Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: AkitaInu »

większa plansza, pomalowane figurki i chyba jakieś specjalne kostki. Do tego strategy guide (hardcover) i instrukcja (też hadrcover)

za 1800zł ... ;)
Awatar użytkownika
JareQ
Posty: 36
Rejestracja: 25 sty 2015, 16:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: JareQ »

Pewnie za 2 lata wyjdzie 3 edycja, a za 5 lat jej wersja anniversary i nikt już nie będzie chciał kupić obecnej, nawet w folii ;)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Fegat »

Już myślałem, że piszecie o wersji kolekcjonerskiej dla drugiej edycji... Za 1800 zł to grzech nie kupić 8) dwóch wersji, jedną w folii na półkę, a drugą do grania i szpanowania na spotkaniach :lol:
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: AkitaInu »

Jedna tyle kosztowala ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Fegat »

Nie zrozumieliśmy się :D
Wiem, że jedna 1800zł, wziąłbym dwie, ale gdyby były to wersje kolekcjonerskie tak fajowo wydane jak te z pierwszej edycji :D
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: schizofretka »

Wydanie chyba podobne, tylko nie ma dodatku (znaczy CE miała dwa razy więcej stuffu niż podstawka). Poza tym do kosztu CE należałoby doliczyć jakiś procent metra kwadratowego mieszkania do jej przechowywania, a jak ktoś zrobił grze ołtarzyk jak niektórzy na BGG to nawet całego ;)

Jeśli ktoś jest tak wielkim fanem jak andy h to całkowicie rozumiem. Jako lokatę też, chociaż góra kilkuletnią - z tego co pamiętam Ares deklarował chęć wydania kolejnej wypasionej wersji jak zamkną cykl dodatków, więc wasza obecna nagle już nie będzie 'naj'. No właśnie - na razie jeden dodatek (bez wersji wypas), w planach jeszcze dwa czy trzy, jak na każdym będzie takie przebicie, a wartość kolekcjonerską ma komplet, to nagle droga inwestycja się robi i wcale nie łatwa do upłynnienia. Myślę, że parę osób siedzących na space hulkach pluło sobie mocno w brodę jak GW wydało reedycję. Do tego rynek planszówek rośnie w olbrzymim tempie, i zaryzykuję stwierdzenie, że nawet jeśli Ares - odpukać - jutro upadnie, to pies z kulawą nogą nie zainteresuje się grą sprzed 10 lat za astronomiczne pieniądze, bo będzie miał mnóstwo lepszych alternatyw w sklepie. Jeśli ktoś więc wziął dwie, względnie jedną, ale pójdzie po rozum do głowy, to nie trzymałbym jej zbyt długo, raczej upłynniał w momencie zapowiedzenie edycji specjalnej następnego dodatku *

Traktując jako grę, to chyba jednak trochę ździerstwo, bo taniej indywidualnie zamówisz sobie w kraju wypimpowanie standardowej edycji do lepszego stanu, włącznie z twardą oprawą, pudełkiem i kostkami ;)

* powyższe opinie niekoniecznie są opiniami osoby korzystającej z tego nicka ani nie stanowią porady finansowej w sensie ustawy. Marcin Mościcki nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikłe z ich zastosowania, rozważania lub przeczytania. All rights reserved.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: trabiniu »

Generalnie zarobić na edycjach kolekcjonerskich łatwo nie jest no i na hobby generalnie się nie zarabia a raczej masakruje budżet domowy. Tak samo jak w przypadku wersji kolekcjonerskich czy tytułów poszukiwanych i rzadkich - musi się trafić kupiec na tyle zdeterminowany by wysupłać niemałą kwotę. No i co chwilę wychodzi coś nowego np. polowałem na Starcrafta, wyszedł FS i polowanie się samo zakończyło. Przyznam jednak, że sam się zastanawiałem nad zakupem WoP w wersji kolekcjonerskiej - jednak cena dla mnie okazała się zaporowa.

W celu ewentualnego podniesienia wartości gry stosuję inną taktykę : do części gier zamawiam elegancko wykonane pudła, planuję dać do twardej oprawy jakieś instrukcje, no i spędzam X godzin na mozolnym malowaniu figurek. Pytanie czy to się kiedykolwiek sprzeda - sam nie wiem. Tak samo jak nie jestem pewien czy będę chciał sprzedawać grę nad której picowaniem się spędziło całe mnóstwo czasu :).

Co by jednak nie mówić to wydanie kolekcjonerskie WoP jest pikne i z pewnością fajnie będzie się grało - nic tylko zazdrościć :)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: janekbossko »

Ja wydanie kolekcjonerkie to pierwsze kupilem za 1200 a sprzedalem za teoszke ponad 2000 do USA :) takze mozna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: sqb1978 »

Wydaje mi się, że nie powinno byc problemem znalezienie 1 osoby na świecie, która zapłaci 4tys, skoro znalazło się 1000 osób gotowych zapłacić 2tys ;)
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: siekan »

Coś wiadomo na temat daty wyjścia polskiego dodatku? Na stronie Galakty jest tylko odnośnie drugiej połowy 2015 i tyle
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1310 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: rastula »

siekan pisze:Coś wiadomo na temat daty wyjścia polskiego dodatku? Na stronie Galakty jest tylko odnośnie drugiej połowy 2015 i tyle
premiera na essen 2015 - więc zapewne grudzień / styczeń w PL - jak pogoda na morzu dopisze
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: espresso »

rastula pisze:
siekan pisze:Coś wiadomo na temat daty wyjścia polskiego dodatku? Na stronie Galakty jest tylko odnośnie drugiej połowy 2015 i tyle
premiera na essen 2015 - więc zapewne grudzień / styczeń w PL - jak pogoda na morzu dopisze
Przecież Galakta wydaje Panów Śródziemia, którzy premierę mieli lata temu. Mam nadzieję, że jedna uporają się szybciej, niż dopiero na styczeń... Na kolejny dodatek (Warrirs of Middle-earth) po polsku pewnie przyjdzie nam poczekać znacznie dłużej.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1310 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: rastula »

mój błąd - przepraszam...
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: fantazyn »

Hej,

czy oplaca sie jeszcze kupowac pierwsza wersje?
Upgrade Kit'ow juz raczej nie kupie. Instrukcje do drugiej wersji moge sciagnac, ale nie wiem czy bedzie kompatybilna.

Nie jestem wielkim fanem Lord of the Rings i mysle o tej grze tylko w kategoriach zwyklego gracza, a nie kolekcjonera.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

Gra jest epicka i jeśli będziesz miał kogoś do gry to może być Twoim TOP1 :) Oczywiście nie bycie wielkim fanem nie skreśla Cię jako potencjalnego fana gry, ale z pewnością znajomość postaci i fabuły w stopniu przynajmniej podstawowym pomoże w szybszym ogarnięciu gry. Ja mam i mogę polecić. Pudło jest wielkie i ciężkie a gra po rozstawieniu na stole potrafi wbić w posadzkę osobę właśnie wkraczającą do pokoju.. eeeee, znaczy się do Śródziemia ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: fantazyn »

Nie pytalem sie czy warto kupic ta gre/ czy jest dobra?

Takie pytanie w watku o grze to jak pojscie do salonu telecomu i spytanie sie czy ich siec jest dobra (przypominam, ze konsultanci dostaja premie od sprzedanych produktow) : )

Chcialem sie dowiedziec, czy Pierwsze Wydanie tej gry (ma nawet osobna pozycje na BGG) jest jeszcze oplacalne, czy warto kupic, czy lepiej dolozyc i kupic druga wersje (zadne anniversary, collection edycje mnie nie interesuja)?

Edit: Dziekuje za odpowiedzi!
Ostatnio zmieniony 31 sie 2015, 15:24 przez fantazyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: kwiatosz »

fantazyn pisze: Takie pytanie w watku o grze to jak pojscie do salonu telecomu i spytanie sie czy ich siec jest dobra (przypominam, ze konsultanci dostaja premie od sprzedanych produktow) : )
Jako ojciec założyciel wątku protestuję przeciwko przypisywaniu mi zamiaru polecania tej gry. Wątek powstał wręcz jako głos rozczarowania :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Dellas »

Ja bym osobiście odradzał kupowanie pierwszej edycji. Obecnie będa 2 dodatki do drugiej edycji - co daje perspektywę odświeżenia podstawki. Pewne zasady gry także zostały zmienione w stosunku do pierwszej edycji (jednak już nie pamiętam jakie)
Fakt, pierwsza edycja posiada także dodatek - Bitwy Śróziemia (czy jakoś tak), ale jest on praktycznie nie do dostania.

Co więcej drugą edycję zawsze łatwiej sprzedać jakby co.

Jeśli zatem nie planujesz kupowania dodatków, to I edycja powinna Tobie wystarczyć, jednak jeśli chcesz mieć w grze dodatkowych bohaterów, jednostki (drugi dodatek wprowadza 3 nowych jednostek, m in: orły, pająki, górali, korsarzy...), karty czy scenariusze (np. "Rozpad Drużyny Pierścienia") to warto mieć 2 edycję.
lucky_luke
Posty: 67
Rejestracja: 25 lut 2013, 11:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: lucky_luke »

Tymczasem na stronie Galakty status Panowie Śródziemia zmienił się na "W transporcie" i przewidywany termin wrzesień/październik :)
11% Planszostrefa, chętnie się podzielę :)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

Tymczasem na stronie Galakty przewidywany termin dostawy Panów Śródziemia zmienił się na 29 września :) Już za 2 tygodnie będzie można pohasać Galadrielą, Elrondem i innymi postaciami po ziemiach Śródziemia.

Tak btw, czy gdziekolwiek pojawiają się jakieś przecieki (graficzne) jak będzie się prezentowała zawartość dodatku Warriors of Middle-Earth?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
sebur
Posty: 23
Rejestracja: 31 mar 2011, 13:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: sebur »

Wojnę o pierścień kupiłem razem z metalowym pudełkiem i dedykowanymi koszulkami na karty. Czy do Panów Śródziemia będą też dodawane koszulki? Jeżeli nie, to jakie kupić, żeby były takie same jak z podstawki?
Pozdrawiam
sebur
Pozdrawiam
sebur
____________
moja kolekcja
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

Nie chciałbym Cię okłamać, ale wydaje mi się, że koszulek masz więcej niż kart w podstawce i koszulkując karty z dodatku (kilkoma podmienia się te z podstawki a reszta to całkiem nowe karty) powinieneś mieć koszulek na styk (kiedyś to sprawdzałem - dawno, dawno temu). W razie co, podpytaj w Planszostrefie - ja ostatnio kupiłem 2 pudełka. Widzę, że produkt jest niedostępny, ale może chłopaki ściągną dla Ciebie, ew. ze względu na wyjście polskiej wersji dodatku + kolejny w drodze (mooooooże też wyjdzie po polsku) uzupełnią ofertę :)

Przy okazji, czy Tobie też trafiło się kilka koszulek przyciętych po skosie (w rąb)? Bo ja z pierwszego pudełka byłem zmuszony 8 koszulek odstawić.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
sebur
Posty: 23
Rejestracja: 31 mar 2011, 13:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: sebur »

Koszulek z pudełka zostało mi 10 sztuk. Zgodnie z opisem jest 28 kart postaci i wydarzeń....Nie miałem koszulek krzywo przyciętych
Pozdrawiam
sebur
____________
moja kolekcja
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

Ale część kart (nie pamiętam ile) z podstawki będziesz musiał podmienić z tymi z dodatku. Może właśnie 18 i wtedy 10 wchodzi do pozostałych koszulek, 18 podmieniasz z kartami z podstawki i wychodzi na styk. Nie pamiętam w tej chwili dokładnie bo sprawdzałem to gdzieś koło roku temu.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

AresGames wyszedł z bardzo miłą akcją promocyjną reprintu (w naszym przypadku jest to firstprint ;) ) dodatku Lords of Middle-earth:
Free Treebeard promo with the reprint of Lords of Middle-earth
The reprint of War of the Ring Second Edition and its first expansion, Lords of Middle-earth are now shipping to distributors and soon arriving in stores.
As a special way to celebrate the return on the shelves, until September 30th, 2015 (or until stock lasts), the promotional figure "Treebeard" will be added free of charge to all Lords of Middle-earth's orders we receive from our distributors and retail customers (one Treebeard per copy of Lords of Middle-earth).
Treebeard can be used when playing War of the Ring, either with or without the Lords of Middle-earth.
The character can be recruited in Fangorn by Gandalf, and he is then able to muster the Ents by himself, and raise them against the armies of the Shadow. He can also become involved in battles in the area around Fangorn and in Rohan.
If you were waiting the return of Lords of Middle-earth, don't lose this chance, and ask your local store today for a free Treebeard promo when purchasing your copy of the expansion!
Podesłałem już zapytanie do Galakty czy może poprosili AresGames o kilkanaście/kilkadziesiąt promosów dla swoich klientów. Czekam na Panów Śródziemia z niecierpliwością a skoro gra w Polsce wychodzi dzień przed końcem akcji, może te osoby, które zakupią grę 29-30.09 powinny otrzymać takiego promosa jak to się będzie działo wszędzie :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ