Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Paczka czeka w paczkomacie:)
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Cóż, ja jestem ciekaw jak wiele błędnych tłumaczeń tym razem otrzymamy. Czy tych spolszczonych na siłę. Prawda Panie Lajtbringer?
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Nie biadol na zapas ;)
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Pudło już w moich rękach :mrgreen: . Pierwsze wrażenie to: WOW jakie wielkie to pudło (chociaż jakoś specjalnie duże nie jest.). Drugie to : WOW jaka zaj.....sta mata do gry (chociaż grafika świata jakby trochę mdła)! Trzecie to: dobra biere ja karty i przeglądam... :D

Edit: Zastanawialiście się jak będzie przetłumaczona mistrzyni przywołań płaszczy piasków, którą to hamerykanie nazwali swojsko MAREK?
Ano tak:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Orik »

Możecie mi tak na szybko przypomnieć jak będzie wyglądał teraz deckbuilding z przymierzem?

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Do Najemników z Bagien możesz wsadzać Najemników oraz Bagienne Orki.
Do Najemników możesz wsadzać Najemników z Bagien.
Do Bagiennych Orków możesz wsadzać Najemników z Bagien.
Analogicznie do pozostałych frakcji z drobnym wyjątkiem u Jaskiniowego Plugastwa, gdzie 6 mutacji jest kartami Plugastwa i nie można ich łączyć z Jaskiniowymi Goblinami.
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Orik »

Dzięki za szybką odpowiedź. Toruń nie gra zbytnio w ostatnim czasie i wypadłem nieco z obiegu;)

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Szymek95
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2015, 14:37

Re: Summoner Wars

Post autor: Szymek95 »

No,w końcu mam i ja! :D Cieszę się jak dziecko na Boże Narodzenie,zawartość pudełka bardzo mi się podoba,teraz tylko do przyswojenia 8 nowych talii,kilka stron nowej instrukcji i gra wkracza w nowy wymiar :)

PS. Wygląda na to że wkrótce mogą wyjść drugie talie tych frakcji które są "pojedyncze" - bo niby po co zakładki w Przymierzach na coś co miałoby się wogóle nie ukazać? ;)
Awatar użytkownika
Owlord
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2014, 02:50

Re: Summoner Wars

Post autor: Owlord »

Nie znalazłem, żadnego błędu w tłumaczeniu.
I oczywiście utrzymuje się zasada, że nawet jeśli, któraś frakcja Ci się podoba w teorii to nie znaczy, że będzie tak w praktyce.
Awatar użytkownika
Owlord
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2014, 02:50

Re: Summoner Wars

Post autor: Owlord »

Szymek95 pisze: PS. Wygląda na to że wkrótce mogą wyjść drugie talie tych frakcji które są "pojedyncze" - bo niby po co zakładki w Przymierzach na coś co miałoby się wogóle nie ukazać? ;)
Wydali te zakładki, bo gdzieś w kwietniu twórca na Twiterze udostępnił ich imiona.
Myślę że pod koniec roku będą w wersji angielskiej, a za jakiś rok w pl.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

Szymek95 pisze: PS. Wygląda na to że wkrótce mogą wyjść drugie talie tych frakcji które są "pojedyncze" - bo niby po co zakładki w Przymierzach na coś co miałoby się wogóle nie ukazać? ;)
A ja gdzies slyszalem, ze powoli seria SW sie konczy?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Wedle dodatkowych zakładek powinny ukazać się jeszcze drugie talie dla wskazanych frakcji. Jeśli przyjrzymy się mapie z Alliances to zobaczymy, że widnieją dwie nieznane dotąd frakcje: Imperium oraz Ornitianie - nie pamiętam dokładnie w tej chwili. To wskazuje na powinność dojścia kolejnych dwóch frakcji wraz z uzupełnieniami oraz drugimi MP. Odnośnie zamknięcia serii, cóż, produkt nie jest tak bardzo popularny i istnieje opcja zawieszenia zanim zamkną całość, bo najzwyczajniej w świecie nie będzie to opłacalne. Na przykładzie Alliances widzimy, że zaczyna miejscami kuleć balans. Dodatkowe frakcje i mistrzowie w tym nie pomogą.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Na przykładzie Alliances widzimy, że zaczyna miejscami kuleć balans
Możesz rozwinąć ten wątek?
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Ogromne wzmocnienia dla Plugastwa. Cienie Dżungli przy nawet średnio złożonej talii jest automatycznie w top tier. Upadłe Feniksy również bardzo mocne. To samo Piaskowe Płaszcze. Z kolei na drugim końcu bieguna Tundrowa Gildia oraz Straż Górska (tutaj jednak Defender jest świetny i może przy dobrym złożeniu coś się wyciśnie). Nie przetestowałem jeszcze wszystkiego w takiej ilości jakbym chciał, ale pewne sprawy są widoczne. Nie uważam jednak, że to źle. Nawet niedocenianymi taliami można osiągać dobre wyniki, wymagają jednak dużo lepszej znajomości gry i większej uwagi na planszy.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

W sumie tez zwróciło moją uwagę potencjalne bardzo omcne wzmocnienie już i tak silnego Plugastwa. O słabości Hogara można też juz nieco poczytać. Może uczyniono tak ze względu na siłę Grognaka i Oldina? Z tym, że nie wiem, czy Przymierza wprowadzają jakieś specjalne zachwianie balansu całego uniwersum. Raczej nie sądzę. Talie nieco słabsze i nieco silniejsze były w sumie od początku.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Hogar ma jeden cel - wzmocnić słabiutkich Bolviego oraz Torgana. I fakt, Lodowy Golem (genialnie zaprojektowana jednostka moim zdaniem) może coś zdziała, podobnie jak czempion dodający wyniki na kościach (idealna sprawa dla Berserkera), ale dalej nie będzie to poziom Grognaka czy Oldina. Ot, nieco ulepszy drugich MP, ale samemu będzie na ich wciąż niewysokim poziomie.
Awatar użytkownika
Owlord
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2014, 02:50

Re: Summoner Wars

Post autor: Owlord »

Plugastwo jest silne, ale cholernie trudne. I wolno się rozpędza. :) Ma zalety jak i wady. Te kilka kart nie sprawi, że te wady tali będą mniejsze.
Co do Cieni Dżungli to dla mnie trochę jak Władcy Umysłu: gdy zna się ich karty i możliwości da się je dobrze zatrzymać.
W Górskiej Straży widzę potencjał dzięki Zmianie Kształtu i boskiej obecności dla kawalerii :twisted:
Oh i Więźniowie wraz z Skabbikusem dla mojego Dzikusa :twisted:
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Wczoraj debiut Przymierz. Grałem Strażą Górską, taką jaka jest. Podobało mi się, no i są opcje budowania talii, o których wspomniałeś :)
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

W Straży Górskiej większość rzeczy idzie na śmietnik od razu. Zmiana kształtu na manę, serio. Wybierasz tylko swojego commona ze swojego cmentarza a rzadko będzie tam coś użytecznego, gdyby można było kopiować cudze jednostki albo jednostki z pola to inna sprawa. Ewentualnie szybka szarża z Biegacza. Defenderzy i Qayla to jest najlepsze co spotkało tę talię i wpasuje się w każdej frakcji. Jednostek z "light" jest za mało, by składać takię pod Crusaderów. No i dalej brakuje jednostek range, Cherubin to niestety jednostrzałowiec.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Na manę dawałem Korboldena i większośc Krzyżowców (to jest typowa jednostka wspierająca, nie musisz mieć ich wielu), Cherubinki przywoływałem prawie wszystkie, tylko wybierałem sobie kiedy - wg mnie to gwiazda tej talii; defenderzy tak pół na pół. Zmiana kształtu miała swoją przydatność (najczęściej jako Krzyżowiec), a przy budowaniu talii z użyciem wsopmnianego Kawalerzysty, może być gamechangerem, szczególnie jeśli prezciwnik ma mało żywotnego summonera. Oczywiście jest to sytuacyjne, ale masz az 3 takie karty, więc pojawienie się sposobności do sensownego wykorzystania jest prawdopodobne bez potrzeby blokowania ręki.
To oczywiście opinia po zaledwie kilku partiach podstawką, więc może zmienię zdanie.
Awatar użytkownika
Owlord
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2014, 02:50

Re: Summoner Wars

Post autor: Owlord »

Do talii wrzucić 1 sztukę: Brutala, Wartownika, Biegacza i jest w co zmieniać kształt.
Można też zrobić combo z Żałobnymi Braćmi biorąc Mistrza Bulloka i robić range Moirę.
Albo build pod: Kolin Braiton z Cherubinami i Krzyżowcami. <- mój faworyt
Jak dla mnie Obrońcy to najmniej przydatne podstawowe jednostki dla mojego stylu gry.
OFC Kawalerzyści są tu "must have".
maclis
Posty: 70
Rejestracja: 19 lis 2012, 16:43

Re: Summoner Wars

Post autor: maclis »

Zacząłem grać drugą talią Krasnali Gildii. Mam problem, gdzie wystawiać wieże, bo po złym ustawieniu stają się bezużyteczne. Do tego w talii jest tylko jeden przydatny czempion-Dwaf. Chyba, że ja nie potrafię z innych korzystać...
Byłbym wdzięczny jeśli ktoś podzieliłby się ze mną jakimiś wskazówkami, jak grać tą talią. Piszcie na priv.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Ktoś ma pomysł na Marka? Wydaje się niemal bezbronny, szczególnie, jeśli ktoś ostro na niego(nią?) ruszy.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

adalbert pisze:Ktoś ma pomysł na Marka? Wydaje się niemal bezbronny, szczególnie, jeśli ktoś ostro na niego(nią?) ruszy.
No i właśnie o to chodzi. Marek posiada tyle możliwości i kombinacji po złożeniu talii, że trzeba ją cisnąć od samego początku, aby nie ustawiła sobie optymalnie jednostek i w jednej turze nie zdjęła MP za pomocą zmian wydarzeń. To jest słaby punkt, który należy wykorzystać przeciwko tej talii. I jest to kobieta, w angielskiej wersji Marek, u nas poradzili sobie jako Ma'Rek bodajże.
Awatar użytkownika
Owlord
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2014, 02:50

Re: Summoner Wars

Post autor: Owlord »

Grę Marką czy przeciwko Marce?
Można dwojako interpretować pytanie.

Niektóre talie działają na podobnych zasadach.
Przy grze Piaskowymi Płaszczami czy przeciwko nim trzeba miec na uwadze możliwości tej talii oraz powolny start (tu przez brak możliwości dociągania wydarzeń z talii wedle żądania). Przydatne jest doświadczenie z/przeciwko Plugastwu.
ODPOWIEDZ