The Curse of the Black Dice

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: donPedro »

Wydaje mi się, że cele, poza głównym, są trochę mało zachęcające, ale może to tylko moja opinia.
Spodziewałem się raczej jakiś dodatkowych kafelków wypraw lub piratów, ewentualnie żetonów, które wpływałyby na rozgrywkę (np. pogoda).
Patrząc na cele dodatkowe, to żaden z nich (poza wariantem solo) "nie znajdzie się" w pudełku.

Jako, że czeka nas tutaj sporo turlania, nie myśleliście może, żeby przygotować wierzch pudełka od wewnętrznej strony w stylu Portalowych "Statków, łupów, kościotrupów"? Nie wiem jakie to są koszty, ale myślę, że warto by było urozmaicić w ten sposób rozgrywkę :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: rastula »

Ja niestety dopiero proch na wsparcie uzbieram na sierpniowy rejs.

A skoro jest sporo czasu to zapraszam poznaniaków do grupowego zamówienia 6 sztuk ( 109 złotych za sztukę)...


proszę zainteresowanych o priva.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: rastula »

donPedro pisze:Wydaje mi się, że cele, poza głównym, są trochę mało zachęcające, ale może to tylko moja opinia.
Spodziewałem się raczej jakiś dodatkowych kafelków wypraw lub piratów, ewentualnie żetonów, które wpływałyby na rozgrywkę (np. pogoda).
Patrząc na cele dodatkowe, to żaden z nich (poza wariantem solo) "nie znajdzie się" w pudełku.

Jako, że czeka nas tutaj sporo turlania, nie myśleliście może, żeby przygotować wierzch pudełka od wewnętrznej strony w stylu Portalowych "Statków, łupów, kościotrupów"? Nie wiem jakie to są koszty, ale myślę, że warto by było urozmaicić w ten sposób rozgrywkę :)

no mnie też poza trybem solo nic nie rusza - wieża jak wieża, a "szantometal" niestety absolutnie w moje gusta się nie wpisuje...wolałbym więcej elementów gry, wariantów rozgrywki. na szczęście sama gra się broni chyba ;)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

donPedro pisze:Wydaje mi się, że cele, poza głównym, są trochę mało zachęcające, ale może to tylko moja opinia.
Spodziewałem się raczej jakiś dodatkowych kafelków wypraw lub piratów, ewentualnie żetonów, które wpływałyby na rozgrywkę (np. pogoda).
Patrząc na cele dodatkowe, to żaden z nich (poza wariantem solo) "nie znajdzie się" w pudełku.

Jako, że czeka nas tutaj sporo turlania, nie myśleliście może, żeby przygotować wierzch pudełka od wewnętrznej strony w stylu Portalowych "Statków, łupów, kościotrupów"? Nie wiem jakie to są koszty, ale myślę, że warto by było urozmaicić w ten sposób rozgrywkę :)
Cele jakie ustaliliśmy bardzo mocno wpływają na rozgrywkę - należy pamiętać że w grze pojawi się całkowicie nowy element jakim są scenariusze muzyczne, a mówić więcej jeżeli wszystkie cele zostaną zrealizowane to dojdzie dla każdego kafla przygody 3 dodatkowe scenariusze muzyczne czyli łącznie grze przybędzie ze ścieżką dźwiękową 12 dodatkowych emocjonujących scenariuszy!

EDIT: Nowe komponenty, to potencjalna wyższa cena lub dłuższy termin dostarczenia Wam gier, a nam bardzo zależy aby gry pojawiły się na Waszych stołach już w październiku.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2015, 15:57 przez Board&Dice, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

rastula pisze:Ja niestety dopiero proch na wsparcie uzbieram na sierpniowy rejs.

A skoro jest sporo czasu to zapraszam poznaniaków do grupowego zamówienia 6 sztuk ( 109 złotych za sztukę)...


proszę zainteresowanych o priva.
Ahoj Wilku Morski!
Spokojnie przeszukuj ładownię i gromadź proch!
A my jak najbardziej zachęcamy wszystkich graczy do zbierania się w grupy!

W grupie siła - statki w końcu też wymagają zgranej załogi :)

Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: kwiatosz »

Nieodmiennie zachęcam do wrzucanie linku do akcji w podpis, inaczej nie zajrzę :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

kwiatosz pisze:Nieodmiennie zachęcam do wrzucanie linku do akcji w podpis, inaczej nie zajrzę :mrgreen:
Mówisz, masz Wilku morski!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Mi się cele podobają. Czuję, że gra sama w sobie jest kompletna, a ekstrasy są... ekstrasami, bez których normalnie można grać :) No, może wariant solo w celach mi się nie widzi (skoro macie pomysł jak taki stworzyć - dlaczego nie ma go w podstawowej wersji gry?).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Curiosity »

misioooo pisze:skoro macie pomysł jak taki stworzyć - dlaczego nie ma go w podstawowej wersji gry?).
Może po to, żeby był jakiś cel dla wspierających?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Dellas »

Czuję, że gra sama w sobie jest kompletna, a ekstrasy są... ekstrasami, bez których normalnie można grać
Właśnie. Też wolę grę kompletną juz na początku od razu po ufundowaniu, niż składać ją do kupy w kolejnych strech goalach. Jedyne co do kolejne SDki mogłyby zawierać nowe scenariusze, ale też nie kosztem jakości i "niewytestowania". Już samo to, że wersja kolekcjonerska będzie miała wypaśne kości powinno być nagrodą.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Pan_K »

Board&Dice pisze: Dice Tower z grą jest jeszcze w progu za 130 PLN :)
więc ostatni early bird jeszcze do złapania :)

EDIT: pledge: Herszt
No i nie pamiętam, jak to było na wspieram.to ze zmianą wysokości progu na wyższy: da się po prostu dopłacić różnicę i zmienić próg, czy się nie da i jedyne wyjście, to dokupić nowego pledge'a? Ostatnio wspierałem na KSie i poplątało mi się, a nie mogę znaleźć FAQ.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Wspieram.to »

Pan_K pisze:
Board&Dice pisze: Dice Tower z grą jest jeszcze w progu za 130 PLN :)
więc ostatni early bird jeszcze do złapania :)

EDIT: pledge: Herszt
No i nie pamiętam, jak to było na wspieram.to ze zmianą wysokości progu na wyższy: da się po prostu dopłacić różnicę i zmienić próg, czy się nie da i jedyne wyjście, to dokupić nowego pledge'a? Ostatnio wspierałem na KSie i poplątało mi się, a nie mogę znaleźć FAQ.
Dopłaty nie są dostępne. Jest co prawda na to rozwiązanie, ale nie gwarantuje, że jeszcze nagroda za 130 będzie - możemy wycofać tą nagrodę i zwrócić środki na saldo, które będziesz mógł wykorzystać do zakupy wyższej nagrody, może to potrwać niestety 24h (ze względów technicznych) więc nie wiem czy się uda przy tym early birdsie :/
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Pan_K »

Wspieram.to pisze:Dopłaty nie są dostępne. Jest co prawda na to rozwiązanie, ale nie gwarantuje, że jeszcze nagroda za 130 będzie - możemy wycofać tą nagrodę i zwrócić środki na saldo, które będziesz mógł wykorzystać do zakupy wyższej nagrody, może to potrwać niestety 24h (ze względów technicznych) więc nie wiem czy się uda przy tym early birdsie :/
Dam sobie spokój w takim razie. Rzecz nie w tym, że może braknąć miejsca na progu za 130 (bo zawsze można wrócić do nielimitowanego za 119), lecz w tym, że mogę mieć problem z dostępem do netu przez najbliższe parę dni.
Szkoda zachodu :) Dice Tower przeżyję, mam tackę ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: espresso »

Mnie bardzo podobają się SG z soundrackami - jak rozumiem, to nie będzie tylko tło do gry, ale dźwięki będą wpływały na przebieg rozgrywki. Fajnie by było poznać trochę więcej szczegółów na ten temat.

BTW Macie dwa razy "Cel 1" na grafikach.
Nesmeer

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Nesmeer »

Jeszcze nie brałem udziału w kampanii na wspieram.to, czy płatności trzeba dokonać natychmiast po wybraniu progu, czy można to zrobić np. po miesiącu? I czy w związku z tym, że zapłacę w późniejszym terminie, może ktoś przede mną wykupić wybraną opcję (np. limitowaną na 20szt. Herszta) skoro na chwilę obecną posiadam ją w koszyku?
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Xth »

Płacisz natychmiast.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Curiosity »

Nesmeer pisze:Jeszcze nie brałem udziału w kampanii na wspieram.to, czy płatności trzeba dokonać natychmiast po wybraniu progu, czy można to zrobić np. po miesiącu? I czy w związku z tym, że zapłacę w późniejszym terminie, może ktoś przede mną wykupić wybraną opcję (np. limitowaną na 20szt. Herszta) skoro na chwilę obecną posiadam ją w koszyku?
Wpłatę trzeba zrobić od razu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: SaszaPL »

Przelewasz na konto wspieram to od razu, przy czym możesz wycofać swoje pieniądze w późniejszym terminie bez dodatkowych kosztów.
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Alwirin »

Board&Dice a nie myśleliście może o którymś celu jako zestaw dla kolejnego gracza/graczy? Trochę szkoda, że można usiąść w maks. 4 osoby - tak do 6 bym to spokojnie widział, chociaż to czyste spekulacje - nie testowałem :wink:
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Alwirin pisze:Board&Dice a nie myśleliście może o którymś celu jako zestaw dla kolejnego gracza/graczy? Trochę szkoda, że można usiąść w maks. 4 osoby - tak do 6 bym to spokojnie widział, chociaż to czyste spekulacje - nie testowałem :wink:
Cześć!

Gra jest naprawdę bardzo skalowalna - aby dodać kolejnego gracza, wystarczyłoby dodać do puli 6 czarnych kości (5 do gry i 1 w rezerwę na "kary") i 6 kolorowych kości kolejnego gracza. To jednak zawsze kwestia produkcyjna, a z terminem na październik, wszystko jest już dopięte na ostatni guzik…

Muzyka - tak jak tutaj padło, to będą zupełnie niezależne scenariusze - nie będzie to jedynie tło - czyli jakaś "pitu pitu" muzyczka. Każdy dźwięk będzie odpalał akcję wymagającą działań graczy lub modyfikującą sam układ czarnych kości.

Wariant SOLO - jak ze wszystkim, jest pomysł, ale potrzebujemy jeszcze chwili na jego wytestowanie, opisanie, dopięcie na ostatni guzik, a to czas i koszt w postaci zaangażowania dodatkowych osób - stąd Stretch Goal.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Dellas pisze:
Czuję, że gra sama w sobie jest kompletna, a ekstrasy są... ekstrasami, bez których normalnie można grać
Właśnie. Też wolę grę kompletną juz na początku od razu po ufundowaniu, niż składać ją do kupy w kolejnych strech goalach. Jedyne co do kolejne SDki mogłyby zawierać nowe scenariusze, ale też nie kosztem jakości i "niewytestowania". Już samo to, że wersja kolekcjonerska będzie miała wypaśne kości powinno być nagrodą.
Z The Curse of The Black Dice tak właśnie chcemy zrobić. Gra już w samym pudełku ma być kompletna i po rozpakowaniu ma dawać graczom maksimum rozrywki i fajnych wrażeń.
Pierwsze wydanie gry zawierać będzie te niesamowite kostki, których jakość gwarantuje Q-Workshop, kolejne wydania oczywiście będą, ale już z zupełnie innymi kostkami.

W tym przypadku nie chcieliśmy robić tak, aby stretch goals umożliwiały "zebranie" całej gry w fajnej formie do pudełka. Po osiągnięciu celu podstawowego dostarczamy w Wasze ręce kompletny produkt.
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: SaszaPL »

Board&Dice pisze:
Alwirin pisze:Board&Dice a nie myśleliście może o którymś celu jako zestaw dla kolejnego gracza/graczy? Trochę szkoda, że można usiąść w maks. 4 osoby - tak do 6 bym to spokojnie widział, chociaż to czyste spekulacje - nie testowałem :wink:
Cześć!
Gra jest naprawdę bardzo skalowalna - aby dodać kolejnego gracza, wystarczyłoby dodać do puli 6 czarnych kości (5 do gry i 1 w rezerwę na "kary") i 6 kolorowych kości kolejnego gracza. To jednak zawsze kwestia produkcyjna, a z terminem na październik, wszystko jest już dopięte na ostatni guzik…
Czyli jak ktoś kupi sam SG z sześcioma kopiami to mogą grać 24 osoby :) Pełna załoga małego statku!
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

SaszaPL pisze:
Board&Dice pisze:
Alwirin pisze:Board&Dice a nie myśleliście może o którymś celu jako zestaw dla kolejnego gracza/graczy? Trochę szkoda, że można usiąść w maks. 4 osoby - tak do 6 bym to spokojnie widział, chociaż to czyste spekulacje - nie testowałem :wink:
Cześć!
Gra jest naprawdę bardzo skalowalna - aby dodać kolejnego gracza, wystarczyłoby dodać do puli 6 czarnych kości (5 do gry i 1 w rezerwę na "kary") i 6 kolorowych kości kolejnego gracza. To jednak zawsze kwestia produkcyjna, a z terminem na październik, wszystko jest już dopięte na ostatni guzik…
Czyli jak ktoś kupi sam SG z sześcioma kopiami to mogą grać 24 osoby :) Pełna załoga małego statku!
Tak też można zrobić :D!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Na forum grupa młodych kamratów zbiera ekipę by szturmem wejść na nasz statek. Brakuje im jeszcze tylko 4 piratów by zgarnąć 6ciopak The Curse of The Black Dice. Jeżeli ktoś jest zainteresowany t zapraszamy do wątku:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 70#p684370
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Dzięki za nagłośnienie zbiórki ZdolnychŚlązaków :)
Swoją drogą - czy biorąc sześciopak będzie możliwość dołożenia kolejnych egzemplarzy w cenie 109? Jak się nas 8 zbierze, 10 czy 11... Zabraknie na drugi sześciopak.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ