Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
robocik
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2009, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mage Knight

Post autor: robocik »

woytas pisze: Właśnie skończyłem sobie tłumaczyć (z BGG) scenariusze z podstawki z przerobionym setupem do gry solo. Teraz ogrywam "Wyzwolenie Kopalń Solo", trudne ale gra się bardzo fajnie.
Questy mam już od dawna, ale jeszcze nie było okazji żeby je solidnie przetestować. Niedawno ktoś na BGG wrzucił scenariusz w którym się ich używa, więc niedługo je ogram, może jakiś filmik zrobię przy okazji.
Jest jeszcze fanowski bohater, krasnolud Ymirgh. Autor jest ostatnio bardzo zajęty, ale jak skonczy to co ma do zrobienia, to prawdopodobnie wypuści PDF'a z plikami do wydrukowania, ale to już on musi to potwierdzić.
A będziesz wrzucał gdzieś to tłumaczenie? Jeśli tak to chętnie skorzystam:)

Mam jeszcze pytanie woytas o ten program ZunTzu i MK. Zapisałem się na tym forum (nie pamietam linka teraz) gdzie MK można ściągnać, ale dowiedziałem się, że dostęp mają tylko aktywni gracze. Ja raczej chciałem czasem pograć sobie solo na kompie (nie wykluczam oczywiście grania online, jednak na początek wolałbym solo, a jak się spodoba to pewnie zechce online). Nie ma możliwości aby uzyskać dostęp do MK do ZunTzu?
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

robocik pisze:A będziesz wrzucał gdzieś to tłumaczenie? Jeśli tak to chętnie skorzystam:)
Proszę bardzo, tutaj masz Błyskawiczny Podbój - Jeden Powraca - Noce Druidów - Władcy Podziemi - Wyzwolenie Kopalń. Wszystkie z setupem do gry solo. Baw się dobrze.
robocik
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2009, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mage Knight

Post autor: robocik »

woytas pisze:
robocik pisze:A będziesz wrzucał gdzieś to tłumaczenie? Jeśli tak to chętnie skorzystam:)
Proszę bardzo, tutaj masz Błyskawiczny Podbój - Jeden Powraca - Noce Druidów - Władcy Podziemi - Wyzwolenie Kopalń. Wszystkie z setupem do gry solo. Baw się dobrze.
Dzięki wielke :)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

Pamiętaj tylko, że musisz wyrzucić z gry karty czarów 17-20 i umiejętność interakcyjną.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight

Post autor: ixi24 »

Oooo super sprawa z tymi solowymi wersjami, a dodatkowo ma ktoś może gdzieś przetłumaczone jakieś fanowskie scenariusze, bo chętnie bym obadał, a nigdzie takich nie znalazłem ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

Mam jeden - Spellbound.
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kal-El83 »

Też dziękuję ;)
Dla mnie misjie z podbojem miasta póki co są mie do ogarnięcia (rozegrałem dopiero dwie partie) :) ale sie nie poddaje.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
robocik
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2009, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mage Knight

Post autor: robocik »

Grał ktoś jeszcze w Tezle? Chętnie poznałbym opinie innych graczy na temat tego dodatku.

Wie ktoś może czy jest planowany dodruk Lost Legion? Sprowadzenie z zagranicy niestety jest sporo droższe:(
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mage Knight

Post autor: Sokoov »

Ja wczoraj rozegrałem scenariusz solo. Celem było pokonanie lidera frakcji nekromantów. Grało się całkiem przyjemnie. Żetony z dodatku trzeba było ułożyć w oddzielnych stosach, więc ich rozmiar nie miał znaczenia. Wybarwienie kart też nie wpływa na grę. Nie ma tutaj żadnej rewolucji, ale jest trochę urozmaicenia. Myślę, że jak ktoś nie kupił Lost Legion (jak ja), to dodatek może kupić.

Nowy bohater również przyjemny i zbalansowany. Ja jestem zadowolony z rozgrywki.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Mage Knight

Post autor: pavel »

robocik pisze:Grał ktoś jeszcze w Tezle? Chętnie poznałbym opinie innych graczy na temat tego dodatku.

Wie ktoś może czy jest planowany dodruk Lost Legion? Sprowadzenie z zagranicy niestety jest sporo droższe:(

Nie odpowiem Ci na to pytanie, czy będzie dodruk LL. Zachęcam do kupienia ,ponieważ w niektórych dużych sklepach internetowych z poza Polski nie ma już dodatku. Sprawdź np:

http://www.fantasywelt.de/product_info. ... ngl--.html

Za wysyłkę płacisz 12euro, gra 42 i podatek .Wyjdzie 230zł. W Polsce był po 189zł. 40 zł dopłacić i masz spokój. Może ktoś znajdzie coś taniej :D
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Mage Knight

Post autor: adikom5777 »

W polskich sklepach był po 155zł, ale nie sądzę, że po dodruku ta cena się utrzyma.
white_wolv
Posty: 17
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:59

Re: Mage Knight

Post autor: white_wolv »

Nie chce ktoś sprzedać LL ? :)

Ew. mozna pomyslec o wspolnym zakupie zeby przyoszczedzic na wysylce.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mage Knight

Post autor: AkitaInu »

Pisałbym się na wspólny zakup, moge nawet zorganizować ;)
white_wolv
Posty: 17
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:59

Re: Mage Knight

Post autor: white_wolv »

Jeśli dobrze rozumiem to na tym fantasywelt.de placac przez PayPal wysylka na terenie UE jest darmowa wiec caly koszt to 43 Euro..
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mage Knight

Post autor: Bogus_law »

white_wolv pisze:Jeśli dobrze rozumiem to na tym fantasywelt.de placac przez PayPal wysylka na terenie UE jest darmowa wiec caly koszt to 43 Euro..
Źle rozumiesz, wysyłka to 12,95 euro.
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
white_wolv
Posty: 17
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:59

Re: Mage Knight

Post autor: white_wolv »

No niestety po dodaniu do koszyka i wybraniu PayPal koszt wysylki to dalej 13 euro.. Jakby ktos z Krk i okolic byl zainteresowany wspolnym zakupem prosze o info. W innym przypadku nie ma to zbytnio sensu zeby pozniej jeszcze rozsylac po Polsce.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Mage Knight

Post autor: Pan_K »

white_wolv pisze:Jakby ktos z Krk i okolic byl zainteresowany (...)
Krk - to zdaje się w Chorwacji... 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
robocik
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2009, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mage Knight

Post autor: robocik »

Ktoś z Wrocławia ew. Opola byłby zainteresowany wspòlnym zamówieniem LL?
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Rafal75 »

robocik pisze:Ktoś z Wrocławia ew. Opola byłby zainteresowany wspòlnym zamówieniem LL?
Tak, ale dopiero we wrześniu..
rafaell1978
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2010, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Mage Knight

Post autor: rafaell1978 »

Czy i ja mogę się dołączyć do wspólnego zakupu TLL ?:)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

Jak zbierzecie grupę to może lepiej jakiś sklep poprosić żeby poszukał i zamówił? Z tego co pamiętam to celnicy chyba od 250-300zł już lubią nakładać cło i podatki. Niższe kwoty częściej pomijają chociaż czasem się uwezmą nawet na mniejsze zamówienia.
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Mage Knight

Post autor: kruker »

c08mk pisze:Jak zbierzecie grupę to może lepiej jakiś sklep poprosić żeby poszukał i zamówił? Z tego co pamiętam to celnicy chyba od 250-300zł już lubią nakładać cło i podatki. Niższe kwoty częściej pomijają chociaż czasem się uwezmą nawet na mniejsze zamówienia.
Jacy celnicy? Na paczkę z Niemiec?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

No z Niemiec to pewnie nie :)
Ale jak dostawałem części gier z USA (countersheety) to już mi paczki rozrywali i grzebali żeby sprawdzić czy czegoś się nie da oclić.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: raphaell7 »

Na terenie UE cło i VAT odpada, ale spoza UE na VAT łapią się towary o wartości powyżej 22 EUR a na cło powyżej 150 EUR (na planszówki jest 0%).
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
robocik
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2009, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mage Knight

Post autor: robocik »

Fajnie by było jakby jakiś sklep "zauważył", że może troche kasy zarobić sprowadzająć LL (podejrzewam, że wiele ludzi czekało z dodatkiem na polską wersję i po ostatnich wydarzeniach większość kupiłaby wersję angielską). Jednak znając życie to tak się nie stanie. A nawet jeśli to minie tyle czasu, że większość graczy kupi LL na własną rękę.
ODPOWIEDZ