Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: vinnichi »

Furia pisze:Ten wątek to zło! Właśnie złożyłam zamówienie na grę.
Razem z Predatorem wyjdzie taniej, tylko tak wspominam :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Furia »

vinnichi pisze:
Furia pisze:Ten wątek to zło! Właśnie złożyłam zamówienie na grę.
Razem z Predatorem wyjdzie taniej, tylko tak wspominam :D
:twisted: Zastanawiam się w którym kierunku dalej pójdzie ta seria i drżę o portfel. ;)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: vinnichi »

Kto wie, może odgrzebią Koszmar z ulicy Wiązów? To byłby klimat
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: przemoo99 »

vinnichi pisze:Kto wie, może odgrzebią Koszmar z ulicy Wiązów? To byłby klimat
I w tym momencie biorę w ciemno :)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Furia pisze:
vinnichi pisze:
Furia pisze:Ten wątek to zło! Właśnie złożyłam zamówienie na grę.
Razem z Predatorem wyjdzie taniej, tylko tak wspominam :D
:twisted: Zastanawiam się w którym kierunku dalej pójdzie ta seria i drżę o portfel. ;)

Zapowiedzieli dodatek do Aliena (i prawdopodonbie mozliwosc grania Obcymi), a potem... może Terminator (podobno był nawet jakis komiks Aliens vs Predator vs Terminator) ;)?
sanitariusz
Posty: 20
Rejestracja: 26 lip 2015, 12:53

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: sanitariusz »

Nie sądzę by terminator zawitał w Legendary. Producent wykupił prawa od 20th Century Fox a ci nie zrobili Terminatora. Raczej obstawiam tematy znane z AvP,Prometeusza czy Predators.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

sanitariusz pisze:Nie sądzę by terminator zawitał w Legendary. Producent wykupił prawa od 20th Century Fox a ci nie zrobili Terminatora. Raczej obstawiam tematy znane z AvP,Prometeusza czy Predators.
No i moze kiedyś doczekamy się dodatku na podstawie Alien 5 - właśnie zaczęli nad nim pracować, powróci w nim Ripley i kapral Hicks z blizną po kwasie, fabuła będzie kontynuacją drugiej częsci filmu, pominą całkowicie Obcego 3 i 4 (będzie to albo alternatywna historia, lub okaze się ze wydarzenia z 3 i czwórki są tylko koszmarem jaki przyśnił się Ripley podczas hinbernacji, nie wiadomo jeszcze jak wybrną fabularnie z tej historii aby wyjaśnić pominięcie tych dwóch części).
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: vinnichi »

Ciekawe, czy znów uśmiercą Newt :(
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

vinnichi pisze:Ciekawe, czy znów uśmiercą Newt :(
Musieliby znaleźć nową aktorkę do jej roli lub pokazać ją jako dojrzałą dziewwczynę. Podobno Bill Paxton (aktor odgrywający Hudsona) chciałby powrócić w roli Hudsona, nawet powiedział w jednym wywiadzie: "I mean, if you’re going to bring Hicks back, you’ve got to have Hudson!" - w sumie w filmie nie jest pokazane jak ginie, Obcy wciągają go pod podłogę, a podczas wizyty Ripley w gnieździe nie widać go jako "inkubatora", więc może udało mu się jakoś wybronić zanim Obcy zaciągnęli go do gniazda (i jakimś cudem przeżyć eksplozję).
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3390
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2064 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

Kolejna partia w Alien, tym razem w 3 os. Pierwsza partia skończyła się śmiercią wszystkich po dojściu do 3 celu. Drugą przerwaliśmy bo jeden z graczy zginął w drugiej turze (3 striki 5,3,3 z eventów) a w 3 partii wielkie zwycięstwo!Każdy miał prawie full życia, talie bardzo dobrze zbudowane i karty z hive deck nie nękały nas aż tak mocno, jak w poprzednich.

Na pewno nie zauważyłem, by gra zrobiła się trudniejsza przez kolejnego 3 gracza. Karty coordinate bardzo zyskały i stały się bardzo ważne do sprawnego działania. Większa liczba graczy na pewno wymusza zmianę strategii/podejścia, ale nie sprawia dużej różnicy w poziomie trudności gry.

No to teraz w końcu zabieramy się za obejrzenie Aliens i drugi scenariusz.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Ardel12 pisze:Kolejna partia w Alien, tym razem w 3 os. Pierwsza partia skończyła się śmiercią wszystkich po dojściu do 3 celu. Drugą przerwaliśmy bo jeden z graczy zginął w drugiej turze (3 striki 5,3,3 z eventów) a w 3 partii wielkie zwycięstwo!Każdy miał prawie full życia, talie bardzo dobrze zbudowane i karty z hive deck nie nękały nas aż tak mocno, jak w poprzednich.

Na pewno nie zauważyłem, by gra zrobiła się trudniejsza przez kolejnego 3 gracza. Karty coordinate bardzo zyskały i stały się bardzo ważne do sprawnego działania. Większa liczba graczy na pewno wymusza zmianę strategii/podejścia, ale nie sprawia dużej różnicy w poziomie trudności gry.

No to teraz w końcu zabieramy się za obejrzenie Aliens i drugi scenariusz.
Drugi scenariusz jest łatwiejszy (według mnie najłatwiejszy z wszystkich) - są dobre karty w decku graczy, a karty z Vigiliant świetnie się kumululują, ale w końcu gramy twardymi Colonial Marines a nie "zwykłym" personelem Nostromo ;). Koordynacja to podstawa w każdym scenariuszu, najgorzej jak trafi się samolubny gracz, który kisi karty z koordynacją dla siebie (mam sierżanta ale nie zagram na ciebie bo kupisz sobie tą rarkę ;)). A gra szybko uczy ze takie samolubne podejście zazwyczaj konczy się szybką śmiercią innych graczy, co się zemści, bo jak zaczną padać, to kwestią czasu pozostaje gdy zginie również "samolubny" gracz, tym bardziej gdy zostaną zainfekowani i wrócą jako Alien Players ;)

Mi najbardziej podoba się granie z Secret Agenda, raz że Good Agenda są bardzo pomocne, dwa że wprowadzają atmosferę paranoi, najbardziej fajne jest granie z niejawnymi Agendami (gdy zostana odkryte same Good Agenda, to wtedy ostatni gracz sam nie wie czy ma dobrą Agendę czy dostanie rozkaz z Kompanii wyeleminowania innych graczy, więc sam gra niepewny po której jest stronie) :wink: .
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Właśnie pomyślałem sobie jaki zakręcony mix można sobie zafundować dla zabawy po zakupie Predatora przy grze na 4-5 graczy:

* Gramy na planszy do Aliena w scenariusz z Aliena (najlepiej w czwarty, ze względu na dwóch bossów i kartę The Monster's Mother).
* dwóch/trzech graczy gra ludźmi, a pozostała dwójka Predatorami (tak wiem instrukcja nie uwzględnia gry ludźmi plus Predatorami).
* Gramy z niejawnymi Secret Agenda (tylko gracze grający ludźmi).
* Gramy z trybem Alien Player.
* dorzucamy karty Test i Challenges dla graczy Predatorów.

I tak dwóch Predatorów konkuruje ze sobą o punkty honoru (karty duel działają tylko na drugiego Predatora), podczas gdy ludzie starają się przetrwać od czasu do czasu współpracując z Drapieżcami, lub z nimi walcząc. Dodatkowo jeden z ludzi może dostać rozkaz wyeleminowania pozostałych "ludzkich" graczy - Predatorzy też mogą być cenną zdobyczą dla kompanii, więc po wyeleminowani ludzkich graczy wzywamy Kompanie, aby przybyła po przedstawicieli dwóch gatunków i wygrywamy. Gdy dodatkowo któryś z ludzi lub Predatorów zostanie zainfekowany to mamy wojne trzech ras... i dylemat, wyeleminować najpierw zdrajcę, Obcego czy Predatora, mnogość koalicji i małe szanse przetrwania ;). Dodajmy do tego sytuację gdy jeden z graczy zdobędzie kartę The Monster's Mother i poprowadzi człowieka, predatora z własną hordą Obcych.
sanitariusz
Posty: 20
Rejestracja: 26 lip 2015, 12:53

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: sanitariusz »

Czy "heal a Strike from any player" mogę zagrać na siebie? :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gambit »

sanitariusz pisze:Czy "heal a Strike from any player" mogę zagrać na siebie? :)
Tak. Zdecydowanie liczysz się jako "any player"
sanitariusz
Posty: 20
Rejestracja: 26 lip 2015, 12:53

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: sanitariusz »

To jeszcze jedno pytanko.

Obj: Nobody Can Stop It.
The Beast z załączonymi 6 Eventami w Combat Zone (czyli 42 do wbicia by zabić). W Operations znajduje się "The Lead Works".
Rozumiem że zapłacenie 5 RP zabija "The Beast" na amen i koniec gry?
Tak w sumie zrobiliśmy ale szukamy potwierdzenia jeszcze :)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

sanitariusz pisze:To jeszcze jedno pytanko.

Obj: Nobody Can Stop It.
The Beast z załączonymi 6 Eventami w Combat Zone (czyli 42 do wbicia by zabić). W Operations znajduje się "The Lead Works".
Rozumiem że zapłacenie 5 RP zabija "The Beast" na amen i koniec gry?
Tak w sumie zrobiliśmy ale szukamy potwierdzenia jeszcze :)
Niestety nie, The Lead Works liczy sie jako jeden kill i jesli The Beast ma pod soba jakas karte Event, to odrzucasz jedna taka karte. Dlatego jesli chcesz filmowego zakonczenia najlepiej uzyc jej na wykonczenie Bestii (gdy nie ma juz zadnych kart Event pod soba), ale czasem Combat Zone tak sie zapelni ze uzywa sie jej wczesniej.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3390
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2064 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

13thcaesar pisze:
Ardel12 pisze:Kolejna partia w Alien, tym razem w 3 os. Pierwsza partia skończyła się śmiercią wszystkich po dojściu do 3 celu. Drugą przerwaliśmy bo jeden z graczy zginął w drugiej turze (3 striki 5,3,3 z eventów) a w 3 partii wielkie zwycięstwo!Każdy miał prawie full życia, talie bardzo dobrze zbudowane i karty z hive deck nie nękały nas aż tak mocno, jak w poprzednich.

Na pewno nie zauważyłem, by gra zrobiła się trudniejsza przez kolejnego 3 gracza. Karty coordinate bardzo zyskały i stały się bardzo ważne do sprawnego działania. Większa liczba graczy na pewno wymusza zmianę strategii/podejścia, ale nie sprawia dużej różnicy w poziomie trudności gry.

No to teraz w końcu zabieramy się za obejrzenie Aliens i drugi scenariusz.
Drugi scenariusz jest łatwiejszy (według mnie najłatwiejszy z wszystkich) - są dobre karty w decku graczy, a karty z Vigiliant świetnie się kumululują, ale w końcu gramy twardymi Colonial Marines a nie "zwykłym" personelem Nostromo ;). Koordynacja to podstawa w każdym scenariuszu, najgorzej jak trafi się samolubny gracz, który kisi karty z koordynacją dla siebie (mam sierżanta ale nie zagram na ciebie bo kupisz sobie tą rarkę ;)). A gra szybko uczy ze takie samolubne podejście zazwyczaj konczy się szybką śmiercią innych graczy, co się zemści, bo jak zaczną padać, to kwestią czasu pozostaje gdy zginie również "samolubny" gracz, tym bardziej gdy zostaną zainfekowani i wrócą jako Alien Players ;)

Mi najbardziej podoba się granie z Secret Agenda, raz że Good Agenda są bardzo pomocne, dwa że wprowadzają atmosferę paranoi, najbardziej fajne jest granie z niejawnymi Agendami (gdy zostana odkryte same Good Agenda, to wtedy ostatni gracz sam nie wie czy ma dobrą Agendę czy dostanie rozkaz z Kompanii wyeleminowania innych graczy, więc sam gra niepewny po której jest stronie) :wink: .
Nawet nie dotarłem do zasad z agendami, na razie chcę pobawić się w czystą kooperację, ale po przejściu każdego ze scenariuszy z chęcią sprawdzę je także, bo brzmią na prawdę ciekawie.
Niestety przeważnie gram w 2os, więc tez nie będą one stałym punktem moich gier. Wątpię by sie dobrze skalowały agendy na 2 graczy. Jakieś wrażenia?
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: aryss »

Mam pare krókich pytań bo nie ukrywam żę zaczynam bardzo poważnie przymierzać się do zakupu któregoś z LE :
1) Jak wygląda regrywalność w wypadku wariantu 1 osobowego ( nie ukrywam że większość gier zapewne rozegram samemu z racji iż preferuje mimo wszystko gry rywalizacyjne w większym gronie) czy jest dużo słabsza niż w wypadku multi ? Drugą opcją jaką rozważam jest WP LCG gdzie jak wiadomo jest ogromna ilość dodatków i teoretycznie wydaje się to pod tym dużo lepszą opcją.

2) Braki w pudełku a kwestia zakupu w polskich sklepach: z tego co czytam dość często trafiają się egzemplarze z brakami w kartach ( od pojedyńczych do kilkudziesięciu), czy w waszych zakupach też tak było ? Jeśli nie to w którym sklepie kupowaliście ( czy jest jakaś zależność) a jeśli były to czy długo na uzupełnienie czekaliście ( i w jakim sklepie ).

3) Koszulkowanie kart, jak kwestia wygląda gry pod względem unikatowości "decków". Czy wszystkie karty trzeba ładować w jedne koszulki czy też są jakieś decki które można ładować do oddzielnych kolorów ?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Dwntn »

aryss pisze:Mam pare krókich pytań bo nie ukrywam żę zaczynam bardzo poważnie przymierzać się do zakupu któregoś z LE :
1) Jak wygląda regrywalność w wypadku wariantu 1 osobowego ( nie ukrywam że większość gier zapewne rozegram samemu z racji iż preferuje mimo wszystko gry rywalizacyjne w większym gronie) czy jest dużo słabsza niż w wypadku multi ? Drugą opcją jaką rozważam jest WP LCG gdzie jak wiadomo jest ogromna ilość dodatków i teoretycznie wydaje się to pod tym dużo lepszą opcją.
Mam za pasem ok 60 rozegranych partii, z czego większość solo a dopiero jakiś tydzień temu odkryłem dzięki temu wątkowi generator randomowych scenariuszy. Jak pisałem kilka postów wcześniej, tchnęło to drugie życie w grę, bo już zaczynała mi się ogrywać. Sądzę że z generatorem zaliczę zaliczę jeszcze sporo rozgrywek, nie wspominając o zbliżającej się premierze Legendary Encounters: Predator, który planuję zakupić z myślą o polowaniach AvP.

Mogę śmiało polecić Aliena jako grę mającą sporą regrywalność :)

aryss pisze:2) Braki w pudełku a kwestia zakupu w polskich sklepach: z tego co czytam dość często trafiają się egzemplarze z brakami w kartach ( od pojedyńczych do kilkudziesięciu), czy w waszych zakupach też tak było ? Jeśli nie to w którym sklepie kupowaliście ( czy jest jakaś zależność) a jeśli były to czy długo na uzupełnienie czekaliście ( i w jakim sklepie ).
Kupiłem w Planszostrefie. Dostałem fajny rabat, przesyłka dotarła błyskawicznie. Nie było braków w moim egzemplarzu. Czego tu chcieć więcej ? :)
aryss pisze:3) Koszulkowanie kart, jak kwestia wygląda gry pod względem unikatowości "decków". Czy wszystkie karty trzeba ładować w jedne koszulki czy też są jakieś decki które można ładować do oddzielnych kolorów ?
Do zakoszulkowania jest ok. 600 kart, z czego ok 90% będzie w użyciu (scenariusze, karty Hive, Strike, postacie etc.). Radziłbym zakoszulkować wszystko, zwłaszcza że w grze ciągle tasuje się karty. Ja swój egzemplarz zakoszulkowałem w koszulki Mayday i po 60+ rozgrywkach miałem jedną stratę, więc inwestycja jak najbardziej się zwróciła :)

Pozdrawiam,

- K.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: aryss »

Dwntn pisze: Do zakoszulkowania jest ok. 600 kart, z czego ok 90% będzie w użyciu (scenariusze, karty Hive, Strike, postacie etc.). Radziłbym zakoszulkować wszystko, zwłaszcza że w grze ciągle tasuje się karty. Ja swój egzemplarz zakoszulkowałem w koszulki Mayday i po 60+ rozgrywkach miałem jedną stratę, więc inwestycja jak najbardziej się zwróciła :)
No oczywiście jak coś o koszulkowaniu wszystkich myślalem tylko mam pareset koszulek różnego typu wolnych ( głównie FFG ) ale większości po 50/100 sztuk danego koloru/wzoru i chciałbym głównie w je popakować. Ale jeśli gra wymaga by np ~500 kart było w koszulkach jednego koloru to już muszę przemyslec zakup stricte pod tą grę.

Co do Predatora to też właśnie już pod kątem tego zaczełem się zastanawiać nad Alienem, jakby wizji tego nie było to pewnie albo WP albo Marvel miałbym dylemat.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Mam pare krókich pytań bo nie ukrywam żę zaczynam bardzo poważnie przymierzać się do zakupu któregoś z LE :
1) Jak wygląda regrywalność w wypadku wariantu 1 osobowego ( nie ukrywam że większość gier zapewne rozegram samemu z racji iż preferuje mimo wszystko gry rywalizacyjne w większym gronie) czy jest dużo słabsza niż w wypadku multi ? Drugą opcją jaką rozważam jest WP LCG gdzie jak wiadomo jest ogromna ilość dodatków i teoretycznie wydaje się to pod tym dużo lepszą opcją.
Ja porzuciłem serię WP LCG właśnie na rzecz Legendary, dla mnie osobiście Legendary ma większą regrywalność, fakt do WP wyszło zatrzęsienie scenariuszy, jednak szybko mi się nudziły, czego nie mogę powiedzieć o LE - niby tylko 4, ale mamy większą elastyczność w mixowaniu ich), dodatkowo nadchodzący Predator jeszcze bardziej zwiększy regrywalność.
3) Koszulkowanie kart, jak kwestia wygląda gry pod względem unikatowości "decków". Czy wszystkie karty trzeba ładować w jedne koszulki czy też są jakieś decki które można ładować do oddzielnych kolorów ?
Najlepiej zakoszulkować w jeden kolor, też miałem mnóstwo koszulek FFG (po WP LCG) w pięciu kolorach, jednak musiałem i tak wrzucić wszystko w jeden kolor (są karty które trafiają do innych talii).
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Dwntn »

aryss pisze:
Dwntn pisze: Do zakoszulkowania jest ok. 600 kart, z czego ok 90% będzie w użyciu (scenariusze, karty Hive, Strike, postacie etc.). Radziłbym zakoszulkować wszystko, zwłaszcza że w grze ciągle tasuje się karty. Ja swój egzemplarz zakoszulkowałem w koszulki Mayday i po 60+ rozgrywkach miałem jedną stratę, więc inwestycja jak najbardziej się zwróciła :)
No oczywiście jak coś o koszulkowaniu wszystkich myślalem tylko mam pareset koszulek różnego typu wolnych ( głównie FFG ) ale większości po 50/100 sztuk danego koloru/wzoru i chciałbym głównie w je popakować. Ale jeśli gra wymaga by np ~500 kart było w koszulkach jednego koloru to już muszę przemyslec zakup stricte pod tą grę.

Co do Predatora to też właśnie już pod kątem tego zaczełem się zastanawiać nad Alienem, jakby wizji tego nie było to pewnie albo WP albo Marvel miałbym dylemat.
Moim zdaniem wypada aby karty były jednolite. Przynajmniej te z Hive deck, by nie można było rozróżnić które karty aktualnie leżą przed nami. Co do decku postaci, jest to już kwestia własnych upodobań. Ja raczej stronie od kolorowych koszulek i pakuje wszystko w przezroczyste.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Moim zdaniem wypada aby karty były jednolite. Przynajmniej te z Hive deck, by nie można było rozróżnić które karty aktualnie leżą przed nami. Co do decku postaci, jest to już kwestia własnych upodobań. Ja raczej stronie od kolorowych koszulek i pakuje wszystko w przezroczyste.
Akurat do decku postaci trafiają w trzecim scenariuszu Face Huggery, a także do decku graczy może trafić Chestbuster, i praktycznie w każdym scenariuszu niektóre karty z Hive decku, więc lepiej zakoszulkować wszystko w jeden kolor (ja dla klimatu zakoszulkowałem wszystko w zielony ;))
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: aryss »

13thcaesar pisze:Akurat do decku postaci trafiają w trzecim scenariuszu Face Huggery, a także do decku graczy może trafić Chestbuster, i praktycznie w każdym scenariuszu niektóre karty z Hive decku, więc lepiej zakoszulkować wszystko w jeden kolor (ja dla klimatu zakoszulkowałem wszystko w zielony ;))
No ja wlasnie teraz sprawdzilem stan koszulkowy i widze ze mam 100 koszulek Ultra Pro zielonych to dokupie 5 paczek takich jeszcze i powinno starczyc a nie kosztowac tyle co sama gra :D
Jeszcze sie zdrzemne z mysla zakupu i pewnie zamowie.

Dzieki za rady w kazdym razie panowie i do mam nadzieje rychlego zobaczenia w tym temacie juz jako posiadacz
Awatar użytkownika
antsaren
Posty: 86
Rejestracja: 29 sty 2014, 18:46

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: antsaren »

Kupiłem ostatnią sztukę w pewnym sklepie z okolicy. Zastanawiałem się czy pójść w stronę WP LCG i ten wątek przekonał mnie do legendary. Po otwarciu okazało się, że karty nie były owinięte w folię tylko pospinane dwoma paskami foliowymi. Miałem nadzieję, że może wprowadzili jakieś zmiany i karty będą posortowane, ale niestety nie.;) Jakościowo bez zakoszulkowania nie ma co grać natomiast sortując sobie radośnie i oglądając ilustrację widzę, że zapowiada się bardzo klimatycznie. Poukładanie wszystkiego zajęło mi jakieś 3 godziny i nie brakuje żadnej karty. Jedynie jedna karta hazard do sos-1 nie miała na sobie opisu do jakiego zestawu pasuje. Najgorsze w sortowaniu były przypadki, że czasem karty poszczepiały się po 2 lub 3 i trzeba było cały wielki stosik/stosy przejrzeć w poszukiwaniu właściwych. Przeglądałem po kilka razy tak się sprytnie schowały.;) Dzisiaj druga tura i zacznę coś koszulkować ale na raz to pewnie nie ogarnę.. ;)
ODPOWIEDZ