[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Mam nadzieję, że uda mi się wpaść w czwartek. A jeśli tak na pewno wezmę ze sobą El Grande. Tylko od razu uprzedzam, że trzeba przygotować się na 2-3 godzinki grania.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

pjaj

Jeśli będą chętni oprócz mnie, to chętnie zagram. Rozumiem, że w dwie osoby nie ma sensu zaczynać rozgrywki? Ogólnie to zerknę na instrukcję, żeby mieć jakieś pojęcie o rozgrywce.

Jak nie zagramy w El Grande to się nic nie stanie, zawsze jest przecież rokter ze swoją torbą bez dna... :)

Ostatnio Cienie nad Camelotem okazały się naprawdę ciekawą grą, nie jest to na pewno gra typu "za tydzień jeszcze raz", ale jest naprawdę interesująca. Jak zwykle pewno jedna rozgrywka to za mało na ocenę tej gry, ale co tam. Myślę, że za w jakiejś tam przyszłości chętnie zagrałbym w to jeszcze raz.

Czy macie już jakieś przymiarki do konkretnych gier w ten czwartek? Już się pytałem o to, ale ponawiam pytanie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

No mnie niestety w tym tygodniu również nie będzie, więc uwzględnijcie proszę absencję Wielkiej Torby biorąc coś własnego. (jak ich ładnie poprosicie, Hamanu może przynieść moje Filary Ziemi, Lothar Zooloretto, Daniel Konfrontację, a Zbychu - Robale :-) )

miłego grania.

p.s.
Pamiętam o zamówieniach - za tydzień przyniosę więc (między innymi) Nexus Ops, Samuraja i Blue Moon City.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Skoro roktera nie bedzie to wezme jego filary, wezme tez Mare Nostrum, moze uda sie zagrac.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Uzariel
Posty: 15
Rejestracja: 21 gru 2005, 12:14

Post autor: Uzariel »

Postaram sie jutro pojawic, bo dawno nie gralem i czuje glos planszowkowy :)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Niestety, obowiązki znowu zwyciężyły i nie dam rady się pojawić. El Grande będzie musiało poczekać :(
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

pjaj: No szkoda, ale myślę, że w końcu zagramy. Przynajmniej będę miał więcej czasu na czytanie instrukcji :)

Dzisiaj zabieram Industrię, więc jak zwykle chętnych zapraszam do grania. Jak mi się uda to przyniosę Carcassonne Miasto, ale nie obiecuję. Poza tym z karcianek mam Bohnanze :) i Zombiaki.

Czy wiadomo już kto przynosi jakie gry? Na co się nastawić,albo na brak czego się nastawić?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arturius
Posty: 19
Rejestracja: 15 lis 2007, 19:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Arturius »

Sorki, ale dawno nie odwiedzałem forum ani nie chodziłem do barda (urodziła mi się córeczka, więc rozumiecie) ale czy spotkania teraz będą we wtorki? Czy może i we wtorki i w czwartki?
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

arturius - spotykamy sie w czwartki od 19.00 w Bardzie, a po 22.00 przechodzimy ACADEMIC PUB na rogu taczaka i kościuszki. (wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w pierwszym poście tego wątku). Zapraszamy serdecznie.

a jak tam było wczoraj? ktos może był?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

zombiaki (brr), industria (za drugim razem moze byc ciekawe), bohnanza i bang! (wiadomo :)

w to udalo mi sie zagrac, dziekuje :)
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

rokter: Zobacz do czego są ludzie zmuszani jak Ciebie nie ma - muszą grać w moje gry :)

A tak na poważnie, to jak rokter rzuci hasło, że go nie będzie to musimy się zmobilizować i upchnąć jakąś grę w kieszeń lub torbę, aby było w co grać. Nawet bard nie miał czym się pochwalić, bo wszystko pojechało do Krakowa i został tylko Caylus i Książęta Florencji.

Aha, jeszcze była chyba jedna partia gry For Sale.

Poza tym tak jak prozz wymienił.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Post autor: Harun »

Witam po przerwie. Mam nadzieję, że pojawię się w przyszłym tygodniu.
Przy okazji chciałbym zapytać o sprowadzanie gier z Niemiec. Jestem zwolennikiem wspierania rodzimego biznesu,ale niestety nie znajduję kilku pozycji w ofecie barda i innych polskich sklepów. Stąd rozważałem zakup w Niemczech. Niestety kanał przerzutowy hamanu jest na jakiś czas nieaktualny. Dlatego pytam, czy ktoś dysponuje adresem i transportem z Niemiec, tak aby wyeliminować koszty przesyłki?
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Widzę na forum rozmowy o sprowadzaniu gry z Niemiec. Jeżeli komuś się bardzo nie spieszy mój kolega leci w grudniu do Stanów. Ceny w sklepach internetowych w stanach są naprawdę korzystne i jeżeli zamówienia nie przekroczą rozsądnej ilości będzie w stanie jakieś gry przywieźć. W ostateczności może się zdecydować na paczkę stamtąd co i tak wychodzi taniej niż w Polsce.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Mimo absencji roktera bylo ciekawie glownie dzieki industrii. Dalem ciala i nie wzialem zadnej gry,ale rozwazam zakup torby w ikei i skopiowania magicznej torby roktera. Wiem ze nie mam szans nawet zblizyc sie do oryginalu. Zombiaki ujely mnie klimatem,tu prosba do prozza wez je w nastepny czwartek. Jak sie uda to przyniose polska edycje PR. Arturius wpadaj!
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Senaszel »

No to przyznajcie sie kto przyniesie jutro StarCrafta ? :)


masz rokter co chciałeś
- pierwsze wyjście z cienia
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

marek123 pisze:
masz rokter co chciałeś
- pierwsze wyjście z cienia
jestem wniebowzięty :-) Wprawdzie nie do tego stopnia, żeby przynieść Starcrafta, ale na pewno znajdzie się w mojej torbie coś, co przypadnie Ci do gustu. Będę koło 19.00.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Post autor: Harun »

Witam. Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, żebym jutro przyszedł. Czekam na ewentualne sygnały co zabrać.

Ja z kolei poproszę cboota o sienę i byzantium, a roktera o pirate's cove.
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

Jutro będę na pewno i na pewno nie pójdę do pubu> Oczywiście wezmę Marvel Heroes i jesli będą chętni na wcześniejsze rozpoczęcie to postaram się przyjść ok. 18:00

Prozz - wezmę Use Case'y :)
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

bardzo mi przykro to pisac ale w zwiazku z tym ze w naszym sklepie trwaja ''prace'' zwiazane z budowa makiet na PGA nie mozemy zagwarantowac jutro miejsca na planszowki : (
mozna przyjsc ale moze sie okazac ze nie bedzie miejsca, pozdrawiam
Lothar
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Post autor: Harun »

W związku z postem Lothara spytam, kto zamierza przyjść i jakie są pomysły na miejsce gry?
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

Ja bym przyszedł, pytanie tylko czy umawiamy się w Bardzie i potem myślimy, czy może od razu się umawiamy w Academic Pub (plus zostawiamy info w Bardzie dla pozostałych) i idziemy grać do pubu?

Ja ogólnie bym się chętnie spotkał, nawet o 18 już :)

POzdr
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

cannehal pisze:Ja bym przyszedł, pytanie tylko czy umawiamy się w Bardzie i potem myślimy, czy może od razu się umawiamy w Academic Pub (plus zostawiamy info w Bardzie dla pozostałych) i idziemy grać do pubu?
Ja jestem za pubem od początku. Po co szukać nowego miejsca (zajmuje to trochę czasu a i tak wyląduje się u Daniela ;)) jak możemy grać już od 18:00? Ja przyjdę do pubu pewnie po 18:00.

cannehal jeśli będziesz już to świetnie. Postaram się przyjść jak najszybciej, żebyś nie siedział sam :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Ja również nie lubię jak młodzież sama się po pubach szlaja...
Więc też będę w okolicach 18.00, żebyście nie czuli się osamotnieni i mieli kogoś dorosłego w towarzystwie.

A więc zaczynamy i kończymy w Academic Pub (dla sklerotyków i neofitów: pub na rogu ulic Kościuszki i Taczaka; w poście otwierającym ten watek znajdziecie również mapkę).

Prośba do Lothara o kierowanie planszówkowiczów nieforumowych właśnie do tego miejsca. Dzięki.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

edrache, hamanu: hmm, bylem tydzien temu, ale dzis raczej nie dam rady (use case'y i zombiaki). Jesli bedziecie na PGA, to prosze mnie szukac przy stoisku z poznanskiego klubu Go :)

pozdrawiam
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

prozz: ja na PGA postaram sie pojawic, mam nadzieje, ze uda mi sie zagrac w GO (oczywiscie na hadikapach :) ). Szkoda, ze Ciebie nie bedzie, liczylem na jakas partyjke w GO w przerwie miedzy planszowkami.

A propos PGA: czy mozna sie spodziewac sensownej ilosci stoisk planszowkowych? Czy raczej beda gry bitewne, karciane itp.?

rokter: bede pomiedzy 18 a 19 dzisiaj, ale moze mi sie uda na 18 dotrzec. Co planujesz umiescic dzisiaj w swojej torbie? :)

Ja dzisiaj nie zabieram Industrii, ale przyniose "Carcassone, The City" na sprobowanie. Oczywiscie jak beda chetni.

Pozdrawiam
Zablokowany