 1 Wound za każdym razem gdy dana drużyna przegra. Ale też w przypadku wyeliminowania Mastermind'a w nagrodę możemy usunąć ranę, jeśli mamy jakąś w startowej talii, lub dołożyć do niej Marie Hill.

Po wykonaniu wszystkich misji danego teamu, możemy dokonać "transferu" (Roster Swaps) niektórych z należących do niej Heros'ów, do innej drużyny. Każde Scheme, udostępnia również jakichś Bohaterów (Scheme optional Hero Adds) , których możemy spotkać podczas "misji" (o ile należą do drużyny, która ukończyła wszystkie swoje misje).

Sama kampania jest nie małym wyzwaniem, wykorzystuje wszystkie Scheme/Plots i wzystkich Matermindów/Commanderów. Czasem jak utkniemy w jakiejś misji, to musimy ukończyć jakieś inną drużyną, żeby "wskrzesić" poległych Bohaterów i dopiero wrócić do przegranej misji.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Poniżej Legendary: Secret Wars Box Art, zdradzający kogo możemy spodziewać się w tym dodatku :)

Spoiler:
Awatar użytkownika
shyphrant
Posty: 40
Rejestracja: 03 lip 2013, 19:35
Has thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: shyphrant »

Pozwolę sobie się wtrącić i zapytam: w który dodatek warto zainwestować na początku przygody z LAMDBG??
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gambit »

shyphrant pisze:Pozwolę sobie się wtrącić i zapytam: w który dodatek warto zainwestować na początku przygody z LAMDBG??
Zdecydowanie Dark City. Podwaja liczbę kart w grze.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Jeden z graczy na BGG znalazł w sieci ciekawe zdjęcie:

Obrazek

Pochodzi ono z nieoficjalnych źródeł więc równie dobrze może być "false". Jednak z drugiej strony, jeśli jednak jest ono prawdziwe to może Upper Deck posłuchało rady Tom Vasel'a (podczas rozmowy z Brandon'em, Brandon powiedział że mają tak dużo postaci, że zastanawiają się jakie wybrać do tego dodatku, a Tom zaproponował im, że może wydadzą ten dodatek w dwóch częściach) i Secret Wars ukażą się w dwóch setach - co by potwierdzał napis Volume 1.

Ciekawe jest także to, że widnieje na nim Thanos - czyżby to był jeden z Mastermindów, którym będziemy mogli grać jako gracz (jedna z zapowiedzianych opcji).

Jednak to oczywiście tylko spekulacje, a samo zdjęcie może jest tylko fan made.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: kudlacz135 »

Interesowałyby mnie karty do Legendary Marvel przedstawione w Marvel 3D, ale nie interesuje mnie wydanie 100$ dla paru losowych kart i reszty kartoników w 3D. Znacie jakiś rynek wtórny, gdzie po rozsądnej cenie można by nabyć te karty? Na allegro brak, na amazonie i na bgg to samo.

EDIT: Na ebayu pojawiają się jakieś sztuki, ale niestety w kolekcjonerskich cenach... chociaż może za dużo chciałbym na raz...
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

13thcaesar pisze:Jeden z graczy na BGG znalazł w sieci ciekawe zdjęcie:

Obrazek

Pochodzi ono z nieoficjalnych źródeł więc równie dobrze może być "false". Jednak z drugiej strony, jeśli jednak jest ono prawdziwe to może Upper Deck posłuchało rady Tom Vasel'a (podczas rozmowy z Brandon'em, Brandon powiedział że mają tak dużo postaci, że zastanawiają się jakie wybrać do tego dodatku, a Tom zaproponował im, że może wydadzą ten dodatek w dwóch częściach) i Secret Wars ukażą się w dwóch setach - co by potwierdzał napis Volume 1.

Ciekawe jest także to, że widnieje na nim Thanos - czyżby to był jeden z Mastermindów, którym będziemy mogli grać jako gracz (jedna z zapowiedzianych opcji).

Jednak to oczywiście tylko spekulacje, a samo zdjęcie może jest tylko fan made.
J Brenner potwierdził że powyższa okładka jest prawdziwa - a więc Secret Wars jednak naprawdę ukaże się w dwóch setach :D
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Migdał »

Jakieś pomysły jak ma wyglądać Secret Wars? Jakoś sceptycznie jestem nastawiony do tego dodatku w sumie do pomysłu marvela z rozpirzeniem całego uniwersum również.
Rozumiem że prawdopodobnie będą battle wordy każdy o innych regulach i tam walczyć będą że sobą bohaterowie? Czyli co? Będzie opcja PvP?
Jakoś mam mieszane uczucia co do tego dodatku. Postaci po za kilkoma fajnymi (dr strange, black panther)jakoś bez szału są, no i wychodzi na to że po Secret Wars legendary marvel albo się skończy albo Zaczną wszystko wydawać od nowa, szkoda.
Co o tym myślicie? Ja poważnie myślę żeby sobie odpuścic ten dodatek. Mam podstawkę, dark city, fantastyczną 4 oraz Strażników galaktyki i chyba starczy regrywalnosc jest na poziomie wręcz nieskonczonym a i stopień trudności można dowolnie podnosić a z Thanosem czy galactusem jako przeciwnikiem i losowa grupa bohaterów jest masakra.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Upper deck ujawniło kilka kart z Secret Wars:
Spoiler:
hoszin
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2015, 11:22

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: hoszin »

Sorki za takie pytanie ale wiecie gdzie idzie to kupić w jakiejś niższej cenie? może być i nawet z chin albo używka. Bo gra jest super (rozegrałem 2 partie) i możliwości gry z dodatkami jest masa, nie do przejedzenia chyba :) Mam zamiar paru znajomych nakręcić ale wartało by chociaż podstawkę mieć.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Furia »

hoszin pisze:Sorki za takie pytanie ale wiecie gdzie idzie to kupić w jakiejś niższej cenie? może być i nawet z chin albo używka. Bo gra jest super (rozegrałem 2 partie) i możliwości gry z dodatkami jest masa, nie do przejedzenia chyba :) Mam zamiar paru znajomych nakręcić ale wartało by chociaż podstawkę mieć.
Na dużo niższą cenę to raczej bym nie liczyła. Szukaj używki na forum. Może akurat ktoś chce się pozbyć. Albo poproś kogoś z użytkowników o udostępnienie zniżki w którymś ze sklepów. Na pewno znajdziesz osoby, które mają 10% zniżki w Planszostrefie, Planszomanii czy Rebelu.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: kudlacz135 »

Tutaj jest instrukcja do Secret Wars: http://files.geekdo.com/geekfile_downlo ... 1b84ee6dc4

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Malash »

Nie bardzo mi się podoba koncepcja klepania z postaciami z innych wymiarów, ale jeszcze się zastanowię.
Bardziej jednak niepokoi mnie inna sprawa. Czy wiecie może, czy to będzie taki sam dodatek jak wcześniejsze (np. Dark City)?
Zapis w instrukcji:
"14 New Heroes of 14 cards each
(Each Hero has 1 rare, 3 uncommons, 5 of
one common, and 5 of another common
)."
...sugeruje kolekcjonerski charakter.
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Malash pisze:Nie bardzo mi się podoba koncepcja klepania z postaciami z innych wymiarów, ale jeszcze się zastanowię.
Bardziej jednak niepokoi mnie inna sprawa. Czy wiecie może, czy to będzie taki sam dodatek jak wcześniejsze (np. Dark City)?
Zapis w instrukcji:
"14 New Heroes of 14 cards each
(Each Hero has 1 rare, 3 uncommons, 5 of
one common, and 5 of another common
)."
...sugeruje kolekcjonerski charakter.
Źle to rozumiesz, już karty Heroes w Core Set dzielą się na 2 rodzaje 5 common, 3 uncommon i 1 rare. Nie są to losowe karty rodem z CCG.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: kudlacz135 »

Malash pisze:"14 New Heroes of 14 cards each
(Each Hero has 1 rare, 3 uncommons, 5 of
one common, and 5 of another common
)."
...sugeruje kolekcjonerski charakter.
To nie jest do końca tak. Wszyscy bohaterowie dotychczas wydani działają w ten sposób. Każdy z nich ma 14 kart, masz jedną super kartę, która zawsze nazywała się rare, jedną rzadszą w 3 kopiach tj. uncommon oraz 2 różne karty gdzie każda jest w 5 kopiach czyli commony. Od zawsze tak było :)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Jedna z kart nowego bohatera Old Man Logan z Secret Wars:
Spoiler:
oraz kolejny Villain - Inferno Cyclops:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 24 lip 2015, 17:28 przez 13thcaesar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Chaaber »

Takie pytanko oderwane od kontekstu.
Jak się sprawuje Legendary jako gra w trybie solo? Jest ona coś warta. Sam gameplay na więcej osób mi się podoba, ale szukam też czegoś z fajnym trybem solowym. Nada się Legendary?
ODPOWIEDZ